Skocz do zawartości
tokarex pontony

plecionka


artech

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie mogę kupić oryginalną ?
Też jestem z Wawy, mam kilka plecionek kupionych w zeszłym sezonie, których nie używałem bo np. jest fluo, co mi się przestało podobać po zakupie :) Jakbyś miał ochotę je zobaczyć, gdyby któraś Ci się spodobała to myślę, że z ceną byśmy się dogadali tak żebyś był zadowolony. Mam między innymi jakiegoś czerwonego Dragona z którego trochę ućknąłem na kilka omotek, coś PP i chyba Rapali coś było.

Kiedyś kupowałem wszystko co ktoś polecał i niestety najczęściej się zawodziłem. Teraz tak, jak wcześniej pisałem chyba przerzucę się na Ebay i zaryzykuję jakiś zakup z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fluffy, ekspertem nie jestem ale w zeszłym sezonie przetestowałem kilka plecionek, bo szukałem czegoś odpowiedniego. Fakt, wybór jest duży i niełatwo coś wybrać.

Sprawdziłem berkley whiplash crystal o różnych wytrzymałościach i mógłbyś ją spróbować myślę. Ale weź te ciensze wersje np. 0,06. W rzeczywistości jest grubsza niż podają ale bardzo wytrzymała. Jej kolor jest tak naprawdę biały więc do łowienia z opadu wygodny (widoczna dla wędkarza chyba w każdych warunkach). Brań miałem na tyle że nie sądzę żeby ryby ją widziały. Po 30 wyjazdach na rybach nie zauważyłem jakiś zużyć....Kupowałem na allegro u przypadkowo wybranych sprzedawców (brałem różne rozmiary).

Druga pletka to tańsza mikado sensei fluo. Łowilismy z kolegą na 0,10 całą jesień i zarówno ja jak i kolega byliśmy pozytywnie zaskoczeni. Wytrzymałość jest, niebardzo przegrubiona. Kolor oczywiście puszczała ale nie na tyle żeby nie dało się łowić z opadu nie męcząc wzroku. Podejrzewam że jakość podobna do x-plode o której ktoś pisał wyżej. Kupowałem na allegro u losowego sprzedawcy.

Osobiście zawiodłem się na power pro. Być może trafiłem na podróbę - nie wiem. Ciągle się plątała.

To tyle z moich opinii. Akurat kołowrotek masz dobry więc jak dobrze nawiniesz to powinno być miodzio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam :wink:

Chciałbym prosić szanownych forumowiczów o poradę. Pierwszy raz kupuję pletkę i nie mogę zdecydować sie na średnicę, a własciwie nie mam pojęcia jaka będzie właściwa. Sprzęt to głównie daiwa exceller jigger 2,75 3-18g (oraz dragon millenium hd x-fine 2,85 2-12g) oraz młynek spro passion 730 fd. Głównie nastawiam sie na szczupłego i trochę zaczepów:)

Myślałem o pp 0,15 - co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

013 tez bedzie dobrym wyborem
0.13 to niestety tasiemka słabej jakości, chyba, że trafiłem na podróbkę. Po za tym ten zapas mocy na pewno pozostawi w torbie trochę więcej przynęt. PP 0.15 zawsze było dla mnie optimum. Polecam eBay'a. U nas to trochę ruletka z mam wrażenie dużym prawdopodobieństwem przegranej. Oczywiście zakup w USA też nie gwarantuje wygranej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie masz delikatne kije jak na szczupłego 013 tez bedzie dobrym wyborem ale jak kolega pisze lepiej miec zapas i wziasc 015

Dzieki za podpowiedź :wink:

Doszedłem do wniosku, ze skoro nie łapię szczuapaków powyżej 65 cm (nie zebym nie chciał :grin: ) to mogę sobie pozwolić na delikatniejszy sprzet :smile: Skłaniam sie ku sprzedawcy aspius z wiadomego portalu, miał dobre notowania. Kolor ma jakies znaczenie, wacham sie nad żółtym, chyba ze to psychiczna bariera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkość poławianych szczupaków jest też po części wypadkową wielkości i rodzaju stosowanej przynęty a przynęt do 18gr o wielkości typowo Szczupakowej nie ma zbyt wiele ..

generalnie nie udowodniono wpływu widoczności linki na ilość brań bo i ciężko o w pełni obiektywną metodę testową, bezpieczniej jednak używać ciemnych lub zamalowywać ostatnie metry linki fluo - czarnym/zielonym markerem ewentualnie "maskować" poprzez dowiązanie "przyponu" z fc (dostosowany mocą do pletki)

do seryjnego kija do 18gr nie polecam mocniejszych plecionek niż 6-10lb bo można mu kuku zrobić

aspius - jak najbardziej polecam - nie handluje podróbkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam PP 019 czerwona juz 3 sezon bedzie kupiona na alle....napewno nie podrobka bo sie nie rozdwaja i nie traci koloru no i powiesic sie prawie na niej mozna ;) Poza tym nigdy nie wiesz jaka ryba ci wezmie, nastawiasz sie na okonki a tu trach metrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Power Pro - Moss Green, Jaxon - New Concept Line, Tecgron - Olive Green, Savage Gear- Adrenaline Hd.

Jak myślicie którą wziąć mam już zupełny mętlik w głowie. Ma to być moja pierwsza plećka do spiningu 5-25 g.Jeszcze się zapytam prz okazji jaką grubość wybrać do takiego spina? :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DzikiWąż, jeżeli ta plecionka ma służyć do spiningowania a celem ma być szczupak to szczerze mówiąc szukałbym innej plecionki.Do spinningu plecionka musi być dobrej jakości. Poczytaj jakie firmy zachwalają ludziska tutaj i jakie średnice.

Polecane plecionki to głównie Power Pro - choć sam jej nieużywałem to wiem że wędkarze mają o niej dobre zdanie.Sam moge polecić Berkleya i jeżeli chodzi o ekonomie np. Jaxona.Ze średnicą nie ma co szaleć na 0,15 wyjmiesz naprawde dużego szczupaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.