Skocz do zawartości
tokarex pontony

morze (plaża )


samael

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 312
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wieści z nad Bałtyku.

4 dni na plaży w Karwi i port Władysławowo :

1 dzień to wielka improwizacja pierwsze próby złowienia czegokolwiek i ciągła walka ze sprzętem i falami - skapitulowałem po 6 godzinach łowienia o 24:00 koniec i do domu. :mrgreen:

2 dzień to powtórka z rozrywki tym razem walczyłem jedynie z falami ale odpuściłem dopiero po 8 godzinach efekt połowu zerowy :???:

3 dzień to wyjazd do portu do Władka i pierwsze ryby :mrgreen: brały Flądry jak się okazało były to ponoć całkiem przyzwoite sztuki :mrgreen:

4 dzień Pomyślałem że jak w porcie da się coś złowić to z plaży też powinienem i start na plaże w Karwi rozkładam graty może jest po sztormie mała falka czyli powinno być ok i zaczęły brać leszcze wszystkie jednakowe 50cm i ok. 2kg /wypasione jak prosiaki/

5 dzień port we Władku i flondreki

6 dzień plaża i ponownie leszcze jak prosiaki.

Wypad nad Bałtyk generalnie udany - jeden wniosek sprzęt jakim dysponowałem nadaje się na jeziora przy większej fali wędkowanie traciło jakikolwiek sens i zmieniało się w walkę o życie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje dylemat czy kupować sprzęt "morski" na całe 2 tygodnie wędkowania.

Kij surfcastingowy możesz poza łowieniem z morza wykorzystać do rakiety lub na suma. Kołowrotek ze szpulą big pit przyda się zawsze (karp, sum).

Przy odpowiednim przemyśleniu tematu można skompletować sprzęt na plażę- do wykorzystania przez cały rok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odpowiednim przemyśleniu tematu można skompletować sprzęt na plażę- do wykorzystania przez cały rok :wink:

Tomek od tygodnia właśnie tak szperam pod tym kontem :mrgreen:

I wypatrzyłem dwa kije do surfa o dł 4,5 lub 5

Jeden Kormorana Seacor Surf a drugi Shimano Alivio Surf

Jako zastosowanie po sezonie połowy na Przeczycach z brzegu /sandacz/

I myślę że kormoran jest miększy więc powinien być bardziej przydatny.

Masz wyrobioną opinie o tych kijach ?? cena jest przystępna tylko WYMIARY DO TRANSPORTU :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wypatrzyłem dwa kije do surfa o dł 4,5 lub 5

5 m sobie odpuść. Niewygodne i nie rzucisz tym dalej niż kijem 4,2 czy 3,9 m.

Kormorana Seacor Surf a drugi Shimano Alivio Surf

Cormorana dość dokładnie oglądałem w różnych długościach. Jest dosyć miękki w porównaniu z moim Jaxonem. Jeżeli zależy Ci na długich rzutach rybką z wykorzystaniem elastyczności kija to się sprawdzi. Wadą jest bardzo gruby dolnik i dość duża waga.

Z plaży być może będzie Ci trudniej wykonywać ekstremalnie długie rzuty dużym ciężarem.

Ja szukałem bardzo sztywnego kija ze względu na chęć wykorzystania do rakiety.

Shimano gdzieś chyba widziałem, ale się nie wypowiem, bo nie pamiętam.

Tak czy inaczej nie kupuj kija dłuższego niż 4,2 max 4,5 m. Ja kupiłem 3,9 ze względu na transport i uważam, że jest to długość wystarczająca na plażę. Resztę załatwia rura lub stojak.

Ostatnim spostrzeżeniem jest sprawa ciężarków. W tym roku pierwszy raz zastosowałem prawdziwe morskie ciężarki z drutami i muszę powiedzieć, że jest to fenomenalna sprawa. Nie ma co porównywać ze słodkowodnymi. Zestaw świetnie trzyma się w miejscu.

http://www.wedkarskisprzet.pl/index.php?manufacturers_id=22&filter_id=74

Jest tylko jedno "ale". Bardzo sztywny kij utrudnia odpowiednie ugięcie szczytówki, bo napinanie żyłki powoduje czasem przesunięcie ciężarka po miękkim dnie (zwłaszcza przy ciężarku z niedużymi wąsami).

http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=968

Tu zapewne dobrze sprawdziła by się dokładana "drgająca szczytówka", np. taka jak robi Jenzi

http://www.allegro.pl/item411264047_411264047.html

Generalnie dostępność akcesoriów plażowych jest w tej chwili nadal niewielka, choć o niebo lepsza niż parę lat temu. Np. kupienie ciężarków kosztowało mnie sporo zachodu i kilka telefonów. Dopiero po finalizacji mojego zakupu pojawiły się w ofercie na przywołanej stronie sklepu wędkarskiego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1- używałeś tych szczytówek? masz namiar na inne zdjęcie produktu, bo w linku który podałeś na fotce nic nie widać.

U mnie na szczęście z akcesoriami morskimi nie ma problemu. A wam radzę zamawiać towar z wysyłkowych sklepów w GB. Wybór ogromny, a przy obecnym kursie funta, cena atrakcyjna... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1- używałeś tych szczytówek? masz namiar na inne zdjęcie produktu, bo w linku który podałeś na fotce nic nie widać.

Nie używałem. Raz, że trudno dostępne a dwa- cena przesadzona.

Nie mogę w tej chwili znaleźć, ale wejdź w kontakt ze sklepem internetowym "wędkarski sprzęt". Może dysponuje jakimiś materiałami poglądowymi. Bardzo miły i konkretny kontakt i co rzadkie w tych czasach "słowo droższe od pieniędzy" :wink: Z moich rozmów z nimi wynika, że są w stanie sprzedać akcesoria, których nie ma w stałej ofercie.

W którejś gazecie był parę miesięcy temu super artykuł o morskim łowieniu. Było m.in zdjęcie tych szczytówek. Myślę, że przy odrobinie majsterkowania można taką szczytówkę zrobić samemu. Na końcu nie znajdowałaby się przelotka, tylko haczyk za który można zahaczyć żyłkę po zarzucie.

Sprawdzę jak wygląda jego sztywność , ciężar mnie nie przeraża kij wstawiam w rurę i tyle.

Niby tak, ale jeżeli trzeba dymać do plaży i po plaży z kijami na plecach to już zaczyna mieć znaczenie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tompol poprosił o opis łowiska w Karwi :mrgreen:

Patrząc na dokonania TOMPOLA i jego relacje z zawodów w Darłowie :shock: nie śmiem odmówić mojej skromnej wiedzy z całych 20 dni pobytu :mrgreen:

Odcinek plaży jaki opiszę jest dosyć spory bo ma ok 4-5 km

Cała plaża zaczyna się potężną wydmą nadmorską jej wysokość sięga miejscami nawet 15-20 metrów :!:

Wejścia na plaże są doskonale oznakowane w sezonie przy każdym wejściu jest stawiana TOY TOY - ka /nawet czysta /od drogi /można parkować na poboczu/ do morza trzeba przejść wyznaczonymi przejściami przez wydmę od 100-250 metrów.

Z wydmy jest doskonały widok , widać gdzie jest płytko a gdzie głęboko !!! w miarę możliwości , niestety pas jasnej wody czyli płycizny sięga nawet do 300 metrów w głąb wody !!!!!

Jest a przynajmniej był podzielony płytkimi 2-3 metrowymi kanałami rewami obraz dna zmieniał się codziennie !!!!!

Dno jest raczej piaszczyste bez większej ilości kamieni na plaży brak jakiegokolwiek kamienia czy muszelek prawdopodobnie dlatego flądry wolą inne miejsca :mrgreen:

Plaża jest podzielona dwoma kanałami którymi spływa woda z torfowisk jeden kanał znajduje się pomiędzy Karwią a Ostrowem kolejny pomiędzy Karwią a Karwieńskimi Błotami.

Odległość pomiędzy kanałami to wcześniej wspomniane 4 km obojętnie z której strony jest prąd zawsze okolice brzegu są "omywane" ciemno brązową wodą z torfowisk.

Najlepsze efekty połowowe miałem dość blisko brzegu !!!!! brania zaczynały się na 50 metrze !!! i kończyły ok 60-70 metra, czyli koniec 2 rewy a płycizna sięgała jeszcze jakieś 100 metrów dalej !!!!!

Najlepszą przynętą okazały się kopane czerwone robaki !!!! dendrobena nie wzbudzała żadnego zainteresowania :?::?:

Z rozmowy z miejscowymi i uczonych czasopism wiem :mrgreen: że wiosną wybrzeże w Karwi jest ponoć naturalnym miejscem gromadzenia się śledzi !!!! i ryb słodkowodnych jest to informacja niesprawdzona !!!!

Ze względu na braki w morskim sprzęcie , ograniczałem połowy do "dobrych warunków pogodowych"

najlepsze brania były zaraz po sztormie jak ucichł wiatr a woda zaczynała się uspokajać.

Fotki wędkarskie posiadam tylko z nocy czyli brzegu i wody nie widać.

Do Admina w razie potrzeby proszę przenieść opis w odpowiednie miejsce :cool:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tompol poprosił o opis łowiska w Karwi :mrgreen:

Patrząc na dokonania TOMPOLA i jego relacje z zawodów w Darłowie :shock: nie śmiem odmówić mojej skromnej wiedzy z całych 20 dni pobytu :mrgreen:

No tam juz bez przesady z tymi dokonaniami heh Po prostu opisalem jak bylo :)

Dzieki za szybka odpowiedz, bede musial odwiedzic to miejsce. W koncu mam do Karwi blizej niz do darlowka. :) Bede mial pewnie jeszcze do Ciebie kilka pytan ale jak na poczatek to juz i tak sporo napisales :)

Pozwole sie jeszcze odniesc do Twojego innego postu:

Tomek od tygodnia właśnie tak szperam pod tym kontem

I wypatrzyłem dwa kije do surfa o dł 4,5 lub 5

Jeden Kormorana Seacor Surf a drugi Shimano Alivio Surf

Jesli sposrod tych dwoch kijkow 5m ma miec Cormoran Seacor Surf to odradzam. Mialem do czynienia z ta wedka. Fajnie ze ma 5 m, co jest zaleta tak jak i to ze c.w. ma 100-250g. Za to ma wady, dzieki ktorym ja osobiscie jej wiecej na plaze nie wezme. Dl. transportowa 174 cm jeszcze jest do zniesienia ale waga 970g to juz przesada. To jest po prostu potezna pala, ktora trudno machnac wiec na dalekie rzuty nie ma co liczyc.

Na pewno natomiast bym ja wzial jakbym jechal na suma, a przynete bym wywozil lodzia na srodek lowiska :)

No ale to wszystko oczywiscie jest moja subiektywna opinia :) Ktos inny moze sie z tym nie zagadzac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Az takiego doswiadczenia jakby sie moglo wydawac nie mam. Po prostu spodobalo mi sie lowienie z plazy i podchodze do tego entuzjastycznie.

Na zawodach widzialem przerozne kije. Widzialem np. roznego rodzaju teleskopy, ktore mozna kupic za 40-60zl (jakies NN lub nawet rosyjskie). Widzialem tez ze ktos mial feedera z cienka drgajaca szczytowka co bylo jakas pomylka delikatnie mowiac.

Generalnie kij musi byc dlugi czyli 4-5m, musi byc mocny i jak chyba w kazdej metodzie - lekki.

Te pieciometrowa pale mam zamiar zmienic ale jeszcze nie wiem na jaka, musze sie rozejrzec. Natomiast druga wedka morska jaka mam i od jakiej zaczynalem to Jaxon Favourite Surf dł. 4,2m, 3 sekcje, c.w. 50-200, dł. transportowa 147cm, waga 585. Kosztuje zaledwie 120 zł i jeszcze sie na niej nie zawiodlem. Firma Jaxon ma sporo przeciwnikow i byc moze za chwile ktos mnie skrytykuje, ale przynajmniej temu ich produktowi nie mam nic do zarzucenia.

Natomiast kije morskie Cormorana sa genialne ale te na kuter - np. Cormoran Seacor Deep Blue. Innej na kuter bym chyba nie wzial :)

tompol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast druga wedka morska jaka mam i od jakiej zaczynalem to Jaxon Favourite Surf dł. 4,2m, 3 sekcje, c.w. 50-200, dł. transportowa 147cm, waga 585. Kosztuje zaledwie 120 zł i jeszcze sie na niej nie zawiodlem. Firma Jaxon ma sporo przeciwnikow i byc moze za chwile ktos mnie skrytykuje, ale przynajmniej temu ich produktowi nie mam nic do zarzucenia

Ja Cię poprę :mrgreen: Póki co jestem zadowolony. :wink: Oglądałem wiele kijów, ale w tej kategorii cenowej bez konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Panowie jadę na wielkie MACANIE :mrgreen: wędeczek oczywiście :mrgreen:

Bo tylko takie macanko mi pozostało po 13 latach małżeństwa . :wink:

Po takiej pomocy z waszej strony opisze jeszcze jedno nadmorskie łowisko.

Pora na Władysławowo :

Plaża we Władysławowie to ciekawe miejsce w którym miałem okazje łowić niestety strasznie zatłoczona i w sezonie letnim mało bezpieczna ze względu na podpitych gości .

Miejsce które zajmowałem parę razy znajduje się na samym końcu plaży w miejscu gdzie zaczyna się portowy falochron i umocnienia brzegowe , w zasięgu w miarę rozsądnego rzutu czyli jakieś 80m znajduje się głębokie miejsce można tam liczyć na Flądrę i Okonia ponoć całkiem sporego .

Dalej łowienie jest dozwolone ale Bardzo utrudnione ze względu na umocnienie brzegu betonowymi konstrukcjami / nie wiem jak się to ustrojstwo fachowo nazywa/ , ale widziałem miejscowych łowiących leszcze i flądry na zewnętrznej części falochronu od strony morza.

Kolejne miejsce to zakończenie falochronu w miejscu wejścia do portu najdalej wysunięte miejsce w morze , łowienie z wieżyczki widokowo – sygnalizacyjnej trudność sprawiało wyjęcie ryby , wysokość podestu od lustra wody było ok.4 metrów . Miejsce obfituje w spore flądry /rozmiar talerza obiadowego/

Ryba jest w odległości 40-60 metrów od podestu , dobra przynęta to paski ze śledzia zaprawiane w słoiku jakimś miejscowym specjałem – dostałem przynętę od miejscowego wędkarza , równie dobrze sprawdzał się pasek ze świeżego śledzia wielkości 1*3cm flądry połykały je bardzo łapczywie.

Po wewnętrznej stronie falochronu w basenach portowych łowiono Śledzie na zestawy śledziowe oraz Leszcze

Na białe i czerwone robaki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię poprę :mrgreen: Póki co jestem zadowolony. :wink: Oglądałem wiele kijów, ale w tej kategorii cenowej bez konkurencji.

No to mile, ze ktos mnie popiera :mrgreen:

Po takiej pomocy z waszej strony opisze jeszcze jedno nadmorskie łowisko.

No widze kolego, ze po mojej prosbie w PW dostales "kopa rozpedowego". :) I bardzo dobrze, jeszcze troche, a stworzymy tu wspolnymi silami zbior opisow wszystkich plaz, z ktorych mozna lowic w Polsce :)

Skoro tak dobrze Ci idzie to moze lowiles tez w Pucku i to opiszesz? :) Z tego co wiem to w Zatoce Puckiej np. w maju dobrze jest w dzien z lodki polowic belony, a wieczorkiem zasadzic sie na brzegu na flądre. Sens w tej kolejnosci taki, ze fladre najlepiej lowic na jakiegos filecika. Poniewaz jednak przy brzegu w Pucku jest bardzo plytko i trzeba bardzo daleko rzucac filecik np. sledzia moglby spasc z haka przy silnym rzucie. Natomiast belona ma tak zwiezle mieso ze nie spadnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.