Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zaneta na Karpia


Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Wiesz ja dopiero zaczynam przygodę z takim "pseudo karpiowaniem" i to co mówię to tylko rady doświadczonych wędkarzy. Co do ilości zanęty to tu jest duuuży rozrzut wszystko zależy od rozmiaru łowiska, populacji karpia, amura w łowisku, presji wędkarskiej i temu podobnych czynników i na to pytanie niestety nie da się uzyskać jednoznacznej odpowiedzi jedynie próby nad wodą zweryfikują nasze poczynania ja powiem tylko, że 1kg kukurydzy na jedno nęcenie to jest podobno takie "nic", ale mówię wszystko zależy od łowiska ja jestem zwolennikiem nęcenia małymi ilościami i tak też będę próbował z karpiami jak będą słabe efekty będę zwiększał "dawkę" :wink: Na małych zbiornikach można nęcić co drugi dzień podobno i można mieć dobre efekty.

Zdrapek ładnie opisał wyżej o ziarnach, a poza tym przejrzyj forum (skarbnica wiedzy) szczególnie polecam wątek "pierwszy zestaw na karpia" tam jest sporo ciekawej wiedzy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukurydze moczysz noc i gotujesz 30min - 60min. Aż speka (jezeli bedziesz nią nęcił, a nie jak nią łowił). Podobnie mozesz uzywac konopii (zalecane bardzo), pszenicy i grochu.

I przygotowujesz jak kukurydza.

Pamietaj ze jak chcesz łowić na taką kukurydze, to musisz korzystać z metody włosowej !

Zanęcanie łowiska zależy jak długo chcesz nęcić przed łowieniem. bez tego to konkretnej rady trudno udzielic. To samo dot Kubiak, skladniki moga byc.

A co do kuku jako przynety. Często łowimy na kulki, ale:

6cf360ad2c6d08aem.jpg

Z tych jeśłi dobrze pamiętam tylko 1 na kulki a 3 na kuku.

Choć uważama że to było bardziej kwestią miejsca. W dzien brały w innym miejscu a w nocy w innym. Tak czy siak, jak karp bedzie zerował w łowisku na pewno nie pogardzi kukurydzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Słyszałem że zamiast dipów i boosterów można używać do zanęty,aromatów do pieczenia ciast. Czy to prawda :?:

Naturalnie aromat do ciasta "aromatyzuje" :idea: , ale nie działa tak jak dip lub booster.

Dodatkowo czy aromat do ciasta wyjdzie taniej??

Aromatu w opakowaniu jest 9 ml kosztuje ok. 2zł.

Atraktor np. Robinsona 275ml - 10zł

Booster Star Baits 400ml - 24-32zł

Dip TB 90ml ok. 12zł - starcza pszynajmniej 2 sezony.

Powder dip TB ok. 14zł. starcza pszynajmniej na sezon.

Podsumowując

275ml/9ml= 30,55 * 2zł = 61.1 zł - cena aromatu 275ml

400ml/9ml = 44,44*2zł = 88.88 zł

90ml/9ml = 10*2zł= 20zł

Naturalnie dip i booster mają inne działanie... aromat do ciasta przegrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudi, czyli kukurydze na włos gotuje ale nie doprowadzic do spekania zeby pozniej na włos sie nadawała dobrze zrozumiałem. Jezeli chodzi o zanete to w sumie metoda prób i błędów, w metodzie włosowej polecacie cieżarek nie próbować z koszyczkiem? Bo ja ysle tak ze koszyczkiem dodatkowo zanęce miejsce w którym bede łowił poprawcie mnie jak zle myśle :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kiedyś bede łowił na kulki ale z tym jest duzo roboty mam na mysli robienie samemu kulki
Robienie kulek kalkuluje się przy dużych ilościach jeżeli potrzebujesz 1-2kg to nie zawracaj sobie głowy robieniem.
Ja tak samo jak i Ty w tym roku nastawiam się na karpia i tak samo mam zamiar nęcić ziarnami kukurydza/groch/konopie
Zamiast grochu stosuję w tej kombinacji łubin.
Dlaczego tak sądzisz że są lepsze czy już na kukurydzę nie biorą i nikt nie łowi??
Oczywiście, ze też zakładam kukurydzę na włos ale pamiętaj, że w przypadku karpi należy sporo ekspermentować. Kupuję różne kulki kilka z nich zalewam dipem na kilka dni i w ten sposób mam kilkanaście możliwości smakowych. Myślę, ze do kulek trzeba się przekonać mam znajomego który nigdy nie łowił na kulki do momentu kiedy przy nim złapałem dwa karpie a on na kuku czy robaki nic. :grin:
czyli kukurydze na włos gotuje ale nie doprowadzic do spekania zeby pozniej na włos sie nadawała dobrze zrozumiałem
Można ją gotować ja po godzinnym zagotowaniu odlewam wodę dodaję boster i pod przykryciem zostawiam aż ostygnie. Na marginesie polecam zakupić szybkowar :grin: znacznie przyspiesza gotowanie.Cena zwykłego ok 50zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna jedyna reguła - brak reguł :)

A kuku mozesz tez zalać wrzątkiem i zostawić na noc - tak też powinna być ok.

a jeszcze jedno co to jest za zestaw z pianką czyli ziarna kuku i pianka wtedy zestaw lekko sie unosi nad dnem co to za pianka?

Tak mozesz dac na włos kilka ziaren i jako ostatnie pianka. Ale wtedy pamietaj zeby na przyponie dać śrucinke żeby cały przypon sie nie unosił tylko 0-5cm. Albo jesłi masz zielsko na dnie to podnosisz na wys. zielska.

Pianka to - pianka np poliuteranowa, albo najprosciej styropian. Fajnie jak to jest jakas pianka która dobrze absorbuje dip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do zanety to lepiej kupna i dodac do niej ziarna np groch kukurydze konopie czy zanete zrobic swoja jak tak to jaka zanete zrobic taka najprostrza zeby sie kleiła itp jakie proporcje czy lepiej kupic jak ak to jakiej fiemy polecacie. Moze juz wam wierce dziurę w brzuchu ale chciałbym poznac co i jak sie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adii83, nie moge sie rownac z wlosowymi lowcami "specjalistami" bo lowie niewielkie karpie takie z zarybien na komercyjnych stawach, nie okazy.

podstawowo jakakolwiek niedroga sklepowa zaneta "karp" polecam stil'a wanilie lub miod do tego "tresciwy" dodatek wedlug uznania kukurydza, groch etc. jesli zamierzasz lowic tez inne rybki dobrze dodac tez gotoanej pszenicy i konopii. Jak na wiosne to raczej dodatkiem beda wszelkiego rodzaju robaczki np. biale, rosowki, to samo na hak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ułożyłem sobie 2 zanęty, 1 na połów codzienny oraz druga na taki bardziej "zawodniczy". Oto one:

Dragon Magnum Karp i Spezi Karp; Traper – Tutti-Frutti; Przynęta (Kulka lub kuku)

Marcel Van Den Eynde: Hi-Pro Carp Red i Strawberry; Przynęta (Kulka lub kuku)

Czy coś zastąpić, dodać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrezygnuję z atraktoru spezi karp. A zapach zmienię na truskawkę.

Co o takiej zanęcie myślicie?

Wolałbym coś większego połowić, małe łowię inną metodą a nie żyłką 0,35 :smile:

Czy pellet nie byłby lepszy? Np. 8mm.

Zapomniałem opisać łowisko:

Odra, łowię z główki, dno muliste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się domyślam, że ta zanęta może być za słaba na jakieś większe ryby, przeczytałem wiele postów, nawet ponownie przejrzałem "Karp" Mroczka i uważam, że chyba pellet byłby lepszy od tej zanęty.

Boję się, że wejdzie w to jakaś inna ryba. Również zaierzam sprawdzić czy Traper Big Carp będzie lepszy, tylko smaków jest dużo (Fish Mix, Miód, Naturalny, Scopex, Truskawka i Wanilia) A może Traper Specjal karp?

Jednym zadniem. Nie jestem pewnein czy ta zanęta jest odpowiednia, napewno czegoś brakuje: konopi, kukurydzy dawać to jak łowię tylko na kulkę domowej roboty?

A może poprostu dodać zanete bazową i pellet ewentualnie jakiś atraktor?

Podobno maniek łowi karpie, dudi też, zapraszam do wypowiedzi :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nęcenie peletem i kulkami nie jest związane z dłuższą zasiadką mnie się przynajmniej tak wydaje. Jeżeli nie nęciliśmy wcześniej miejsca i ruszamy z marszu na kilkugodzinną zasiadkę to chyba lepsza jest zanęta i ziarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie nęciliśmy wcześniej miejsca i ruszamy z marszu na kilkugodzinną zasiadkę to chyba lepsza jest zanęta i ziarno.
Nie koniecznie ,jeśli ryby są już przyzwyczajone i do kulek i do peletu ,to można ruszać z marszu ,a na pewno na wiosnę wystarczy garści czy dwie na zestaw .
Maniek siedzi teraz w swojej Gawrze i roluje kulki na cały rok
:wink::mrgreen: Dopiero ściąga zapasy ,a tak po cichu Jarosław, zamówiłem 6l.koncentratu zapachu na dipy :wink: oczywiście po 1l na dany zapach .Nie pytajcie jakie ,bo to tajemnica :cool: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie ,jeśli ryby są już przyzwyczajone i do kulek i do peletu ,to można ruszać z marszu ,a na pewno na wiosnę wystarczy garści czy dwie na zestaw .
Właśnie święta racja jak się łowi z marszu to trzeba wiedzieć czym najczęściej tam nęcą, jak kukurydzą to łowić na kukurydzę, a jak nie nęcą kulkami to one mogą być nie skuteczne. Zresztą karpie to takie prosiaczki, że można je przyzwyczaić do wszystkiego.

Dawno temu jak byłem łebkiem i nie było jeszcze kulek z powodzeniem nęciłem je ziemniakami gotowanymi w mundurkach do tego płatki owsiane i bułka tarta plus gotowane konopie atraktorem bardzo skutecznym którego dodawałem był był miód i karpiki brały wyśmienicie. Podejrzewam, że i dzisiaj jak ktoś parę dni ponęcił by sobie łowisko w/w miksturą to brały by równi dobrze jak na pelet i kulki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie się poważnym dla mnie problemem.

A można nęcić karpie pelletem i zanętą: Dragon Magnum, Traper Specjal lub Big Carp? (wybiorę najlepszą na podstawie brań i ryb, a wy jak uważącie która była by lepsza?)

Tylko niewiem czy np. zrobić coś takiego:

Pellet tutti-frutti 8mm i grubsze też, zanęta truskawka , czy może pellet truskawka i zanęta truskawka by zwiększyć intesywność? I czy wejdzie mi w to karp/amur czy coś jeszcze? Obawiam się przyłowu. Oczywiście kulki dodami ryby przywyczaję do nich nęceniem wyżej wymieniną zanętą.

Smaki przypadkowe, popróbuję na różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w wędkarskim i polecono mi Sensasa 3000 Club Carpes Jaune

Podobno jest tak dobra, że wystarczy dodać przynętę i jak są karpie to napewno przypłyną.

Ktoś miał konakt z tą zanęta?

Oczywisćie mój porzedni post nadal aktualny i nie rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warszawa_24, generalnie necic mozna czym bądź.

i niema na co konkretnie odpowiedziec, masz jakies pomysly to proboj, cos na pewno zlapiesz, nikt ci nie powie to albo to jest niedobre.

"jak sa karpie to na pewno przyplyna" tyczy sie kazdej zanety + przynety :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.