Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Podajcie propozycje wędzisk?( bo ja szukam i znalazłem tylko dwa może znacie jakieś ciekawe)

Kwota to 100do250zł.

Długość od 3m w górę.

CW dolne od 10-15g górne 40-45g

Akcja szybka szczytowa pod obciążeniem przechodząca w paraboliczną.

Krótki dolnik.

Przeznaczone do połowu miękkimi przynętami z dobrym czuciem przynęty.

Dobrze ładujące się pod gramaturą przynęt 20-35g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Długość od 3m w górę
3 metrowe kije spiningowe miałem w recę ale dłuzszych to nie widziałem,a jesli sa to czy to wygodne?

Są najdłuższy jaki trzymałem to 3.85m a na troć to spokojnie 3.3m znajdziesz.

Czy to wygodne :lol: okropnie nie ale czasami konieczne, ciężkie długie i nieporęczne.

Szukam czegoś w stylu mikado NSC Medium Heavy Spin tylko tańszego.

lub taki konger tylko z wyższej pułki :

Konger Wędka Tiger Cross Maxx MH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiąc na gumy 6-9cm na główkach 12-20g z opadu oraz na woblery 15-30g to lepsze czucie przynęty będzie na wędce o cw 10-35g czy 10-40g?

Przy którym CW będą lepiej wyczuwalne delikatne brania?

Zakładając że wędki to ten sam model i ta sama długość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATAR, a co to za woblery 15 - 30 g ??

na przykład takie jedne z łowniejszych:

Maniak 9 F HN

Długość: 9cm ; Waga: 17g ; Kolor: HN ; Typ: pływający ; Głębokość zanurzenia: 0,6-2,0m

Tronto 6cm F

Długosć: 6cm ; Waga: 18g ; Typ: tonący

Jerk Plus 10cm F GFT

Długość: 10cm ; Waga: 25g ; Głębokość zanurzenia: 0,5-0,8m ; Wersja: F-Pływający

Thrill TH9S BMB

Wersja: sinking, długość: 9cm, waga: 22.0g ; Kolor: black metalic

Slim SL13S TB

Wersja: sinking ; Długość: 13cm ; Waga: 29.0g

z blach preferuję:

RAPA Silver-qloss nr 1 - 16g

Waga: 16g ; Wielkość kotwicy: 8 ; Grubość blachy: 2,5

Manta złota 20g

Delon nr 2 B

Długość: 8,5cm ; Waga: 23,5g ; Rozmiar: nr 2

Salmon 25g nr 2 C

Rozmiar: 2 ; Waga: 25g ; Kolor: C

Ukla Scot nr 3 T

Rozmiar: nr 3 ; Waga: 28g

Alga nr 3 - gold

Rozmiar: nr 3 ; Waga: 30g

I jaki kijek do tego dobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Zwracam się z prośbą o pomoc w doborze mojego pierwszego spinningu. Nigdy wcześniej nie miałem okazji wędkować tą metodą a ostatnio się nią zainteresowałem. Interesuje mnie kijek i kołowrotek o przyzwoitej jakości jednak pewnie nie najlepszy i najdroższy, bo początkowo jako kompletny amator i tak nie wykorzystam jego możliwości.

Domyślam się, że nie ma czegoś takiego jak sprzęt uniwersalny ale coś takiego byłoby idealne.

Nastawiam się jednak na łowienie szczupaków i okoni, przede wszystkim jeziora, na początku na pewno z brzegu ale w niedługim czasie chciałbym łowić z łódki, w którą muszę zainwestować;)

Myślę, że co do kwoty zakupu zestaw do 300zł powinien w zupełności wystarczyć dlatego poproszę o propozycje sprzętowe w okolicach tej ceny.

z góry dziękuję i liczę na szybkie odpowiedzi chciałbym jak najszybciej zacząć wędkowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można myśleć że kij spiningowy jest do łapania ryb i ich wyciągania i walki z nimi.Takim kijem wyjmiesz i okonia i szczupaka nawet 90cm jak umiesz sie z wędką i kołowrotkiem obchodzić. Kije spiningowe są przypisane do przynęt jakie stosujemy pod konkretną rybę. Okonie łapiemy na małe twistery , boczny trok i do tego ten kijek byłby dobry choć znawcy okoniowych chimerycznych brań polecą wklejankę do 10g . A szczupaki :mrgreen: no już widzę jak obrotówka nr.4 wygina ten kij. Proponuje na początek poczytać , na forum jest masa informacji jaki kij do jakich przynęt i metod.Łatwiej nawet będzie pytania zadawać a chętnych do odpowiedzi na konkretne pytania jest tu wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuje waszej pomocy w wyborze wędki spiningowej zmierzam nią łowić szczupaki do 60cm. Będę łowił głównie na obrotówki. Wędka musi mieć minimum 2,70m i ciężar wyrzutu do 30g może nawet troszkę mniej. Cena jaką mogę przeznaczyć na wędkę to 120zł. Mam nadzieję że znajdziecie coś dla mnie spełniające moje kryteria :)

Do tej pory łowiłem na wędkę konger tiger cross maxx 7-25g i wolałbym wędkę ciut sztywniejszą od tej albo o tej samej giętkości :)

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógł by mi opisać dokładnie ( akcja , ugięcie ,wytrzymałość,) kija Konger WC iri skipper

275cm. Oraz jaka jest długość od środka stopki do końca dolnika. Za wszelkie wyczerpujące info wielkie dzięki. Kij ma być na rzekę. Lub inny do 30g i 300 może 350zeta. Nie chcę kija z bardzo krótkim dolnikiem. Ale chcę aby był czuły i wytrzymały. Bo do ciężkiego spina używam Beastmasetra do 40g fajny mocny kij, teraz szukam coś lżejszgo i trszeczkę szybszego ale też mocnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem. Wyjeżdżam do norwegii w lipcu i chciałbym zakupić sprzęt ponieważ to moja pierwsza taka wyprawa. Słyszałem mnóstwo dobrego o wędce Tica Bela do 50 lb. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć sprzedawcy który ma taki sprzęt. Czy możecie kogoś polecić lub polecić inny kij? Z góry dzięki za wszelką pomoc.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam kolegów

Z miejsca chciałbym zaznaczyć, że jestem zupełnym amatorem i nie wszystko, co mi się wyśniło może być do zrealizowania, ale zobaczymy :)

Otóż poszukuję jakiegoś raczej taniego, ale dobrego spinningu w granicach ok. 200zł.

Mój problem polega na tym, że mam do dyspozycji Odrę i chciałbym się łapać za wszystko, co możliwe :) Jednak okonki i sandacze sobie odpuściłem (nie chcę tak lekkiego wędziska, by nadawało się także do łowienia z opadu małymi twisterkami. Z kolei na sandacza ze spinningu za cienki w uszach jestem :) ).

zostają więc generalnie szczupaki, bolenie i klony. Te ostatnie raczej na malutkie woblerki i obrotówki, więc pewnie bedzie problem pogodzenia tego w kwestii c.w. z przynetami na pozostałe gatunki, z którymi walczę raczej obrotówkami nr. 4, 7,5-centymetrowymi kopytami i jakieś polskie ok. 9cm woblerki z niemal zerową akcją na bolenia.

Da się to połączyć jakimś sprzęcikiem do 20-25g, czy też te klony trzeba będzie odpuścić?

Będę wdzięczny za wszelkie sygestie i chęć pomocy :)

Pozdrawiam

ach..zapomniałbym...długość wędziska - zdecydowanie ok. 2,70m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj moją recke Konger Tiger CrossMaxx 7-25g. Za 100zł masz nówke. Reszte dołóż se do kołowrotka i pletki (nie przejedź sie na podróbie zajrzyj do aspius_aspius on sprzedaje oryginaly). Pletka po to byś czuł przynęte lepiej (choć przy szczupaku czy boleniu i tak pewnie poczujesz dobrze zazwyczaj), nie zrywał tylu przynęt no i jak łowisz w brudnych rzekach to żyłeczka jaka by nie była to nie pociągnie zbyt długo. Co do kleni to nie łowiłem, na pewno osobna szpulka z cieńszą żyłeczką i powinno być ok, aczkolwiek za to głowy nie daje. Kijek bardzo czuły, sam bawiłem sie małymi przynetami i da rade no ale to takie od biedy nie da sie pogodzić wszystkiego jednym kijem. Uważam jednak że ten jest z tych bardziej "uniwersalnych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słysze o spinningu 1,6m i to 3-składzie, no ale może bardziej doświadczeni koledzy mnie poprawią choć ja sobie tego nie wyobrażam :) Standardowe są 2-składy 2,4m i 2,7m. Pierwsza jest polecana na łódź a druga z brzegu ale to sa szczegóły. 2,7m będzie na pewno lepsza i optymalna do rzucania z brzegu (z łodzi też w niczym nie przeszkadza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.