Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Który z feederów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 149
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Nie chcac zakladac kolejnego tematu, zapytam tutaj.

Odrazu napisze, ze wiem o tym, ze trudno jest dostac taki sprzet, choc moze jednak ktos mi cos dobrego doradzi? (a bynajmniej cos posredniego...)

Szukam feedera, ktory bedzie zarowno dobrze rzucal zestawami o niemalze splawikowej wadze, jak i bedzie potrafil wyciagnac 4kg leszcza, czy przylowem nieduzego karpia sam sie przy tym nie lamiac.

Wedka ma sluzyc glownie do polowow rzecznych, zazwyczaj o srednim uciagu, lecz napewno zagosci nie jednokrotnie na wodach stalych.

Tutaj by sie przydal cw ok. 100g, lecz czy taka wedka bedzie dobrze (a przynajmniej dostatecznie) machac zestawami powiedzmy 20-30gr?

Dlugosc jaka mi najbardziej odpowiada to 390cm.

Budzet jaki moge przeznaczyc to max. 250zl

Odrazu prosze nie pisac "dozbieraj troche i kup dwa feedery o roznych cw" :mrgreen:

Osobiscie myslalem o takich wedziskach:

1. Cormoran speciland medium-heavy feeder 3,90/50-150g

http://allegro.pl/item903374794_cormoran_speciland_medium_heavy_feeder_3_90_150.html

2. Browning syntec feeder XL 3,90/50-140g

http://allegro.pl/item924999187_browning_syntec_feeder_xl_390_50_140_kurier_gratis.html

3. Mikado UV ultraviolet light feeder 390/90g

http://allegro.pl/item921089805_mikado_uv_ultraviolet_light_feeder_390_90_od_ss.html

4. Cormoran black master H feeder 3,90/50-150g

http://www.takaryba.com/strona_produktu.php/info/p3841_Black-Master-H-Feeder-390m-150g.html

Przy ich wyborze sugerowalem sie wlasnie duza rozbierznoscia cw, oczywiscie materialem uzytym do ich wykonania oraz opiniami forumowiczy na temat ich ogolnej sprawnosci.

Z tych wedek niestety mialem mozliwosc trzymac w reku tylko jedna- Mikado UV, a wedka ta zdaje sie byc calkiem solidna...

Licze na wasza pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Mikado UV jest faktycznie przyzwoitą wędką. Dobrze rzuca się koszyczkami 15-25g, rzucałem też 60g i super. Największa ryba jaką wyciągnąłem to 60 cm amur i kilka(naście) około 40-50 cm karpi i duży jeszcze zapas mocy był. Ja używam wersji 360 i jest sporo lżejsza od 390 (duża zaleta moim zdaniem). Na rzekę CW 90 g może być jednak za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UV wyśmienicie się sprawuje link który podałeś na allegro do tego sprzedawcy mogę ci z czystym sumieniem polecić , sam u niego do niedawna kupowałem , a w chwili obecnej współpracuje.

Jeszcze w zeszłym roku kijek kosztował o około 50pln drożej , w tym roku mikado strasznie obniżyło ceny (niektóre bolonki i po 100zl tańsze ) - to jest pierwsza sprawa , druga jakość wykonania UV jest zdecydowanie najwyższa w tym przedziale cenowym . W komplecie pięć różnych szczytówek, rewelacyjnie leży w dłoni , dobrze wyważony. Jedynym mankamentem to c.w. dosyć małe na warunki w jakich chcesz łowić .

Z oferty mikado mogę jeszcze polecić golden bay feeder 360/140 gr ( sztywny kijek , tańsze włókno węglowe ceny na aledrogo ok 160zł) , ciekawy jeszcze jest SENSUAL FEEDER 360 z c.w. do 100gr - i jest chyba najlżejszy ze wszystkich ok 260gr waga kija. Cena w granicach 220zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie... Z wedzisk ktore podalem to najbardziej wlasnie zastanawialem sie nad cormoranem no i wlasnie nad tym mikado.

Co do ciezaru to chyba nie ma to za duzego znaczenia, bynajmniej dla mnie- tak czy siak tej wedki nie trzyma sie w rece.

Sam nie wiem na co sie zdecydowac. Jutro planuje isc do sklepu pobawic sie tym cormoranem. Wtedy bede mogl cos wiecej powiedziec. Ale metlik w glowie tak czy siak jest.

Tu juz nie chodzi o to, ze ciezar wyrzutu musi byc wiekszy ze wzgledu na to ze bede lowil na rzece- tam by ta wedka sobie poradzila, tyle wiem bo lowilem tam wedka o podobnym c.w. Bardziej boje sie o jej ogolna wytrzymalosc- na tych rybach ktore tam sie trafiaja:D Troche bym sie bal taka ciagnac karpia powiedzmy 5-6kg;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bylem w sklepie... Zobaczylem, pomacalem i chyba sie przekonalem.

Moja opinia na temat tego cormorana (bardzo nieobiektywna- jako feederowego laika):

Lekko miekki feeder, lecz tylko w takim stopniu, w jakim mi to odpowiada. Wydaje sie byc dobrze zbudowany, przelotki dobrze umocowane, oczywiscie dwustopkowe. Szczytowki... Widac, ze dobrze dopasowane, jednak na moje potrzeby dokupilbym jeszcze jedna, troche bardziej czula i gietka. Nie wiem na co jeszcze moge zwrocic uwage (?). Nie powiem... przypasowal mi ten feederek. Jesli mam do wyboru- wole wybrac Specilanda niz UV.

Btw. opinia sprzedawcy w sklepie- "za ta cene lepszej wedki Pan nie kupi".

A mam nadzieje ze sie znaja :mrgreen: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nadal się upierał przy UV`ce . Sam jeszcze lubię (niższy przedział cenowy) Konger team carbomax 360/150. mocny sztywny, dosyć lekki. Sprawdza mi się i na Narwi jak i na mniejszych rzeczkach. Golden bay feeder o którym wspominałem też jest niczego sobie. Spróbuj "pomacać" gdzieś te kije , może się przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędka ma akcje szczytową, blank matowy, przelotki solidne i solidnie zamontowane. Najlepiej ją wyważy kołowrotek 430G dla mojego feedera. Rękojeść na piance anty-brudzącej, taka jak w wędziskach karpiowych jak np. TB Enforcer. Blank wędziska nie jest gruby, coś w stylu slim. W zestawie 4 wymienne szczytówki.

moze cw. w tym wypadku do 90g?

80 G jak już. Skoro chciałbyś łowiść "spławikowatymi zestawami" to ta wędka sobie poardzi, choć i te 80G napewno pociągnie, lecz skoro twierdzisz, że potrzebujesz na rzękę CW 100G to już będzie za dużo dla niej + zanęta to tym bardziej.

Ja mam 80G na Odrę jak i jeziora, tylko, że łowię 20G koszykami, ale się przerzucam na 40G z racji, że pickerem więcej nie mogłem, a tu Maxima się sprawdzi i odległość rzutu się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wiec teraz zaczynam sie zastanawiac czy CW. 80-90g nie bedzie wystarczajacy?

Nie no nie mam zamiaru lowic zestawami >100g to to napewno. Ale obawiam sie, ze taka wedka (80-90cw) moze sobie nie poradzic z troche wiekszymi rybami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu nie chodzi o sumy, tylko wlasnie o te raczej srednie karpie, wieksze leszcze czy liny.

Niestety- jak na ta chwile warunki materialne nie pozwalaja mi sie zaopatrzyc w taki sprzet jaki bym chcial, wiec szukam wedziska najbardziej uniwersalnego....

Myslicie ze lepiej wziac maxima o c.w. 80g czy c.w. 120g? (jako wedzisko bardziej uniwersalne...)

Przepraszam z gory za takie bardzo prymitywne pytania... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Który kijek radzicie????

MIKADO Trython Feeder 390/100

http://www.allegro.pl/item929100425_mikado_trython_feeder_390_100_kurier_24h_za_10zl.html

czy może

ROBINSON CARBOMIX FEEDER 360

http://www.allegro.pl/item936349711_wedka_robinson_carbomix_feeder_360_wyprzedaz.html

Dodam że kij ma być na rzekę a konkretnie to Odrę i na wodę stojącą w zbiornikach zaporowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konger CARBOMAXX
MIKADO Trython

ROBINSON CARBOMIX

to są chrusty z podstawowego mixu ze szkla i wegla nieco "lepszego" od samego szkła. pomijając wybitnie udany/nieudany egzemplarz z danej serii, nie doszukiwałbym się jakiejś wyższości jednego nad drugim :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są chrusty z podstawowego mixu ze szkla i wegla nieco "lepszego" od samego szkła. pomijając wybitnie udany/nieudany egzemplarz z danej serii, nie doszukiwałbym się jakiejś wyższości jednego nad drugim :smile:

Powiem szczerze, że Twoja odpowiedź niewiele wniosła do tematu. :roll:

Ja nie mówię, że to są jakieś super sprzęty ale nie każdy ma kieszenie wypchane pieniędzmi by kupować wędki po 150zł lub więcej....

Tak więc zaproponuj coś tańszego i rozsądnego zamiast kpić z czyjegoś wyboru... :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że Twoja odpowiedź niewiele wniosła do tematu. :roll:
za to Ty podałeś trzeci patyk z podobnych materiałów w podobnej klasie, nie podając ani pół argumentu dla czego właściwie ten :shock: . ja to jedynie skwitowałem, wyraźnie zaznaczając że dylematu niema.

biorąc pod uwagę że Pavlo też nie raczył napisać co, jak i gdzie zamierza łowić jedynie mogę podpowiedzieć iż z opisu 3.9 metrowy MIKADO Trython waży prawie pół kilograma - co jest dwukrotnością wagi feedera średniej klasy o podobnej dł. i parametrach.

zasugerowałbym przynajmniej coś krótszego, 3.6m najlepiej wymacanego w sklepie.

nie ma się co oburzać, sam jestem posiadaczem licznych chrustów wciąż używanych lub nie, np. mikado matrixx 555 multifeeder 3.3m/90g - stara seria ze śmiesznegomixu już nieprodukowana :wink:

jeszcze zabawniejszy jest węglowy spinning jaxon'a z serii phantom, posiada najokrutniejszy uchwyt - pogromcę stopek kołowrotków, zdziera lakier i wykrzywia je niemiłosiernie. poza tym jakieś 35cm długości dolnika nie ma w środku blanku przez co pod obciążeniem zachowuje się jak pałka zomo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Matrix 555 chyba nadal jest produkowana (bynajmniej float , jutro zerknę czy feederki równiez), ale wg. mnie jeszcze gorzej pracuje niż trython.

Ciężko znalesc podobny feeder w tej cenie z medium/ heavy który byłby lzejszy o połowę. z light / ultralight się zgodze (min. uv). Pamiętajmy jednakże, że kije już o takiej długości i wyrzucie stosujemy głównie nad rzekami o średnim i dużym uciągu , i nie machamy nim non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.