Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zaneta na Karpia


Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Mam dla Ciebie....super rade.Nie pytaj się o wszystkie dostępne produkty na rynku...tylko poczytaj i wybierz coś,co Tobie najbardziej odpowiada.Jak karpie są i będą żerowały,-nie bój się przypłyną,zanęta/przynęta ważna sprawa z tym,że kunszt wędkarski to podstawa. :wink:I trzeba być często na rybach. :twisted: -żeby trafić na dzień...,łut szczęścia(ciśnienie to podstawa,jak wiesz co i jak...to nazywasz rzeczy po imieniu tzn.właściwy wybór czasu zasiadki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

9,58 czy jakoś tak. Ale to brico-marche w wędkaskim mogą sprowadzić, u mnie karpiarzy niema za to mięsiarzy i kłusołow nie liczących się z wymiarem czy okresem to dużooo.

A to nawet dobrze, atraktor traper karp-lin-karaś jest miodowo-waniliowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ciekawy temat i zapytam : Mam zamiar od piątku podkarmiać swoje łowisko. Dominuje drobnica, leszczyki, drobna populacja karpia do 3 kg . Sporo tez lina. Moja strategia na wiosnę to 0,5 kg pszenicy + 0,5 kg konopi podane punktowo (nośnik to ciasto z granulatu karpiowego) a dywanowo podana 0,5 kg kukurydzy. Czy dobrym pomysłem byłoby dodanie jako atraktora oleju rybnego 30 mililitrów na 1kg zanęty. łowię niedaleko od brzegu metoda spławikową. Jako przynętę będę stosował kukurydzę (dipowaną w oleju ?). W dniu łowienia nęcenie punktowe (na spławiki) tylko pastą z konopiami. Pozdrawiam i liczę na Wasze sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja strategia na wiosnę to 0,5 kg pszenicy + 0,5 kg konopi podane punktowo (nośnik to ciasto z granulatu karpiowego) a dywanowo podana 0,5 kg kukurydzy.

Jednorazowo czy regularnie?

Czy dobrym pomysłem byłoby dodanie jako atraktora oleju rybnego 30 mililitrów na 1kg zanęty.

Nie wierzę w rybne atraktory o tej porze. :roll: Jeżeli chcesz koniecznie czegoś dodać to lepiej coś od truskawki, miodu, wanilii. Jeżeli karpie są i mają trasę koło Twojego miejsca to zatrzymają się i bez aromatu żeby wyzbierać. Jak nie mają to i ptasie mleczko nie pomoże :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w rybne atraktory o tej porze.

Tomek "1" :cry: tylko o tej porze. Dzisiaj wyrwałem 27 linów na rybi Dip. Zresztą sprawdzona zanętę na liny podałem. Az żal było wypuszczać :lol: Wolał bym ości wypuścić :grin::grin::grin: Truskawka tylko latem, ale ja jestem nowicjusz :wink: Jutro do wora :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek "1" :cry: tylko o tej porze.

Miałem na myśli, że za późno już w tej chwili.

Truskawka tylko latem
Dzisiaj wyrwałem 27 linów na rybi Dip.

No tak, ale tu mowa o karpiach.

Truskawka tylko latem

A u nas już dawno biorą na truskawki. Co kraj to obyczaj. Z ciekawości- te liny w jakiej wodzie? Dużej czy małej, płytkiej czy głębokiej (stosunkowo jak na lina)?

Zresztą sprawdzona zanętę na liny podałem

Przypomnij gdzie, bo jakoś przeoczyłem a chętnie skorzystam :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości- te liny w jakiej wodzie? Dużej czy małej, płytkiej czy głębokiej (stosunkowo jak na lina)?

Średniej, ogólnodostępnej przy trzcinowiskach. Głębokość 1,7 m.

Jarosław napisał/a:

Zresztą sprawdzona zanętę na liny podałem

Przypomnij gdzie, bo jakoś przeoczyłem a chętnie skorzystam

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

Jestem początkujący więc proszę o wyrozumiałość :]

Chciałbym się dowiedzieć jak ogólnie spisuje się zanęta i pellet o smaku/zapachu truskawki.

Mam też Melase truskawkową i kukurydze , też truskawkową.

Jest jakaś szansa że karp na to weźmie ?

P.s.

Mam też kulki proteinowe , mam zamiar je moczyć w tej melasie Wink

A tu zdjęcie jak to wygląda :]

http://img16.imageshack.us/my.php?image=dsc00001mev.jpg

Co jeszcze dokupić ? Czy nie warto próbować z truskawkowymi ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś szansa że karp na to weźmie ?
Zwłaszcza latem, choć nie ma na to reguł ,w grudniu też dobrze brały i nie tylko karpie ,w sumie to zależy w dużej mierze od wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam.

Jestem początkujący więc proszę o wyrozumiałość :]

Chciałbym się dowiedzieć jak ogólnie spisuje się zanęta i pellet o smaku/zapachu truskawki.

Mam też Melase truskawkową i kukurydze , też truskawkową.

Jest jakaś szansa że karp na to weźmie ?

P.s.

Mam też kulki proteinowe , mam zamiar je moczyć w tej melasie Wink

A tu zdjęcie jak to wygląda :]

http://img16.imageshack.us/my.php?image=dsc00001mev.jpg

Co jeszcze dokupić ? Czy nie warto próbować z truskawkowymi ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Witaj na początku też tak zrobiłem jak ty pojechałem do sklepu kupiłem trzy rodzaje kulek zestawy zapachy kukurydze miodową waniliową to było rok temu i wiesz co mam to do dziś. Siedziałem 2 dni nad jeziorem, inni łowili karpie a ja siedziałem :roll: w końcu podeszłem do starszego wędkarza pytam ,,czemu pan wyciąga 5-go karpia a ja nie mam nawet brania'' a on pyta na co łowie? to mówię że kupiłem rzeczy za prawie 100zł. On się zaczął śmiać i mówi że te Karpie nie są nauczone na czymś takim a te wanilie to ich odstraszaja a nie wabią. Doradził mi naturalne środki kukurydza zwykła groch czasami kanapka z białym robakiem zanęte stosuj taką najtańszą z dużą ilością kukurydzy czym nęcisz tym łów. Dorzuć biszkopta ziemi kukurydzy ziemniaczaną makę kukurydzianej mąkę itp. Na czym karpie są nauczone na to będą brały. Na dzień dzisiejszy jest super ulepszam swoje zanęty wyniki od razu się poprawiły więc polecam czasem zapytać starego wędkarza co,gdzie i jak by dowiedzieć się całej prawdy o rybach i łowisku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.