Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 349
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Godzina nad Prosną przy "nowym moście" - dwa okołowymiarowe okonie. Cztery moje ostatnie wypady w to (i niedalekie temu) miejsce ze spinningiem kończyły się zawsze przynajmniej jednym okonkiem. Udało mi się wyselekcjonować kilka błystek (dragona i effzetta) - na rozmaitą aurę pewniaków. Ponadto sądzę, że nabrałem doświadczenia w prowadzeniu przynęty. Mam powtarzalność w połowie garbusków. Bardzo więc się cieszę, ponieważ nie są to połowy przypadkowe. - W tamtym roku złowiłem tylko dwa okonki na spinning w Prośnie (byłem z piętnaście razy), w tym już siedem (na cztery, pięć letnich wypadów).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina nad Prosną przy "nowym moście" - dwa okołowymiarowe okonie. Cztery moje ostatnie wypady w to (i niedalekie temu) miejsce ze spinningiem kończyły się zawsze przynajmniej jednym okonkiem. Udało mi się wyselekcjonować kilka błystek (dragona i effzetta) - na rozmaitą aurę pewniaków. Ponadto sądzę, że nabrałem doświadczenia w prowadzeniu przynęty. Mam powtarzalność w połowie garbusków. Bardzo więc się cieszę, ponieważ nie są to połowy przypadkowe. - W tamtym roku złowiłem tylko dwa okonki na spinning w Prośnie (byłem z piętnaście razy), w tym już siedem (na cztery, pięć letnich wypadów).

Pozdrawiam

Jakie blaszki Ci atakują okonki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grisha

Ja niestety zapracowany :( Tata emeryt siedzi codziennie na Pilicy z bolonką ale straszna mizeria co nie napawa mnie optymizmem przed długim weekendem. Poławia samą drobnicę (płoteczki i jelce) Leszcz chyba jeszcze w tarle tak samo i brzana (jedną złowił pod koniec maja - ociekającą mleczem) Oby do 11 czerwca się polepszyło :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i emocjonalnie. Dziś żywiec, miało być trzy godzinki.

Była godzina z okładem i pięć zdjętych z kotwicy karasi na Wiśle.

Podejrzewam o tę zbrodnię małe szczupakowe pistolety.

Pięć pustych zacięć.

Dla wyjaśnienia, to nie pierwsza moja żywcowa wyprawa.

Żywiec solidnie uzbrojony, moment zacięcia-spokojnie wyczekałem i pięć razy pudło!

Ale nic to, niech sobie zjedzą łatwy łup. Urosną i następny z Haczyka będzie miał zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od 16:00 nad Stawem Górnym. Przez dwie godziny tylko pojedyncze piknięcia sygnalizatorów. W końcu po 18:00 jakieś porządniejsze branie, holuję, i na brzegu ląduje... 25-cio centymetrowa płotka. Byłem zaskoczony, że tak mała rybka zdołała połknąć haczyk nr 2 i włos z trzema ziarnami kukurydzy. Po 19:00 przyszła burza, i trzeba było się zwijać do domu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieczka nad Odrę w nowe miejsce i złowiono mój rekord - Leszcz, na zdjęciu wygląda jak płoć, ale naprawdę jest to ładna rybka.

Niestety wagę mam na liście zakupów, ale rybka ładna.

Hol szybki, żyłka 0,25 i mocna plecionka przyponowa w połączeniu z "samozacinającym" haczykiem Mustada z serii 406, nr.8 nie dała szansy na zerwanie.

Oczywiście dalej pływa w Odrze, nie przepadam za leszczami, jak już to tylko Kleń/ Jaź, ale i tak Odrzańskie ryby są jakieś takie mułowate.

leszczrekordrozdzielczo.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie blaszki Ci atakują okonki ?

Link do zdjęcia z obrotówkami posłałem poprzez PW. :wink:

Wczoraj od 19:30 do 21:00 nad okolicznym stawem, straszliwie przez ostatnie trzy tygodnie zarósł rogatkiem, praktycznie dwa oczka, gdzie można było umieścić zestaw. Aura zmienna: szedłem, niebo przechodziło z pochmurnego w zachmurzone, nad wodą - półgodzinna mrzawka, a po opadzie zachodzące słońce zaczęło dawać się we znaki. Stąd pewnie tylko jedno branie, na czerwonego:

p6020513.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dwugodzinny wypad ze spiningiem nad Odrę.Bez rewelacji.Szczupaczek pod wymiar i okonek.Obie rybki złapane na małego biało-czerwonego twisterka na półtora gramowej główce.Ryby,rzecz jasna pływają dalej w rzece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś rozgrzewka na kamienną jadę, ostatnie wędkowanie w czerwcu ... (sesja) i jeszcze jutro chciałem na Wisłe pojechac pospinningowac, tylko nie wiem jak tam stan i czy da się łapać klenie/jazie. Do Zawichostu się wybieram, koledzy z Lubelszczyzny jak z tą Wisłą, mętna czy daje rade ;)?

Pzdr. Krzyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.