Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

plecionka


artech

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Łowię na spinning juz kilka dobrych lat i przez tem czas używałem plecionek power pro berkleya i w ostatnim sezonie momoi. Berkleya kupiłem przez internet - średnica 0,20 czy 0,21 - nie pamiętam dokładnie. Chciałem mieć coś mocnego na szczupaka. Jak doszło, to sie przeraziłem. Wyglądała jak 0,30, albo jeszcz więcej. Mocna była strasznie, no ale ze średnicą producent przesadził... Łowiłem nia trochę w trudnych miejscach, ale było wstyd z czymś takim iść na ryby (lina na suma na spinie do 35g :shock: ) po sezonie zrobiła sie płaska, jak taśma. Potem było już tylko power pro. Nie będę opisywał, bo powszechnie wiadomo, że jest to świetna linka i do tego za małe pieniądze. W tamtym roku kupiłem na próbę momoi takumi jig line 0,18. Trochę odstraszał czerwony kolor i cena 136zł, ale reklama robi swoje. Nie żałuje tego zakupu, bo jest lepsza od power pro - ciągle okrągła i mocna, wolniej się zużywa. Nie jest przegrubiona.

Na ten sezon juz zamówiłem do spina jedną szpulę Power pro 0,15, a do jerkowania Momoi takumi jig line 0,20

Ps. Czytałem na tej stronie test plecionki momoi i kompletnie się nie zgadzam z tym, co napisał autor, a ja też na Wiśle nią łowiłem i to często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki podpowiedzcie jakąś dobrą plecionkę na spina(nie będę pisał ceny max. gdyż nie mam zamiaru oszczędzać na tym elemencie zestawu) i jeśli możecie doradźcie jaką średnicę tej plecionki brać do połowów w średniej rzece z nastawieniem się na szczupaki(myślę że max.4-5kg)sandacze,bolenie oraz klenie,proszę Was o podpowiedzenie takiego udanego kompromisu między średnicą a wytrzymałością na wymienione wcześniej rybcie,pozdrowionka dla Was z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzina nad wodą... 2 brody na plecionce, nie do rozwiązania...
Wg mnie "brody" to kiepski wyznacznik jakości plecionki. Gdybym miał się tym sugerować to po pierwszym wypadzie z Power Pro musiałbym powiedzieć że to totalna porażka, bo 3/4 czasu na rybach spędziłem na rozplątywaniu plecionki. Ale to nie plecionka była zła, tylko ja nią się nie umiałem posługiwać :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko, że cały ubiegły sezon spędziłem nad wodą z plecionką Jaxona New Concept Line Color... I nie było żadnego problemu, umiem się posługiwać :mrgreen:

Także to nie jest wina kołowrotka, idealnie nałożona na szpulę, pieknie zbiera :mrgreen:

Również zamoczona przed pierwszym rzutem...

Chodzi o kwestię profilu plecionki - ona nie jest gładka jak przeciągniesz po niej palcami, jest cholernie chropowata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym po raz pierwszy na spina zastosować plecionkę i nie bardzo wiem jaką tanią na początek wybrać :( Młynek na który chciałbym ją nawinąć to Shimano Catana 2500RA on chyba nie ma łożyskowanej rolki od nawoju linki więc nie wiem czy się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek0402, a co to znaczy tanią ??

No skoro za młynek (Catana 2500RA) dałem 130zł to za plecionkę przecież nie dam drugie tyle ;) No chyba 50-60zł za 100-150m to są takie najtańsze i o takie mi chodzi.

Nie wiem jak z tą Cataną bo słyszałem że do plecionki musi być łożyskowana rolka ale nie wiem ile w tym prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek0402, a co to znaczy tanią ??

No skoro za młynek (Catana 2500RA) dałem 130zł to za plecionkę przecież nie dam drugie tyle ;) No chyba 50-60zł za 100-150m to są takie najtańsze i o takie mi chodzi.

Nie wiem jak z tą Cataną bo słyszałem że do plecionki musi być łożyskowana rolka ale nie wiem ile w tym prawdy.

Na początek sprawdz Jaxona New Concept Line tania i według mnie niezła plecionka , ale jeżeli chodzi o młynek to nawijałbym na niego raczej żyłke , co chcesz łapać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek0402, Mam taki "kręcioł" ale z przeznaczeniem pod inne rybki w szczupakach nie jestem kozak ale w sandaczach troche sie podszkoliłem. Hamulec w tym kołowrotku jest kiepski (mam z przednim hamulcem) a to ważna rzecz według mnie mając nawiniętą plecionkę nie mówiąc o tyraniu tego kołowrotka sandaczowymi główkami które idą po dnie i są narażone na bardzo częste zaczepy co dla kołowrotka jest męką

Plecionka którą poleciłem jest tania i według mnie powinieneś zacząć od właśnie od niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pagori dobrze prawi: Jaxon New Concept Line, szczerze polecam. Ja miałem co prawda wersję Color w ubiegłym sezonie (dużo droższa), w tęczowe barwy normalnie :mrgreen: Nie przeszkadzało w łowieniu, widać było z jaką prędkością prowadzisz przynętę +nie było spadku brań - co może być ciekawe w dyskusji odnośnie kolorów żyłek i plecionek. Teraz mam Combat Xts z Jaxona, po której strasznie popłynąłem w tym wątku 11.04.2011... Muszę się z nią przeprosić bo po moim poście strasznie się poprawiła :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też teraz testuje pletke z serii Combat Jaxona tylko mam w kolorze naturalnym (kolor włókien spectra prawie biały) XTN. Kupiłem 0,10 z przeznaczeniem do połowu średnich szczupaczków, okoni i kleni. Muszę przyznać, że jest niezła. Nie skręca się, dobrze tonie i jest wytrzymała (zwracałem na to uwagę po przeczytaniu paru opiniii, że new concept line sie rwie jak nitka), nie szumi na przelotkach i rolce głośno bo jest teflonowana. Podobno wytwarzana jest z tych samych włókien i tą samą technologią co Power Pro. W przekroju prawie okrągłą. Wstępnie oceniam tą plecioneczkę na bardzo dobrą, ale jeszcze wiele przed nią więc zobaczymy czy utrzyma te cechy. Narazie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :twisted:
A jakieś przykłady okrągłych plecionek poniżej 0,10 wartych uwagi :cool:

Dzisiaj w sklepie dałem się namówić na plecionkę Team Dragon Quattro o średnicy 0,10 i wytrzymałości na węźle 7,15 kg. Bardzo mięciutka plecionka o okrągłej średnicy za ciekawe pieniądze. W dodatku cieńsza od innych plecionek 0,10. Za tydzień będzie testowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku cieńsza od innych plecionek 0,10.
:mrgreen::mrgreen:

Już pomijam fakt, że plecionki nie mają średnicy ale jak 0,10 mm jest cieńsza od innej 0,10 mm :twisted::mrgreen:

średnicy 0,10 i wytrzymałości na węźle 7,15 kg
Nieźle, plecionka 15 lb o "średnicy" 0,10 mm.
A jakieś przykłady
Stren 8 lb, czyli jakieś 3,5 kg :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pomijam fakt, że plecionki nie mają średnicy ale jak 0,10 mm jest cieńsza od innej 0,10 mm :twisted::mrgreen:

A to niby czemu nie mają :?:

Mam nadzieje że pijesz do producentów bo to oni deklarują średnicę danej plecionki. A to że często znacznie odbiega od rzeczywistej średnicy to już inna bajka. Temat wielokrotnie poruszany na forum, nic nowego. Tak swoją drogą to zdajesz sobie sprawę że nie wszystkie żyłki o tej samej średnicy są tej samej grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda plecionka ma średnice , tylko trzeba umieć ją zmierzyć.

Problem jest w tym że te gorsze plecionki układają sie na kołowrotku jak tasiemka i faktycznie nie da sie powiedzieć tutaj o średnicy ale wystarczy ją do czegoś przywiązać i powiesić na niej "kilo cukru :mrgreen: " i wtedy mikrometrem mierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.