Skocz do zawartości
tokarex pontony

morze (plaża )


samael

Rekomendowane odpowiedzi

Miron...

Z plazy generalnie lapie sie ciezko i trzeba miec specjalistyczny sprzecik zeby lowic efektywniej.Osobiscie nie widzialem jeszcze nikogo kto by lowil z plazy, glownie wedkarze lowia z nabrzezy.

Moim zdniem wiecej ryb jest wlasnie w portach niz przy plazach.

Ryby w porcie maja tam wiecej kryjowek glebsza wode i sporo pokarmu.

Tak wynika z moich obserwacji.

Najlepsze lowisko jakie udalo mi sie wybadac jest na terenie portu wojennego w Gdyni-Oksywiu. Ale tam tzreba miec pzrepustke zeby wejsc .

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 312
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Na łowienie z plaży zapraszam do Niechorza w maju i czerwcu przede

wszystkim z plaży łowimy tu leszcza flondrę torbuta też szczęśliwcy

mogą

złapać.Ja jeżdżę tam co roku i mam świetne wyniki.Łowimy z gruntu na

robaka

czerwonego lub rosówkę na boczny trok z ciężarkiem od 50 do 150 gram.

Natomiast od marca gdy się robi cieplej zapraszam do łowienia troci z

plaży w okolicach Łukęcina i Dziwnowa na spinning.Tutaj trafiają się

okazy

do 6kg.Łowimy na blaszki srebrne lub złote na Morsa 2 lub 3 luba

Algę.Dobrze sprawdzają się tu blachy własnej roboty pochodzące z

Trzebiatowa

właśnie od takiego poana który czasem chodzi po redze w sezonie trociowym

i sprzedaje. Wiosenną porą gdy jest już dość ciepło możemy już szukać

belony.Czasem gdy jest dość ciepła wiosna widać ją gołym okiem przy

brzegu.Ja łowię ją na spinning. Na blaszki najlepiej

morsa 1 lub 2 dodaję tylko ze 2 oczka więcej przed kotwiczką żeby nie

schodziły.

Moje najlepsze miejce na belonkę to okolice Dziwnówka i Łukęcina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

no właśnie o takie konkrety chodzi w tym nie nabijanie tematu dziwnym rzeczami .wielkie dzięki kolego mam jeszcze prośbę dodaj coś więcej na temat łowienia w morzu na spining ..jaki sprzęt potrzeba .konkretnie wędzisko ,żyłka ,buty czy neoprany?jak i gdzie rzucac..JA łowie też w niechorzu może sie spotkamy w tym sezonie ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przeczytałem cały temat i bardzo mało można wywnioskować na jakie ryby nastawić się w Kołobrzegu. W maju odbywa się spartakiada i konkurencja wędkarstwo występuje również. Chciałbym wziąć w niej udział. Oto opis konkurencji:

Zawody odbędą się na plaży (łowienie z brzegu lub mola). Sprzęt – dwie wędki uzbrojone w dwa zestawy haczyków. Przynęty dowolne – robaki, żywiec, ciasto, przynęty sztuczne. Długość wędziska od 3.6m do 5m i więcej o ciężarze wyrzutu powyżej 80 gram i więcej. Żyłka 0.25mm i więcej. Ołów 60 gram i więcej.

Co proponujecie jako przynętę, jakie haczyki itp. Posiadam sprzęt karpiowy (z resztą widać osiągnięcia na avatarze). Nigdy nie łowiłem w morzu więc nie mam pojęcia jak np. zawiązać dwa haczyki do jednego zestawu. Martwi mnie również jeden z wcześniejszych postów, w którym piszecie, że można "zajechać" sprzęt karpiowy łowiąc w morzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wiec co do sprzętu karpiowego powiem ci że widziałem łowiących na taki sprzęt z plaży i jakoś nie mieli problemów , obciążenia są większe przy wyrzucaniu przynęty bo i ciężarki dochodzą nawet do 150 g co do wiązania haczyków hm no każdy ma swoje sposoby na zestawy ale są zestawy książkowe tylko trzeba poszukac.W Kołobrzegu łowią rożne gatunki ryb ładne węgorze i flądry ,leszcze ,płocie .okonie.Co do przynęty ,robaki czerwone są podstawą ale łowi sie na inne przynęty np.tobias.lub krabik no i sprawdza sie filecik ze śledzia.Może w tym roku będę w Kołobrzegu na tych zawodach. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było zobaczymy czy będe brał w nich udział / jeszcze nie wiem ale na pewno tam będe jak co jako kibic.a kolego mam prośbę jak masz jakieś informacje kiedy i na jakich zasadach odbęda sie te zawody daj namiary bo nie mogę sie dodzwonic .. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Właśnie byłem na rybkach w Mrzeżynie łowiłem w morzu piękne płocie na ciasto z chleba ,no niestety ale nie udało mi sie złowic belony bo strasznie duża fala.Może jutro sie uda :razz:

no a sprzęt to sobie trzeba przyszykowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kolega Yanek, napisal troche o porcie w gdyni a ze mnie interesuje wlasnie to miejsce + wladek, prosze kogos o potwierdzenie tego czy w porcie w gdyni sa sandacze? jako ze Yanek ostatni post jak i wizyta byla rok temu watpie czy on mi na to odpowie..

Jade tam na urlop i chcialbym sie dowiedziec gdzie warto pojsc zeby cos polowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja chce polowic na plazy we wladku (lapal ktos, mial wyniki) oraz w porcie we wladku. Aha moze to lekki ot ale skad wziasc tobiasze? :razz:

PS. Aha niechce zakladac oddzielnego dzialu a mam pytanie. Slyszalem ze morzu sie nie neci czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Holik

Ja może tutaj jeszcze raz: Czy ktoś Łowił kiedyś w Jarosławcu lub w jego okolicach? W jeziorach przylegających? Już za tydzień jade a jeszcze nawet niewiem na co sie tam nastawiać. Chyba tak jak w tamtym roku zabiore cały sprzęt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.