Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kanal ciepły, okolice elektrowni


Wolek

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że w tej chwili brak dużej ryby wynika bardziej z tego, że rybacy zasawili prawie całe wejście do kanału siatkami.

Wczoraj przez 6 godzin łapanie nie trafiłem nic większego niż krąpie 20cm.

W tym roku na Ciepłym na nocce byłem 5razy i ani razu nie złapałem większego leszcza.

Jeszcze 2 lata temu 1-2kg leszcze trafiały się regularnie teraz ich tam poprostu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam

Ogólnie nie łowie na ciepłym ale chciałem tylko poprzeć pomysły kolegów na temat petycji i artykułów.Ostatniego czasu widać ile taka forma starania się o poprawe sytuacji na łowiskach może zdziałać; przykładem może dla nas wszystkich być Goleniów i chłopaki z TPRIiG którzy tylko dzieki własnym staraniom i poświęceniu własnego czasu wywindowali Inę na pierwsze miejsce wśród rzek trociowych.

To właśnie dzieki petycją do różnych instytucji i podmiotów odpowiedzialnych za kontrole na wodach dzisiaj ta rzeka jest chyba najlepiej chronioną w zachodniopomorskim a może i w polsce.To oni tak naprawde zmusili też PSR do działania ,dzieki temu że uzyskali możliwość monitorowania ich pracy i strażnicy nie mogą się już tak obijać jak wcześniej :mrgreen:

A ostatnio nawet wymusili czestsze kontrole na wędkarzach łowiących na wodach morskich.

Tak że jak się zaczyna wysyłać petycje ,pokazują się artykuły czy informacje w Tv to zaczynają nagle działać instytucje które powinny się tym zajmować.

A nasz głos sprzeciwu staję się ważny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj byłem na ciepłym kanale z rana łapałem na tyczkę 9.50m dużo krąpia takie średniaki jeden karaś parę leszczyków do 0.7kg ogółem miałem wynik 13.200.kg brat próbował łapać na grunt z koszykiem zanętowym i była straszna lipa jeden leszczyk ryba na grunt nie chce tam coś brać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ja łapie tam na tyczkę lub na bata parę kul zanęty do wody i łapię tam na białe robaki .Wchodzą krąpie a nieraz ładne leszcze.Najpierw łapie na przepływankę a po trzech czterech godzinach próbuje łapać przygruntowy zestaw. Można wtedy złapać leszcze od 1.5 kg do 2.5kg ale trzeba też trafić dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj popołudniu do dzisiaj do 10.00 same krąpie 90% ryby na spławik z gruntu sporadyczne brania. Narazie przestawiam się na Odrę, na kanale nie ma większej ryby.

Po drugiej stronie odbywały się zawody, łapali tylko krąpie, zero leszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż,chyba na prawdę kiszka jest z tym ciepłym kanałem...znam już kilku wędkarzy co przenieśli się np na kamień pomorski,okoń ładny idzie,płoć a i lin się trafiał to właśnie teraz w tym czasie.

Szkoda to wielka,kiedyś fajna była to woda ten kanał ciepły,ja zbyt krótko tu łapię ale znam wielu co jeżdżą tu lat kilkanaście i potwierdzają że jest źle. A może to tylko taka pora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj byłem na ciepłym kanale i nie było rewelacji sama drobnica nic większego. Dwa tygodnie temu było o niebo lepiej brały duże krąpie i to cały czas nawet się trafił karaś i ładny jaz.a dzisiaj tylko dłoniaki a brania były słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem 1 maja od 11 do 15,szesc Leszczy na federa,kuku+bialy.Jeden prawie kilogram,reszta pol-kilowki.Siedzialem prawie przy samej hodowli Karpia,poniewaz wszedzie bylo zajete... Generalnie:cieplo,milo ,przyjemnie :mrgreen: Tylko woda w kanale jakas brazowa... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na ciepłym 29 kwietnia w niedzielę. Ogrom ludzi, na szczęście przyjechałem na "drugą zmianę" koło 14 i znalazłem jeszcze wolne miejsce. Dużych ryb nie złowiliśmy, kilka leszczy (takich do 0,5 kg), rozpiórów i krąpi. Podobne wyniki wokół mnie. Jeden większy pozytyw, że jakoś basy i jazgary nie czepiały się czerwonych robaków :-) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale jakies 100m przed płytą. 1 maja mała przerwa pojechaliśmy na Widuchową za szczupakiem ale totalna porażka, zero brań, jeden mały okoń. Pogoda dopisała to można było siedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam starych wyjadaczy!!! Panowie podpowiecie naco warto teraz łapać? Chodzi o metodę,przynete oraz zanete. Czy wegorza można już łapać na kanale? Może ktoś bedzie z bardziej doświadczonych osób w czwartek po poludni to z chęcią bym wysłuchał porad i opowiadań co tam sie teraz i kiedyś działo. Pozdrawiam forumowiczow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.