Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzechuce

Kozii, Super Fast nadaje sie na sandacze ale przy polowie ich na blachy i woblery. na szczupaka jest jak najbardziej ok. gumy wymagaja nieco innego sprzetu. biorac pod uwage dane katalogowe Dragona sa kije do polowu i sandacza i szczupaka:

- Team Dragon Silver Edition Spinn 2,13m 7-25g

- Team Dragon 2.75 m / 10-28 g

- Team Dragon 2.30 m / 14-35 g

- Team Dragon 2.55 m / 18-42 g

jak wspomnialem to na podstawie danych katalogowych. zawsze namawiam do odwiedzenia sklepow wedkarskich by wziasc kijek w reke i samemu sprawdzic co i jak. wczesniej mialem Colmica Master Spin gdyby nie to ze szczytowka pekla to moglbym ten kijek okreslic dobrym, tanim a zarazem swietnym wyposrodkowaniem pomiedzy kijem sandaczowym a szczupakowym. dobry rezonans, miekka szczytowka, dobrze wywazony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość grzechuce

Kozii, do sredniociezkiego jigowania to jest jedna opcja (poza Sensitive Zander ktorego zapas szczytowek rodzi dodatkowe pytania) w serii Millenium to Power Jig. osobiscie bylbym sklonny w jego strone. ale to tylko osobista opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

Kozii, trudno mi ocenic nie mialem kija nad woda. szczytowka wydaje sie byc mocna ze poradzi sobie z gumami 12 - 35g. ale jak pisalem to moje wrazenia z ogledzic w sklepie wedkarskim i takim zaocznym porownaniu w stosunku do Super Fast'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

kij to nie tylko c.w. to akcja, dynamika, rezonans itd. sa kije ktore maja 5-20g a rozpedzaja sie przy przynetach 25-30g. c.w. nie oznacza tez najlepszego przedzialu sygnalizowania bran przez kij. jedni zanizaja inni zawyzaja. kij kijowi nie rowny. z c.w. nic nie dowiesz sie z charkterystyki kija. moze to byc do ciezkiego jiga z bardziej miekka szczytowka, moze to byc szybka i sztywna boleniowka lub szczupakowy semiparabolik albo tez kij tylko pod woblery np. delikatny castingowy czy tez wklejanka.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowym początkującym wędkarzem:)

Potrzebuję kupić kij do spinu do połowu:

- Szczupak

- Sandacz

- Boleń

Będę łowił głównie na jeziorze Żywieckim (głębokości tego jeziorka to mniej więcej 5 - 6 metrów).

Też będę chciał spróbować coś połowić na rzecze ( Soła, Skawa ).

I oto pytanie do was jaki kij najlepiej kupić??

Cenowo:

Nie ogranicza mnie nic, chociaż wolę żeby to było w rozsądnej cenie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

planuje lada dzień wydać niebagatelną jak dla mnie kwotę na spinning.

Będzie to spinn 2,6 o c.w. 7-21 w/g mnie jest bardzo szybki o sporym zapasie mocy,sprzedawca powiesił na szczytówce blache 35g i tak jakby po kiju to spłynęło.

Decydując się na niego chciałem mieć spinn uniwersalny zarówno to jiga wahadła obrotówek jak i głównie do woblerów no i czasem lekki troll czyli jednym słowem uniwersał.

a jak wiadomo coś co do wszystkiego to do niczego.

dodatkowe info:power-M action-fast line weight 8-12 rod weight 5,5 handle 6 może ktoś wytłumaczy te opisy na mój szczególnie dotyczący >>handle<<

kij to st.croix model to Avid Series® Salmon & Steelhead Rods typ AVS86MF2

czy aby nie będę pluł sobie w brode?

z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

power - moc blanku tutaj M czyli Medium

line weight - linka ktora mozesz zastosowac moc w LBS

rod weight - waga kija

lenght - dlugosc w stopach i calach stopa'cal"

action - rodzaj akcji tutaj masz Fast czyli szybka

handle - dlugosc dolnika jak na obrazku ponizej

avidSpin_handle.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BART71, jak się domyślam będziesz łowić w Odrze. Tylko czy da się pogodzić małe nawet 2cm wobki z ciężkimi i stawiającymi duży opór boleniowymi? Tak czy siak komfort łowienia jednymi z przynęt będzie niski, więc musisz wybrać. Osobiście odradził bym delikatny kijek na bolenia, zbój potrafi dać kopa a i męczyć go na delikatnym patyku jest barbarzyństwem, jeżeli chodzi o celowe łowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

Deuuu, mialem to samo napisac ;) ze na klenia i bolenia sa osobne wedziska. na bolenia musi byc kij mocniejszy i szybka akcja 5-25 czy 10-30g z mocnym dolnikiem. na klenia nieco delikatniejszy 3 -14g oczywiscie na kleniowce mozna wyholowac bolenia a na boleniowce zaciac klenia chodzi o komfort lowienia i holu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.