Skocz do zawartości
tokarex pontony

Który z feederów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 149
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

nie chcialbym plecionki poniewaz moim ceemn sa leszcze a jak wiadomo maja one kruche wargi dodam ze moj mikado to archer do 120 gr na rybie chodzi ladnie ale te rzuty troche mnie denerwuja aha nie napisalem ze do sygnalizacji bran uzywam bombki a nie szczytowki wiec co radzicie bo mikado mam wiec nie chcialbym juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu pickera (lub bardzo lekkiego feedera) na wody stojące, głównie jeziora, ewentualnie duże stawy.

Ryby w jakie „celuję” to spore leszcze, ewentualnie - jako przyłów - możliwe małe i średnie karpie. Z tego co wyczytałem najodpowiedniejszy będzie picker/feeder o maksymalnym c.w. w granicach 50g. I właśnie takiego wędziska poszukuję - lecz mam z tym spore problemy, dziwi mnie bardzo że ilość wędzisk DS przeznaczonych na wody stojące (c.w. ~50g) jest bardzo niewielka w porównaniu do ilości wędzisk które przeznaczone są na wody płynące (c.w. 80g w górę).

Poszukuję wędki najlepiej trójskładowej, o długości 3.00 - 3.60m, interesuje mnie szczególnie niższa-średnia półka, w każdym razie na wędzisko chciałbym przeznaczyć kwotę w okolicach 260 zł.

Mam oczywiście pare swoich typów:

Wędką która najbardziej do mnie przemawia to:

Mistrall Aqua Feeder Light (c.w. do 50g)

http://www.muller-fishing.pl/mistrall-wedka-aqua-feeder-light-360cm.html

Następnie - nieco mniej przekonująca ze względu na to że jest dwuskładowa (długośc transportowa 130cm to dla mnie max):

Mikado NSC picker (c.w. do 40g)

http://www.maxryba.pl/index.php?products=product&prod_id=300

Robinsony i Cormorany sobie odpuściłem, o kijach tej pierwszej firmy wyczytałem że się często łamią, a o Cormoranie „to już nie to co kiedyś”, oferta firmy Daiwa bardzo mnie zainteresowała, szczególnie feedery serii Aqualite - pięknie wykonane, szkoda tylko że wszystkie od 120g w górę…

Wcześniej - zanim nabyłem wystarczającą wiedzę teoretyczną - interesowały mnie wędziska o c.w. do 90g, między innymi Mikado UV Light Feeder, czy Spro Dyno Force Feeder (http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/dyno-force-feeder-a11-p732-k3504.html). Ale z tego co mi już teraz wiadomo absolutne maksimum c.w. na wodę stojącą to okolice 70g.

Dodam że zazwyczaj łowię na stosunkowo lekkie zestawy gruntowe, często nawet koszyczki bez obciążenia - ale zazwyczaj na takie które posiadają obciążenie własne w granicach 15g.

No… w każdym razie po 4 dniach szperania po forach i sklepach nadal nie wiem co kupić - w skrócie - chciałbym przyzwoitej jakości (takiego który za 3 czy 4 sezony nadal będzie gościł w moim pokrowcu) pickera/feedera na wodę stojącą z przeznaczeniem na ryby wagi co najmniej średniej (oczywiście z wyłączeniem karpi i amurów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przeznaczeniem na ryby wagi co najmniej średniej (oczywiście z wyłączeniem karpi i amurów).
tego nie da się wykluczyć nigdy nie wiadomo co się uwiesi. Może coś takiego Konger Impact Quiver 330/60g http://www.jezozwierz.abc24.pl/default.asp?kat=6442&pro=489096 lub Shimano Alivio BX Feeder L 3,35m. c.w. 70g http://www.jezozwierz.abc24.pl/default.asp?kat=6442&pro=239517 podałem dla przykładu nie łowiłem tymi wędkami. Miałem możliwość połowienia federami kongera i shimano (inne modele) bardzo przyjemne delikatene kijaszki shimano o większym cw. spisywały się super na wodzie stojącej najdelikatniejsze brania były wyczuwalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ten dragon był odrobine dłuższy to bym się zastanowił, poza tym szkoda że nie jest w korku, i odrobinke za duża długość transportowa

Zainteresował mnie kij shimano ze względu na nieco większy c.w, jakimś dziwnym trafem wcześniej go nie spotkałem w żadnym sklepie, co prawda były trafiłem na kije winklepicker z serii Nexave ale wydawały mi się one zbyt delikatne.

Ciekawi mnie jednak jakość tego shimano - bo z tego co wiem Alivio to najniższa półka, a na temat sprzętu shimano z tego segmentu widziałem sporo negatywnych opinii, sam posiadam 2 kołowrotki Alivio i szczerze mówiąc jakoś specjalnie mnie nie zadowoliły - chociaż oba nadal działają to leżą w szafie i czekają na czarną godzinę. Może jednak z wędkami jest inaczej?

Na kongera natomiast nie widziałem aby ktoś się skarżył, i wygląda całkiem przyjemnie, jak z jakością wykonania tych wędzisk?

Szkoda że wędzisk DS o c.w. w okolicach 60g jest jak na lekarstwo…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jednak jakość tego shimano - bo z tego co wiem Alivio to najniższa półka,
niema porównania klasy kołowrotków i wędzisk, nieważne że seria się tak samo nazywa. na ten kijek z półki ekonomicznej trzeba wydać niecałe 200zł a kołowrotek jest 4x tańszy, to samo z serią catana.

przede wszystkim kije są przeszacowane z cw.70g zostaje tak na prawdę realne 40g co w tym przypadku jest zaletą, shimano tak mają(te długie są zbyt kluskowate, krótkie modele są jeszcze w sam raz o ile ktoś nie lubi zbyt sztywnych wędek - ja tak mam).

osobiście macałem kilka wariantów dł. i cw. feedera z tej serii i jeszcze matchówki, wykonanie pierwsza klasa - o ile pasują Ci parametry użytkowe to niema się do czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem to czego szukałem - Dragon THYTAN Quiver (http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/thytan-quiver-a12-p25-k6179.html), miałem okazje mieć w ręku wersję 2.70 ale kij zamierzam i tak kupić w sieci bo sporo taniej, więc wezmę wersję 2.90. Co prawda nie wejdzie mi do pokrowca ale jakość wykonania i praca wędziska z pewnością będzie rekompensować te wystające parenaście centymetrów :grin: Dzięki wszystkim za propozycje, teraz tylko dobrać jakiś porządny młynek…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No chyba że tak to inna historia zupełnie ... Słysząc " Wisła " odrazu przed oczami widzę koszyk 120g wypchany zanętą :) ... Wracając do tematu to wielu użytkowników tych mikado UV bardzo sobie chwali te feedery ... Sam osobiście zastanawiałem się kiedyś nad tym modelem ale wydłubałem kilka dodatkowych groszy ze skarbonki i kupiłem coś innego ... Dragona w reku nie miałem także się nie będe wypowiadał ... !!! Najlepiej będzie ( i od zawszę to powtarzam ) jak wezmiesz do ręki jednego i drugiego i sam podejmiesz decyzję ... kij to sprawa osobista ... POZDRAWIAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!! Najlepiej będzie ( i od zawszę to powtarzam ) jak wezmiesz do ręki jednego i drugiego i sam podejmiesz decyzję

Słuszna uwaga. Ciężar wyrzutu OZNACZONY PRZEZ PRODUCENTA częstokroć ma się nijak do zastosowania kija do rzecznych połowów.

Chyba już wszyscy przywykli do tego, że c.w. jest mocno przeszacowany i zawyżany. Fizyka dla kijków oznaczonych na ten przykład jako 120g - czyli koszyk 80g plus ciężka rzeczna zanęta - jest nieubłagalna.

Załóżmy, że potrzeba rzucić 60 m (realne 60m a nie wyobrażenie) na pogranicze nurtu i zastoiska i utrzymać tam zestaw. Życzę powodzenia. I niech strzeli nie jakieś bydle, a tylko kleń pod 2kg i postanowi pójść sobie w nurt. Kontrola jest żadna.

Zastoiska, to można i pickerkiem oblecieć, ale łowienie na dużej rzece z mojego doświadczenia wymaga kija o ROBOCZYM CIĘŻARZE WYRZUTU na poziomie 120-150g. Co ma się mniej więcej do oznaczeń producentów 150- 200g i ponad.

Przerzuciłem sporo feederków nad Wisłą, niektóre z nich znakomicie sprawdzały i sprawdzają się na wodzie stojącej przy łowieniu na dużych odległościach(80-100m).

Takie doświadczenia niestety kosztują i trzeba zapłacić za kilka pomyłek i później wrzucić to na allegro bądź sprzedać za przysłowiowe grosze. Kilku wpadek zakupowych udało mi się uniknąć dzięki opiniom z forum.

I nie jestem tu żadnym odkrywcą, wystarczy popatrzeć na praktyczne opisy naszych sąsiadów zza miedzy.

Kilka linków na jeden temat - łowienie w uciągu

http://www.champions-team.de/berichte/tipps_tricks/2008/Stroemungsfeedern1.php

http://www.champions-team.de/berichte/tipps_tricks/2008/Stroemungsfeedern2.php

http://www.champions-team.de/berichte/tipps_tricks/2008/Stroemungsfeedern3.php

"mechanicznie" można przetłumaczyć w http://translate.google.pl/# poprzez wklejenie linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie ( i od zawszę to powtarzam ) jak wezmiesz do ręki jednego i drugiego i sam podejmiesz decyzję ... kij to sprawa osobista ... POZDRAWIAM !!!

Zgadza się tylko ja na szybko nie mam takiej możliwości bo nie będę gonił 80km do Lublina tylko po to by pomacać kijek :razz: Zresztą już wybrałem, kupiłem Mikado Ultraviolet heavy feeder 360/120g, słyszałem o nim same dobre opinie więc sie skusiłem, a po drugie lubię kije Mikado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba dobrze zrobiłeś kolego ... Ten Dragon jakoś już na fotkach nie zrobił na mnie dobrego wrażenia ... Mikado UV to sprawdzone i przez wielu wędkarzy chwalone patyki ... Udanych połowów życzę !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tomek1988 Masz już ten feeder? Zastanawiam się nad zakupem troszkę delikatniejszego Mikado UV Light Feeder 3.60 c.w. do 90g, będzie mnie to kosztowało trochę więc chciałbym wiedzieć jak tam wrażenia podczas wędkowania :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tshabalala, Tak mam już ten kijek i byłem z nim jakieś 5-6 razy na rybkach, oczywiście spisuje się znakomicie bez żadnych zastrzeżeń, dosyć sztywny kijek i bardzo lekki mówiąc krótko przerzucając sie z wcześniejszego feedera jakim był golden lion feeder na UV to tak jakbym przesiadł się z malucha do Mercedesa :razz: Polecam kij na prawdę świetny tym bardziej ze udało mi się kupić go za mniej niż 2 stówki :wink:

Tshabalala, - hehe spoko nick i dobry lewoskrzydłowy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zamierzam wydac duzo kasy na feedera (pierwszego w zyciorysie), znalazlem w pewnym sklepie kije jaxona: adventure tele i harmony.

czy nie warto kupowac taki sprzet? wezcie pod uwage ze to bedzie sprzet na ktorym bede sie uczyl lowienia feederem. no i cena tez jest przystepna (do 50zl).

za rady i uwagi z gory dzieki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek1988 dzięki za info. :grin:

red20 Mam 2 teleskopy Jaxon Adventure i w jednym poszła rok temu szczytówka podczas zacięcia- służył mi jakieś 2 lata. Drugi Adventure śmiga do dziś, łapie nim płotki i uklejki na fileta :mrgreen: Na twoim miejscu darowałbym sobie jakieś tanie propozycje "dżaksona", to że się uczysz łowić to nie znaczy że masz kupić najtańszą wędkę. Szczerze mówiąc to nie warto oszczędzać na tym, sam się przekonasz dość szybko o jakości takiego sprzętu. Jeśli miałbym ci doradzić to proponowałbym jakiś feeder do 100zł, myślę że za te pieniądze dostaniesz coś wg mnie przyzwoitego, wytrzymałego, czym przyjemnie będzie się wędkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dzieki za podpowiedzi,

niestety teraz mam juz "debet na koncie" wiec nie moge sobie pozwolic na "cos lepszego" (nastepna okazja zeby ktos mogl mi sprawic prezent to tez dopiero koniec roku), a w ostatni weekend znowu mi poszla przelotka w starym wedzisku (lowilem na bombke) i musze nabyc cos bo niedlugo nie bede mial czym lowic,

moje ostatnie pytanie w tym temacie to jaka jest roznica no i co jest lepsze: teleskop czy skladak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.