Skocz do zawartości
tokarex pontony

plecionka


artech

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

gdzie można nabyć beż obaw
Bezpośrednio z linii produkcyjnej w USA. Czym dalej od tej linii tym większe prawdopodobieństwo że się kupi podróbkę. Jak u nas chcesz kupić oryginał to proponuję zamiast tego grać w totolotka, wg mnie większe prawdopodobieństwo że się trafi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie znajdziesz oryginalnej power pro na bazarach. Do sklepów też nie można mieć pełnego zaufania. Kiedyś sam przejechałem się na plecionce z dość dobrego sklepu. Jak napisał Janek12, najlepiej kupić w USA, ale ja np wszystkie większe zakupy (czytaj zapasy na cały sezon) w tym plecionki robię w fishing-marcie i od kilku lat jestem zadowolony z plecionki power pro tam kupowanej. Nie wiem, czy jest to oryginał, bo nie wiem nawet, czy kiedykolwiek udało mi się oryginał w Polsce kupić, ale to, czego używam, nie wykazuje żadnych cech szmelcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większe zakupy (czytaj zapasy na cały sezon) w tym plecionki robię w fishing-marcie i od kilku lat jestem zadowolony
Nawet gdyby przez przypadek była tam oryginalna plecionka PP to i tak może być to jedynie plecionka z linii "chińskiej". Ponoć oryginalne PP na Europę jest gorsze od tego produkowanego w USA. Wystarczy wejść na stronę PP aby zobaczyć że na rynek USA i Europejski są inne plecionki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Kupiłem taką [...] -i...drugi raz nie kupie :evil:
Dlaczego?

Kiedyś gdzieś pisałem że sprawdzała mi się Dragona Techno czy Technium (nie pamiętam dokładnie nazwy). Ponoć nie jest już produkowana. Znajomy ostatnio kupił niby następce tej plecionki, nowszy model (nazwy nie pamięta) i okazało się że się strasznie strzępi i bardzo szybko traci wytrzymałość. Ze względu na to w tej chwili odradzam plecionki tej firmy.

Podsumowując, dalej królem jest PP.

Trudno mi się jeszcze odnieść do Rapali, kupiłem kiedyś bardzo cienką i była dla mnie za słaba ale temu się nie dziwię, ponieważ suwmiarka nie była w stanie wychwycić jej grubości, wychodziło 0 :) Nie podobał mi się jeszcze jej biały kolor.

Liczyłem że Daiwa, jako według mnie bardzo dobra firma ma dobre plecionki ale tego jeszcze osobiście nie sprawdzałem - szkoda mi było na nie kasy, choć tu widzę na ww. aukcji że cena jest przystępna. Niestety nie ma żadnej pewności co klient otrzymuje. Nasze prawo i działania Allegro skutkują tym że Allegro stało się kolebką cwaniaków. Ostatnio kupiłem "Polski drut ocynkowany" a przyszła mi szpula z etykietką "Made in China".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim różni się wizualnie od Daiwy 8, która jest sprzedawana w sklepach-sprawdzałem w trzech sklepach.. więc to inny produkt niż ten opisany w aukcji :evil:

Strzępi się, rozwarstwia.. pomijam fakt,że po ok.30 minutach spiningowania straciła swój kolor..

Ps. sugerowanie się ilością pozytywnych komentarzy w opisie sprzedającego ma jeden ale WIELKI minus a mianowicie prawie wszyscy kupujący oceniają sposób przeprowadzenia transakcji a nie jakość produktu, którą można ocenić dopiero po przetestowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim różni się wizualnie od Daiwy 8, która jest sprzedawana w sklepach
Wszystko jasne, dzięki za info.
prawie wszyscy kupujący oceniają sposób przeprowadzenia transakcji a nie jakość produktu
Strach przed odwetowcem. Gdyby nie on to statystyki wyglądały by zupełnie inaczej, nieuczciwi sprzedający zostali by szybko wyeliminowani. Niestety serwisowi Allegro pewnie się to nie opłaca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kupiłem PP 0,23 mm 275m za 156 zł. w bardzo dużym sklepie , na pewno jednym z największych na Śląsku i chyba jest to podróba. Mam ją nawiniętą na dwóch spinningach i nie da się nimi łowić. Co kilka rzutów robi się broda .Pozostało mi robić z niej przypony bo na nic innego się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem PP 0,23 mm 275m za 156 zł. w bardzo dużym sklepie , na pewno jednym z największych na Śląsku i chyba jest to podróba.
Ja kupiłem też w dużym salonie tylko w Wawie PP 0,13mm, jest płaska, poskręcana, strzępi się i rwie. Prawdopodobnie taki towar jest w hurtowni (ach). Zamierzam kupować w USA za pomocą Ebay. Jak kupię to dam znać jak się sprawuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruba więc nie powinna się plątać?

Wydaje mi się że to jest właśnie przyczyna...

Istnieje kilka możliwości:

Za dużo masz nawiniętej plećki na szpulę.

Kołowrotek źle ją układa.

Albo jest ona zbyt "luźno" nawijana.

Zrób prosty eksperyment: Załóż dużą obrotówkę, lub lepiej wahadło i trochę porzucaj.

Jeśli brody się nie pojawią, Sam zobaczysz o co chodzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początku też myślałem , że przyczyną może być zbyt duża ilość na szpuli. Dwa razy skróciłem plecionkę jednak dalej jest to samo. Kołowrotek nie może być przyczyną bo mam nawiniętą na dwóch różnych kołowrotkach , a zmiana przynęt również niczego nie wniosła. Kupię teraz tańszą i jak się nadzieję to nie będzie mi żal. Może kupię z mistrala , którą polecasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, POLECAM :mrgreen:

Jakość dobra, a cena jeszcze lepsza.

Tylko przed zakupem sprawdź, chociaż "na oko" jaka średnica Ci pasuje, bo to co pisze na szpuli nijak nie odpowiada prawdzie. Na przykład 0.19 jakimś cudem całkowicie zapełnia szpulę kołowrotka. A jak nawinę żyłkę 0.30 (ale 150m) to jest jeszcze trochę luzu :roll:

To akurat norma w plecionkach. Wszyscy producenci podają grubości wyssane z palca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi HANYSIE

Nie wiem jak to wytłumaczyć...

A więc: macham kijem o dużym wyrzucie, na żyłce 0.30, ciężkimi wahadłami i woblerami i życie jest piękne...

Ale nagle strzela mi do głowy pomysł posłania małej blaszki, czy wobka pod trzcinę.

Zakładam więc i już po kilku mocnych wyrzutach mam brodę. Na żyłce :!:

Ale jak mam na szpuli 0.25 nic takiego się nie dzieje...

Przekonałem się o tym wielokrotnie.

Gruba linka (nieważne żyłka, czy plecionka) to tylko do przynęt ciężkich i stawiających większy opór podczas prowadzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie. Mam taki zaprzyjaźniony w okolicy. Jego asortyment to głownie sprzęt Mistralla.

Taka znajomość się opłaca. Nawet gwarancja jak dla mnie trwa dłużej, czasem i dwa lata :lol:

Też postanowiłem kupić tanio, żeby jakby co, niewiele "utopić".

I zaskoczyła mnie jakość tej plecionki. Na plus oczywiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.