Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sum większy niż rekord Polski- 2,5 m długości !!!


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

Wbrew pozorom, ten zbiornik jest bardzo trudnym łowiskiem. Owszem, są duże ryby ale i duże ograniczenia np. godziny połowu (w sezonie sumowym od 4-23), zakaz używania środków pływających itd. Z tego powodu nie sądzę, żeby mógł ściągnąć sumiarzy z Europy. Prawda jest też taka, że takie sumy są również w Odrze, Wiśle, Bugu, nawet w moim lokalnym grajdołku widywano sumy jak kajaki. Tyle, że obecność ryb a skłonienie ich do brania i skuteczne wyholowanie to już inna bajka. Skuteczny hol takiego potwora to zbieg sprzyjających okoliczności- to jak wygrana w totolotka. Tomek Markiewka- jak widać zna jakiś system :mrgreen:

W ostatnich 4 latach byłem na jeziorze Rybnickim ładnych kilka razy i niestety moje wyniki są bardziej niż skromne. Również wędkarze, których miałem w zasięgu wzroku nie mieli efektów. :roll: To świadczy o tym, że to nie jest "magiczne jezioro" :wink::lol:

OCZYWIŚCIE GRATULACJE. DODAĆ JEDNAK NALEŻY, ŻE INNĄ SZTUKĄ JEST WYHOLOWAĆ TAKĄ RYBĘ NA OLBRZYMIEJ WODZIE Z BRZEGU BETONOWEGO I RÓWNEGO JAK LOTNISKO. SZTUKA WIĘKSZA WYCIĄGNĄĆ TAKIE MONSTRUM W RZECE, Z ZAKRZACZONĄ LINIĄ BRZEGOWĄ NO I TYMI WSZYSTKIMI UTRUDNIENIAMI, WIADOMO O CO CHODZI. DLATEGO MYŚLĘ,ŻE Z TAKIEJ RZEKI JAK BUG TAKIEJ RYBY RACZEJ NIE DA SIĘ WYCIĄGNĄĆ I WIE O TYM KAŻDY, KTO MIAŁ W TAKICH MIEJSCACH NA WĘDCE PODOBNĄ LOKOMOTYWĘ, KTÓRA POSZŁA GDZIE CHCIAŁA, A WĘDKARZA ZOSTAWIŁA NA STACJI:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Wrażenia niezapomniane ze spotkania takiej RYBY.

Zgodzę się z maryaChi, że inne tego typu naruszenia są zamykane przez modów , ale w tym wypadku można chyba zrobić wyjątek. Niecodziennie się przecież bije rekord.

Gratuluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecodziennie się przecież bije rekord.

jeśli złowisz nawet największą rybę w jej okresie ochronnym żadnego rekordu nie pobijesz, po prostu tak jakbyś jej nie złowił.

Mam nadzieję że pływa nadal żywy, a nie jako padlina.

BRAWO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek_g

Co za idiota tak wyciaga rybe!!! ta ryba to trup! Kwestia czasu... widac ze w narodzie nie brakuje debili... jak nie mozna wyciagnac ryby normalnie to znaczy ze musi przechodzic takie cierpienie! Ryby maja inaczej skonsturowany kregoslup czy tego ludzie nie kumaja!!!!!!!!! Jak nie mozesz wycholowac to zlap i odczep niech plywa w spokoju ryba... a nie wziol tego suma pewnie tylko dlatego ze byli swiadkowie.

Ciekaw jestem czy temu kolesiowi z oseka by odpowiadalo jak bym go tak zlapal za szczeke i pociagnol po betonie tak z 20m..... :sad::sad::sad::sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wreszcie na forum trzeźwe wypowiedzi. Potępiajmy ten wyczyn, bo to nic zaszczytnego. To tak jakbym puszczał filmiki że porwałem dziecko rodzicom i potem je wypuszczam:) Bez sensu prawda

Rybka jeśli już powinna być odpięta na brzegu, w rezultacie państwowa straż rybacka powinna na podstawie tego filmu ukarać pana łowcę za złamanie prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ładnie się rzucacie mięsem.

Dominik_kleniu, nie czułeś nigdy tej adrenaliny po holu ryby?

W tedy nie myśli się trzeźwo, chcę się tą rybę już mieć na brzegu, pod nogami.

Racja, sum mógł ucierpieć ale jak wspomniał tomek1 nie było innej możliwości by go tam wciągnąć. Zaraz by ktoś się w wodzie znalazł. Pozatym jak sum poddał się, ktoś by poleciał po folię czy co, sum się zregeneruje i bd chciał uciekać? Co zrobisz?

Jakby to był jakiś mniejszy sum, to racja, można a nawet wypadało by go zmierzyć w wodzie i uwolnic bez szkód. Ale jak ma się rekord, to bezpiecznej go wyciągnąć na brzeg i tam zmierzyć, a nóż linka strzeli czy coś i nie ma odukumentowanego rekordu.

Pozatym edytuj post a nie jeden po drugim w 1min odstępie i napisałeś że sie wylogowywujesz, dziwna sprawa, bo jesteś zalogowany :roll:

Łatwo jest obarczać i przezywać innych, ale co byś w tedy zrobił?

To tak jakbym puszczał filmiki że porwałem dziecko rodzicom i potem je wypuszczam:) Bez sensu prawda

Masz rację, ten przykład jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ma się rekord, to bezpiecznej go wyciągnąć na brzeg i tam zmierzyć, a nóż linka strzeli czy coś i nie ma odukumentowanego rekordu.

warszawa_24, w okresie ochronnym żaden rekord się nie liczy. Chyba, że twój własny PB :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

propaganda tego rekordu jest bez sensu, wszyscy macie mentalność kłusowników, no panowie chcecie miec ryby w wodzie nie łowić ich w okresie ochronnym. Ale wielu mięsiarzy, którzy poczytali tu dzisiaj te brednie od jutra będzie polowało na mięso i to za waszą sprawą, daliście im niezły cynk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik_kleniu, nigdy nie mów na mnie kłusownik :evil:

Brzydzę się tym dziadostwem, za 2 lata będe w SSR a Ty tak na mnie.

Tak? Wyobraź sobie, że spinningujesz a tu nagle przywala coś. Może to jest metrowy szczupak? Holujesz a to sum. Tniesz żyłkę, bo ma sezon?

Moderatorzy, nie widzicie w jego poście wyzywana nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co emocje już opadły?

Jak nie to proszę się szanować w wypowiedziach.

Jak tak, to tym bardziej! :wink:

Moje emocje jeszcze nie opadły, dlatego muszę się z tym przespać.

Niemniej... a tym bardziej, że to ja aktywowałem ten materiał na portalu i na haczyk.tv swoje wnioski też w związku z tym tematem przedstawię.

Stąd, póki co dobrej nocy wszystkim i do usłyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek_g

To jest szczery kretynizym wiedzial ze nie pobije rekordu bo jest okres ale co tam ryba zabita lowca szczesliwy jeszcze cieszy sie z tego co zrobil! Paranoja!

A jeszcze ludzie piszecie gratulacje! Zastanowcie sie!!! Klusownika popieracie??!!! Dla mnie ten wedkarz nie jest nikim innym!! No bo kto lowi ryby w okresie ochronnym?? Wedkarz czy klusol... No bo jednak lowienie ryb w okresie to przestepstwo a przestepce (czyli osobe popelnijaca przestpestwo) wedkarze okreslaja mianem klusownika.

Wiecej takich postow admin......... Usun ten temat bo i tak bedzie pojazd po kolesiu!

Jeszcze jedna sprawa do admina. Za zdjecie ryby ktora nie ma wymiaru ochronego dostaje sie ostrzezenie a za post z lowieniem ryb w okresie nic?? Nawet ostrzezenia?? Tylko pochwaly?? Wszyscy jestesmy rowni ale koledzy admina rowniejsi?? przeciez to jest propaganda przyzwalajaca na klusowanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czytam komentarze tych wszystkich etyków to smiać mi się chce.Koleś mógł 'polowac' na okonki i co poradzi że wzioł sum....napewno każdy z tych etyków od razu odciołby linke zaraz po braniu :lol: taaa zakapujcie go do smiesznej straży rybackiej i niech chłopina najlepiej odsiedzi pare lat żeby nie drażnił waszych oczu kolejnymi rekordami.

wogóle to raczej miał łatwiej niż w cieplejszych miesiącach...woda zimna to i ryba napewno nie tak waleczna jak w wodzie 20' w góre. GRATULUJE REKORDOWEJ RYBKI :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest szczery kretynizym wiedzial ze nie pobije rekordu bo jest okres ale co tam ryba zabita lowca szczesliwy jeszcze cieszy sie z tego co zrobil! Paranoja!

Ryba została wypuszczona i o mięsiarstwie nie ma tu mowy.

Nikt nie gratuluje złapania suma w okresie ochronnym , a umiejetności wędkarza, zachowania zimnej krwi i spokoju. Każdy kto holował suma wie jak waleczną jest rybą.

Panowie nie ma co siebie obrażać. To jest forum i każdy może się swobodnie wypowiedzieć.

Szacunek i dla tych którzy pokazują , że coś takiego jest mozliwe i dla tych ,którzy czujnie pilnują ,że jest to niezgodne z regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Koleś nie nastawiał się na suma to poprostu przyłów nastawiony był na sandacza z opadu...( o czym świadczy riper z filmu) a że rekordowa ryba to zrobił sobie zdjęcia. Rybe faktycznie trochę źle traktowano ale założę się o ostatniego dolara że pływa i ma się dobrze.

Wyrażanie swojej opinii to jedno a naskakiwanie na innych użytkowników forum, obraźanie ich , nazywanie kłusownikami to drugie i wg mnie to się kwalfikuje na ostrzeżenia.

Tomek1 Dzięki za fajną relację, zdjecia oraz filmik. Właściwy człowiek we właściwym miejscu :):mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postaram się napisać kilka zdań na temat całej sytuacji i dyskusji które rozgorzały po opublikowaniu tego materiału.

Proszę również o zachowanie poziomu wypowiedzi do jakiego przywykliśmy na forum Haczyk.pl.

Użytkownik jarek_g nie pierwszy raz ma z tym problem. To konto jest już jego drugim na forum. Poprzednie konto jarek001 zostało zdezaktywowane w połowie tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest szczery kretynizym wiedzial ze nie pobije rekordu bo jest okres ale co tam ryba zabita lowca szczesliwy jeszcze cieszy sie z tego co zrobil! Paranoja!

A jeszcze ludzie piszecie gratulacje! Zastanowcie sie!!! Klusownika popieracie??!!! Dla mnie ten wedkarz nie jest nikim innym!! No bo kto lowi ryby w okresie ochronnym?? Wedkarz czy klusol... No bo jednak lowienie ryb w okresie to przestepstwo a przestepce (czyli osobe popelnijaca przestpestwo) wedkarze okreslaja mianem klusownika.

Wiecej takich postow admin......... Usun ten temat bo i tak bedzie pojazd po kolesiu!

Jeszcze jedna sprawa do admina. Za zdjecie ryby ktora nie ma wymiaru ochronego dostaje sie ostrzezenie a za post z lowieniem ryb w okresie nic?? Nawet ostrzezenia?? Tylko pochwaly?? Wszyscy jestesmy rowni ale koledzy admina rowniejsi?? przeciez to jest propaganda przyzwalajaca na klusowanie!

Oj, kolego, grubo przesadzasz, zarówno w formie jak i w treści. Ryba była niespodziewanym przyłowem, i wróciła do wody. W jakiej kondycji? Myślę że nic jej nie będzie, nie raz zdarzało mi się wyciągać np szczupaki w świetnej kondycji z takimi ranami od zębów swoich większych pobrytamców, że wydawałoby się że nie mają większych szans na przeżycie.

Dalej - portal służy do wymiany informacji, a już zwłaszcza o takich wydarzeniach, jak złowienie 2,5 metrowego suma. Jeżeli będziemy usuwali takie tematy, piętnowali łowców, po chamsku po nich jechali i wylewali żółć, to jak dla mnie taki portal traci racje bytu, no bo jak fascynująca może być dyskusja, nie przymierzając, o marce rurek antysplątaniowych? (warszawa_24, sorry, tak mi się akurat nasunęło, ja nie jestem gruntowcem i dlatego mnie to nie interesuje :wink: )

Co ja bym zrobił w tej sytuacji? To samo. Czyli zrobił zdjęcia i wypuścił. Może pomyślałbym o ochlapaniu tego nabrzeża wodą dla zmniejszenia tarcia, ale nie byłem na miejscu, więc nie mogę ocenić sytuacji. A jeżeli ktoś z tego powodu zacznie mnie zaraz nazywać kłusownikiem, to ja [censored] na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, a może sam łowca suma wypowie się w tym temacie? może on napisze co i jak dokładnie, odczucia, dlaczego i po co. Najlepiej tak łopatologicznie żeby do niektórych dotarło co się wydarzyło i jak postąpiono. Dziwi mnie że panowie krzykacze jakoś mało pieli i podnosili lament jak na tym zbiorniku padł trupem na mięcho nowy tzw rekord Polski. Dlaczego wtedy nie pisaliście i protestowaliście do gazety promującej ważenie ryb na rekordy. Co zrobiliście w sprawie górnego wymiaru ryb? Co zrobiliście żeby było lepiej w PZW i nad wodą? Bić pianę z zagranicy i pierdzielić kocopoły o no kill itp bzdetach to każdy potrafi. Czyny a nie słowa są ważne.

A samemu łowcy który czyta pewnie ten wątek gratuluję kunsztu wędkarskiego i chylę czoła. Jeżeli tomek1 był tam nad wodą i opisuje że nabrzeże było śliskie, że sumisko w dobrej kondycji wróciło do wody, że traktowano je w miarę przyzwoicie to ja wierzę mu ze tak było.

tomek1, poproś kolegę żeby nie łowił sandaczy z opadu w okresie ochronnym suma bo jeszcze zmięsi i skiluje cały rybostan chroniony okresami. Niech też kolega uważa bo jak za kilka lat pojawią się tam jesiotry to oszołomy mogą go aresztować za moczenie gumy w wodzie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Podobnie napisałem wcześniej, to się nie przekonali, że to przyłów.

Jacek, wiem, że spinningujesz to dam Ci takie porównanie. Masz u siebie kilka sklepików wędkarskich, kupujesz przypon wolframowy a w nim agrafka się rozpina, krętlik strzela. Co robisz? Szukasz w necie, bo w okolicy innych nie ma. A dla gruntowca takim czymś jest w moim przypadku rurka antysplątaniowa.

Edit:

maryaChi, masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat koledzy chodziło we wcześniejszym poście o złamanie regulaminu forum, a nie o złamanie RAPR. Takie rzeczy jak niespodziewany przyłów zdarzają się każdemu ale regulamin forum mówi jasno, że nie wolno wrzucać zdjęć ryb, złowionych w okresie lub wymiarze ochronnym. Generalnie z mojej strony nie byłoby tematu, gdyby np. tomek1, jako człowiek regularnie usuwający nieregulaminowe zdjęcia i jednocześnie reżyser relacji napisałby w pierwszym poście, że np. zgodnie z regulaminem nie powinno tego być, ale wyjątkowość tego filmu skłoniła administrację do zrobienia małego wyjątku.

Ja też bym dociągnął tego suma (STARAŁBYM SIĘ!!) do brzegu, jeśliby mi się powiodło zrobiłbym mu zdjęcia, może nawet filmik, potem wypuściłbym go do wody. Na forum jednak napisałbym o tym tylko i relacji nie wrzucił, chyba że poprosiliby mnie o to forumowicze, zgadzając się na złamanie regulaminu forum.

W tym jednak przypadku zostaje wrzucona relacja łamiąca regulamin forum, bez nawet wspomnienia o tym. Tak - wszyscy widzimy, że film jest wyjątkowy i na youtube będzie miał wiele wyświetleń. Niemniej wedle regulaminu forum, nie powinien się tu znaleźć.

Na koniec tomek1 powiem Ci, że jestem Ci wdzięczny za ten film, bo oglądałem go z otwartą buzią dwukrotnie. Niemniej myślę, że ładnie byłoby napisać o tym, że tak niezwykły film, mimo że nieregulaminowy powinien się tu znaleźć. Dodatkowo proponuje modyfikację regulaminu, żeby w razie tego typu "eventów" można było zrobić wyjątek.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale regulamin forum mówi jasno, że nie wolno wrzucać zdjęć ryb, złowionych w okresie lub wymiarze ochronnym. Generalnie z mojej strony nie byłoby tematu, gdyby np. tomek1, jako człowiek regularnie usuwający nieregulaminowe zdjęcia i jednocześnie reżyser relacji napisałby w pierwszym poście, że np. zgodnie z regulaminem nie powinno tego być, ale wyjątkowość tego filmu skłoniła administrację do zrobienia małego wyjątku.

Zwracam uwagę, że na forum nie pojawiło się ani jedno zdjęcie tego suma. Relacja jest na portalu Haczyk.pl, filmy na Haczyk.tv. Na forum znajduje się tylko link do relacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, inwektywy to argument głupca, przecież można napisać podobny przekaz ale bardziej stonowanym językiem.

Dla łowcy duże gratulacje z powodu udanego holu tak ogromnej ryby na bądź, co bądź delikatny zestaw, ale wszystko to, co działo się począwszy od lądowania ryby do jej wypuszczenia, naruszało wszelkie możliwe standardy. Używanie osęki, wleczenie ryby za łeb pod betonowe nadbrzeże, stosunkowo długie przetrzymywanie jej na powietrzu, sposób wypuszczenia. Pisałem o tym wielokrotnie, że ryby łowione w okresie ochronnym, zgodnie z przepisami powinny być uwalniane niezwłocznie i w sposób jak najmniej szkodliwy. Może trzeba było skąpać tyłek i lądować oraz wypuszczać rybę nieco inaczej, może nie trzeba było jej w ogóle wywlekać na brzeg - nie potrafię powiedzieć, niemniej to, co zostało zaprezentowane na filmie, woła jednak trochę o pomstę do nieba. Filmik nagle się urywa, więc nie widać nawet, czy ryba odpłynęła od razu, czy wywaliła się brzuchem do góry i dojście do formy zajęło jej trochę czasu. Podejrzewam, że tak szybko nie odpłynęła...

Bez urazy, ale twierdzenie, że czegoś zabraniamy na forum, ale na haczyk.tv już można to samo robić, jest jednak nieuzasadnionym relatywizmem. W mojej ocenie, filmik powinien być tak przycięty, aby kończył się na chwilę przed wbiciem osęki w pysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.