Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC -spiningu


slawek256

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego opisu łowiska to ja nic nie wyczytałem że jest tam mnóstwo zielska, tuż pod powierzchnią.

Możesz spróbować na miękkie przynęty, gwarantuje ci że na bank coś weźmie, pod warunkiem że bedziesz skakał tą gumą, i uważaj podczas opadu, bo wtedy weźmie!!

Powodzenia.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 255
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam!

Ostatnio postanowiłem, że zaczne spiningować (wcześniej łowiłem spławikiem, z gruntu). Zakupiłem sobie kilka gum,tylko mam wątpliwość czy dobrze mocuje haczyk.

Tutaj wstawiam obrazek jak to zrobiłem.. Akurat ripper taki sam jak kupiłem.

http://img362.imageshack.us/img362/2599/ripperxm2.png

To żóte to haczyk.

Dobrze to zrobiłem?

A czy na taką gume, czy twistera 3-4 cm długości weźmnie mi jakiś sandacz, czy zamałe.

(nie chodzi mi o jakieś małe sandaczyki)

Pozdro

ps.prosze o szybką odpowiedź, gdyż pojutrze ide na ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety uzbroiłeś odwrotnie :???:

http://images24.fotki.com/v797/photos/1/1146525/4925387/hak-vi.jpg

to powinno być tak chociaż w mocno zarośniętych łowiskach czasami też tak zbroję (łapie mniej zielska)

a co do sandacza to zależy od wody, łowiska itp. itd. jednym słowem czasem złowisz go na przysłowiowy gwóźdź (nawet zardzewiały :grin: ) innym razem nawet na najlepsza przynętę się nie uda. ale polecam raczej większe przynęty (takie od 7-8cm wzwyż).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zawsze moge poeksperymentować i zmienić... tylko haczyk wystaje gdzieś troche bliżej niż w połowie gumy. I sie zastanawiam, jak ryba to połknie od tyłu to będzie musiała głęboko dosyć połknąć...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanowczo haczyk bliżej ogona, bo jak okonki zaczną skubać to będziesz tracił ogony od kopyt. co do

nie wiem czy odwrotnie ja tam widzialem osoby ktory mial uzbrojona przynete jak pokazuje _barti_, i z powodzeniem lowili duze szczupaki
cóż takie zbrojenie zalecają spece od spinningu w przypadku kopyt,co do ripperów i twisterów już zdania są bardziej podzielone, w jednym masz rację, że przy dolnym zbojeniu też ludzie łowią ryby. tyle że sposób pokazany przeze mnie zdaniem wszystkich znanych mi wędkarzy jest skuteczniejszy....ale eksperymenty mogę być skuteczniejsze niż reguły

pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.prosze o szybką odpowiedź, gdyż pojutrze ide na ryby.
pojutrze wybierasz się na sandacza? :???::???:

A z takim uzbrojeniem jak pokazałeś to na sandacza masz, jak to mówią Francuzi, marne-szanse :wink: lepiej będzie jak uzbroisz tak jak pokazał to Tobie sinus, .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robie tak, jak wiekszosc Ci poleca. Nie widze sensu w odwrotnym zakladaniu haczyka, bo przeciez od czasu do czasu pociagamy gume po gruncie, by imitowac mala rybke szukajaca zarcia, i jestesmy tak zamontowanym haczykiem narazeni na straty gumy.

Jezeli haczyk jest troche za krotki, a masz duza gume (Np 12cm wzwyz) to po prostu zrob sobie mala dozbrojeczke.

Mala instrukcja...

d6e7820c9d5d91dbm.jpg

Przymierzamy haczyk...

3e224156f73df973m.jpg

Naciagamy od glowki...

9171e60aa735083bm.jpg

I dalej...

739646f3afe1e274m.jpg

Wychodzimy w miejscu, ktore przedtem okreslilismy przykladaniem haka do gumy...

33afb52b621ef2f8m.jpg

I podciagamy "nosek" do glowki haka...Gotowe...

ee9ddb7bbdf6d92dm.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Tomek_N zawsze lepiej wygląda jak pod Twoim zdjęciem jest "pomógł 10 razy" a nie "pomógł 9 razy" :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do góry - tak jak ogonek.

:shock: znaczysie Tomaszek, twisterek jak ustawimy go to ma byc ogonek skierowany do gory i w tym samym polozeniu ma byc wystajacy haczyk :?: no to w woli wyjasnienia zawsze zakladałem na odwrot :roll: ale efekty terz jakies były ale pewno gorsze niz ogonek z gory :???: a ja myslałem ze to tak jak kopyta :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.