Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

konopie


franek111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Odnosnie konopii, to dodam, ze pewnego razu znajomy przygotowal jako dodatek do zanety liscie konopii siewnej, karasie braly jak oszalale

Nie jestem pewien, ale chodzi chyba o popularna jako chwast samosieje ktora rosnie na polach. To wlasnie chyba ta roslinka wyrasta z tych ziarenek ktore kupujemy? U mnie jest tego pełno, wiec na karasiach moglbym wyprobowac... Nie wiem tylko czy jest to aby legalne, bo u mnie bylo glosno ze dzieciaki chodza zrywac marihuane na polu.. ;) Policja przyjechala, oczywiscie byla to zwykla samosieja ale plon zlikwidowali. Obilo mi sie o uszy rowniez ze aby ja chodowac trzeba miec zezwolenie, ale nie jestem pewny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Wczoraj zakupiłam 1/2kg konopi w paczkach po 250g

Konopie bardzo grube, no wręcz wielkie cena z resztą też, 2.50 za 250g :???:

Nie wiem ile w tym roku kosztują te drobne, w które się kiedyś zaopatrywałam.

Niedobrze, oj niedobrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, ale nam chodzi o konopie paszowe, nie indyjskie ;)

Zwykłe paszowe są całkowicie legalne, i choc podobne do indyjskich to jest to zupełnie co innego, pod względem działania.

Choć próżno w necie szukać opisu paszowych, wszytko o indyjskich da się znaleźć owszem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE

Posiadanie i sprzedawanie nasion konopii siewnych jest legalne.

Natomiast hodowanie w doniczce już nie, bo kwiaty i liscie zawierają odrobinę substancji odurzających. Nasiona są czyste od narkotycznego THC.

Także, jeśli komukolwiek do głowy przyjdzie hodowanie sobie konopii bo tak jest taniej, to niech sobie wybije z głowy kompletnie, bo nie wolno.

http://studia.korba.pl/raport/ganja_w_natarciu/1,17370,2751,art.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, ale nam chodzi o konopie paszowe, nie indyjskie

Zwykłe paszowe są całkowicie legalne, i choc podobne do indyjskich to jest to zupełnie co innego, pod względem działania.

Jezeli chodzi o nasionka to nigdzie tego nie kwestionowałem, chodzilo mi wlasnie o to czy aby napewno mozna zerwac liscie takich konopi i jak pisal snsokol dodac ich do zanety, gdy do uprawy juz jest wymagane pozwalonie. I pisze caly czas o konopi ktora rosnie na polu, tzw samosiejce, ktora rosnie jako chwast, czyli nikt jej nie zasadzil, a to jest jak mniemam wlasnie to konopie siewne, a juz napewno nie jest to konopie indyjskie ktore w takich warunkach na dworzu by nigdy nie wyrsolo wyroslo. No i wlasnie moje pytanie bylo takie czy aby napewno mozna gdzies z rowu to zebrac, ususzyc i dodac do zanety, podejzewam ze niezbyt...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a juz napewno nie jest to konopie indyjskie ktore w takich warunkach na dworzu by nigdy nie wyrsolo wyroslo

wyrosłoby :cool:

sama widziałam w Anglii w Bristolu przy rzece Avon, rosły jak głupie - hippisi tam sobie hodują.

Ale jeśli chodzi o liście konopii siewnej, nie wolno ich posiadać ze względu na THC którą jednak zawierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

kolego a masz np zamiennik odchodów gołębich?????? no raczej niema ja nie słyszałem ,,a konopie to na pewno kupisz w pierwszym lepszym sklepie ogrodniczym ,a sprawdz jeśli masz w pobliżu takie wiesz wielkie sklepy jak briko intermarsze np,wielkie pawilony tam są działy z ogrodnictwem a jak nie to da sie załatwic ja kupie wystawie na allegro i masz kolego ,CZEGO SIE NIE ROBI DLA FLASZECZKI HEHEHE :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także, jeśli komukolwiek do głowy przyjdzie hodowanie sobie konopii bo tak jest taniej, to niech sobie wybije z głowy kompletnie, bo nie wolno.

Pomijając kwestie wolno/niewolno, problem(techniczny) pojawi się przy młóceniu nasion :wink: w warunkach działkowo/garażowych

Sytuacja z zakupem konopi jest taka ,że w niektórych częściach polski (chyba tych bardziej zurbanizowanych) nie sposób kupić konopie(ziarno) w nasiennym, bo ich po prostu na tych terenach się nie uprawia, a dla gołębiarzy, wędkarzy i iinnego tałatajstwa.. w detalu nie opłaca(nie chce się) ściągać sklepikarzom. To tyle jeśli chodzi o dostępność

Natomiast w kwestii "mody na konopie" wśród wędkarzy forum i nie tylko, sadzę że wzięło się to z filmów/czasopism "propagandowych " o karpiarzach, którzy ostatnio (z 2 sezony temu) dokonali niebywałego "odkrycia", że oprócz kulek istnieją jeszcze inne bardzo skuteczne zanęty :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz czegoś tu nie rozumiem piszesz tak że na prawdę nie bardzo załapałem o co ci chodzi,tak podejrzewam ze nigdy nie próbowałeś tego dodatku i dlatego nie wierzysz w jego skutecznośc ,nie wiem kiedy ci KARPIARZE za czeli stosowac konopie ,ja stosuje je z powodzeniem od jakiś 5 lat i nie wyobrażam sobie zanęty na pło lub krąpia bez tego dodatku..a jeśli chodzi o dostepnosc to na prawdę nie mam najmniejszego problemu,a jeśli niema w sklepie to zamawiam i czeka, 2-3 dni i już są na półce sklepowej heh...

RAZ SPRóBUJESZ I ZOBACZYSZ,,,,BęDZIESZ STOSOWAł JE ZAWSZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze nigdy nie próbowałeś tego dodatku i dlatego nie wierzysz w jego skutecznośc
RAZ SPRóBUJESZ I ZOBACZYSZ,,,,BęDZIESZ STOSOWAł JE ZAWSZE

:lol::lol::mrgreen::grin::lol: nie no bo nie daję rady..... zaraz padnę.....

kolego samael, przejrzyj dział wyczyn.... zrozumiesz dlaczego mi tak wesoło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAZ SPRóBUJESZ I ZOBACZYSZ,,,,BęDZIESZ STOSOWAł JE ZAWSZE
Doustnie czy dożylnie :lol::wink: ,problem jest taki ,ci co stosowali traktują ten dodatek z przymrożeniem oka ,reszta co nie stosowała uważa konopie jako złoty środek do sukcesu ,najgorsi są ci co nie stosowali a wszem na necie wciskają jaki to skuteczny dodatek .Wędkarze nie możecie kupić konopi macie tu LINK kupować do woli najlepiej po 100kg :mrgreen::mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ytuacja z zakupem konopi jest taka ,że w niektórych częściach polski (chyba tych bardziej zurbanizowanych) nie sposób kupić konopie(ziarno) w nasiennym, bo ich po prostu na tych terenach się nie uprawia, a dla gołębiarzy, wędkarzy i iinnego tałatajstwa.. w detalu nie opłaca(nie chce się) ściągać sklepikarzom. To tyle jeśli chodzi o dostępność

da się

i w Warszawie kupowałam i teraz w Legionowie.

Trzeba tylko myśleć i umieć szukać.

Są wszędzie tam, gdzie chłop plony sprzedaje, a w woj. Mazowieckim jest takich miejsc skolko ugodno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja was nie znam nie zaglądałem jeszcze we wszystkie działy .widze ze lubicie sie nabijac nie wiem tylko dlaczego ,jeżeli macie doświadzczenia podzielcie sie a nie robicie NP ze mnie cudo do nabijania sie ,zwałe jak co to z każdego można zrobic ,ale nie tędy droga do sukcesu .wiec nie nabijajcie sie koledzy bo to nie jest miłe .ja nikogo z was nie obrażam ,jak mam jakąś wiedzę to sie nią dziele a jeśli ktoś ja potrafi wykorzystac to super .. :razz: :razz:no a Trini ma racje trzeba głową ruszyc i po szukac....a jeszcze co do linka MAńKA stary bez obrazy ale to kosztuje raptem 3,50 z kilo a nie 8,70 jak ty tu proponujesz ,czyżbyś miał z tego profity/??????Jarosław pięknie to podsumowałeś fajny artykuł no postarałeś sie.... MANIEK ja cie rozumiem...każdy ma jakieś problemy :lol: .ja jestem tolerancyjny jak ty lubisz to prubowac to mnie nie interesuje twoja sprawa .,,DEMOKRACJA,,czy ty to zjesz czy dasz rybką twoje sprawa .życze wam koledzy sukcesów ...

:wink:

POZDRAWIAM NABIJACZY...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz czegoś tu nie rozumiem piszesz tak że na prawdę nie bardzo załapałem o co ci chodzi,tak podejrzewam ze nigdy nie próbowałeś tego dodatku i dlatego nie wierzysz w jego skutecznośc ,nie wiem kiedy ci KARPIARZE za czeli stosowac konopie ,ja stosuje je z powodzeniem od jakiś 5 lat

Wierze w skuteczność konopi - czasami nawet stosuje, natomiast natrząsam się z "prawdziwych karpiarzy" którzy to jadąc na ryby kupują - zestaw przetrwania "5 kilo waniliowych osiemnastek i flaszkę" ale ostatnio zobaczyli parę filmików o wzbogacaniu zanęty (kruszonych i całych kulek konopiami)i teraz przetrząsają miasto, by do zestawu przetrwania dodać trzeci element.

samael wyluzuj się, lub nie daj się wkręcać :grin: .

da się

i w Warszawie kupowałam i teraz w Legionowie.

Trzeba tylko myśleć i umieć szukać.Są wszędzie tam, gdzie chłop plony sprzedaje, a w woj. Mazowieckim jest takich miejsc skolko ugodno.

trini Ty Szczęściaro!! :razz: Zapraszam na Śląsk dokładnie (GOP), chłopa z prawdziwego zdarzenia (jak będziesz miała aż tyle szczęścia) to sobie w telewizji pooglądasz.

Możesz zapytać kolegi np. Andi64 o dostępność u nas konopi (w cenach "rolniczo - hurtowych") oraz kwestię przydatność myślenia podczas poszukiwań.

Zapraszam na parę słów prawdy
Dziwie się że moderatorzy nie scalili "dublowanego" tematu. :idea: oczywiście żartuje :lol:

Bardzo fajnie napisane, imho lepszy byłby chyba np. tytuł "Konopie - fachowe przygotowanie oraz stosowanie w zanętach"

Jarosław nota bene jeśli chodzi o prawdę; Górale mówią że; "Prawda jest jak d#%a, każdy ma swoją" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze lubicie sie nabijac nie wiem tylko dlaczego ,jeżeli macie doświadzczenia podzielcie sie a
Jeśli uraził cię mój post to przepraszam ,nie takim celom służył ,to prawda podszedłem trochę "lajtowo"już się nie powtórzy.A doświadczeniem służę i dziele się od początku bycia na forum ,tylko wiesz ,dziwi mnie że nikt nie zadaje sobie trudu szukania ,tylko wciąż te same pytania i w kółko to samo choć byśmy po tysiąc postów napisali o tym samym to i tak ktoś się zjawi i zapyta ,pytać to nie wstyd co prawda ,ale dobrze jak się sprawdzi na forum czy ktoś nie pisał o tym.
.a jeszcze co do linka MAńKA stary bez obrazy ale to kosztuje raptem 3,50 z kilo a nie 8,70 jak ty tu proponujesz ,
Tak ,masz racje drogo ,ale nie bierzesz pod uwagę jaka wygoda a wygoda kosztuje,nie ruszając się z domu zamawiasz i dostajesz dostawę pod drzwi ,nasiona sprawdzone i wyselekcjonowane .Ja podałem pierwszy lepszy link z sieci a jest ich "mnogo" :lol: tylko poszukać ,ja nie szukam więc nie pytaj o inne. :sad: .
MANIEK ja cie rozumiem...każdy ma jakieś problemy
Tak masz rację ,mam teraz problem czy powalczyć z karpioszkami

FOTKA czy z zębaczami właśnie namierzyłem takiego metr

owca. Niemniej życzę ci powodzenia z tymi konopiami ,pamiętaj jednak ze konopia nie wszędzie jest lubiana przez ryby i nie wszystkie gatunki ,co zapewne nikt z szacownych kolegów z forum nie wspomniał ,bo nie ma jednego cudownego środka na nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konopia nie wszędzie jest lubiana przez ryby i nie wszystkie gatunki ,

Święta prawda, sam znam łowiska gdzie nie pomoże najlepsza zanęta bo ryby przyzwyczajone są do ciasta i na haczyk skórka chleba i na nic innego nie wezmą. Kilka już razy aby zdobyć zaufanie ryb i je przekupić musiałem je przyzwyczajać do swojego menu wiele dni ale się opłacało. Nikt potem nie łowił tyle co ja :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO ja sie nie obrażam i mam nadzieje ze ty również ...jest dobrze zawsze to coś ciekawego prawda.temat sie nakręca i koledzy go chętnie śledzą ....

No oczywiście masz racje ,nie wszędzie konopie sie sprawdzają,ale warto jest eksperymentowac :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja was nie znam nie zaglądałem jeszcze we wszystkie działy .widze ze lubicie sie nabijac nie wiem tylko dlaczego ,jeżeli macie doświadzczenia podzielcie sie a nie robicie NP ze mnie cudo do nabijania sie
Jeśli uraził cię mój post to przepraszam ,

nie to chyba ja rozkręciłem rzekome nabijanie nie ty maniek, więc spróbuję to wyjaśnić.

otóż szanowny kolego samael, nie zamiarowałem cię obrazić, nabijać się z ciebie czy bawić się twoim kosztem. jeżeli mój post miał wydźwięk negatywny to przepraszam.

na usprawiedliwienie mam tylko to, że sytuacja w której jakikolwiek wędkarz, (nawet maniek), autorytarnym tonem - o ile w słowie pisanym "ton" jest właściwym określeniem - poucza o zanętach - nawet w dobrej wierze - to po postach autorstwa Jarosława jakie przeczytałem na haczyk.pl wywołuje to we mnie rozbawinie - którym się podzieliłem, ale którym nie chciałem nikogo obrazić.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary bez obrazy ale to kosztuje raptem 3,50 z kilo a nie 8,70 jak ty tu proponujesz

bez obrazy, ale sama dziś płaciłam 8 pln

trini Ty Szczęściaro!! Zapraszam na Śląsk dokładnie (GOP), chłopa z prawdziwego zdarzenia (jak będziesz miała aż tyle szczęścia) to sobie w telewizji pooglądasz.

nie macie podmiejskich targów?

No chyba są jakieś wsie pod miastem? Kto powiedział że ma być łatwo - ja w Wawie też jeździłam specjalnie na kraniec miasta na bazar, żeby kupić.

Dzisiaj dorwałam faceta który kupuje w hurcie konopie konfekcjonowane po 10 kg. w worki.

Specjalnie wyprosiłam worek po konopiach od sprzedającego żeby powiedzieć Wam co i jak.

Otóż firma nazywa się BOREX z miejscowości Jeruzal, i mam wrażenie, że można od nich zamówić jak komuś zależy.

Będzie taniej bo to hurt, a ja kupiłam od detalisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.