Skocz do zawartości
tokarex pontony

Który z feederów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

oohhh, tak dobrze, żeby wszystko było zmacane i solidnie opisane - to jeszcze nie ma :wink:

Opisałem Ci dwa kije, które sprawdziłem nad wodą w różnych warunkach, niestety trochę przekraczają zakres cenowy, który zakreśliłeś, maniek, rzucił link do opisu Saengera. - poczekać, dozbierać?

Moja odpowiedź brzmi - TAK. Tym bardziej, że o tej porze roku feederowa zasiadka powoli staje się zabawą dla naprawdę wytrwałych. Do wiosny na pewno złapiesz parę groszy i tym samym nie wpadniesz w kolejną zasadzkę za 30 euro.

Tak na marginesie, to napisz jaki kij tak Cię zawiódł, to też coś nam powie o tym, jakiej wędki nie potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 149
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Na odrębny temat, maniek czy jeden 1. Tournament AKN czy 2. dwa sufr'y
Oj dostanie mi sie za OT od "wodza" :mrgreen: .abu, nawet mi nie przypominaj AKN ,oglądałem go pierwszy raz na targach w Poznaniu,ale nie wiem który rok [mam nawet fotkę w KarpMaxie z macania] :mrgreen: ,pytam klienta z obsługi[chyba nawet szefa dystrybucji] czy na koniec targów mi sprzeda ten model ,gostek odrzekł że owszem ,to zapierdzielam w niedziele jeszcze raz na targi do Poznania a ten "frajer"mówi mi że nie sprzedają ,i jak chcę to mogę złożyć zamówienie ,ale będę czekał miesiąc ,bo maja paru klientów [sklepów} tak mnie wnerwił zezłościł ze powiedziałem mu niech mnie pocałuje w brązowy "kanion" :mrgreen::wink: i poszedłem do Sangera i wcale nie żałuje , choć jak "macam"w sklepie AKN to mi puls szybciej bije :mrgreen: .

Na Cormorana nawet nie patrz,proszę cię ,macałem i jestem zbulwersowany ,jak można było spitolić tak kija . :cry:

Jesli chcesz mieć karpiówke i zarazem spoda czyli mocny kijek,[nie wyobrażam sobie AKN w roli spoda -bo to profanacja] :mrgreen: to polecam Anakonde Tomahawk 3,5-4lb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu to co piszesz ma nawet sens,moze warto poczekac :roll: Natomiast jesli chodzi o kij ktory mnie wkurzyl to cormoran cos tam,cos tam.Niestety nie odpowiem ci dokladnie bo po Niedzielnym wedkowaniu zostaly po nim strzepy :evil: Musialbys widziec miny sasiadow jak widzieli co wyprawiam z tym kijem :???: Poprostu puscily nerwy,ale za to teraz mam spokuj,juz mnie wiecej nie wkurzy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oohhh, to trochę rozjaśnia kwestię.

Czytałem gdzieś na forum Twój post o kontroli w Holandii, stąd wnoszę, że tam będziesz kupował kija.

Rozejrzyj się za feederami Sro z serii Leo Koot, nie mieszczą się w przedziale cenowym, który wyznaczyłeś na dziś, ale może pomacasz taki kijek i coś nam o nim napiszesz.

Spro Leo Koot

http://www.spro.nl/UK/artikel_leo.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abudzieki za linki ktore podsylasz.Na chwile obecna najbardziej sklaniam sie ku Sanger Master Edition H-E Feeder,choc przyznam ze bardzo kusi mnie ta Daiwa :razz: Kija raczej napewno kupie w niemiaszkowie,choc myslalem ze znajde cos w moim przedziale cenowo i zakup zrobie w kraju.abu a czy masz jakis link tej daiwy z Niemieckiej strony.Bo niestety niewidzialm go ani w sklepie ani na ebay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abujesli liczac euro po 4zl to wyjdzie tosamo a moze nawet ciut taniej :wink:

Atu jest jeszcze tanszy

TEAM DAIWA Heavy Feeder 3,90m/ -150g

http://www.angel-discount24.de/daiwa-team-daiwa-heavy-feeder-390m-150g-p-1567.html 4.20m jest o 10euro jest droszy

[ Komentarz dodany przez: sinus: 28-10-09, 21:33 ]

link podpisałem za ciebie następnym razem cały post idzie do kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abuszkoda ze do Mikolaja jest tak daleko :sad: czeba bedzie wymyslec cos innego :mrgreen: Jesli zniknol z oficjalnei strony Daiwy to faktycznie musze sie pospieszyc.Poprzedniego kija popapranca mialem 3.60 a teraz napewno zdecyduje sie na 3.90 albo 4.20 czy duza jest roznica pomiedzy 360 a 390 i czym sie ewentualnie rozni.abu w jednym z tematow pisales ze tym kijem nie idzie polowic (nie ma przyjemnosci )na grunt plocie,czy faktycznie tak jest?

i sory ze nie opisalem linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oohhh, między 3.6 a 3.9 metra nie ma wielkiej różnicy, przecież to zaledwie 30 cm.

Mnie najlepiej łowi się na kije 3.9 metra, ale to jest moja subiektywna opinia, maniek np jest zadowolony z mocnego feedera 4.5 m.

Złóż sobie w sklepie kilka feederów różnej długości i zobaczysz jaki Tobie pasuje.

Przy okazji poznasz choć trochę ich akcje, czy są sztywne czy miękkie, czy bujają się całym składem, czy reagują częścią szczytową itd.

Jeśli idzie o zabawę z małymi płotkami na wodzie stojącej, to bardziej polecam pickera czy quivera, lżejsze zestawy, cieńsze żyłki, przyjemność z holu na delikatnym kijku.

Ten kij jest stworzony do połowu na rzekach ze sporym uciągiem bądź na wodzie stojącej na dużych odległościach.

Nie jest problemem sygnalizacja brań, bo nawet branie małej uklejki na jeziorze z odległości 60m, przy szczytówce 2.5 oz jest czytelne, kij jest bardzo czuły.

Tylko jak poczuć np małą płotkę na kiju przy koszyku 40g podczas holu.

W nagrodę hol sporego leszcza czy karpia nie stanowi problemu, kij nie zwinie Ci się w trąbkę po sam dolnik bez możliwości kontroli holu i manewrowania np. pomiędzy roślinnością.

To jest po prostu prawdziwy heavy feeder a nie kij jedynie opisany jako heavy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobór długości kija to sprawa bardzo indywidualna ,bo to jak garnitur na miarę lub dopasowanie okularów ,to już nie chodzi o warunki terenowe ,bo im większe odległości rzutów to tym dłuższe wędzisko .To też cechy osobiste danego wędkarza ,bo wiadomo dłuższe wędzisko to i waga większą co za razem i większa siła do zacięcia ,generalnie wędkarze źle dobierają wędziska i nie chodzi mi tylko o długość ,generalnie obserwując widzę że też nie potrafią wydobyć istoty czy sedna z pracy wędziska np przez nie umiejętne ustawienie wędziska na łowisku lub charakterystyki akcji kija .

Czym się rożni 3,6 od 3,9 laik odpowie ze 30cm i też będzie miał racje tylko nie będzie wiedział że komfort łowienia się zmieni wraz z odległością rzutu ,ja dopiero doceniłem federa przy długości 4,5m ,ale tez i mam do tego i warunki i predyspozycje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziekuje za okazana pomoc i zetelne wytlumaczenie.Niestety nie moge wam przyznac po punkciku bo temat nie moj.Postawilem na Daiwe i mysle ze szybko ja zakupie,natomiast co do glugosci to faktycznie tu jeszcze zobacze.Jeszcze raz dzieki.

maniek jesli chodzi o twoje tzw warunki i predyspozycjie to tak sobie mysle ze tez je posiadam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na tym forum i przygode z feederem tez dopiero zaczynam. Chce kupic feederka pod uwage biore dwie firmy BROWNING i MIKADO.

Browning Syntec Feeder XL 50-140g 3,90m

http://arnal-fishing.abc24.pl/default.asp?kat=19517&pro=376104

MIKADO NSC FEEDER 110g 3,90m

http://www.okonek.com.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=4254

Mikado Ultraviolet Heavy Feeder 120g 3,90m

http://www.okonek.com.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=817

Mikado Kind Of Magic Heavy Feeder 120g 3,90m

http://www.okonek.com.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=2735

Będę łowić na Odrze, Nysie Łużyckiej i na zbiorniku zaporowym. najbardziej podoba mi się BROWNING ale po przeczytaniu tego forum nie jestem już pewien, poza tym w opisie BROWNINGA nie pisze czy jest sztywny i jaka ma akcje! Może jakiś użytkownik tego kija napisze mi jaką on ma charakterystykę albo odeśle do jakiejś stronki gdzie jest on lepiej opisany. Zależy mi żeby kij był sztywny, szybki, lekki i przede wszystkim trwały. proszę o pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przyniusl mi Team Daiwa Heavy Feeder.3.90
To widzę ze i ja muszę nabyć ten "sławetny" badyl aby należeć do szacownego grona :wink: może już zimą. :lol:KINOKIO, poczytaj tematy zbliżone do federów a wiele sie dowiesz ,na pewno Browning nie należy do sztywnych i szybkich kijków .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, na niemieckim ebay pojawił się chyba następca tego patyka. Podkreślam chyba, bo cena zbliżona i blank ze zdjęć podobny, dolnik z goła odmienny.

Team Daiwa Big River

http://cgi.ebay.de/DAIWA-FEEDERRUTE-BIG-RIVER-FEEDER-RUTE-3-6m_W0QQitemZ220414304656QQcmdZViewItemQQptZDE_Sport_Angelsport_Angelruten?hash=item3351b76190

Na dole strony więcej zdjęć, niestety nienajlepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu tu niema co opisywac,szczesliwycy posiadajacy ten kij wiedzo o co chodzi :wink: A tak na serio,prawdziwy test przejdzie dopiero na rzece.Na jeziorze nie spieprzylem ani jednego brania,wszystko zaciete,wszystkie brania czytelna.Nie pisze wiecej bo to nie ten watek :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, a może nabędziesz już z nowej serii?

Pośpieszyłem się grzebiąć ją zawczasu.

New Team Daiwa Heavy Feeder 2010

http://www.kogutomania.pl/team-daiwa-heavy-feeder-40150-2010-p-16856.html

Poza tym ciekaw jestem tego kija w klasie ekonomicznej

Daiwa Aqualite Pellet Feeder

http://www.kogutomania.pl/daiwa-aqualite-pellet-feeder-2010-p-16855.html

Mają być dostępne od 5-go grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.