Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaki Kołowrotek Karpiowy Wybrać


bobik

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że wytrzymały by max jeden sezon i to jak bym je oszczędał.

Oj mylisz sie kolego i to bardzo.Mam okumy travertine 55

Przez 4 sezony były to moje główne kołowrotki .Używałem ich do łowienia na ciężkie zestawy gruntowe-żyłka 0,30 ,ciężarki 80-100 g (także na klipsie) czasami koszyki żeberkowe lub metody o wadze 40-60g+zanęta ,łowie na dużym zalewie, bardzo płytkimi ,bardzo zarośniętym .często przy zwijaniu oprócz zestawu holuje qupe zielska lub patyki i kołowrotki dają nadal rade.kołowrotków używam nadal do lżejszych zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 364
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oj mylisz sie kolego i to bardzo.Mam okumy travertine 55

Przez 4 sezony były to moje główne kołowrotki

Może być że masz rację ale i tak pozostaje przy swoim. Ludzie z jakiegoś względu inwestują w takie kołowrotki jak Shimano BBLC czy Ultegry dlaczego ? Bo nie każdy lubi wymieniać sprzet co 2 sezony, nie każdy komfortowo się czuje mając świadomość że jego sprzęt może zawieść w każdej chwili bo nie jest przystosowany do dużych obciążeń. Z całym szacunkiem dla twojej osoby ale ile i jak dużych ryb wyciągnołeś na te młynki przez 4 lata ? Ja pewnie nie wyciągnąłem nawet ułamka tego co Ty ale już zdążyłem się przekonać co robią dzikie miśki w granicach 10-15kg i aumury z Odry którym nie brakuje dużo do 20kg. Amur przy brzegu robi zryw i ucieka na dokręconym hamulcu tyle ile mu się podoba. nie dasz mu luzu to połamie kija albo zerwie żyłkę. Wierz mi że młynek dostaje bardzo mocno po dup*e przy takich zrywach.

Więcej już raczej nie mam do dodania w tym wątku, swoje stanowisko przedstawiłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym 'nie każdy komfortowo się czuje mając świadomość że jego sprzęt może zawieść w każdej chwili bo nie jest przystosowany do dużych obciążeń" to sie z tobą zgodze temu też kupiłem tiki bo 15 amura czy 20 kilowego karpia to bym sie na nich bał ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale interesuje mnie czy nada się na karpie bo nikt o nim nie wspomina

Kolega ma na sumy ten z wolnym biegiem i często używa przy trzeciej wędce karpiowej. Gabarytowo, wagowo i konstrukcyjnie solidna maszyna i na pewno się nada na karpie. Fakt że designe i szpula nie bardzo karpiowa ale nie każdy potrzebuje do karpiowania kołowrotków z extremalnymi szpulami long cast. Rzucić z niego na pewno nie rzucisz jak z BBLC i na pewno mając 400 pln nie kupiłbym go do karpiówki bo za tą cene masz inne typowo karpiowe młynki ale ogólnie jest spoko i na pewno długo nim pokręcisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale interesuje mnie czy nada się na karpie bo nikt o nim nie wspomina

Kolega ma na sumy ten z wolnym biegiem i często używa przy trzeciej wędce karpiowej. Gabarytowo, wagowo i konstrukcyjnie solidna maszyna i na pewno się nada na karpie. Fakt że designe i szpula nie bardzo karpiowa ale nie każdy potrzebuje do karpiowania kołowrotków z extremalnymi szpulami long cast. Rzucić z niego na pewno nie rzucisz jak z BBLC i na pewno mając 400 pln nie kupiłbym go do karpiówki bo za tą cene masz inne typowo karpiowe młynki ale ogólnie jest spoko i na pewno długo nim pokręcisz

Chlopie, nie sprzet /WYGLAD/ sie liczy tylko szczescie przy lowieniu ryb. Na mlynek o ruchomej szpuli nie moge lowic ryb,nawet karpi ? Jak napisalem w innym poscie,wyluzuj. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumiałeś odpowiedzi,nie chodziło o wygląd tylko o kształt szpuli która w tym Pennie nie służy do dalekich rzutów.Pozatym karpiowanie ze szczęściem ma niewiele wspólnego,o wiele ważniejsze umiejętności i właśnie odpowiedni sprzęt, no chyba że łowisz kroczki w stawach hodowlanych. A kołowrotki o ruchomej szpuli jak najbardziej się nadają tyle że do łowienia na muchę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz pomyśle...a co myślicie o tym kołowrotku co proponowałem?

Myślę, będzie za delikatny do karpiowania , wysokie przełożenie, mała poj. szpuli, to jeśli chodzi o sprawy techniczne. Warto, uważam poważnie rozważyć tego Yorka, ma pochlebne opinie nawet u karpiarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,planuje kupić swój pierwszy kołowrotek karpiowy.Mam niestety tylko 100 zł a więc w tej cenie spodobał mi się Mistrall Siro Carp 50.Co myślicie o tym kołowrotku? :smile:

Napisz jeszcze czy chcesz kupić kołowrotek z wolnym biegiem czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopie, nie sprzet /WYGLAD/ sie liczy tylko szczescie przy lowieniu ryb. Na mlynek o ruchomej szpuli nie moge lowic ryb,nawet karpi ? Jak napisalem w innym poscie,wyluzuj.

Po pierwsze gratuluje jeżeli lapiesz karpie licząc na szczęście :wink: Po drugie nie o wygląd mi chodziło tylko o praktyczne walory sprzętu. Po trzecie nie mam zamiaru dalej z Tobą konwersować na temat karpi/sprzętu klarpiowego bo chyba nie tylko ja zuważyłem że nie masz o tym pojęcia. Po czwarte wódki z Tobą nie piłem więc "Chłopie" to sobie możesz mówić do swojego kolegi albo do partnerki życiowej. Po piąte jak masz parcie na doradznie innym to zajmij sie tym w Swoim prywatynym gronie a nie na forum które czytają tysiące niezależych osób bo nic dobrego z tego nie wyniknie. A jeżeli chodzi o "wyluzowanie w innym poście" to wyluzuje jak tylko mi przedstawisz racjonalne argumenty bo narazie widze że opierasz się na dośąwiadczeniach, które nie bardzo mają coś wspólnego z karpiowaniem, raczej tyczą się łapaniem ryb z gatunku Cyprinus Carpio przy użyciu metody gruntowej a to wielka różnica. Zacznij łowić regularnie (kilka razy w miesiącu) karpie/amury w przedziale 10-20 kg ale potem zacznij prawić Swoje mądrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.