Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sezon podlodowy 2009/2010


shadow

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis pierwsza wyprawa zimowa , wlasciwie rekonesans.

Lod okolo 8-9 cm, wiec smialo smigalem po tafli , co prawda bylem raptem 40 minut , kilka dziurek zrobilem , a co najwazniejsze pierwszy okonek sezonu zostal zlowiony, przyneta byla mala blaszka.

Tak wiec w Wielkoposlsce powoli mozna zaczynac sezon zimowy.....nareszcie.... :mrgreen:

571618eae963f023med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Wczoraj zrobiony rekonesans i pierwsze dziury wykute

Kilka maluśkich okonków złowionyh na haczyk i nic poza tym.

Na pogorii IV zbiornik jeszcze bez lodu ale na kanałach juz wystarczająco wytrzmały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem od strony Ujejsca i Podbagienka tam zamarznięte tylko kanały zbiornik od Wojowic między wyspami i w strone Piekła bez lodu.

Woda parowała i tylko od strony lasu (Antoniowa) był lód ale nie sprawdzałem jaki gruby.

Chyba nie nadawał sie na wejście. Na Przeczycach nie byłem. Taka sytuacja była w niedziele rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierał się już ktoś z pomorskiego może?na osiedlowych stawach się dzieciaki ślizgają, ale jak to na jeziorach wygląda to nie wiem...

Na lodzie byłem już 3 razy :smile: .Lód ma jakieś 15 cm grubości,ale nie na wszystkich jeziorach!!! :sad:

okof.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Maniek, rok temu zacząłeś o ile mnie nie myli pamięć od nowego roku, a jak w tym roku z lodem u Was?

U mnie pare dni temu poszły kry :) patrzac na ich grubość bezpiecznie łowić nie mozna było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj pochodziłem po jeziorze, ludzie łowili płotki, okonie, przyzwoite wyniki. Lód od 10 do 15 cm, ciemny, jednolity, czyli wg. książkowej wiedzy wytrzymały. Wracając wstąpiłem do wędkarskiego kupiłem spławik 2 gramy, stopery, żyłkę 0,16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz ujmując myśłałem że sezon rozpocznie się na dobre między świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem. U nas na jeziorze Strykowskim lód zaczął zamarzać 19.12, niestety od razu zaczął padać śnieg i lód rozwijał się powoli. 22.12 w wtorek lód miał 8 cm, więc postanowiłem poczekać aż urośnie do ok. 12 cm by móc odwiedzić wszystkie okoniowe łowiska. W święta przyszła odwilż i w niedzielę po świętach wyglądało to tak że lód miał może z 3-4 cm i drugie tyle śniegu na sobie po kilku dniach. Mimo mrozów które przyszły przed sylwestrem informacje o pierwszych wędkarzach datowane są dopiero na dzień dzisuejszy tj. 3.01. Szkoda że 2 tygodnie był lód a nie można było na niego wejść.

Ja sezon zaczynam jutro wczesnym rankiem, ma być -8 C wysokie ciśnienie i lekkie zachmurzenie - wymarzona pogoda, ale... to już nie jest tzw. pierwszy lód i okonia będzie znaleźć trudno, szkoda bo gdyby nie śnieg który blokował przez prawie 2 tygodnie zamrzanie jeziora to na pewno można byłoby spróbować łowienia na pierwszym lodzie czyli tym który buduje się po 3-4 dniach od momentu zamarzania. Nie pamiętam takiego dziwnego sezonu, zeby spokojnie można byłoby wejść na lód dopiero 18 dni od momentu zamarzania - to będzie loteria a garbusów będzie ciężko zlokalizować, bo jedynym okresem kiedy mozna je dosć łatwo zlokalizować to pierwszy kilkudniowy lód - najlepiej jak jest jeszcze z 2-3 cm śniegu i wysokie ciśnienie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciech, możesz powiedzieć na jakim akwenie byłeś?? Regalica, Kanał Odyńca/Tor Regatowy, Dziewokicz - starorzecze Odry przy jez. Portowym......, jez. Głębokie ???

Pozdrawiam

Paweł vel SKUBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dziś na Strykowie i złowiłem 21 okoni ale..... jeden miał tylko wymiar (21 cm) a reszta od 6 do 15 cm. Ciśnienie ok słabe zachmurzenie a okonie jakby stały wiele zachaczonych za brzucz czy płetwy, żadnego górkowego Garbusa. Zobaczymy jutro bo znalazłem stare blachy z przed 6 lat na które łowiłem okonie 3 na kilo.

Lód ??? 8cm góra 9 cm przykryty 5 cm śniegiem - przy takiej pokrywie musiało by byś ciąglę - 12 do - 15 żeby marzł dalej a tak rośnie może z 0,5 cm na dobę...

Szkoda bo nie mogłem odwiedzić najlepszych miejsc. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj , drugiego dnia sezonu wybieram się po raz kolejny na błystkę w poszukiwaniu okoni. Najpierw odwiedzam wczorajsze miejca gdzie łowię 6 okonków od 10 do 16 cm - wszystkie wypuszczam. Zaczynam penetrować strefy przybrzeżne, potem górkę przy wyspie i samą wyspę którą obchodzę - prawie 3 h i .... nic - róznę błystkie, głębokości a na bankowym miejscu ani ryby ! ! ! Na samym końcu kuje ok. 10 dziur wokół starych krześlisk za wyspą i w jednej z dziur przy pierwszych wpuszczeniach uderza ładny okoń ok. 25 cm, jednak spina się w przeręblu gdyż jest lekko zachaczony.

Potem w tej samej dziurze łowię okonka 16 cm i mam spore pobicie podobnie w dziurze obok - konkretne pobicie, zrywam pierwszą blachę w tym sezonie bo myślałem że to ryba a nie gałąź i zacząłem ciągnąć na maksa. CIĘŻKO I TRUDNO jest wytłumaczyć, że pogoda dziś była idealna słonko, -6 C i ok. 1000 HPA, ale ciśnienie mimo że nie niskie spadło przez 2 doby o 15 hektobaskali i to

był chyba powód, okonie jakieś apatyczne jak wezmą to delikatnie albo podchaczam je za płetwę czy brzuch. Jutro robię poprawkę - niestety prognoza to 990 hPA - chyba za mało na intensywne żerowanie okonia ale może uda się kilka złapać.

I MAM PYTANIE - jakie jest wasze doświadczenie na zbiornikach o głębokości od 4 - 8 metrów czy ciśnienie ma decydujące znaczenie - nawet na górkach i przy krzakach, czy to prawda że okonie żerują tylko od 1010 hPA wzwyż ?????

Acha łowię na J.Strykowskim koło Poznania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Wędkuje na tafli już 16 lat - głównie na J.Strykowskim - 30 km od Poznania.

Stworzyłem ten temat by podzielić się wiedzą o łowiskach z Wielkopolski i Lubuskiego.

Proszę o opisy tegoROCZNYCH wypraw !!! a nawet o opisy dobrych łowisk - szczególny nacisk kładę na opisy wypraw i doświadczeń z błystką - bo się uczę w tym temacie łowię na blachę dopiero 5 sezon. Jeśli chodzi o spławik jestem bardziej doświadczony i postaram się podzielić doświadczeniem - czekam na opisy i porady doświadczonych błystkarzy.

:!: Spławikowcy i mormyszkowcy też proszę o opisy !!! WARUNEK : łowiska Wielkopolski i Lubuskiego, Ewentualnie Kujawskiego ! ! ! :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj , drugiego dnia sezonu wybieram się po raz kolejny na błystkę w poszukiwaniu okoni. Najpierw odwiedzam wczorajsze miejca gdzie łowię 6 okonków od 10 do 16 cm - wszystkie wypuszczam. Zaczynam penetrować strefy przybrzeżne, potem górkę przy wyspie i samą wyspę którą obchodzę - prawie 3 h i .... nic - róznę błystkie, głębokości a na bankowym miejscu ani ryby ! ! ! Na samym końcu kuje ok. 10 dziur wokół starych krześlisk za wyspą i w jednej z dziur przy pierwszych wpuszczeniach uderza ładny okoń ok. 25 cm, jednak spina się w przeręblu gdyż jest lekko zachaczony.

Potem w tej samej dziurze łowię okonka 16 cm i mam spore pobicie podobnie w dziurze obok - konkretne pobicie, zrywam pierwszą blachę w tym sezonie bo myślałem że to ryba a nie gałąź i zacząłem ciągnąć na maksa. CIĘŻKO I TRUDNO jest wytłumaczyć, że pogoda dziś była idealna słonko, -6 C i ok. 1000 HPA, ale ciśnienie mimo że nie niskie spadło przez 2 doby o 15 hektobaskali i to był chyba powód, okonie jakieś apatyczne jak wezmą to delikatnie albo podchaczam je za płetwę czy brzuch. Jutro robię poprawkę - niestety prognoza to 990 hPA - chyba za mało na intensywne żerowanie okonia ale może uda się kilka złapać.

I MAM PYTANIE - jakie jest wasze doświadczenie na zbiornikach o głębokości od 4 - 8 metrów czy ciśnienie ma decydujące znaczenie - nawet na górkach i przy krzakach, czy to prawda że okonie żerują tylko od 1010 hPA wzwyż ????? :!::!::!:

Acha łowię na J.Strykowskim koło Poznania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, sprobuj moze na mormyszke u mnie na stawie w tym roku jest zdecydowanie lepsza od blaszki, moze okonie skusza sie na cos drobniejszego o mniejszej amplitudzie drgan itp.

Blystka jednak porusza sie szybciej , moze okonka na strykowskim jeszcze nie chce sie gonic za zdobycza ?

Sprawdz jeszcze skrzynke na stronce , wyslalem Ci jakis czas temu - prywatna waidomosc ! pozdrawiam wilkopolanina....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dzis wyjazd na staw od 7 do 12 - efekty zadowalajace kilkanascie okoni i ploci w przedziele 10 - 20 cm, zaliczylem rowniez dwie "obcinki" - z poczatku , sadzilem , ze zylka sie przetarla - ale jak kolega po chwili wyjal w sasiedniej dziurze 2 szczupaczki wszystko stalo sie jasne :mrgreen:

Ogolnie wiekszosc bran jakies 90 % byla na mormyszke - blaszka jakos zawodzi w tym roku...co nigdy siewczesniej nie zdarzalo......

9afaaf50b7dc159amed.jpg

7469410f97331ec7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów Podlodowców.Pierwsza wyprawa na zal. Siemianówka 02.01. Pogoda nam dopisała, lodu mieliśmy ok. 15 cm a z okoniami to już różnie :cry: Koledzy próbowali blaszki i mormychę- po parę sztuk wyjęli. Ja próbowałem DROP SHOT-a spod lodu :!: Matoda ciekawa ( okonek ok. 18 cm) aczkolwiek trzeba potrenować innego rodzaju kiwania :grin::grin::grin: W niedzielę spróbujemy jakieś jeziorko na Mazurach.Pozdrawiam wędkarzy z Łochowa- wasze okonie zrobiły wrażenie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak w porównaniu do pierwszych 3 ni tego tygodnia - odmiana. Od poniedziałku do środy złowiłem przez ... 14 godzin łowienia (ok. 60 dziur) 2 wymiarowe okonki (okonki) - 22 cm i 19 cm i 39 sztuk okonków od.... 6 cm do 16 cm (wszystkie wracają do wody).

...a... wczoraj i przedwczoraj przez 4 godziny w 3 turach (czwartek: póżne popołudnie, piatek późny poranek i piątek - późne popołudnie) złowiłem 15 wymiarowych okoni w tym: .... 7 sztuk pomiędzy 0,25 kg a 0,38 kg. Poza tym około 18 niewymiarowch w przedziale 10 -17 cm i .... płoć - 20 cm o dziwp nie zachaczona za brzuch tylko wyglądało jak by wzięła ! ! ! może to krzyżówka z jaźiem bo taka trochę inna... Poprostu kwestia miejsca no i chyba fakt że ciśnienie podskoczyło do ponad 1000 i się lekko ustabilizowało.

Spławik ?? 2 razy byłem i jedne z najsłabszych wypraw w życiu.... :sad::sad::sad:

1 dzień 19 płotek, 2 krąpie, 1 ukleja 1 okonek w tym około 8 płotek bez 15 cm (oczywiście wypuszczone).

Powodów takich tragicznych wyników kilka - po pierwsze, źle domoczona zanęta, łowiłem aż na 6 metrach i zanęta powoli opadała rozsypując się - za słaby zestaw , spławik tylko 0,4g co dawało efekt powolnego opadania zestawu - ok. 20 sekund zanim opadł na dno i po drodze atakowała przynęte (żywotną swieżą ochotkę) drobna 12 -14 cm płoć....

2 dzień - spróbowałem płycej na 4 metrach czyli na tzw bankówkach w połowie 20 - 25 cm płoci. efekt ??? 2,5 godziny łowienia: 8 płoci (17 - 20 cm), 5 krąpi, 1 okonek (8cm) i około.... 10 sztuk 12 centymetrowych krąpi. Powód ?? nieświadomy łowiłem koło niewidocznego starego krześliska gdzie prawdopobnie trzymała się ławica okoni przeganiająca podpływające do idealnej zanęty stada płoci. Po prostu co jakiś czas brała płotka a potem przerwa i kilka małych krąpi które nie były celem ataku wybrednego okonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandito27 odezwij sie na priva, to pogadamy, ladne okonie bija na blaszke - obecnie- na Bytyniu - takie do 32 cm wiec ciekawie , jutro jade znowu na staw, mialem byc na strykowie , ale warunki drogowe masakra na dluzsze wyjazdy - nie chce marnowac czasu w samochodzie...pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.