Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC -spiningu


slawek256

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki! Postaram się zrobic tak jak radzisz tylko to zdjęcie nie działa i chciałbym wiedzieć ile może taki kołowrotek kosztować :) Najmniejsza guma jaką mam to 1,5cm (były 2 mies. temu w gazecie WS), na nią łowić czy taką 3,5cm.

Aha! Jak je mocować do żyłki ? Węzła nie umiem a może być agrafka ?

Dzięki i pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 255
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

Taki kołowrotek można mieć za niecałe 100 zł, nie jest to wygórowana cena, a kołowrotek spisuje się świetnie :) Jeśli chodzi o mocowanie ich do żyłki, to możesz użyć agrafki, ale wtedy brania mogą być słabsze, a ryby ostrożniej "łykać" gumy. Gdyby tak było, to spróbuj (jeśli nie umiesz węzła)w obojętnie jaki sposób umocować je bezpośrednio do żyłki, ale jak chcesz dłużej łowić na spinning, to zalecane jest nauczenie się tego węzła.

Pozdrawiam, Razor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem chętny do nauki ale jak, gdzie, co ? Nawet nie wiem jak on się nazywa.

Pare pytań :wink:

:arrow: Czy jak łowię z wolframem to nic nie muszę przywiązywać ?

:arrow: Czy jak wymieniam przynętę to obcinam kawałek żyłki ?

:arrow: Znasz stronę albo jakieś zdjęcia, co kolwieg związane z instrukcją wiązania tego węzła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem chętny do nauki ale jak, gdzie, co

Chęć do nauki to może i masz ale chęci do poczytania tematów na forum to już tak sobie. Radzę ci poprzeglądaj forum jest tam sporo odpowiedzi na twoje pytania :!::!::arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ! od razu nauczyłem się tego węzła (wyszedł za 1 razem). NIe wiedzialem że to takie proste :P. Na tej stronie jest jeszcze 1 węzeł to zawiązania tej przynęty i nie wiem który wybrać (już umiem te dwa węzły). A jak zmieniam przynętę to obcinam kawałek żyłki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, luźny koniec odetnij przy samej przynęcie :) Aha i pamiętaj żęby za każdym razem sprawdzać czy dobrze zawiązałeś. W przeszłości straciłem kilka ładniejszych ryb właśnie przez źle zawiązaną blache...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

hej. to moj debiut na forum. mam kilka pytan dotyczacych wedkowania na rozlewisku. a tak szczerze mowiac to nawet nie wiem czy to jest rozlewisko czy zalew. jedni nazywaja to zalew inni rozlewisko. w kazdym badz razie akwen ten powstal w wyniku spetrzenia wody na rzece lynie, w wyniku ktorej przybrzezne pola zostaly zalane. wedlug mnie akwen jest interesujacy, wystepuja w nim stare drzewa, roslinnosc itp. dajace kryjowki dla drapieznikow. ale nie wiem dokladnie jak mam je lowic i gdzie ich szukac. do tej pory spiningowalem tylko na jeziorach. :D w 2005 r. zadebiutowalem na tym akwenie i poczatek byl rewelacyjny, tzn zaczolem we wrzesniu, i zlapalem kilka szczupaczkow, a takze okoni. ostatnia rybe zlapalem na poczatku pazdziernika a potem juz nic nie bylo do listopada. jak dla mnie to troche dziwne? jednego jestem pewin - w tym roku sprobuje "bocznego troku". wedkuje na spining od 4 lat i jak narazie ta technika jest mi obca. ale napewna musze ja poznac. jesli ktos moze pomoc prosze o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

JA bym ci radzil łapac okonki na boczny trok na 3 centymetrowe paprochy motor-oil na spadach to oczywiscie dla bradziej początkujących wedkarzy aaa pózniej życze ci półtora metrowych szczupaków :razz: .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA bym ci radzil łapac okonki na boczny trok na 3 centymetrowe paprochy motor-oil na spadach to oczywiscie dla bradziej początkujących wedkarzy aaa pózniej życze ci półtora metrowych szczupaków :razz: .........
Widzę że na boczny troczek to łowisz już z 14 lat :wink::lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Może zaczniemy od tego na jakim jeziorze mam zamiar łowić - jezioro dosyć płytkie , raczej bez glonów.....w jeziorze jest mnóstwo okoni i te mam zamiar złowić.

Mam wędkę , kołowrotek niewiem niestety jakiej firmy ( czystą , bez żyłki ,niczego )którą zamierzam przystosować do spinningu.

Jak narazie zajmowałem się wędkarstwem spławikowym , ze spinningiem niemałem do czynienia ,więc proszę o jak najwięcej porad.

Pozdrawiam Maciej :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troszkę , zdecydowałem się na woblery i obrotówki , może polecicie coś innego ? . Teraz mam małą prośbe , zakupy zrobie chyba w tym sklepie ( sklepwedkarski.pl) Nie wiem zabardzo które wybrać :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RomanS

W przypadku połowu okoni zdecydowanie polecam TROK BOCZNY - PATER NOSTER. Jest to metoda, która przynosi najwięcej satysfakcji i pozytywnych wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Przypon stalowy bądź wolframowy przyda Ci się, jeśli w łowisku są jeszcze szczupaki, gdyż mają one ostre zęby dzięki którym bez problemu radzą sobie z żyłką. Podejrzewam, że w tym jeziorku na szczupaka też możesz trafić. Z przyponem będziesz miał mniej brań, ale w przypadku ataku szczupaka nie powinieneś stracić przynęty (zaliczyć tzw. obcinki). Łowiąc bez stalki narażasz się na utratę przynęt i ryb. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypon stalowy bądź wolframowy przyda Ci się, jeśli w łowisku są jeszcze szczupaki, gdyż mają one ostre zęby dzięki którym bez problemu radzą sobie z żyłką. Podejrzewam, że w tym jeziorku na szczupaka też możesz trafić. Z przyponem będziesz miał mniej brań, ale w przypadku ataku szczupaka nie powinieneś stracić przynęty (zaliczyć tzw. obcinki). Łowiąc bez stalki narażasz się na utratę przynęt i ryb. Pozdrawiam!

Tak są też szczupaki , amury , karasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Więc wyciągnij wnioski i lepiej załóż wolfram. Ja robię różnie, ale oczywiście jak na złość, gdy nastawiam się typowo na okonie i nie złożę wolframu, to jakiś wredny szczupaczek pozbywa mnie wabika... A jak nastawiam się na szczupaka to czuję niepewne skubnięcia okoni... :???: Tak to już jest. Zrobisz jak będziesz chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.