Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kanal ciepły, okolice elektrowni


Wolek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

czyli Daniello dojezdzam do nowego czarnowa jade prosto za prszystankime druga w prawo

jade i powiedz mi po przejechaniu lasu bede mial kwadrat i od kwadratu skrecam w lewo czy w prawo i dojezdzam do rur i miejsca przy rurach i za rorami sa dobrymi miejscami na leszcza.Sorki ze wypytuje ale nigdy tam nie bylem .Co do przynety co sie sprawdza na leszcza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli Daniello dojezdzam do nowego czarnowa jade prosto za prszystankime druga w prawo

jade i powiedz mi po przejechaniu lasu bede mial kwadrat i od kwadratu skrecam w lewo czy w prawo i dojezdzam do rur i miejsca przy rurach i za rorami sa dobrymi miejscami na leszcza.Sorki ze wypytuje ale nigdy tam nie bylem .Co do przynety co sie sprawdza na leszcza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli Daniello dojezdzam do nowego czarnowa jade prosto za prszystankime druga w prawo

jade i powiedz mi po przejechaniu lasu bede mial kwadrat i od kwadratu skrecam w lewo czy w prawo i dojezdzam do rur i miejsca przy rurach i za rorami sa dobrymi miejscami na leszcza.Sorki ze wypytuje ale nigdy tam nie bylem .Co do przynety co sie sprawdza na leszcza??

Sorry, że się wtrącę ze swoim pierwszym postem na haczyku (witam wszystkich) ale mała uwaga do kolegi wyżej: chłopie google maps nie boli: http://goo.gl/maps/NkJIi

W centralnej części "kwadrat", na prawo kanał, a nad kanałem "rury". Dziękuję, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam się nie można zgubić... Jedziesz główną drogą do oporu i dojedziesz do bramy elektrowni.

Zaraz przy bramie jest zjazd na kwadrat betonowymi płytami, droga wchodzi do wody. Zjazd wcześniej w prawo potem w lewo też dojedziesz do kwadratu tylko od drugiego boku. Nie odbijając w lewo a jadąc prosto dojedziesz do "głównej" drogi nad kanałem która ciągnie się aż do zamkniętego mostu.

Jak zobaczysz bramę elektrowni to po prostu kręć w prawo i dalej już sobie możesz przejść pieszo w 5 min będziesz już znał te wszystkie zjazdy. Ten kwadrat nie jest jakoś strasznie wielki, bok góra 200m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasko 43 dzieki na pewno trafie a kolega Maik moglby sie powstrzymac od komentarzy bo sa zbedne !!!

Może rzeczywiście mój komentarz był zbędny - sorry.

Tak jak juś koledzy pisali, obie strony "rur" są ok. Bliżej "kwadratu", właściwie to na początku kanału jest trochę spokojnego nurtu i ze spławiczkiem na przepływance idzie się pobawić. Im dalej w kanał tym nurt silniejszy i tam już tylko tyczka pomaga. Jak chcesz łowić z gruntu, to proponuje wez ze sobą większy zapas ciężarków/koszyczków bo jak trafisz miejsce gdzie faszyna jest jeszcze nieporozrywana, to przechlapane.

Leszcz jest ale mały chociaż zdarzają się pojedyncze, wypasione łopaty. Karpie i amury stanowią około 30% populacji sprzed 10 lat. Bardzo fajny artykuł o karpiach i amurach popełnił DK z CT, gdzie również nawiązał do przeszłości Dolnej Odry: http://www.international-tackle.com/art4.html

W sieci jest jeszcze więcej artykułów o DO - poszukaj. W ogóle to kiedyś było świetne łowisko. Niestety liczne przyduchy, pseudo wędkarze oraz rybacy stawiający sieci na wylocie zrobili swoje... Szkoda ale mimo to nadal tam jeżdżę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Maik no problem po prostu sie troche zdenerwowalem:) . Czy rzeczywiscie w kanale nie ma duzych leszczy slyszalem ze koniec pazdziernika przynosi wieksze lopaty . Bylem ostanio zlapalem 5 leszczykow i karasia , jednak wyczailem chyba miejsce dla siebie ok 130 m od rur w prawa strone sa tam takie kamienie wydaje sie sympatyczne. Objezdzilem troche i bede sie tez chcial zastawic na suma na kwadracie czy wie ktos moze ile m glebokosci jest na srodku kwadratu . Poprosze tez o jakies rady dotyczace polowu Suma na kwadracie wszelkie podpowiedzi mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A ja bylem w sobote od 6 rano do 12 i fajnie polapalem :lol: Moze nie byly to okazy ale bralo bardz fajnie - Leszcze ok 1kg 6 szt,Karas 2 szt po 30 cm,Jaz 28 cm i masa Krapi?lub mieszancow... Dodam ze caly czas padal deszcz :sad: Bardzo niski stan wody,siedzielismy przy samym kwadracie od strony rur.Wszystko na bialego z czerwonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem wczoraj z kolegami na kwadracie i na zakolu,czas 11.30-14.Łapaliśmy na gumę,drop-shot i boczny trok, brania na czerwoną z brokatem i denaturat.Sandaczyk i kilka okoni 10-20 może 25 cm.Na fileta były też 3 brania ale chyba coś małego,po zacięciu mięso zostawało....

Wcześniej od rana na zimnym do 11 i zero...

Wędkarz z pontonu też nic,powiedział nam że tydzień temu podobno rybacy siatami jechali po zimnym :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
braku wpisów wnioskujemy że lipa na ciepłym
Wyjąłeś mi to z ust:)nic dodać nic ująć:)łapią jakieś płotki,okonki itp...z tego co mi wiadomo to szału niema..ostatnio bylem to lapali male same egzemplarze tych rybek..lepiej na spina za okoniem na wysokości ul.czechosłowackiej,,,ładny okon wali w gumy na 10g glowce z opadu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.