Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotek do odległościówki


sc102

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chac zakladac nowego tematu: Szukam Kolowrorka do odległościowki na allegro znalazlem kilka interesujacych mnie modeli nieza drogich chcialem zapytac czy ktos moze bawil sie tymi mlynkami i jest w stanie co nie co powiedziec :)

Kołowrotek Lineaeffe MATCH FD 30

MIKADO Mikazuki 3006FD match

OKUMA Carbonite FD 35 match

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

z młynków przedstawionych przez ciebie wybrałbym okume. a to tylko przez to że jestem w posiadaniu okumy hexana rd30 match i jak na kołowrotek z tej półki cenowej jest naprawde fajny. teraz będzie trzeci sezon jak go używam i chodzi bez zarzutu. a co też istotne na kołorotki okumy jest 5 lat gwarancji. A jaką kase możesz przeznaczyć na kołowrotek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150-170zł góra, bo zastanawiam sie nad 2 odleglosciowka Mikado Purple Rain, neidroga a chwalona wędka.

Jeśli chodzi o kołowrotek to polecam Daiwa Harrier Match - są dwa rozmiary więc z wyborem łatwiej, przez ostatni rok dostał trochę po "bebechach" od ponad kilowych Linów i Karpi i dalej bryka bez zarzutów.

Jeśli chodzi o Purple Raina to używa jej moja dziewczyna i mi osobiście nie przypadła ona do gustu, wybitnie akcja szczytowa i wydaje mi się że oczka przelotek są trochę za blisko blanku, na duży plus zasługuje waga trochę poniżej 200g - jeśli bym miał ją jeszcze raz kupić to raczej bym tego nie zrobił - ale jeśli się uprzesz na jej zakup i ewentualnie chętny byłbyś na zakup używanej przez kobietę z gwarancją jeszcze do sierpnia 2012 - to daj znać na pewno się dogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Unises :lol:

Nie ma spry, ...umówmy się, że co byś nie kupił , to piszesz pod koniec sezonu własną recenzje i jesteśmy kwita :mrgreen:http://haczyk.pl/forum/viewforum.php?f=37

jeszcze poszukam czegos z tyc kolowrotkow wymienionych w tym artykule

Nie chce nic sugerować, ale mnie zastanowił ten który zdobył 2 miejsce w punktacji SHAKESPEARE MACH 2 XT link przykładowy http://allegro.pl/kolowrotek-shakespeare-mach-2-xt-040-front-drag-i2158687372.html (choć widziałem w lepszej cenie)

zwłaszcza fakt, że ma metalową budę i aż 3 szpulę w komplecie w tym dwie płytkie (takie jak na zdjęciu w recenzji Angler's Mail) , cena zbliżona do popularnego w tym temacie 740 Passion Match (sprzedawanego bez zapasówki), ale wypas nieporównywalny shakespearemach2xt.jpg:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może będzie pomocna opinia jednego z poważniejszych czasopism, recenzja dotyczy kołowrotków pod spławik z tej półki cenowej

http://www.anglersmail.co.uk/tackle/match-reels-under-70-tested/

Bardzo ciekawie przedstawione, szkoda że u nas nie robi się takich porównań, mówię tu również o innym sprzęcie

Nie ma spry, ...umówmy się, że co byś nie kupił , to piszesz pod koniec sezonu własną recenzje i jesteśmy kwita :mrgreen:http://haczyk.pl/forum/viewforum.php?f=37

może i ja się pokuszę o jakąś recenzję, nie jestem jakimś wybitnym wędkarzem ale może komuś się taka opinia przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i ja się pokuszę o jakąś recenzję, nie jestem jakimś wybitnym wędkarzem ale może komuś się taka opinia przyda

Zawsze dobrze poznać opinię użytkownika danego sprzętu, i zobaczyć real photos, na pewno jest to cenna informacja dla kupujących.

Podobno jesteśmy tyle warci, ile potrafimy dać od siebie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zenobiuszek101 PROBLEM ROZWIĄZANY:) Przyczyną jest za luźne nawinięcie żyłki. Mam dwa te kręcioły i przedwczoraj postanowiłem nawinąć żyłe jeszcze raz. Najpierw ja namoczyłem w wodzie z płynem do garów. Leżała sobie ze 3 godziny potem założyłem szpule na pręt, przełożyłem żyłkę przez przelotke w ostatnim składzie wędki i pomiedzy szpulą a przelotką przeuściłem żyłkę przez grubą książke:) przycisnąłem ją stopą i nawijałem spokojnie i jednostajnie. Analogicznie postąpiłem z drugim kręciołem. Efekt tego zabiegu jest taki że wczoraj zabrałem dwa matche nad wode na jednym miałem zestaw z wagglerem na drugiej standardowy 1g spławiczek i łowiłem trochę na jedną i na drugą. Mimo silnego wiatru, częstego luzowania żyłki, otwierania kabłąka nawet nie zsunął się centymetr. Problem znikł całkowicie. Ponadto miałem okazje doznać prawdziwej rozkoszy łowienia tymi kręciołami. Na łowisku siedziałem od 9 do 17 i naciachałem pięknych krasnopiór, płoci i leszczy i przy tym zero męki i nerwów ze strony sprzętu.

czerwcowy0520 wielkie dzięki za ten post :D

od 2 dni szukam nowego kołowrotka do matcha

obecnie posiadam SPRO Passion 710 FD czyli model niżej - ogólnie zadowolony z sprzętu ale w tamtym sezonie miałem te same problemy co ty i myślałem że jest to wada kołowrotka..... Kupie nową żyłkę i nawinę ciaśniej tak jak piszesz a mam nadzieję że to pomoże -- dzięki czemu zaoszczędzę 200stówy ;)

tak na boku fane kręciołki jakie znalazłęm do matcha :

Shimano EXAGE HS 3000M RB, MATCH z hamulcem walki

DAIWA HARRIER MATCH 2553

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w sklepie wędkarskim i rozmawiałem z gościem na temat kołowrotków - poruszyłem temat mojego spro i wkręcaniu się żyłki pod hamulec przedni - rozmowie przysłuchiwał się gość obok, który okazało się że miał taki sam problem - powiedział mi że rozwiązaniem tego tematu był podkład pod żyłkę ...tylko nie zczaiłem z czego a że nie miał czasu nie dowiedziałem się co i jak więc - pytanie do was :?: nie wiecie jaki podkład zrobić :?: i z czego najlepiej :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkład robisz z innej żyłki podobnej(mniej więcej) średnicy. Najczęściej jest to nasza stara żyłka. Jak nie masz to kup jakąś tanią, bo podkład w założeniu ma nigdy z kołowrotka nie zejść. Żyłki wiążesz węzłem Albright lub zderzakowym. Jeżeli masz 2 szpule to nawijasz najpierw żyłkę główną, do niej dowiązujesz podkład i nawijasz prawie do rantu szpuli (2-3mm), ucinasz resztę po czym nawijasz to na drugą szpulę by mieć główną żyłkę na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

http://www.auchan.pl/auchan-warszawa-wola/aktualnosci/akcesoria-wedkarskie-auchan-wola

http://wedkuje.com/47-good-fish-rx-201.html

Interesuje mnie kołowrotek Goodfish RX301 lub 201 , który jest Auchan( nie wiem czemu jest na nim promocja jak u mnie teraz jest w tej cenie a przedtem był po 21,99 zł Podobno wykonywany jest przez Robinsona

http://www.silvapol.pl/p/kolowrotek_robinson_forex_301-26414

http://wesolezwierzaki.pl/robinson-kolowrotek-forex-301-p-6497.html

Ogólnie potrzebuje jakieś w miarę kołowrotki do 25-30zł co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgodzę z dudi82, dołożyć 10 możesz i kipić okumę. Tych goodfish nie polecam bo się bardzo szybko sypią. Ja mam jedną okumę typowo do odległościówki (płytka szpula) a drugi normalny. Obydwa spisują się świetnie a nie wydałem na nie więcej jak 60 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgodzę z dudi82, dołożyć 10 możesz i kipić okumę. Tych goodfish nie polecam bo się bardzo szybko sypią. Ja mam jedną okumę typowo do odległościówki (płytka szpula) a drugi normalny. Obydwa spisują się świetnie a nie wydałem na nie więcej jak 60 pln

Zgadza się z tą Okumą, i w dodatku 5 lat gwarancji.

Z kołowrotkiem żartów nie ma, gdy się zepsuje, to koniec wędkowania.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Koledzy podpowiedzcie mi jakiś kupić kręcioł do odległościówki. Chodzi jmi o to żeby był jakiś mały i lekki żebym go mógł późnij użyć do wędki podlodowej.

:?::lol: Kręcioł od matcha do podlodówki :!::?: To dopiero jest idea!! Nawet Andersen by takiej bajki nie wymyślił......

No dobrze, a teraz na poważnie - nie ma takiej możliwości, kołowrotki stricte matchowe mają z zasdy szerokie szpule, żeby za jednym obrotem nawinąć jak najwięcej żyłki, nie mówiąc juz o wiekszym niż średnie przełożeniu. I już te dwie cechy eliminują przydatoność takiego kołowrotka do połowów podlodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.