Skocz do zawartości
tokarex pontony

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam zamierzam kupić sobie spinning (Harmony Spinning 2.4m 10-30g) http://allegro.pl/harmony-spinning-2-4m-10-30g-najtaniej-i1213219071.html lub (Jaxon Adventure Spinning 2.4m 40g) http://allegro.pl/jaxon-adventure-spinning-2-40m-40g-tanio-i1205080009.html. Czy moglibyście mi doradzić który jest lepszy? zamierzam łapać szczupaki na pobliskich jeziorach. Jestem początkującym spiningistą więc nie chce wydawać dużo pieniędzy na pierwszy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarnk, myślę że na początek kij o długości 2,7m będzie lepszy. C/w w granicach 10-35g jest najbardziej uniwersalny i na początek wydaje mi się najlepszy. Z tych dwóch kijków raczej żadnego bym Ci nie polecił. Myślę że lepiej dozbieraj te 20-30zł zamiast męczyć się pokazanymi przez Ciebie wędziskami i kup chociaż coś takiego:

Konger Carbomaxx Master Spin 2,7/35g

http://allegro.pl/wedka-konger-carbomaxx-master-spin-2-70-35-gratis-i1207773414.html

Na pewno będziesz z niego bardziej zadowolony i dłużej Ci posłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam takie pytanko małe, czy ktoś może mi powiedzieć jak się sprawuje Konger Arcus? Jest to chyba nowy model i mało kto pisze o tym kiju. Z góry dzięki.

Co do Jaxon adventure, miałem go jakiś czas i nawet dobrze się łapie, na sam początek jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co sądzicie o wędce TEAM DRAGON X-fast 2,55m 10-42g? Posiada ona tzw. pierścienie i tubę rezonansową- czy ktoś miał kontakt z tym wynalazkiem, a jeśli tak to co o nim myśli? Zastanawiam się czy ta wędka poradzi sobie z woblerami 20-35 gram o agresywnej pracy...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Deuuu Troche kupno kija mi sie opózniło , z przyczyn finansowych. Ale byłem dzis na stacjonarce i faktycznie nie ma wędzisk z Serii XT(radziłes Turbo Spinn 2,70 10-35 , łowie na brdzie) . Ale było tak jak pisałeś Comou -DRAGON 21-33-270 Wędka MYSTERY CAMOU Spinn 270m 10-35g i ta Dragon Mystery Camou Pike Spin 2,90m 15-50g.

Jeżeli u Ciebie w stacjonarce nie będzie kijków Dragona z serii Mystery XT to popytaj się o kije z serii Camou. Są na identycznych blankach i różnią się praktycznie tylko malowaniem.

Bardziej podoba mi sie Camou Spinn od tego Pike. No i tutaj musze sie jeszcze poradzić, czyli mówisz ,że spisze sie na rzece podobnie jak Turbo Spinn (Camou Spinn)? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały dylemat.Mam zamiar kupic spining ale wacham sie miedzy 2 modelami.Są to dragon millenium super fast oraz millenium pike.Bede łowil najczesniej na gumy na jeziorze jak i na rzece Warcie.Który kijek bardziej polecacie a moze macie inne ciekawe modele na oku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

Mam Milenium pike 2,9m uzywany glownie na Warcie. Kijek ok. Mocny, dosc czula szczytowka, fajnie sie lowi guma od glowki 8g do 25g, pozniej niestety przysiada. Wobki podobnie wygodnie zaczyna sie lowic od ok 8g. Wyciagnal kilka rybek do 70 cm i sprawowal sie bardzo dobrze. Jedyna wada, jest dosc ciezki i daje o sobie znac po kilku godzinach.

Co do jezior, moim zdaniem za dlugi. Inna sprawa ze na jeziorach uzywam lzejszych glowek wiec komfort lowienia spadal. Lepszy byloby cos do 25g i dlugosci max 2,6m.

Moim zdaniem jesli spedzasz wiecej czasu nad Warta i lowisz nieco ciezej Pike 2,9 jest dobrym rozwiazaniem szczegolnie przy tak wysokiej wodzie(teraz by sie przydalo cos > 3,2m :)). Tylko obejrzyj dokladnie patyk w sklepie bo zdarzaja sie egzemplarze z krzywo zamontowanymi przelotkami albo kiepsko nalozonym lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić 2 spinningi jeden 5-25 na: pstrągi,klenie jazie,bolenie okonie średni szczupak i sandacz. A drugi do 60-70 na dużego i średniego szczupaka i sandacza troć łosoś mniejszy sum głowacica.

Czy te gramatury pasują do podanych ryb ?

Czy wędką 5-25 wyholuję szczupaka lub sandacza (6kg)?

Czy wędki w takiej gramaturze sprawdzą się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz kupować dwóch spinningów żeby łowić główkami o podanych gramaturach,możesz kupić jeden który obejmie swoim cw. calość twoich potrzeb np.cupido taurus cw.20-250g.Ja nim łowię i uwierz że spełnia on moje oczekiwania.łowię nim na główki 5g jak i 35g nie ma problemu by rzucać większymi.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

kulas, sandacze na kij do 70g? chyba na zywca Panie kolego :wink: ostatnio jak jestem nad woda to sandacza nawet spiningiem z dobrym rezonasem 5-25g ledwo czuc jak puka. no chyba ze trafisz na te kilka dni w roku jak sandacz tak silno wali ze kij w pol wygina. jak zaznaczylem kilka dni w roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzechuce napisał sandacze na kij do 70g? chyba na zywca.otóż trzeba wiedzieć że łowiąc sandacza(pomijając okresy kiedy faktycznie bierze jak wściekły)

konieczna jest obserwacja i kija i plecionki,ponieważ brania często są takie że żaden najlepszy kij ich nie pokaże,po prostu plecionka może stanąć zbyt szybko w trakcie opadu.może się poluzować itp.poprostu trzeba zacinać każde nie naturalne zachowanie plecionki.

pozdrawiam

opad to jest to :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
Czy wędką 5-25 wyholuję szczupaka lub sandacza (6kg)?

kwestia jakiej jakosci to kij bedzie. jak ma mocny dolnik a zarazem dobrze amortyzujacy i dobrze osadzone przelotki to tak. na swoim Dragonie Super Fast 2 sumy 80 i 109cm wyholowalem a kij nie byl do granic wygiety. kwestia hamulca w kolowrotku i pozostalych rzeczy jak linka, agrafka, kotwice itd

Czy wędki w takiej gramaturze sprawdzą się?

glowatka, duzy szczupak i sum to tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

Kozii, srednio. kijek najlepiej sprawdza sie z blaszkami i woblerami. jest za sztywny na gumy. polecilbym Ci cos z bardziej miekka szczytowka np. ostatnio w sklepie szukalme zamiennika do mojej wklejanki czegos lepszej jakosci i trafil sie w moje rece Dragon Millenium HD Power Jig

23-31-240-Mill-Power-Jig.jpg

link do strony producenta http://www.firmadragon.pl/strony/oferta/wedziska/wedziska-Millenium.html cena ok 220 PLN. z pierwszych wrazen o tym kiju sadze ze duzo bardziej sie nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także łowie na podobny kijek mianowicie dragon millenium trout 5-25 sprawdza się przy pstrągowaniu, boleniowaniu jak i przy szczupaczkach czy moich nieudolnych próbach sandaczowania. :mrgreen: Moim zdaniem ma troche zaniżone cw. a co wiem na pewno ma spory zasób mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

Kozii, tez go sprawdzalem :D

ma wymienne szczytowki co sugeruje ze moze czesto pekac. ale z drugiej strony przy peknieciu szybka zmiana i mozna dalej lowic. dobry rezonans na dolniku ale wydaje mi sie ze chyba za delikatne te szczytowki jak na ten wyrzut. ale ma przynajmniej wysokie i dosc duzej srednicy przelotki jak patrzylem na inne kije tego typu wiec machanie na duze odleglosci nie powinno sprawiac mu problemu.

to tylko taka moja krotka opinia po obejrzeniu kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że jednak chyba niema kijka ktorym byl połapał zarówno szczupaki jak i sandacze.Z tego co czytam to na sandacza musi byc miękki kij a na szczuoaka wiem z doswiadczenia za musi byc solidny kij.Myślalem nad tym super fastem jednak jak mowice ze jest za sztywny na sandacza to nie bede go bral.Jeśli juz to chyba się zdecyjuje na millenium pike bo chociaz na szczupaki bedzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sandala polecam wklejke cos rozsadnego za nie duze pieniadze : Mikado Competetion SS spin 270 /23gr. Rewelacyjna wklejka , blank przenosi na dolnik namniejsze stukniecie a caly kij poza wklejka jest dosyc sztywny i mocny aby zaciac branie sandacza.

Spokojnie rzuca sie na wisle i 30gramowymi glowkami.

Wszystkimi Zanderami dobrze sie lowi na jeziorach czy zbiornikach zaporowych - ogolnie tam gdzie nie ma nurtu, inaczej kiepsko szczytowka pokazuje brania. No i faktycznie pekaja czesto , a koszt bynajmniej u Mikado - 25zl za 5 sztuk , co czasami na jeden wypad starcza.

Ps. przepraszam za brak Polskiej czcionki ale system mi sie czasami krzaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.