Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

konopie


franek111

Rekomendowane odpowiedzi

witam skąd można wziąć konopie?? bo w sklepie nie spotkałem a w wędkarskim to są strasznie drogie i już wszystko jest z nimi zrobione, a podobno można je samemu prażyć itp. chodzi głównie o to żeby taniej wyszło :P. da rade vkupić na bazarze?? a jak tak to jak to wygląda i co z tym później robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja kupuję konopie w "centrali nasiennej" (tak sie to u mnie nazywa) lub w sklepiku ogrodniczym, gdzie jest wszysko, co potrzebne wędkarzowi do samodzielnej produkcji zanęt i przynęt (oparte na ziarnach). Cena 1 kg konopi wacha się od 4,50 do 5,00. Na bazarku też można spróbować, mnie czasem się udawało kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję na targowisku u tych co sprzedają ziarnai inne wiejskie produkty. Trzeba tylko kupować duże i poniuchać aby nie były stęchłe, bo wtedy i prażenie nic nie pomoże i można sobie zniszczyć całą zanętę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Jeszcze raz nie ma głupich pytani ,są głupie odpowiedzi.

Absolutnie NIE ,zadnego oleju ,konopie mają go tyle że wystarczy.Wsypujesz na patelnie suchą nie za dużo i na małym ogniu prażysz ok 15min z tym czasem jest różnie bo w hadlu są różne konopie ,więc musisz sam wykumać ,Pamiętaj cały czas mieszać konopie na patelni,przypalone nie nadają się ,odwrotny skutek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że samemu najlepiej jest zrobić ale w sprzedaży są już gotowe konopie prażone ale ciężko mi porównać czy są gorsze od robionych samemu i czy lepsze są normalne prażone czy prażone mielone bo używałem dotychczas tylko sklepowych mielonych prażonych. :cool::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

no pewnie beda ale za drogo... zaplace pewnie tyle co za kolendre...:/ 500g kolendry u mnie 5zl i cos :/ a w zielarskim sklepie 200g kosztuje 1,30zl :] chodzi mi o inne sklepy oprocz wedkarskiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

lin w zielarskim/aptekach powinny być. Mama pracuje w punkcie aptecznym i paręnaście razy mi załatwiała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

No właśnie - zapomniałem :roll: Kumpel na zawody nam tak kupował - jego rodzice codziennie są na giełdzie, bo mają taki mini markecik :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko gdzie moge teraz kupic konopie (zwykle ziarna)???

Konopie siewne kupisz w prawie w każdym sklepie nasiennym

Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, ze 2 -3 lata temu płaciłem jakieś 4,50-4,80 zł za 1 kg

Tylko nie mów mi ,że będziesz to prażył na patelni w chałupie :shock:

Ps.

Konopie też bywają dostępne na targu.

Na obrzeżach miast, bywają takie hangary po dawnych PGR-ach, w których można kupić artykuły rolnicze - sadownicze , nawozy, nasiona itp..takie miejsce zwykle nazywa się "centrala nasienna" ale zadzwoń tam najpierw, czy prowadzą sprzedaż detaliczną np. 1 -2 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konopie prażylbym tylko tyle ile potrzebuje do zanety

Jak poważnie chcesz prażyć konopie w chałupie to chyba nie zdajesz sobie sprawy jak to śmierdzi!!

Dobrze Ci radze, jak przyjaciel, weź sobie patelnie trochę oleju rzepakowego, bądź oliwy z oliwek, palnik gazowy, butle i wyjdź z tym na podwórko!

Jeśli chcesz najpierw sprawdzić jak "pachną" konopie, wsyp garść do termosu i zalej wrzątkiem, odkręć i powąchaj sobie to tak za 3 godziny :mrgreen:

Parzone konopie też można dawać do zanęty, razem z tą "aromatyczną" wodą.

Otwarcie piszę - będziesz miał problemik z pozbyciem się "zapachu" z termosu

,proponuje potem - wsyp 3 łyżki kawy i wrzuć 2 herbaty miętowe, zalej to wrzątkiem zakręć

i pozostaw na dobę - może to pomoże :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.