Skocz do zawartości
tokarex pontony

Chechło okolice Miasteczka Śląskiego.


Michal282

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

jak kol. kokon89 napisał, najlepiej się nastawić na sumiki, biorą na każdym stanowisku i zawsze, o kiju do domu nie przyjdziesz, tylko dla dobra samego siebie weź jedną wędke i kilka siatek. Czy chcesz czy nie albo sumiki zabierzesz albo w krzaki ( prawie zgodne z zasadą złap i puść ) ale za to regulaminowo. :razz:

Tak poważnie, byłem tam kilka razy, z tego co wiem, idąc od strony domków w kierunku zbiornika, mijasz rybaczówke,pole namiotowe po prawej, po lewej jest taka zatoczka( drzewa przy brzegu ), poznasz od razu bo zawsze jest tam dużo ludzi ponoc za karpiem.

Stojąc tam, jak byś patrzył przed siebie troche w prawo na przeciwległy brzeg, tam ponoć też zbieraja się karpiarze lecz inni od tych z zatoczki :oops: ( poczytaj o zarybieniach karpiem )

Nigdy nie jade za konkretną rybą, także niewiele moge powiedzieć, chyba że o sumiku, jego znaja wszyscy. Poprzednich wypraw nie pamiętam za bardzo, ale ostatnia dwa lata temu ( 2007), przyniosła mi po owocnej w sumiki nocce 31cm płoć, mina mojego kompana z siatką pełna sumików.....bezcenna :razz:. Siedzielismy kilkanaście metrów za plażą nudystów, polecam to miejsce.

W 2008 nie byłem ponieważ krążyła plotka o pływającym Toy-toju na środku jeziora. Oczywiście zakaza biwakowania i wjazdu autem na korone zbiornika ( chyba że wykupisz pozwolenie ok 200zł. na rok ). Kilka parkingów w lesie. Sklepiki otwarte zawsze w sezonie, zaopatrzone w artykuły pierwszej potrzeby, typu browar, fajki :wink:

Bardzo fajne miejsce, szczególnie na brzegu na przeciw pola namiotowego. Kwestia sumika jest ci już znana :cry: , reszte niech dopowiedzą ludzie którzy częściej tam bywaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie informację. Smutne jest to, że można liczyć na sumika. Wszędzie jest pełno tego dziadostwa. Czekam na pogodę bo chcę wyskoczyć tam na cały weekend.

Dajcie znać czy komuś udaje się tam łowić coś innego niż sumiki.

Pozdrawiam i owocnych łowów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Ludzie nie narzekajcie tak na ten zbiornik :wink: Sumika jest duzo ale nie ma sie co załamywać. Od dwóch lat razem z rodziną spędzamy tam 2 tygodnie w jednym z ośrodków wypoczynkowych. oczywiście w wakacje - miesiąc sierpień. Przyznam szczerze ze 2 lata temu połapaliśmy kupe płoci i mnóstwo sumika, kilka leszcyków i niemiarowe szczupaki na spinning :mrgreen: jesli ktoś stawia na zabawę (tak jak ja) to miał radochę.

W zeszłym roku jednak w sierpniu coś sie wkońcu ruszyło. Zawsze łapę z ojcem także wieksza szansa ze ktoś z nas coś złapie. I nie uwierzycie ale przez całe 2 tygodnie złapałem tylko z 50 sumików (zresztą ja je zabieram bo są wyśmienite w smaku)!!! Reszta ryb to ładne jazie, leszcze po 45 cm, płocie, nawet karaś złocisty sie trafił :mrgreen: W jeden dzień nawet juz mnie ręka bolała od ciągłego holu ryb (łapalismy na baciki 7m stojac w wodzie) i poszedłem przejsc sie na grzyby. Jak wróciłem zobaczyłem ze ojciec cos holuje, guma wyszła niesamowicie i jazda w tataraki :lol: Ładny karpik poszedł w ciul hehe :razz: w trakcie pobytu złapałem jeszcze 1 szczupaka miarowego 54cm i 3 niemiarowe.

Podsumowując rok temu chodzilismy na ryby 5 razy w tygodniu i ciągle nęcilismy w jednym miejscu. Dziennie mieliśmy od 5 - 20 kg ryb!!!! Wiekszosc oczywiscie trafila do wody, resztę rozdawaliśmy ludziom w ośrodku :wink: Ubawiłem się w kazdym razie niesamowicie i w tym roku chyba znowu pojade ;)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie narzekajcie tak na ten zbiornik :wink: Sumika jest duzo ale nie ma sie co załamywać. Od dwóch lat razem z rodziną spędzamy tam 2 tygodnie w jednym z ośrodków wypoczynkowych. oczywiście w wakacje - miesiąc sierpień. Przyznam szczerze ze 2 lata temu połapaliśmy kupe płoci i mnóstwo sumika, kilka leszcyków i niemiarowe szczupaki na spinning :mrgreen: jesli ktoś stawia na zabawę (tak jak ja) to miał radochę.

W zeszłym roku jednak w sierpniu coś sie wkońcu ruszyło. Zawsze łapę z ojcem także wieksza szansa ze ktoś z nas coś złapie. I nie uwierzycie ale przez całe 2 tygodnie złapałem tylko z 50 sumików (zresztą ja je zabieram bo są wyśmienite w smaku)!!! Reszta ryb to ładne jazie, leszcze po 45 cm, płocie, nawet karaś złocisty sie trafił :mrgreen: W jeden dzień nawet juz mnie ręka bolała od ciągłego holu ryb (łapalismy na baciki 7m stojac w wodzie) i poszedłem przejsc sie na grzyby. Jak wróciłem zobaczyłem ze ojciec cos holuje, guma wyszła niesamowicie i jazda w tataraki :lol: Ładny karpik poszedł w ciul hehe :razz: w trakcie pobytu złapałem jeszcze 1 szczupaka miarowego 54cm i 3 niemiarowe.

Podsumowując rok temu chodzilismy na ryby 5 razy w tygodniu i ciągle nęcilismy w jednym miejscu. Dziennie mieliśmy od 5 - 20 kg ryb!!!! Wiekszosc oczywiscie trafila do wody, resztę rozdawaliśmy ludziom w ośrodku :wink: Ubawiłem się w kazdym razie niesamowicie i w tym roku chyba znowu pojade ;)

pozdro

A w jakim ośrodku byłeś, jeśli mogę zapytać? Jest to obiekt godny polecenia? Napisz cos więcej jak znajdziesz chwilkę. Czy daleko do wody, czy jest mozliwość wyżywienia i jakie warunki jesli chodzi o nocleg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośrodek do którego ja jeżdżę należy do Mechanicznych Zakładów Wojskowych w Siemianowicach Śląskich i z jego usług mogą korzystać tylko pracownicy i ich rodziny :cry: Także o warunkach mieszkalnych nie ma sensu ci pisać bo raczej nie da rady tego załatwić. W każdym razie obok mojego ośrodka jest bardzo duzo domków letniskowych, ich cena jednak nie jest tak atrakcyjna jak mojego http://noclegi.interia.pl/ow-koral,nowe-chechlo.html

Z wyżywieniem nie ma problemu, wokół zbiornika masz mnóstwo sklepików ze świezym pieczywem. Bardziej opłaca się jednak przejechac raz na parę dni do Miasteczka Śląskiego (3 km autem) do hipermarketu PLUS. Mój ośrodek znajduje się jakieś 500m od wody, od strony rybaczówki.

Są niby sposoby wynajęcia domku z mojego ośrodka dla osób obcych ale nie jestem pewny. musiałbym ojca zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Znalazłem na internecie osrodek wypoczynkowy KORAL nad tym zalewem. I prośba moja jest taka aby ktoś wstawił jakąkolwiek mapkę gdzie jest pokazane w którym miejscu nad zalewem mieści się ten ośrodek wypoczynkowy (jest ich tam chyba sporo a ja niewiem gdzie dokładnie to jest). Z góry wielkie dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Znalazłem na internecie osrodek wypoczynkowy KORAL nad tym zalewem. I prośba moja jest taka aby ktoś wstawił jakąkolwiek mapkę gdzie jest pokazane w którym miejscu nad zalewem mieści się ten ośrodek wypoczynkowy (jest ich tam chyba sporo a ja niewiem gdzie dokładnie to jest). Z góry wielkie dzieki za pomoc

Proszę bardzo :mrgreen: Ośrodek to czerwona strzałka nie kursor myszki :razz:

post-7868-14544972492921_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba sie tu jednak nie zgadza z tym co ty pokazałes na eysunku. Wszedłem jeszcze raz na strone tego ośrodka i na temacie domków koło zalewu w pierwszym wersie opisu pisze tak:

"Zalew Nakło – Chechło jest jednym z najbardziej atrakcyjnych i najchętniej odwiedzanych akwenów wodnych na Śląsku. Ośrodek położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie zalewu, w lesie przy plaży. Nad Zalewem istnieje rozbudowana sieć gastronomiczna i rozrywkowa. "

Ten tekst świadczy o tym ze to nad samym zalewem, moze ktos to wyjasnic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na tej stronie pisze ze 1,8km do jeziora/zbiornika wodnego, wiec dosc daleko, bo jak przyjdzie ze sprzetem wedkarskim po nocy wracać przez las i to przez prawie 2 km to nie bardzo pasuje! Ale dzieki za info. Tak czy innaczej jak byście znali jakies inne osrodki nad samym jeziorem to był bym wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośrodek do którego ja jeżdżę należy do Mechanicznych Zakładów Wojskowych w Siemianowicach Śląskich i z jego usług mogą korzystać tylko pracownicy i ich rodziny :cry: Także o warunkach mieszkalnych nie ma sensu ci pisać bo raczej nie da rady tego załatwić. W każdym razie obok mojego ośrodka jest bardzo duzo domków letniskowych, ich cena jednak nie jest tak atrakcyjna jak mojego http://noclegi.interia.pl/ow-koral,nowe-chechlo.html

Z wyżywieniem nie ma problemu, wokół zbiornika masz mnóstwo sklepików ze świezym pieczywem. Bardziej opłaca się jednak przejechac raz na parę dni do Miasteczka Śląskiego (3 km autem) do hipermarketu PLUS. Mój ośrodek znajduje się jakieś 500m od wody, od strony rybaczówki.

Są niby sposoby wynajęcia domku z mojego ośrodka dla osób obcych ale nie jestem pewny. musiałbym ojca zapytać.

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość krasnopiorek

Hmmm,a czy wiecie czy w 2009r ten sumik karlowaty byl jeszcze???i czy on wystepuje w calym zbiorniku???i czy mozna wjechac sqt pod sam zbironik????bo szczerze mówiac kiedys mnie jakis facet ochrzanil ze to jakis teren koloni i nie wchodzi itp.ale kto by takie lamy sluchal;paha,jaki wziasc sobie kijek na tego sumika,bo widze z opisów ze to typowy fast-food(doslownie szybkie zarcie,jak co 10sek branie;p)i naco go lowic,i czy to prawdza ze on jest tak samo trujacy jak wegorz przed usmazeniem??wiem ze ma jakies 2 kloce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krasnopiorek

Mam jeszcze pytanko bo nie wiem jakie ta ryba ma wymagania,czy 3m kij z bazaru mi wystarczy zeby machnac na te 6m??(kij wystarczy,ale czy w tej odleglosci jest ten sumik i czy zeruje?)na jakiej glebokosci go szukac???i jakiej gramatury uzyc splawika???dodam ze ta wedka ma c.w 30-60gr :???:i na szpulce mam zylke 16,na przypon dam 14,czy bedzie ok???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodem podjedziesz pod samą wodę ale musisz wiedzieć w którym miejscu :mrgreen: Napewno auto możesz zostawić przy samej rybaczówce, jest to parking wyłacznie dla wędkarzy. Jest to chyba jedyne miejsce po tej stronie zbiornika gdzie możesz zostawic samochód pod samą wodą. W innym musisz zostawic samochód w lesie i kawałeczek dojść na piechotę. nie wiem jak z drugiej strony zbiornika ale tam chyba nie ma ruchu samochodów a parking masz przy drodze na miasteczko śląskie, ale to musisz iść z 1 km do wody.

Teraz wracając do sumika. W 2009 roku sumik był jest nadal i raczej będzie bo cholernie ciężko go odłowić, jest go zatrzęsienie :neutral: Bierze na wszystko - dosłownie!!!! Nawet na zielony groszek :mrgreen: Wędeczką 3m raczej ich blisko brzegu nie połowisz bo to dosyć płytki zbiornik. Jak pójdziesz na lewo od rybaczówki masz wolniejszy spad i w miarę głęboka woda (taka 1m) zaczyna sie ona tak na 10m od brzegu. Na takiej głębokości sumik ci podejdzie na spławiczek, bacik 7m lub boloneczka i jazda. najskuteczniejsza jest jednak metoda gruntowa, nie musisz rzucać daleko, 20-30m starczy. Oczywiście wszystko zależy od dnia, czasem sumik jest na całym zbiorniku i chodzi po płyciznie a czasem możesz go złapac wyłacznie na grunt.

Na prawo od rybaczówki masz plażę, ciągnie się ona ze 100m i nie ma sensu na niej łowić bo jest płyciutko. Dopiero dalej za plażą są głębsze miejsca takie że połapiesz nawet na bata 5m.

Sumika jest dużo, ale niestety takiego do 20cm :cry: I nie jest on trujący, nie wiem skąd ci to przyszło do głowy :razz:

Co to żyłki, to obojętne jaka, bylebyś nie miał bardzo małego haka bo sumik ma w zwyczaju głeboko połykac przynęte. Najlepiej hak 10-12, a spławik nie cięższy niż 5gr ale nie lżejszy niż 1gr bo tam często wieje i ci będzie ściągać :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krasnopiorek

Spoko,ja mam tylko skuter,wiec powiadasz zeby na grunta???te wedki 3 metrowe sie nadadza???????i jak ten maly skubaniec bierze,gwaltownie czy doscy ostroznie???i czym dziada zanecic????rybaczówka???a gdziez ona jest;p?przy wjezdzie od strony piekar slaskicj i kozlowej góry?aha,czy jest to jakas szczególnie plochliwa ryba???czy moge spokojnie wiejsc kilka metrów do wody zeby zarzucic zestaw splawikowy?

A czy 4m telskop kongera to polowu na splawik byl by wystarczajacy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krasnopiorek

'Jeszcze jedno pytanko,w jakiej porze najlepiej bierze ten sumik???czym zanecic go i jaki dlugi dac przypon???i czy 30 gr sprezyna nie bedzie zaciezka przy jego polowie???

i jeszcze raz te samo pytanie,czy on bierze gwaltownie,wyrazne jest sygnalizowanie na bombce plastikowej?(ta na swietliki,jest ona ciezsza) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krasnopiorek

Odnosnie do poprzedniego postu,czy wystepuja na tym zalewie leszcze???i jak rozumiem sumik najlpeiej bierze na bialego i czerwonego robaka???i najlepsza metoda jest grunt na niego????Jaki stosowac na tym zalewie haczyk na sumika???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam ci mapke zalewu. W czarnym kółku zaznaczyłem ci rybaczówkę, czerwona gruba kreska to trasa którą dojedziesz do parkingu pod rybaczówką (to jedyna droga którą ty jako wędkarz zmotoryzowany mozesz się poruszać, grubą żółtą krteską zaznaczyłem ci miejsce na zalewie gdzie połapiesz z brzegu za pomocą bata. Zalecałbym jednak min. 5 metrowego bo nie zagwarantuję ci że ta wędeczką z bazaru połapiesz 6 metrów od brzegu. Nie wiadomo czy ryba ci podejdzie tak blisko.

Teraz odnosnie ryby. Jej zaneta nie potrzebna, sumik jest tak żarłoczna rybą że spokojnie ja złapiesz sama przyneta na haczyku. Łapiac na spławik zawsze warto zanęcić choćby po to żeby sciągnąć w łowisko inną rybę. Przykładem jest leszcz o którego pytasz, w zeszłym roku na bata 7m brały mi takie po 40-45cm.

Sumik ma tez to do siebie że nie jest za bardzo istotne jak zmontujesz zestaw do połowu. O ile złe zmontowanie zestawu ma jakiś wpływ na brania to w przypadku sumika tego nie dostrzegłem.

Teraz odnosnie brań. Na spławik często zdarza się ze sumik bardzo delikatnie bierze przynęte. Ma to związek z jego wąsami którymi bada przynęte. Często bedziesz miał sytuację ze hak bedzie wbity w wąs, a przy wielu zacieciach hak wogole sie nie wbije. Zazwyczaj jednak masz piekne branie sumikowe tj. gwałtowny wjazd pod wodę :mrgreen:

Jeśli zdecydujesz sie na połów gruntowy to nie dawaj do gruntówki żadnej sprężyny ani koszyczka, oczywiście jesli nastawiasz się na sumika. Dobrze wiem co mówię, bo byłem świadkiem że sumik brał natychmiastowo po zarzuceniu przynety (ale to nie jest reguła), wszystko zależy od dnia i tego czy bedzie żerował. Zreszta nie oplaca ci się go dokarmiać zanętą, bo moze się okazac że nie zdąrzysz powiesic sygnalizatora i juz bedziesz miał branie. Sam więc widzisz ze napełniając sprężyne co minute bedziesz tracil wyłącznie swój czas i zanęte. AAA i bym zapomniał. na gruntówce najczęściej w momencie brania, bombka czy co tam powiesisz idzie pod sam kij lub lekko unosi sie i opada :lol:

post-7868-14544972505926_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krasnopiorek

Wielkie dzieki za pomoc,wiec raczej nastawiam sie na grunt,kolucha sobie zanece ot tak,dla zabawy,zaloze sprezyne,ale bede necil co kturas tam rybke,albo jak brania zanikna;pa skuter ze lekki to dla bezpieczenstwa go popcham kilkanacie metrów na stanowisko;pja czesto dojezdzam na zalew od nowego chechla,i wjezdzam na zale na przeciwko tej wysepki :lol: a jest moze jakas miejscówka gdzie biora lepiej i gorzej koluchy?(sumiki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.