Skocz do zawartości
tokarex pontony

konopie


franek111

Rekomendowane odpowiedzi

:lol: :lol: :mrgreen::grin::lol: nie no bo nie daję rady..... zaraz padnę.....

kolego samael, przejrzyj dział wyczyn.... zrozumiesz dlaczego mi tak wesoło.....

wiec daj linka jak jest tego wart lubie czyta ciekawe rzeczy i sprawdzę czy masz coś do zaoferowania ....Hodzi o dział wyczyn,,,

a powiem szczerze ze lepiej mi idzie w morzu .. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

a jesli chodzi o konopie prazone to jest dobrym dodatkiem na plocie latem co nie???? i wtedy lowic tez na konopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli chodzi o konopie prazone to jest dobrym dodatkiem na plocie latem co nie???? i wtedy lowic tez na konopie

Kolego powiem szczerze ze łowiłem piękne krasnopióry na konopie ,oczywiście jest tu mały problem z zakładaniem tego na haczyk ale dasz sobie rade ,to świetny dodatek na wszystkie pory roku :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam,

prażyć czy gotować konopie? z przeznaczeniem do zanęty na płoć.

z tego co wyczytałem, konopie praży się aby potem zmielić i dodać do zanęty.

maniek pisał też o gotowaniu, czy wtedy też się je mieli?

no i jak powinna wyglądać uprażona konopia?? (bo to moje pierwsze boje z konopiami)

mam tego 0,5kg z nasiennego. wrzuciłem garść na patelnie, ale ściemniały trochę, a oprócz tego strzelały, jak np. kukurydza. czy to normalne?

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prażyć czy gotować konopie? z przeznaczeniem do zanęty na płoć.
Można i tak i tak ,praży się na patelni aby je póżniej zmielić lub odwrotnie ,niektórzy najpierw mielą a póżniej prażą ale to ostatnie wyjście jest złę ,po co się je praży i mieli prazy się konopie po to aby wydobyć kwintesencje zapachu i zapobiegnięciu kwaśnienia i jęłczenia oleju w konopiach a mają go sporo ,są to wszystko zabiegi przed do daniem konopi do zanęt sypkich ,natomiast gotowanie konopi jest wskazane przed nęceniem ziarnami np.dodatek do kuku lub wręcz same nęcenie konopią ,są wody gdzie nęcenie samym ziarnem konopi skutkuje na połowy ładnych i dorodnych płoci.

Ps aby dobrze prażyć konopie trzeba trochę pociwiczyć ,nie wolno urzywać żadnych tłuszczy podczas prażenia i pamiętać o ciągłym mieszaniu ,przypalenie skutkuje wręcz odwrotną sytuacją ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ps aby dobrze prażyć konopie trzeba trochę pociwiczyć ,nie wolno urzywać żadnych tłuszczy podczas prażenia i pamiętać o ciągłym mieszaniu ,przypalenie skutkuje wręcz odwrotną sytuacją ryb.

dzięki maniek.

z tego co piszesz o prażeniu, to trochę się boję, żeby ich nie spalić. bo pierwsza próba nie wyszła chyba zbyt obiecująco. może patelnia za gorąca była. nie wiem. nie będę na razie próbował. właśnie moczę garść, jutro ugotuję, jak wyjdzie zgodnie z Twoim opisem z innego posta, to resztę też tak zrobię.

zastanawiam się jeszcze nad aromatyzowaniem zanęty wanilią. co o tym sądzisz? czy konopia sama w sobie wystarczająco wabi płocie? a może dawać konopię i wanilię na zmianę?

i jeszcze, czy konopie po prażeniu powinny zmieniać kolor? jeżeli tak to w jakim stopniu? mają ciemnieć?

póki co nie sadzę się na te największe, ale większą niż 30cm chętnie bym widział na haczyku :) nad jeziorkiem będę 7dni (chyba nie wiele), a rybka jest, bo rok temu na "żywioł" 20-25cm wpadały na haczyk.

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowaliście kiedyś w sklepach dla hodowców ptaków?? W Leżajsku np. jest sklep dla gołębiarzy i można tam kupić różne ziarna w tym konopie na kilogramy. Nie pamiętam dokładnie ceny, będzie pewnie nieco drożej niż w jakichś centralach nasiennych ale pewnie taniej niż w wędkarskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich wedkarzy.

Znalazłem ładną konopie w cenie 3,80 za kilo jak ktos zainteresowany wysyłką to zapraszam na PW. Bo widze że u was cienko a link kolegi z wczesniejszych postów to cena 9,60 za kilo ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

mam pytanie odnośnie lączenia prażonych i mielonych konopii z zapachami. czy moge dodawać je do zanęt o zapachach: miód, kokos (prażone a następnie mielone wiorki kokosowe- silnie pracują)+miod, wanilia+miód (u mnie bardzo dobra kombinacja na ladne karasie), wanilia, wanilia+melasa. nie będą sie gryzły niektóre te zapachy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Mam pytanie odnośnie konopi!!! może to jest dziwne pytanie ale chcialbym wiedzieć.. jeżeli kupiłbym teraz ziarna konopi i trzymałbym w zacienionym suchym miejscu to czy stanie się coś z tymi ziarnami po dłuższym czasie przechowywania np po 3 miesiącach?nadadzą się jeszcze do gotowania bądź prażenia? pozdrawiam dziękuję za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie konopi!!! może to jest dziwne pytanie ale chcialbym wiedzieć.. jeżeli kupiłbym teraz ziarna konopi i trzymałbym w zacienionym suchym miejscu to czy stanie się coś z tymi ziarnami po dłuższym czasie przechowywania np po 3 miesiącach?nadadzą się jeszcze do gotowania bądź prażenia? pozdrawiam dziękuję za odp

nic sie z nim nie stanie możesz bez problemu przechwowywac je nawet kilka lat, sam mam zapas z 2006 roku, kupowanie w większej ilości opłaca sie bardzo, cena około 6zł za kilogram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Witam

ostatnio gdy zrobiłem kilka rzeczy nad wodę skończyły mi się konopie i kukurydza, dlatego chciałbym kupić trochę konopi i kuku,lecz nie wiem gdzie :oops: i z tym wiąże się moje pytanie, mianowicie gdzie mogę kupić wyżej wymienione produkty w łodzi.

wędkarski odpada bo jest strasznie drogo.

z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotras targ, targ i jeszcze raz targ tanio dużo i kontakty na przyszłoś mnie rolnik przywozi kuku po 0,80-1,2 zeta za kilo a konopie po 4-5 zeta za kilo, te same konopie w sklepie z nasionami 10 zł\kg a ja zużywam ich sporo więc wniosek nasuwa się sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.