Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotki Shimano


Mati_gdansk

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 462
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzisiaj pomacalem Aspire i tez niczego sobie. 400zl wiecej od Twin Powera, chyba caly jest z alu, korbke ma gwintowana( nie wiem jak tp). Warto dorzucic 400 stowki? Poza cena i korpusem sa jakies wieksze roznice miedzy aspire a tp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubie zonglowac sprzetem czy to audio czy wedkarskim. Jesli sprzedasz 5 kijkow po 400zl i na kazdym stracisz po 200zl to nie lepiej kupic kijaczek za 1400, ktory bedzie wspanialy zamiast 5 srednich? Zamiast tracic na odsprzedazy, wole uzbierac wiecej kasy i kupic fajniejsza zabawke;)

Unises cos nie tak;>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuta na zimno przekladnia z alu
:cool:
:razz:

ale tak na poważnie Aspire(rocznik 05'-06') z wyje*anym w kosmos rantem ochronnym na dupce :mrgreen: , tak jak w reszcie japońców z wyższej półki na ten rocznik. później już zrezygnowano z tego el. ze wzgl. ekonomicznych..

twin_power_mg_0.jpg

a przekładnia to odkuwany na zimno dural z jakąś czarną powłoką ochronną - myślę że nienajgorszy bo znajduje się we wszystkich topowych modelach ze stellą włącznie(coś mocniejszego to jedynie w modelach SW).

to jest w zasadzie jedyny model na Europę poza stelką, który jest takiej budowy jak japońce z wyższej półki takie jak TP czy Sephia.

europejski TP, US sustain i te inne wynalazki to już inny kołowrotek porównywalny co najwyżej z biomasterem na japonię :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalog Shimano z roku 2009 firmy Normark podaje ze Aspire ma "przekladnie z kutego na zimno aluminium", Stella posiada przekladnie "Hd" a TP "odlewana cisnieniowo ze stopu cynku i aluminium". Aspire nie ma ani areo2 ani szpulek "Ar-c", oba rozwiazania sa stosowane zarowno w Stelli jak i w Tp. Jak nie urok to...

Przy lowieniu 3-5cm woblerkami, wydaje mi sie ze material z jakiego zbudowana przekladnia ma mniejsze znacze niz dluzszy rzut malenka przyneta? Poza tym mlynek za 1kzl chyba nie jest az tak badziewny;>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalog Shimano z roku 2009 firmy Normark podaje ze Aspire ma "przekladnie z kutego na zimno aluminium", Stella posiada przekladnie "Hd" a TP "odlewana cisnieniowo ze stopu cynku i aluminium". Aspire nie ma ani areo2 ani szpulek "Ar-c", oba rozwiazania sa stosowane zarowno w Stelli jak i w Tp. Jak nie urok to...

Przy lowieniu 3-5cm woblerkami, wydaje mi sie ze material z jakiego zbudowana przekladnia ma mniejsze znacze niz dluzszy rzut malenka przyneta? Poza tym mlynek za 1kzl chyba nie jest az tak badziewny;>?

mlynki za 1kzl to sa mylynki ktorymi polowimy lata ;) wiec masz racje czasem lepiej wydac wiecej i miec fajna zabawke ;) ja sie znowu zastanawiam nad stradiciem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises cos nie tak;>?
wszystko ok, Damian21, doprecyzował że jest to dural a nie alu, które to na przekładnie ze względu na swoje cechy się nie nadaje (bez zagłębiania się w materiałoznawstwo a raczej ..sensum strictum metaloznawstwo)

Pomijając jednak powyższe dyrdymały ... Zdumiewa mnie potęga marketingu :mrgreen: ; krzepiące jest to że super nowoczesne krecioły za które każą nam płacić kosmiczne pieniądze są obecnie 'aż' na etapie duraluminium, [obudowy, przekładnie, szpule] materiału powszechnie stosowanego od kilkudziesięciu lat w lotnictwie. :roll: który to stop minimalnie modyfikują i 'odkrywają' co chwile na na nowo pod różnymi nazwami np. magnesium i drą z nas kasiorke jak się patrzy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz

Za nowego stradica na alledrogo wolaja od 690zl, nie lepiej dorzucic 200zl;);>

Wiec bedzie to TP FC "made in Japan", w necie, na forach mozna poczytac ze to powrot jakosciowy do starego dobrego TP. Na Allegro mozna trafic za 890zl nowy.

Co ciekawe, sprzedajacy w jednym wroclawskim sklepie z bogata oferta Shimano stwierdzil ze te kolowrotki z super cenie sa "lewe" bez gwarancji... Chyba za ta kase to kreciolek powinien wytrzymac z 2 sezony minimum;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec bedzie to TP FC "made in Japan", w necie, na forach mozna poczytac ze to powrot jakosciowy do starego dobrego TP. Na Allegro mozna trafic za 890zl nowy.

Co ciekawe, sprzedajacy w jednym wroclawskim sklepie z bogata oferta Shimano stwierdzil ze te kolowrotki z super cenie sa "lewe" bez gwarancji... Chyba za ta kase to kreciolek powinien wytrzymac z 2 sezony minimum;)

Mozna tez znalezc TP tyle, ze 4000 FA made in Japan za 500 brutto i z gwarancja :) Z malego sledztwa wynika, ze Shimano czyscilo magazyny i rzucili sprzet po promocyjnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 400zl jest w fishing marcie ale wersja 1000fa, 4000fa kosztuje jakies 900zl

Ja wlasnie zakupilem 2500fc za 860zl:) W sklepaach okolo 1200zl

@MariuszA

W sklepie w ktorym kupilem maja stradici fc.

2500 kosztuje chyba 520zl.

Na allegro jest niby nowy z nawinieta zylka, 7 dni do konca i juz 400zl:D

Nowy najtaniej to 690zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twin Power dojechal, plynnos hamulca powala:D Super X moze sie schowac...

Testowalem hamulec przywiazujac zylke do mebli, ugiecie kija pozostawalo bez zmian, zadnych skokow szczytowki, zarowno z odkreconym jak i przykreconym mocniej hamulcem.

Jedyne co mnie dziwi to to ze szpulka ma luz, os jest ok, ale trzymajac szpulke w palcach mozna poruszac ja na boki, odchyl od nakretki to jakis milimetr max 2, czy to jest normalne w kolowrotkach z przednim hamulcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zakupić kołowrotek SHIMANO EXAGE 3000 SRB . Proszę o opinie czy nadaje się on do spinningu . I ogólnie czy opłaca. Dziękuje.

do spiningu sie nadaje ,napewno do troka czy mniejszych paprochow ;) na duze gumy bedzie mial problemy ;)

jednak proponuje dozbierac 50zl i kupic albo dragon team albo spro red arca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez znalezc TP tyle, ze 4000 FA made in Japan za 500 brutto i z gwarancja :) Z malego sledztwa wynika, ze Shimano czyscilo magazyny i rzucili sprzet po promocyjnych cenach.

Również jestem zainteresowany kupnem TP za takie pieniądze :mrgreen:

A tak swoja drogą to jest to chyba jeden z tańszych modeli Shimano produkowanych w Japoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fishing mart ma model 1000fa za 430zl i 6000fa za 670zl.

W sklepie w ktorym ja kupilem Tp fc "made in japan" 860zl a stradic "made in japan" jakies 530zl.

Czy ktos sie orientuje jak to jest z tymi luzami na szpuli? u was jest "na sztywno" czy mozna lekko kolebac nia na boki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.