Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC -spiningu


slawek256

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm. Myślę sobie, że jak 1 lipca wyruszę na wąsatego, to będą to duże gumy (ale nie przeciążone) no i jak zwykle duże wahadła (ale raczej niezbyt ciężkie - tak, żeby poobławiać wypłycenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 255
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam szanownych panów:)Chciałbym się dowiedzieć jaką przynętę byście poradzili na pstrąga i klenia???Dodam że posiadam kija Dragon z serii Mystery cw.5-25 na którego mam zamiar łowić te rybki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpopularniejsze małe woblerki (imitacje rybek bądź owadów) oraz małe obrotówki. Zauważ że teraz jest zima więc woblerów imitacji owada można nie używać bo to troszkę nienaturalne, na wiosnę będą wyśmienite. Teraz bardzo dobrze sprawdzają się woblery imitujące naturalny pokarm zimowy, imitacje pstrąga, strzebli, kiełbia... Jak się troszkę ociepli i ruszą się żaby, wtedy dorodny pstrąg chętnie je zjada.

Obserwuj wode co w niej pływa i wybierz przynętę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki te można łapać na praktycznie te same wabiki , ja stosuje taką zasadę że kupuje przynęty typowo kleniowe a używam ich też na pstrągi.Nieduże woblerki 1,5-3 cm , imitacje małych rybek czy robaczków sprawdzają sie dobrze. Na klenie numer jeden to dla mnie obrotówka ale używam jej dopiero od połowy maja ,można ją daleko posłać i co ważne jest tańsza od woblera.Spróbuj kupić kilka woblerków salmo np. Hornet , Tiny i do tego jakieś obrotówki w rozmiarze 1 - np. "Wirek" tanie i sie nieżle kręcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam szanownych panów:)Chciałbym się dowiedzieć jaką przynętę byście poradzili na pstrąga i klenia???Dodam że posiadam kija Dragon z serii Mystery cw.5-25 na którego mam zamiar łowić te rybki

Rybki tego typu z powodzeniem można łowić na wszelkiego rodzaju niewielki jigi i puchowce. Skok po dnie prowadząc przynętę z prądem już nie raz okazał się na moich rzeczkach piekielnie skuteczny ;) Oprócz tego tak jak pisali koledzy nie wielkie woblery, ja dodałbym do tego jeszcze 'okoniowe' paproszki w kolorach biel, czerń i perła.

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.