Skocz do zawartości
tokarex pontony

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Jaceen, Dziękuje bardzo za wyczerpująca wypowiedź, myślę, że nie tylko mnie ona oświetliła. Mam nadzieję, że będzie mi dobrze służyć :-)

Artech , Oczywiście z samego szacunku, że ktoś poświecił czas, a dodatkowo pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą z wędek na szczupaka(przyłów w postaci okonia) byście wybrali? Woda stojąca, głębokość max 5m. Główna przynęta to ripper 7-10 cm z główka 7-15 g, czasami wahadło i wirówka. Cena ok 160 zl.

Moje typy:

1) Dragon Thytan Pike cw 10-35 240 cm

2) Cormoran Thunderstick Medium cw 10-40 240 cm

3) Shimano Catana CX cw 10-30 240 cm

4) Daiwa Sweepfire cw 10-40 240 cm

z góry dziękuję za pomoc :mrgreen:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam zamiar kupić nowy kij pod pstraga. Obecnie łowię WCH Dancer 2,4 3-14g. Jeśli chodzi o małe rzeczki jest naprawde fajny, a chciałbym kupic coś bardziej uniwersalnego. Co będzie zarówno mocne i finezyjne. Co będe mógł zabrać na mały ciurek, jak również na większą rzeke. Myślałem o tych wędkach:

- St.Croix Premier PS76MLF

- Lemiglas X- 11 LX86MS

- Fenwick (mhg,hmx)

- Shimano Beastmaster CX Spinning 240 ML (słyszałem o nim dobre opinie)

Prosze o pomoc w wyborze, własne opinie, sugestie. Cena max 700zł

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,szukam wędki w miare uniwersalnej do 30g kwota do wydania to max. 150zł , będe łowił głównie szczupaki i okonie co do przynęt to używam ogólnie wszystkiego gumy,blachy,jerki zastanawiam się nad konger virago dagger 240 8-30 ma ją może ktoś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam serdecznie,

Planuję zakup wędziska na spinning. Chciałem kupić jeden "uniwersalny" spinning na okonia, klenia czy szczupaka. Najcześciej łowię na rzece ze słabym nurtem lub jeziorze z brzegu. Wybór padł na 270cm 5-25g i zastanawiam się między:

Dragon Millenium HD super fast 270cm 5-25g

Dragon Express 270cm 5-25g

DAIWA EXCELER jiggerspin 270cm 5-25g

Niestety tych modeli u mnie w sklepie wędkarskim nie mają na stanie więc muszę brać w ciemno przez internet.

Proszę o pomoc w wyborze, jeśli znacie te wędziska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj - jakby przede mną stał takowy wybór to chyba wybrałbym Dragon Express 270cm 5-25g, a drugi w kolejce to byłby DAIWA EXCELER jiggerspin 270cm 5-25g

Dragon Express dlatego że leciutki i fajnie wykonany.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, dopiero zaczynam przygodę ze spinningiem i nie wiem jaki zestaw wybrać. Budżet 120zł na wędkę i kołowrotek. Czy jest sens wybierać coś z tych poniżej? Może zaproponujecie coś lepszego w podobnej cenie ?

wędka

Cantara 240/25g

Mikado Trython Medium 240/40g

kołowrotek

Dragon Quattro RD200

Mikado Fishfinder FD 1008

Łowił będę z brzegu głownie na zakolach Wisły, czasami jakieś jezioro. Głownie nastawiam się na szczupaka i sandacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie podam ci dokładnych modeli wędek czy kołowrotka ale może pomogę ci w podjęciu decyzji.

Jeśli łowisz z brzegu to myślę że 2.70 to jest optymalna długość i mi osobiście jeśli łowie właśnie z brzegu lepiej mi się na dłuższe wędki łapie.

Co do gramatury to myślę ze 25 gr może być mało tzn wszystko zależy od kija ale.. nastawiasz się na drapieżniki szczupak i sandacz i tu przydał by się kij z dość twardszy gdyż na miękkim kiju ciężej jest zaciąć rybę zwłaszcza sandacza.

Ja bym poszukał 30 gr to minimum a najlepiej 35g a nawet 40.

Bo stosując przynętę która będzie stawiała opór w wodzie do tego jeszcze nurt rzeki i na miękkim kiju może być niezły krowi ogon.

Co do kołowrotka no to ciężko bo nie wiem czy osobno 120zł na kołowrotek i wędkę.

Jak z tanich kołowrotków to dla mnie tylko okuma naprawdę solidny sprzęt z najniższej półki. 1-2 łożyska a nie 8 i 60zł.

Musisz się liczyć ze szału nie będzie ale ... od czegoś trzeba zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pogubiłem się już w tym gąszczu dostępnych wędzisk, ale dla siebie wybrałem do połowu okonia (nie wiem czy słusznie) dwa kije. Proszę mi doradzić który z tych dwóch będzie lepszy:

1. Wędka Shimano Catana Cx Spinning 270UL 1-11g

http://allegro.pl/wedka-s...3158038018.html

2. Wędka Arcus Spin Ultra Light Konger cw 2-10g 2,8m

http://www.wedkarski.com/...er.html#gal1/0/

Zależy mi na finezyjnym i komfortowym łowieniu mikro przynętami.

Zależałoby mi także na dalekich rzutach przynętami o bardzo małej masie..tak wiem, że dalej nie znaczy lepiej, ale w pewnych miejscach potrzebuje oddać jak najdalsze rzuty micro przynętami.

Bardzo was proszę o jakiekolwiek porady, sugestie itp, z pewnością macie większe doświadczenie niż ja.

Dodam tylko jeszcze, że łowić będę z brzegu na jeziorze zaporowym, a także cena jest dla mnie ważnym aspektem ;)

Aaa o tym kiju Shimano przeczytałem teraz bardzo nieprzychylne opinie..że niby sie gnie,że klucha i beznadziejny...możecie coś o tym powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierząc testom na portalach internetowych Catana powinna być fajnym kijem, mam taką tyle, że 5-25 i na moje potrzeby wystarcza.

Rozwarz jeszcze Mikado LEXUS SAPPHIRE Spin na allegro są jeszcze jakieś egzemplarze, pamiętam że kij ten miał świetne opinie, i bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Kongera nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialem sie cos poradzic ktore wedzisko wybrac i ktore bedzie najlepsze bo znalazlem w internecie w przystepnych cenach:

Dragon Millenium Pike 2,7 m. 10-35 g- 180zl

Dragon Express 2,70 10-35g- 165zl

Konger Maxim Flanker 2,75 10-30g- 160zl

Chodzi mi o kijek do polowu z brzegu na rzekach i nie tylko dosc sztywny i szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam uniwersalnego spiningu pod okonia w jeziorze i rzadziej pod pstrąga i klenia w rzece.

Okonie mam zamiar łowić na kopyta i twistery 4-6cm na główkach do ok. 15g, rzadziej na małe obrotówki nr 1-2, wahadłówki i woblery do 6cm.

Pstrągi i klenie na obrotówki nr 1-2, wahadłówki i woblery do 6cm.

Ponieważ bardzo lubię spiningi Cormorana myślałem wstępnie o:

Cormoran Black Bull LRC Twister 2,70 do 18g

Cormoran Black Bull LRC Jigger do 21g

Z powyższych chyba wolałbym Twistera, ale nie jestem do końca przekonany czy da radę,

ewentualnie proszę o inne propozycje za ok 200-230 zł.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lrc twister to wklejanka kiepsko to widzę pod wahadłem czy silniej pracującym woblerem

jak już to jigger - ale do 21 g to troche za mocny kij (wg mnie) - chyba ze będziesz łapać pstrągi w mocno zakrzaczonych ciurkach.

polecam daiwe excelera 3-18 2.7 jest teraz fajna wyprzedaż na allegro starej serii za dobre pieniądze. sam kijek to rurka (zadnych wklejnych igieł) więc bardzo uniwersalny, Nie jest to typowa kleniowa klucha wiec i można popodrywać i gumy i mniejsze wahadła i 2jke obrotówke pod prąd pociągnie. Mocy na szczupakowe przyłowy też nie brakuje. Jedynie do czego bym się mógł przyczepić to dolnik poza łokieć (lecz to kwestia gustu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam szczupakowego kija do połowów z łódki. Generalnie coś około 2.00 - 2.40 m długości i ciężarze wyrzutowym w przedziale 15-50 gram. Głównie łowię na wszelkiej maści gumy z ewentualnym woblerkiem/sliderem. Jako ze będzie to wędka dość sporadycznie używana nie chciałbym na nią za dużo wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pierwszy spinning do 300 zł (w tym podstawowe rzeczy typu: żyłka i przynęty)

Budżet: j.w ok. 300 zł

Łowisko: wody stojące tj. jeziora.

Cel: okonie, małe szczupaki oraz inne drapieżniki pokroju tych poprzednich

Mam nadzieję, że coś Panowie/Panie mi polecą :)

Z góry wielkie dzięki.

Pozdrawiam Igor :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem edytować poprzedni post, ale "trochę" się spóźniłem.

Po dłuższej lekturze wpadł mi w oko kołowrotek Spro Passion 740 FD, czy to dobry wybór? Koszt ok.140 zł

Co do kijka to nie mam zielonego pojęcia który wybrać, do tego nie wiem jaki c.w dokładnie wybrać :?: Liczę na waszą pomoc.

Co do celu mojego łowienia to chyba głównie okoń jako przyłów szczupak. Myślę jednak aby kijek był w miarę "uniwersalny" z wskazaniem na okonie. :grin:

Pozdrawiam Igor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołowrotek za te pieniądze chyba najlepszy wybór. Mam i polecam, targam go na spinie z obciążeniem 7-20g. Dobrze pracuje z żyłką i plecionką. 2 sezony zaliczone, dziś rozpoczął 3 pod spinem i śmiga elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeszcze w poszukiwaniach jak najlepszego sprzętu wpadł mi w oko ten o to kołowrotek:

Mistrall Amundson

Z tego co czytałem (a naczytałem się już tyle najróżniejszych opinii, że mam kompletny mętlik w głowie) ten kołowrotek wydaje się być jeszcze lepszy.

Co do wędziska to wybiorę chyba pierwsze lepsze o c.w 5-25g za ok 100 zł.

Pozdrawiam Igor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie doradzi, jakie wybrać wędzisko?

Rozumiem w takim razie, że do 100 zł to obojętnie co wybiorę będzie takie same? :D

Jestem niecierpliwy, bo chciałem złozyć jak najszybciej zamówienie.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.