Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wszystko o kleniu i jaziu


keri

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

wiem że kiedyś tomkowi1988 zdażyło ię że brały klenie z opadu na paprochy ale więcej z taka sytuacją sie nie spotkałem, myśle ze jednak mikro woblerki górują w połowie kleni......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko uzależnione jest od okresu , na wiosnę świetnie biorą na małe woblerki i blaszki w rozmiarze 1 , w lecie w moim miejscu są przepłoszone i ciężko sie do nich dobrać , stoją na środku rzeki i czekają na spadający kąsek , dobre są wtedy "smurzaki" ale ciężko tym rzucić daleko więc blaszka prowadzona po powierzchni im wystarcza.Na jesień napewno paproch sie sprawdzi w zeszłym roku łapałem piękne klenie na twistery 4 cm , potem nawet większe zakładałem i też ostro brały. Co do główek to kleń ma wielki pysk można stosować lekkie na dużym haku , tak by przynęta płyneła w środku wody nie "bijąc" o dno. To sie oczywiście tyczy kleni a nie kleników , te małe łatwiej złapać ale teraz nie pora na mocne uderzenia tej fantastycznej ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 9 months later...

Tak masz rację,ale co do klenia to sytuacja jest troszkę inna z tego względu że kleń jest bardzo płochliwy i lepiej mu się nie pokazywać zbytnio,z krótkim kijem łowiąc z brzegu jest to niemalże niemożliwe. A mając dłuższy kij możemy stanąć dalej od brzegu a tym zmniejszymy możliwość zauważenia nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Podepnę się do tego tematu bo nie chcę zakładać nowego a jest on zbliżony i dedykowany rybom o których jest ten temacik więc zczaiłem na aukcji cos takiego-TROK PŁYWAJĄCY : http://allegro.pl/rewolucyjna-nowosc-daleki-rzut-trok-plywajacy-i1427753275.html i tak się zastanawiam czy w rzeczywistości zdało by to egzamin tzn. same rzuty rzutami czyli nie wątopię że będą dłuższe ale jak z pracą przynęty i ewentualnie jak to poprawnie zamontować na zestawie żeby podczas ściągania nie wzbudzić podejrzeń nieufnych kleni czy jazi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się do tego tematu bo nie chcę zakładać nowego a jest on zbliżony i dedykowany rybom o których jest ten temacik więc zczaiłem na aukcji cos takiego-TROK PŁYWAJĄCY : http://allegro.pl/rewolucyjna-nowosc-daleki-rzut-trok-plywajacy-i1427753275.html i tak się zastanawiam czy w rzeczywistości zdało by to egzamin tzn. same rzuty rzutami czyli nie wątopię że będą dłuższe ale jak z pracą przynęty i ewentualnie jak to poprawnie zamontować na zestawie żeby podczas ściągania nie wzbudzić podejrzeń nieufnych kleni czy jazi .

Heh spirolino z ołówka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ten trok pływający ma takie samo zastosowanie jak spirolino , według mnie chyba chodzi o to samo tylko pływak spirolino jest zupełnie niewidoczny.

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/jaxon-plywaki-sbirulino-spirolino-g2-a73-p788-k4320.html

Zakładasz takie "triko" mocujesz woblerka lub strimera i sru .....70 metrów leci :wink: , dodatkowo dodam że rybka tego zupełnie nie widzi bo na tle nieba spirolino jest niewidoczne.

Kumasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ja od listopada do marca na klenie i jazie uzywam wylacznie gumek :) Male paproszki na lekkich głowkach znacznie lepiej mi sie wtedy sprawdzaja. Za to w lato nie ma nic lepszego od woblera, ewentualnie lekkiej wirowki ale to zalezy od stanowiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Tomek O

Czy jest jakaś istotna różnica w połowie klenia a jazia ? Pytam jako laik. Te ryby zawsze są u mnie przyłowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam,

Pilnie potrzebuję dobrej jakości zdjęć jazi złowionych na spinning na tle rzeki lub kamieni - opaska, ostroga, rafa itd. Ryba ( najlepiej słusznych rozmiarów) ma się prezentować razem z łowcą oczywiście. Fotka najlepiej jak będzie wykonana z pół lustrzanki lub lustrzanki i nie może być publikowana dotąd w prasie wędkarskiej. Dla potencjalnych autorów czeka atrakcyjna nagroda, o której wspomnę jak tylko da ktoś o sobie znać.

Adres e-mail do korespondencji - okon1@op.pl lub na forum.

Pozdrawiam, Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ja co prawda sezon kleniowy mam już chyba za sobą? Z tego względu że od początku września przebywam w Niemczech i wygląda na to ze zabawię tu do połowy listopada!!! Mam takie pytanie? Czy możliwe jest regularne łowienie kleni na spina końcem listopada czy też początkiem grudnia? Ma ktoś może jakieś doświadczenie w tym temacie? Nie ukrywam ale połowy klenia na woblery powierzchniowe bardzo mnie wciąga i chciałbym jeszcze choć raz w tym roku spróbować! Jak na razie zostały mi tylko nagrania oraz wspomnienia z tego rocznych wypadów nad wodę :cry:

http://www.youtube.com/watch?v=jNdH1r_4Cjg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Z powodu, że jest to ryba z którą zmagam się przynajmniej przez połowę sezonu wędkarskiego, pozwolę sobie wkleić ciekawe artykuły o sposobach łowienia kleni.

http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article/2747

Niedawno wklejałem w wątku kleniowym, ale chyba nie zaszkodzi powtórzyć?

http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article/2661

I dla przypomnienia (dolnośląskie):

ryby objęte limitem ilościowym w RAPR przeznaczone do zabrania z łowiska

(nie uwolnione natychmiast) wędkarz ma obowiązek wpisać do rejestru

po ich złowieniu.

Dalej zapis mówi nam, że:

ryby nie objęte limitem ilościowym,

a przeznaczone do zabrania wpisujemy do rejestru po zakończeniu wędkowania.

Wędkarze co przetrzymują ryby złowione w siatce powinni o tym pamiętać.

Trzeba też na pewne rzeczy przymknąć oko. Niektóre artykuły pisane są w innej rzeczywistości przepisów. Zrobienie sobie pamiątkowej foty z dziesięcioma kilowymi kleniami w siatce, dzisiaj raczej niewskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.