Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki Kołowrotek Karpiowy Wybrać


bobik

Rekomendowane odpowiedzi

robin, ale nie musisz się denerwować :) od tego jest tu te forum i ten temat żeby ktoś komuś poradził doradził, wyraził swoją opinię itp. rozumiem cię, ja też mam swój typ ale chcę też zobaczyć co inni myślą. Mam nadzieję że twoje młynki bedą ci długo służyć :) pozdro dla ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 364
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

robin, ale nie musisz się denerwować :) od tego jest tu te forum i ten temat żeby ktoś komuś poradził doradził, wyraził swoją opinię itp. rozumiem cię, ja też mam swój typ ale chcę też zobaczyć co inni myślą. Mam nadzieję że twoje młynki bedą ci długo służyć :) pozdro dla ciebie
Ale ja sie wcale nie denerwuje. :roll: Czytac mozna o wszystkim a jak pomacasz samemu to najlepiej sprawdzisz. :grin::lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaku, to jest tak,idz do sklepu, wez mlynek w lape i sprawdz- pasuje, lezy,odpowiednio kreci to biez a jak nie kaz sobie podac inny i dalej sprawdzaj. Jak jakis spasuje kupoj na miejscu albo przez internet. W koncu to Ty bedziesz nim lowil i Tobie ma pasowac wielkosc, kolor, ciezar... Ilu moczykijow tyle opinii wiec tym sie za bardzo nie sugeruj. Tez szukam nowych mlynkow i wybralem okume travertine45 i abu cardinal 403, oba z wolnym biegiem. Pozdr

Oboje wybaczcie ale chyba zapomnieliście że rozmawiamy o kołowrotkach karpiowych :roll: Takimi kryteriami to się sugerujcie kupując młynki podlodowe pracujące z reguły z minimalnym obciążeniem. Jeżeli ktoś mnie pyta o dobry kołowrotek do holowania karpi to mam na myśli maszyne, która albo da rade z racji ceny i przynależności do danej firmy (choć tu są wyjątki) albo jest sprawdzona przeze mnie osobiście lub zaufane mi osoby :!: Idąc Waszym tokiem rozumowania 75% kołowrotków na rynku sugerowanych przez producentów do połowu "dużych ryb" nadawało by się do swojej pracy a 25% nie - z całym szacunkiem ale nawet jak by odwrócić te proporcje to i tak nie odzwierciedli to naszego rynku :roll: Dlatego w tej konkretnej kwestii nie mając własnego doświadczenia RADZĘ się kierować raczej sugestiami bardziej doświadczonej większości niżeli teoretycznym pomysłom ludzi którzy nigdy nie mieli do czynienia z konkretnymi rybami i konkretnym sprzętem. Nie chcę wyjść tutaj na jakiegoś kozaka ale osobiście ( i nie tylko) doświadczyłem co dzieje się ze sprzętem który w sklepie na pierwszy rzut oka wydaje się zajebistą opcją a bardzo szybko zawodzi w terenie w najmniej oczekiwanym momencie

warto jest po latać trochę po macać ,zakręcić parę razy ,a reszta wyjdzie nad wodą

Sorry ale wole kupić coś sprawdzonego niż wydać 300zł i przekonać się nad wodą że jednak dałem dup* i pospieszyłem się z wyborem. A już na pewno nie chciał bym dojść do tego wniosku tracąc przez lipny sprzęt rybę życia... a miałem okazję tego doświadczyć, niby nie osobiście ale zawsze to jakaś nauka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś mnie pyta o dobry kołowrotek do holowania karpi

A ja zawsze myślałem, że holuje się wędką :wink::mrgreen:

Drobna rada dla młodych, którzy mają z trudem nazbierane 100 zł w kieszeni i czytają ten temat. Fajnie jest mieć dobry sprzęt, ale to nie jest najważniejsze. Trochę się naoglądałem różnych karpiarzy w ostatnich latach i znam wielu którzy przerzucają setki kilogramów sprzętem za 100 zł/zestaw i widziałem i takich co szczycili się, że sam zestaw końcowy kosztował 50 zł i Ci nie powąchali ryby :wink::lol:

Może duża rzeka stawia wyższe wymagania kołowrotkom, ale na przeciętny zbiornik wody stojącej na prawdę nie trzeba wielkich cudów żeby ciągnąć ładne ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś mnie pyta o dobry kołowrotek do holowania karpi

A ja zawsze myślałem, że holuje się wędką :wink::mrgreen:

Przecież wiesz że nie o to mi chodziło

A co do taniego sprzętu to nie napisałem nigdzie że nie da się nim łapać ryb, tyle tylko że dla mnie to za duże ryzyko i nie stać mnie na tani sprzęt. Zwijając zestaw karpiowy prawie zawsze staram się robić to "pompując" tym bardziej gdy ciężarek ma mase przekraczającą 100g i jest umieszczony na klipsie a nie centrycznie. Pisałem już gdzieś co stało się z kołowrotkiem za "100 zł" po jednej ciężkiej nocy na Odrze - 4 duże ryby i teraz na sucho kręci tak jak byś holował drzewo. Nie jestem lansiarzem-gadżeciarzem ale kołowrotek to dla mnie jeden z najważniejszych elementów zestawu karpiowego, który dostaje najwięcej po du*ie. W ogóle zaczynając takie konwersacje to trzeba by było zdefiniowac co dla kogo znaczy łapanie karpi. Można to robić na małej komercji łapiąc sztuki do 5-7kg zestawem 50-60g i tu pewnie kołowrotek za 100 zł da rade. Ale karpiując na dużych odległościach, z dużym obciążeniem i łapiąc ryby z przedziału 10-20kg zajedziemy takie konstrukcje baaardzo szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś mnie pyta o dobry kołowrotek do holowania karpi

A ja zawsze myślałem, że holuje się wędką :wink::mrgreen:

Przecież wiesz że nie o to mi chodziło

A co do taniego sprzętu to nie napisałem nigdzie że nie da się nim łapać ryb, tyle tylko że dla mnie to za duże ryzyko i nie stać mnie na tani sprzęt. Zwijając zestaw karpiowy prawie zawsze staram się robić to "pompując" tym bardziej gdy ciężarek ma mase przekraczającą 100g i jest umieszczony na klipsie a nie centrycznie. Pisałem już gdzieś co stało się z kołowrotkiem za "100 zł" po jednej ciężkiej nocy na Odrze - 4 duże ryby i teraz na sucho kręci tak jak byś holował drzewo.

Zapewniam Cie ze mlynek za 1000 zl tez mozna spokojnie zajezdzic w czasie jednej zasiadki. A co sadzisz o moim wyborze- okuma travertine 45 lub abu garcia cardinal 403. Czekam na odp. :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robin, podałeś swoje typy, wybór, ale żeby się do niego ustosunkować, podaj kilka danych dotyczących zastosowania tych podanych przez Ciebie, takich jak: odległość, metoda połowu itp. Im więcej takich informacji dokładniej można coś powiedzieć na temat danego sprzętu-tu kołowrotków. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to robić na małej komercji łapiąc sztuki do 5-7kg zestawem 50-60g i tu pewnie kołowrotek za 100 zł da rade. Ale karpiując na dużych odległościach, z dużym obciążeniem i łapiąc ryby z przedziału 10-20kg zajedziemy takie konstrukcje baaardzo szybko

Ja mówię o tej drugiej sytuacji. :wink: I nie uwierzyłbyś na jakie kołowrotki ludzie ciągną regularnie duże ryby. :wink:

Moja wypowiedź to taka mała dygresja. Nie bierz tego do siebie. Musimy tylko pamiętać, że forum czyta wielu młodych, dla których stówa to już duża kasa a tu czytają, że za te pieniądze nie da się kupić znośnego kołowrotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cie ze mlynek za 1000 zl tez mozna spokojnie zajezdzic w czasie jednej zasiadki. A co sadzisz o moim wyborze- okuma travertine 45 lub abu garcia cardinal 403. Czekam na odp. :cool:

Taaa, jak ma jakąś wade fabtyczną albo jak nasypiesz do środka piasku. A Okuma travertine i to Abu to dla mnie kołowrotki gruntowe które ewentualnie można wykorzystać do połowi niedużych karpi. Nie są to dla mnie kołowrotki karpiowe, które mógł bym wykorzystac w swoim zestawie. Myślę że wytrzymały by max jeden sezon i to jak bym je oszczędzał.

Moja wypowiedź to taka mała dygresja. Nie bierz tego do siebie. Musimy tylko pamiętać, że forum czyta wielu młodych, dla których stówa to już duża kasa a tu czytają, że za te pieniądze nie da się kupić znośnego kołowrotka.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaku, to jest tak,idz do sklepu, wez mlynek w lape i sprawdz- pasuje, lezy,odpowiednio kreci to biez a jak nie kaz sobie podac inny i dalej sprawdzaj

dobrze mówisz tylko że ja teraz mieszkam w dęblinie w którym są tylko 2 sklepy wędkarskie i jest tragedia :/ chciałem pooglądać kołowrotki karpiowe to nie ma.... pokazuje mi katalog i mówi że "może zamówić" i takie oglądanie młynków w realu :/ a nie będę jeździć ponad 100km do wawy żeby popatrzeć i dotknąć kołowrotka. I dlatego tutaj szukam porady kolegów z forum którzy już mają jakąś wiedzę w tej materii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt. SQra-"A Okuma travertine i to Abu to dla mnie kołowrotki gruntowe które ewentualnie można wykorzystać do połowi niedużych karpi. Nie są to dla mnie kołowrotki karpiowe, które mógł bym wykorzystac w swoim zestawie. Myślę że wytrzymały by max jeden sezon i to jak bym je oszczędzał."

Gratuluje umiejetnosci,lowiska,trafionej przynety i posiadanego sprzetu. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje umiejetnosci,lowiska,trafionej przynety i posiadanego sprzetu.

Prosty chłopak ze mnie, możesz rozwinąć aluzję ? I przy okazji pochwal się swoim sprzętem i napisz jak często i jak duże ryby na niego łapiesz może przestawie się na tani sprzęt skoro jest taki dobry.

a nie będę jeździć ponad 100km do wawy żeby popatrzeć i dotknąć kołowrotka

Jeszcze jak chodzi o kij to rozumiem bo warto pomachac na sucho jak pracuje, jak się gnie itp. Ale w kołowrotku co zobaczysz ? czy lekko kreci, nie ma luzu... praktycznie każdy nowy kołowrotek tak się zachowuje dlatego uważam że to nie jest konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o tej drugiej sytuacji. :wink: I nie uwierzyłbyś na jakie kołowrotki ludzie ciągną regularnie duże ryby. :wink:

Moja wypowiedź to taka mała dygresja. Nie bierz tego do siebie. Musimy tylko pamiętać, że forum czyta wielu młodych, dla których stówa to już duża kasa a tu czytają, że za te pieniądze nie da się kupić znośnego kołowrotka.

O jakiej cenie za szt. (mniej więcej) jest mowa?

To jeszcze coś dorzucę: SPRO LONG CAST

http://allegro.pl/spro-karpiowe-maszyny-long-cast-i1385232579.html

Czy to są drogie kołowrotki? Na początek przygody polecam kupić dobre używki (najlepiej od znajomego). Cena używanych kołowrotków "karpiowych" leci zawsze na łeb na szyję. Kołowrotki o których słyszałem: Daiwa Emblem Pro za 300zł - stan igła, Daiwa Entoh 400zł - stan bdb itd.

A Tice Scepter opłaca się ściągnąć z USA. Cena wychodzi około 200zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje umiejetnosci,lowiska,trafionej przynety i posiadanego sprzetu.

Prosty chłopak ze mnie, możesz rozwinąć aluzję ? I przy okazji pochwal się swoim sprzętem i napisz jak często i jak duże ryby na niego łapiesz może przestawie się na tani sprzęt skoro jest taki dobry.

Chlopaku, sprzetu to Ci gratulowalem na samym koncu a wczesniej umiejetnosci,lowiska i przynety. Sprzet nie lowi,znam karpiarzy ktorzy na sprzet o wartosci prawie mojej Virago lowia 4-5 ryb w roku-o to chodzi ? Ja uzywam robinson carp 390/3lbs + mlynki mikado, feeder jaxon+kolowrotek mikado i lowie prawie caly sezon - rzeki, kacze dolki,wszedzie. Bo wedkarstwo po pierwsze musi i ma sprawiac przyjemnosc. Chyba ze ktos uwaza inaczej,ale to juz jego problem. Polamania kija zycze. /na rybie nie na zaczepach/. :wink::grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehe no fakt :P ale nigdy nie wiadomo co może sie zdarzyć.....
Ja mam same pozytywne doświadczenia takimi zakupami :smile: A trochę ich było. Namawiać nie będę na siłę ale radzę się trochę porozglądać i zobaczyć o ile taniej można kupić sprzęcik używany (nie tylko kołowrotki).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja to ost nie mam farta do zakupów przez internet....
A co to totolotek? :wink:

To nie jest temat pt. "co kupiłem". Jak coś pisz na PW.

Z calym szacunkiem, ale kolega mateuszek22 chyba nie do konca wie o co mu tak naprawde chodzi. Bez urazy. Pozdr. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.