Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC -spiningu


slawek256

Rekomendowane odpowiedzi

według mnie przy twisterach ogonek do góry czy do dołu nie ma większego znaczenia ponieważ tak i tak będzie pracował, a uzbraja się tak samo jak kopyto

bylejaki hosting ;// powoli się otwiera ale niestety imageshack.us się w ogóle nie otworzył :(

170831_07-09-06_2026.jpg

171003_07-09-06_2027.jpg

171221_07-09-06_2028.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 255
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
przy twisterach ogonek do góry czy do dołu nie ma większego znaczenia ponieważ tak i tak będzie pracował
Dokładnie! masz racje.

Ja uzbrajam twistera wprost proporcjonalnie odwrotnie jak Ty. :lol::wink:

Po wielu testach ten układ na wydał mi sie bardziej łowny.

Tak wiec ja zakładam szczytem ogonka do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie-nie - ogonkiem w dół jest komplenie źle :shock::shock::mrgreen::mrgreen:

:lol:

Poważnie - podpowiem jeszcze że jak kto ma wętpliwości jak zbroić (chodzi mi o samo naciąganie gumy na hak - niezależnie jak ogonkiem) to róbcie to "po szewku" - kumacie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to róbcie to "po szewku" - kumacie o co chodzi?

ja rozumiem ze prosto w lini ciagłej po tym takim zgrzaniu na gumie gdzie jest taka kreseczka na powiezchni :?: to ja tak zawsze robie :mrgreen: no wiec teraz wiem ze mam zakładac ogonkiem do gory, a Wy mi teraz powiedzcie jak jest z tymi twisterkami z dwoma ogonkami :shock: bo na takie nie miałem jeszcze okazji łowic i teraz jak to ma byc czy haczyk ma wystawac po miedzy ogonkami po srodku czy moze od gory w lini rownoległej :?: jak z tym jest :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest z tymi twisterkami z dwoma ogonkami
A no tak jest z nimi ze zawsze mają przypominać jakąś naturalną przynętę, narybek, żabę, raka.

Tak wiec przy dwóch ogonkach kombinuj tak aby twister pracował jak żaba. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homegeon napisał/a:

@Tomaszek

Powiedz mi jaka jest różnica w pracy pomiędzy ogonkiem skierowanym ku górze, a ku dołowi

Jak podrośniesz to się dowiesz

ESSOX napisał/a:

Jak podrośniesz to się dowiesz

HA HA HA :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_barti_

no to masz drobny problem, bo haczyk powinien być dobierany do przynęty, a nie kupowany uniwersalny pasujący do wszystkich przynęt. więc lepiej kup po kilka główek w różnych rozmiarach i z różnym obciążeniem, zamiast zaopatrywać sięw większe ilości produktu uniwersalnego bo taki nie istnieje (chyba że łowisz na przynęty jednej wielkości :mrgreen: )

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
ogonkiem w dół jest komplenie źle
Dlaczego :?:

Keri nie oglądasz filmów wędkarskich? - przecież ja widziałem że nie biorą jak był ogonek w dół :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keri nie oglądasz filmów wędkarskich? - przecież ja widziałem że nie biorą jak był ogonek w dół
Oglądam :smile:

Ale bardziej ufam doswiadczeniu własnemu z nad wody a nie z jakiegos filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jakiej wielkości haczyk używać. Chciałbym żeby pasowały różnej wielkości gumy.

Pozdrawiam

Jedna guma to jedna główka , całość tworzy komplet . Kupujesz gumkę dobierasz do niej główkę z haczykiem uzbrajasz i masz przynętę do łowienia . Nad wodą chcesz zmienić gumkę .......odcinasz żyłkę przy główce czy odpinasz ja od stalki i zakładasz nową już uzbrojoną z inną główką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barti no niestety ale źle go zamocowałęć. Zrób tak: przymierz hak do twistera zapamiętaj miejsce w którym zaczyna się kolanko i nastepnie przebij gumę aby hak wyszedł dokładnie w tym miejscu w którym zaczynało sie kolanko. Oczko służące do mocowania żylki musi byś tuż przy gumie, a hak nie może zbyt mocno z niej wystawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wogule to ten hak jest za mały hak powinien wychodzić tam gdzie kończą się żebrowania na twisterze. Piszesz że masz twister 3cm a ten na zdjęciu ile ma i na jaką rybke chcesz zapolować :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale rano dokupie jeszcze w podobnych rozmiarach

Kurcze mam problem z tymi haczykami ;/

Ciężko wprowadzić go do gumy. a może być że guma przebita a ten pręcik haczyka pod gumą a nie wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dokupywaniem w tych rozmiarach to nie tak szybko określ co chcesz poławiać okoń czy szczupak bo tak jak pisałem 3cm twister to raczej sie nie nada na szczupaka a jaki masz sprzet do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.