Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zaneta na Karpia


Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem poczatkujacym wedkarzem niestety nie znam nikogo kto mogłby przekazac mi wiedze necenia jezdze na zawody z kołem wedkarskim i niestety moje efekty sa bardzo marne (najlepszy wynik to 17 miejsce na 23 zawodnikow z czego 4 zrezygnowało)a zaden z wedkarzy niechce zdradzic czym neci .Barzdo prosze o przepisy na zanety na karpie liny leszce płocie mieszkam w krakowie i łowie na wisle oraz na zwirowni na brzegach bardzo bym prosił o jakies porady i wskazowki niestety niewiem co to sa kopromelasy betainy i tym podobne nawet niewiem gdzie to kupic wiec prosiłbym o opis gdzie co mozna kupic i o wytłumaczenie jak 10 letniemu dziecku poniewarz nieznam pewnych zwrotow wetkarskich ktore dla wedkarzy sa oczywiste bardzo prosze o pomoc chciałbym chociarz raz byc w pierwszej 10 na zawodach z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

A gdzie masz te zawody? Jeśli na żwirowni to jakiej głębokiej? Jeżeli jest głęboka tak na oko 4-5 metrów to możesz łowić bez problemu batem 7 metrowym. Spławik ok 1 grama haczyk dopasowany do przynęty(mała przynęta mały hak, duża przynęta duży hak). Co do zanęty to polecam ci zanęty Trapera i Lorpio. Według mnire najlepsze. Do każdej paczki suchej zanęty dodac coco belge(wytłoki z orzecha belgijskiego paczka kosztuje ok 6 zł), bułkę tartą, biszkoptu prażonego i jakiś zapach na płoć, leszcza Trapera. Zanętę namoczyć a następne zostawić na godzinę. Po godzinie przetrzeć zanętę przez sito. Potem dodać robaki i łowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Jaki zapach DIPu polecacie na wyzej wymienione rybki. Mam zamiar kupić waniliowy ... a Wy jaki polecacie ? Chciałbym się też dowiedzieć jaka jest mniej więcej cena DIPu (tego z dolnej i średniej półki). Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mozesz dipowac robaki :twisted: przed kazdym rzutem wkladasz poprostu haczyk z przyneta na kilka sekund do dipu i heja do wody..... koszt takich dipow ksztaltuje sie przewaznie w przedziale od 7 do 25 zl. Wanilia jest raczej uniwersalna ale przewaznie podchodzi do niej ploc , leszcz tez nie pogardzi :wink: na karpika , karasia czy lina polecam miód , karmel itp. wszystko co slodkie .... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och Bobek nie wiem ile masz lat, czy pracujesz czy się uczysz, co do kuku to wystarczy na kilo kupić laskę olejku waniliowego do ciast po pierwsze taniej niz w skleoie wędk. a wyniki te same, co do robaczków to są różne dipy , ale po co one mają już swój zapach, poza tym myślę że jesteś młodym wędkarzem, a wiadomo jak z kasą te firmowe dipy są bardzo drogie ja osobiście ich nie używam staram się komponawać swoje mikstury takie jak wcześniej wspomniane aromaty do ciast, czosnek, suszoną krew, różne zioła, mączke rybną itp. są różne proszki i olejki w których się macza kulki , a póżniej jeszcze w proszku, ale po co jeżeli już ktoś kręci kulki to stara się im nadać odpowiedni zapach, zresztą myślę że te duperele to są dla tych co nie mają z kasą robić, a myślę że są tacy no i kasa się kręci. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

myśle że chodzi ci o zapach, w sklepach raczej niechętnie otworzą ci opakowanie ażeby zaspokoić twoje walory zapachowe, ostatnio też poprosiłem o kulki prot. z TANDEM BAILTS, otwarłem je ponieważ wiem że nie ma w nich żadnej banderoli, ani zabezpieczeń typu "wek" no i zapach mi się nie spodobał, a miała być to wanilia-śmietana po bliższym zapoznaniu się stierdziłem że jest to zapach koniaku no i poprosiłem o wymianę tylko na pływające, pani sprzedawczyni było bardzo nie w smak, ale po krótkiej perfazji zgodziła się na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kuku to wystarczy na kilo kupić laskę olejku waniliowego do ciast po pierwsze taniej niz w skleoie wędk. a wyniki te same

Oj Andi troche "fanzolisz" tą młodzierz,zapewniam cię że jak policzysz to ten olejek wyjdzie ci 10krotnie drożej.Próbowałem chyba wszystkich wrsij ,jeśli chodzi o zapachy

i najlepiej opłaca się koncentrat z hurtowni spożywczych, ale trza mieć dojścia.

Czy wie ktoś jak sprawdza się dip o zapachu małży, kraba lub dżdżownicy kalifornijskiej

Ale co chcesz sprawdzić ,zapach ,smak ,czy termin ważności?, bo nie kumam.

no i zapach mi się nie spodobał, a miała być to wanilia-śmietana po bliższym zapoznaniu się stierdziłem że jest to zapach koniaku

Andi i to poważny błąd zrobiłeś ,a jak by szły na ten koniak? he he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz sprawdzić ,zapach ,smak ,czy termin ważności?, bo nie kumam.

Nie chodziło mi o to czy taki zapach przyciągnie mi na łowisko ryby czy odstraszy??? a jak Przyciągnie to jakie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak Przyciągnie to jakie???

Zabol to jest jedno wyjście ,zakupić atraktor i wypróbować naprawde nie ma regół , na jednych wodach się sprawdza na innych nie.Jakie ryby pytasz, zaczynając od płoći i leszcza konicząc na karpiu i amurze można by rzec ale musisz sam to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Anonymous

STAW 40 HA, NAJ.GŁEBOKOŚĆ NIEZNANA PRZEZEMNIE,WODA SREDNIA,DUZO MULU...KARPIE PLYWAJA TAM PONAD 20 KG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam! Czy miał ktoś do czynienia z zanętami Sensasa z serii Club 3000 ?

Jeżeli tak to czy można go połaczyć z zanęta Gutka GMS? Co ewntulanie dorzucić do tego? Jaki zapach? Łowisko to 3ha zbiornik z wodą stojącą... ryby to karp,karaś,lin ewntualnie może podejść amur? A może jakieś inne zanęty w cenie około 10zl za kilogram. Dodam, że zaneta ma być do koszyczka, łowie blisko na około 20-30m od brzegu.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam mam zamiar łowić karpie i tak sobie wymysliłem ze na poczatek na kukurydzę kulki to duzo zabawy i doswiadczenia (którego jeszcze nie mam). Zastanawiam jak zanecac kukurydzą czy RAKIETĄ czy dodawać do zanety. Napiszcie jak wy to robiie jeżeli ktos łapie na kukurydze czytałem ze tez moczy sie kukurydze w różnych aromatach DIPACH itd, chciałbym, to troche uporządkować czyli kukurydza jaka czy ta duża zy zwykła z targowiska jak długo ją moczyc i czy pózniej jeszcze gotować?

Mysle że zestaw włosowy bedzie najlepszy, zastanawiam sie nad koszyczkiem wiec chciałbym jakis przepis na SWOJĄ zanete bo jakos nie ufam kupnym zanętą jezeli sie myle poprawcie mnie. Mam zamiar łapać na stawach w województwie ślaskim więc czekam na odp i z góry dzieki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar łowić karpie i tak sobie wymysliłem ze na poczatek na kukurydzę kulki to duzo zabawy i doswiadczenia (którego jeszcze nie mam)
Myślę, że warto spróbować również z kulkami tym bardziej, że
Mysle że zestaw włosowy bedzie najlepszy
Jeżeli metoda włosowa to proponuję kukurydzę twardszą czyt. nie z puszki ponieważ jeżeli w łowisku jest drobniejsza ryba będzie ci ją wyskubywać. Nie napisałeś jak daleko od brzegu zamierzasz łowić. Jeżeli odległość nie jest zbyt duża możesz znęcać łyżką (możesz sam sobie wykonać )Jeżeli odległości są znaczne to rakieta lub wywózka jeżeli masz taka możliwość. Przy metodzie włosowej zrezygnował bym z koszyczka na kożyść ciężarka chyba, że kuku założysz na hak to wtedy koszyk. Z mojego skromnego doświadczenia karpiowego powiem ci że kulki są o wiele skuteczniejsze. Zarówno kukurydzę jak i kulki możesz dipować w płynach lub proszkach. Moje największe sukcesy zawdzięczam kulkom dipowanym np. kulka o smaku kraba dipowana w wanii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lary, dzieki bardzo ze zainteresowałes sie moim postem, mam zamiar łowic tak daleko jak rzucę z brzegu wywózka nie whodzi w grę mam wędki karpiowe 3lbs.

Z mojego skromnego doświadczenia karpiowego powiem ci że kulki są o wiele skuteczniejsze

Dlaczego tak sądzisz że są lepsze czy już na kukurydzę nie biorą i nikt nie łowi??

Moze kiedyś bede łowił na kulki ale z tym jest duzo roboty mam na mysli robienie samemu kulki a w sumie duże doswiadczenie jest potrzebne zeby tego nie zepsuć. A co sądzisz o kulkach kupnych warto? ty sam sobie robisz kulki cz łowisz na kupne. Czyli polecasz łapac na kukurydze na włos ale bez koszyka tylko sama oliwka a zanęcac rakietą albo łyżką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można łowić na kukurydzę, a do zanęty do kukurydzy dodać groch i konopie forumowy "guru" Maniek z powodzeniem łowił karpie i amury nęcąc i łowiąc min. na kukurydzę, a teraz z tego co czytam testuje kulki i kula od jakiegoś czasu :wink:

Ja tak samo jak i Ty w tym roku nastawiam się na karpia i tak samo mam zamiar nęcić ziarnami kukurydza/groch/konopie i łowić na kukurydzę na włosie, na pewno kulki są skuteczniejsze w wielu przypadkach, ale ziarna to też jest dobra przynęta i zanęta. Ja zamierzam w bliskich odległościach nęcić kulkami zanęty karpiowej w której będzie dużo ziaren kuku, a jak będę łowił na większych odległościach prawdopodobnie w ruch pójdzie rakieta o ile uda mi się skompletować sprzęt czyli wędzisko surfcastingowe do nęcenia rakietą (planuje Jaxon Favourite Surf podobno idealne wędzisko do nęcenia rakietą mimo, że Jaxon :wink: ). Ja też chcę zacząć od ziaren, żeby po prostu nabierać doświadczenia wędkarskiego i mieć później porównanie itp...

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neon, a masz moze jakis przepis na zanete jakie ilości ziaren itd. Ja wybieram kukurydze poniewaz nie tylko karpia mozna na to złapac również amura. Jak przygotowac kukurydze wystarczy zamoczyć na jedna noc żeby zmiekła a pozniej moczyc w dipah itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukurydza jest ciężko strawna dla karpia a konopie łatwo strawne. Grochu nie polecam bo wzdyma (przynajmniej takie jest moje zdanie), ale są miejsca gdzie ryba jest nauczona grochu. Można stosować jeszcze ziarna typu pszenica, pęczak, nawet drobny makaron (uwaga makaron w ciepłej wodzie szybko fermentuje).

Co do kulek to przy nęceniu ziarnami dobrze jest umieścić ok 20 sztuk w łowisku, oczywiście jak zamierza się łapać na kulaski. Można kupić bo są produkty dobrej jakości, ale wiadomo własnej roboty są wyjątkowe :wink: .

Kuku moczymy przynajmniej kilka godzin potem gotujemy ok. godzinki. Przy gotowaniu wyciągnij co jakiś czas ziarenko i sprawdź czy jest już OK - najlepszy sposób. Niektórzy nie gotują tylko moczą ja wolę ugotować.

Do kuku „zanętowego” lepiej wlać booster a ziarna przeznaczone na włos dipujemy.

Ja stosuję mieszankę kuku ok. 60%, konopi 15% i pellet 15% i jeszcze kilka kulasków ląduje w łowisku. Żeby szybciej ściągnąć rybkę jeszcze sypka zanęta - jak wejdzie w nią drobnica i będzie żerować to tylko + w ściągnięciu karpika szczególnie w krótkich zasiadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.