Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki Kołowrotek Karpiowy Wybrać


bobik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 364
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mateuszek22, najlepiej zadzwoń do carpmixa i spytaj albo napisz do nich bo nie kiedy mają sprzęt na sklepie a na necie jest jako niedostępny sklep@carpmix.pl

502 337 951 albo powiedzą kiedy lub czy w ogóle będą mieli

ale jeszcze luknij na tą Andzie Anaconda Distance Carp http://www.crazycarp.pl/sklep?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=359&category_id=17

też fajny kręciołek mi sie wydaje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeszcze luknij na tą Andzie Anaconda Distance Carp

To ta sama konstrukcja co Jaxon Winnwer wxl 750, Tandem Baits Phantom 8000 LC czy Mikado Sensei.

Fakt że Anaconda chyba najdroższa ale najpewniejsza i można liczyć na powtarzalność w jakości każdej sztuki czego nie mozna powiedzieć o Jaxonie Winnerze czy Phantomie. Ogólnie to jest solidna konstrukcja tylko za dużo słychać o bublach. Nie wiem jak z tą Anacondą ale i Winner i Phantom zaliczają wpadki. Kolega ma Winnera i używa do karpiówki i katuje go spodem już długi czas i nawet luzu na korbce nie ma a znam przypadki że posypał się komuś na pierwszych zasiadkach bo był żle spasowany. To samo z Phantomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z tą Anacondą ale i Winner i Phantom zaliczają wpadki.

To samo może przydarzyć się i Anacondzie, ale....tu jest długa gwarancja i w przypadku awarii wymiana na nowy lub zwrot kasy(nie robią problemów), więc nie ma strachu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudi, owszem ,owszem sprawują sie super może wiele na nie nie pociągnąłem ale kołowrotki mają duuużą moc .

Ps Mówisz o okumie?? to jak kupisz tice abbys to za rok będziesz szukał braciszka do tici

kręciłem powerlinerem i różnica jest znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Chciałbym was prosić o pomoc w doborze kołowrotka.

Byłem w tamtym roku kilka razy z kolegą na karpiach i doszedłem do wniosku ,że jest to metoda której chciałbym się poświęcić.

Kupiłem już dwa kije:Dragon Mistery pro carp xt 3.60.

Będę łowił głównie na stawach i żwirowniach,karpie jakie tam występują mają do 15 kg.

-odległość do 100m (tylko wyrzut bez mozliwości wywózki)

-ciężar zestawu do 100g

-plecionka

Interesowały by mnie kołowrotki z wolnym biegiem cena do 250zl za jeden(500 stówek na dwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,widzę że masz problem jaki każdy przechodzi.Jeśli chodzi o młynki do 250zł to raczej mam tylko parę typów ale gdybyś dozbierał dołóżmy 300zl to już mamy większe pole manewru i na pewno lepszym rozwiązaniem będzie dozbieranie do 300zl.

Jeśli chodzi o 250zl

-Spro Aggresive 760 lub 750(Mam używam i jestem naprawdę zadowolony jak za te pieniądze 150zl nie kupisz nic lepszego)

-Spro Super Long Cast PRO

300zł z groszem:

-Spro Incognito

-Okuma PowerLiner

-Anaconda Magic Runner

To są moje typy jak dla ciebie,poleciłem kołowrotki które mam i na prawdę zdają egzamin

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps Mówisz o okumie?? to jak kupisz tice abbys to za rok będziesz szukał braciszka do tici

kręciłem powerlinerem i różnica jest znaczna.

Też używałem na kilku zasiadkach pożyczonych Powerliner'ów i miałem okazje pokręcić na sucho Abbys'em i raz zwinąć nim zestam z odległości ok. 170m. Charakterystyka, kultura pracy Tici jest nieporównywalna do okumy. Powerliner troche jak by się "męczył" a Abbysem kręcisz a on płynnie i bez wysiłku wciąga kolejne metry żyłki.

Ps. Ja zrezygnowałem z Tici Scepter, zaszalałem i zamówiłem w UK za 65 funtów (305zł) młynek Daiwa Wincast S 5500 http://www.carpmix.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=52&category_id=63&option=com_virtuemart&Itemid=66 2 lutego kuzynka przyjezdza z wizytą do PL i mi go dostarczy. Swoją drogą jak tak pochodziłem po angielskim ebay'u to aż przykro jakie oni tam mają tanie graty w porównaniu do zarobków, nie licze że życie tam jest droższe niż u nas to i tak wychodzi im to dużo przystępniej niż w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Szukam Kolowrotka Karpiowego moje wymagania Duza szpula typu Long Cast pojemnosc ok 300m i wiecej zylki 0,35 Cena około 200 Polskich zlotych :P i teraz Kwestia Wolnego biegu bo juz sam nie wiem czy ma byc czy nie bedzie to konieczne , Planuje wywozic zestawy karpiowe na ok 150 m ciezarek 40-80g przyneta kulka, pelet Prosil bym o Rade Co Proponujecie i co myslicie na temat tego wolnego biegu musi byc czy nie koniecznie Jestem starym wedkarzem aczkolwiek Bedzie to moj pierwszy sezon w ktorym nastawiam sie typowo na Karpie i Amury Prosze o jakies Podpowiedzi dobre rady od Bardziej profesionalnych Kolegow Pozdrooo :) No KiLL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam Kolowrotka Karpiowego moje wymagania Duza szpula typu Long Cast pojemnosc ok 300m i wiecej zylki 0,35

polecam:

SPRO INCOGNITO LCS 855,

OKUMA POWER LINER 60 LONG CAST,

Anaconda Magic Runner III GT 5500,

Sänger Anaconda R.D.C.Runner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwzględniając Twoje sugestie proponuję:

z wolnym biegiem taniego i mocnego Yorka Big Game http://allegro.onet.pl/kolowrotek-york-big-game-z-wolnym-biegiem-tanio-i1417353288.html

Bez wolnego biegu dwie bliźniacze konstrukcje Jaxona Winner http://allegro.onet.pl/kolowrotek-jaxon-winner-wxl-750-zylka-gratis-i1401597904.html i Mikado Sensei http://allegro.onet.pl/kolowrotek-mikado-sensei-9000fd-dobra-cena-i1408425310.html

Ps. Moja mała dygresja, otóż do łowienia na tym dystansie, zdecydowanie większe obciążenie, pow. 100gram :wink: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anuje wywozic zestawy karpiowe na ok 150 m ciezarek 40-80g

Tak jak mówi kolega diaflex przy takiej odległości tak mały ciężar uniemożliwy Ci skutecznie naprężenie żyłki. Przy wywózce nie musisz sie obawiać o wytrzymałość kija więc na luzie możesz stosować cieżarki grubo powyżej 100g.

Co do młynka to tak jak koledzy wyżej + propozycje, które już sie pokazywały na forum w temacie kołowrotków karpiowych. Poszukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

A co sądzicie o Jaxonie Marlon ? A może jakieś inne propozycje w tej cenie ?

No i jak w końcu jest z tym biegiem wolnej szpuli ? Jak sobie radzicie podczas karpiowania bez niego ? Bo mnie się on wydaje niezbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.