Skocz do zawartości
tokarex pontony

wisła w Oświęcimiu


erni27

Rekomendowane odpowiedzi

Łowił ktoś w okolicy mostu w Bieruniu, lub tuż przy moście? Warto tam usiąść? Przejeżdżając tamtędy rzadko widzę tam wędkarzy, ale sam odcinek dosyć ładny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Łowił ktoś w okolicy mostu w Bieruniu, lub tuż przy moście? Warto tam usiąść? Przejeżdżając tamtędy rzadko widzę tam wędkarzy, ale sam odcinek dosyć ładny.

Pozdrawiam.

Też jestem ciekaw... Powiem od siebie, że zatrzymałem się tam dwa razy. Raz nie było nikogo a za drugim razem pogadałem z jednym wędkarzem. Powiedział, że woda dość fajna. Ludzie robią też nocki... Co mnie zaskoczyło. Więc chyba warto :). Woda nie jest zbyt głęboka i chyba trzeba szukać głębszych miejsc.

Jak jest ktoś kto zna te miejsce lepiej niech pisze. Może wybiore się tam z DS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jadąc tamtędy widziałem może dwa razy wędkarza (w żółtym volkswagenie) :P Woda wygląda dosyć ładnie, wąskie koryto, kolor ostatnio brunatny, leniwy uciąg, tylko czy jest tam ryba? Chętnie wybrałbym się za 2 tygodnie, ale nie chce też jechać w ciemno. Do Wisły w Jankowicach się zraziłem ostatnio, syf kiła i mogiła :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem też tam z kolegą pooglądać.Trafiliśmy na miejscowego łowiącego białą rybę.Rzeka dość wąska przy normalnym stanie wody uciąg umiarkowany(mówię o odcinku od mostu drogowego w górę rzeki) ten miejscowy z opowiadania mówił ,że głównie można się spodziewać leszcza,karaś,trafi się ładny kleń,a z drapieżnika to głównie sandacz i sum ino trzeba szukać dołków jakiś tam jego kolega podobno wyciągnoł kilka sumów w tamtym roku,ale jak mówię to tylko gatka koleśia,jęśli chodzi o szczupaka jest,ale śladowe ilości.Zaletą tego odcinka Wisły jest to,że jest ona poniżej ujścia Przemszy więc Mendelejew ją omija,jedyną wadą zasolenie przez wody kopalniane.Podobno bardzo ładne miejsca są poniżej idąc pod prąd,ale tamtych okolic nie zwiedziłem.Poprostu Rzeka płynąca przez wioski jest opanowana przez miejscowych i oni wiedzą gdzie co i jak najlepsze miejsca są niedostępne dla przeciętnego bo każdy chce autem pod wodę dojechać mamy przykład Jankowic czy Dwory kupa śmieci jak kolega wyżej pisał i wędkarz na wędkarzu.Ja mam taką miejscówkę na Wiśle ale za Łączanami 3 domy za wałem i miejscowy dziadek co idzie z wędka na papieroska nad Wisłę i jak nie bierze wraca do domu i gada przejdę się za 3 godzinki może będą brały gość ma 70 na karku wie co ma robić i powiem wam szczerzę,że to nie jest ta Wisła co była 10 lat wstecz po 97 roku od Karpia było żółto był ładny sandacz leszcz,a teraz to ja jak i znajomy dziadek dajemy sobie już na luz i idziemy nad Wisłę ale na spacer.Ryb się wyłapać nie da,ale i miejscowy mieszkający całe życie za wałem Wisły nie umie sobie odpowiedzieć czemu tej ryby jest tak mało czy przez te powodzie co poniszczyły ładne zakola,porobiły pionowe brzegi i ryba nie ma się gdzie przed uciągiem schować sam nie wie i chyba się już nie dowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą tego odcinka Wisły jest to,że jest ona poniżej ujścia Przemszy więc Mendelejew ją omija,jedyną wadą zasolenie przez wody kopalniane.

Jedyny odcinek Wisły bez "Mendelejewa" to od zapory w Goczałkowicach do okolic Rontoka a konkretnie spustu wody z osadnika KWK Silesia. Dalej leci już solanka o nieciekawym składzie, następne dopływy to Gostynka niosąca solanki z Piasta i Potok Goławiecki (poniżej mostu w Bieruniu) z Ziemowita. Przemsza niesie syf komunalny + osady z kopalń Olkuskich.

Podziwiam jedzących ryby z Wisły, ja bym ich kijem nie tknął, nad tą wodą nie ma nawet przyjemności posiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam jedzących ryby z Wisły, ja bym ich kijem nie tknął, nad tą wodą nie ma nawet przyjemności posiedzieć.

EEE.. co ty mówisz te rybki mają tylko specyficzny smak tzw. wiślany :mrgreen::mrgreen::mrgreen: przynajmniej tak mówią.

Wisła poniżej Oświęcimia to całkiem niezły odcinek jak pisze kolega Piniu81 tylko od mostu trzeba iść w kierunku goczał swego czasu sporo sandacza z zbiornika uciekło podczas spuszczania wody ładne klenie, okonie, pstrąga można spotkać tylko trzeba szukać dołków z białej ryby to karp który ucieka regularnie z stawów podczas powodzi ale to temat dla miejscowych.

Dojazd samochodem też jest ładny tylko trzeba znać drogi boczne skręcasz za mostem w prawo w drugą drogę i tam dojedziesz do fajnych miejscówek ładne zakola z dołkami kamieniste plaże(nie strome brzegi) spokojnie idzie rozbić namiot zrobić ognisko latem w okresie wakacyjnym wiele osób tam biwakuje na dziko wtedy bywa nieciekawie szczególnie w weekendy.

Woda o małej presji wędkarskiej ale za to z częstymi kontrolami.

Który numer w rejestrze odpowiada odcinkowi Wisły na wysokości Oświęcimia?

Sorki za błache pytanie :P

Jest to odcinek 030 Tylko uważaj na jaz bo za jazem wody nie należą do PZW tylko pod zaporę goczałkowice poczytaj o goczałach to dowiesz się co można złapać w Wiśle.

do tego wprowadzono jeszcze jedno ograniczenie:

rzeka Wisła nr 030 - ustanawia się strefę ochronną całkowicie wyłączoną z amatorskiego połowu ryb w okresie od 1 stycznia do 31 marca na odcinku 100 m w górę oraz 200 m w dół od ujścia rz. Iłownicy (lewy i prawy brzeg rzeki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny odcinek Wisły bez "Mendelejewa" to od zapory w Goczałkowicach do okolic Rontoka a konkretnie spustu wody z osadnika KWK Silesia. Dalej leci już solanka o nieciekawym składzie,

Silesia od dawna nie emituje solanki do Wisły (min. od 10 lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co robi z wodami dołowymi ?

Mylisz użytkowanie Rontoka, jako osadnika mocno promieniotwórczych wód z odprowadzaniem solanki, teraz osadnik jest po kopalnianej stronie Wisły a słona woda ciągle leci do rzeki.

Tutaj jest spust, przy ujściu Białej, by mocniej rozcieńczyć solankę.

Silesia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co robi z wodami dołowymi ?

Mylisz użytkowanie Rontoka, jako osadnika mocno promieniotwórczych wód z odprowadzaniem solanki, teraz osadnik jest po kopalnianej stronie Wisły a słona woda ciągle leci do rzeki.

Możliwe. Faktycznie to miałem na myśli. Obiło mi się o uszy że solanka jest wtłaczana w jakieś nieczynne chodniki i skojarzyłem oba fakty. Inna sprawa, że w ostatnich latach Silesia prawie nie wydobywała węgla. Dopiero teraz rusza powtórnie dzięki Czechom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega abra1711 pisze jak rybka z Goczałkowic zwieje to raj na ziemi,druga sprawa cza znać miejscówki,a miejscowi mają to opanowane,tu taki krótki filmik z youtube miejsca nie znam,ale po szerokości Wisły można ocenić,że to nie aż tak daleko od zapory,a po kolorze wody tak zwana "kalna woda" albo opady były albo zrzut wody oglądnijcie tylko okolice na ryby nie zwracajcie uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy 100-200m przed ujściem Iłownicy do Wisły mogę spokojnie łowić ? To już jest nr 030 ? Myśle żeby zrobić tam wypad z piątku na sobotę na nockę, tam jeszcze nie byłem a na mapach wygląda ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiło mi się o uszy że solanka jest wtłaczana w jakieś nieczynne chodniki i skojarzyłem oba fakty.

Silesia zbudowała zbiornik retencyjny, ten z fotki, teoretycznie powinni wypuszczać solankę przy wyższych stanach wód.

Inna sprawa, że w ostatnich latach Silesia prawie nie wydobywała węgla.

Niestety nie przekłada się to na ilość wód dołowych, te pompuje się nawet z nieczynnych kopalń, by nie zalać sąsiednich.

P.S. W pierwszym wpisie pominąłem zrzut wód z Brzeszczy, smacznego :???: .

Powiedzcie mi czy 100-200m przed ujściem Iłownicy do Wisły mogę spokojnie łowić ? To już jest nr 030 ? Myśle żeby zrobić tam wypad z piątku na sobotę na nockę, tam jeszcze nie byłem a na mapach wygląda ciekawie.

Możesz, ten odcinek jest zamknięty tylko :

"rzeka Wisła nr 030 - ustanawia się strefę ochronną całkowicie wyłączoną z amatorskiego połowu ryb w okresie od 1 stycznia do 31 marca na odcinku 100 m w górę oraz 200 m w dół od ujścia rz. Iłownicy (lewy i prawy brzeg rzeki)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy, że w temacie pojawiły się liczne wypowiedzi, dzięki ;-)

Pozwolę sobie jeszcze doprecyzować, które miejsce chce odwiedzić, bo czasem nie wiem czy myślimy o tym samym :P Dziwię się troche że wspominacie tutaj zbiornik Goczałkowicki podczas gdy moje docelowe miejsce mieści się hen hen dalej ;-)

beznazwy1bg.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Kółkiem zaznaczyłem most w pobliżu którego chciałbym siąść, natomiast strzałeczką kierunek w którym jadę :P

Edit

Na obrazku średnio to niestety widać, ale jest to most w Bieruniu na ulicy Warszawskiej. Oświęcim znajduje się znacznie poniżej tego mostu, natomiast jest to droga na Oświęcim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.