Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotek do odległościówki


sc102

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Właśnie siedzę i od dwóch dni czytam o Avomatch 4000RD. Naprawdę chwalą te kołowrotki, nawet za granicą. Można już je poniżej 200zł kupić i ja się chyba skuszę. Tak się zastanawiam czy ino do pickera 270cm nie za duży będzie, choć w testach piszą, że nie jest wielki wbrew temu 4000 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, fajny... Kurcze, bardzo fajny. Przełożenie 6,1:1 by mnie satysfakcjonowało choć gorsze od Mitchela, hamulec z przodu dodatkowo na plus. Gdyby nie ta cena... Jeszcze mam czas :) Pomyślę.

Mówisz, że się sprawdza? Możesz ciutkę więcej opisać?

P.S.

Nie mogę poradzić sobie z searchem, a nurtuje mnie pytanie:

"Ilość łożysk w kołowrotku i ich wpływ na pracę" tzn. że im więcej czy mniej to lepiej?

Może ktoś to objaśnić w dwóch zdaniach? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

"Ilość łożysk w kołowrotku i ich wpływ na pracę" tzn. że im więcej czy mniej to lepiej?

Może ktoś to objaśnić w dwóch zdaniach? :)

Nie ma reguły, że więcej=lepiej. Z pewnością lepsze będzie 4-5 dobrej klasy łożysk odpowiednio rozmieszczonych niż 10 kiepskich.

PS. Jako ciekawostkę dodam, że ostatnio rozbierając doszczętnie jeden ze swoich kołowrotków z rzekomo 10 łożyskami znalazłem zaledwie 8 (wliczając w to te na rolce i oporowe) :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

count_martin3z, im wiecej tym lepiej :mrgreen: ale jest to też marketingowa pułapka na klienta, :wink: w praktyce (porównując dwa krecioły w podobnej cenie/klasie) ze wzgledu na trwałość i kulturę pracy pod obciążeniem lepiej mieć kilka średniej jakości łożysk osadzonych w gniazdach, sztywnej nieodkształcalnej obudowy (np. stopy aluminium) niż krecioł który ma 9-12 gównianych łożysk i plastykową obudowę (wg opisu udającą super grafit :???: ) ...choćby dorzucili jeszcze dwie szpule zapasowe i korbkę :razz:

Nie mogę poradzić sobie z searchem, a nurtuje mnie pytanie
a wystarczyło by gdybyś od początku ten temat przeczytał, ja coś tam wspomniałem kiedyś na 3 podstronie, co mogło dać Ci powód do zastanowienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wystarczyło by gdybyś od początku ten temat przeczytał, ja coś tam wspomniałem kiedyś na 3 podstronie, co mogło dać Ci powód do zastanowienia.

Łoj gdzie bym się domyślił. Czytałem go od początku, ale nie do końca wczoraj. Jak search mi pokazał 102 wątków po wpisanych słowach, to podziękowałem :)

Dzięki za objaśnienie wszystkim :) Jestem wdzięczny. A teraz jak poznać będąc w sklepie jak te łożyska są obsadzone itp? :) Nie będę pytał sprzedawcy, bo popatrzy na mnie jak na jełopa podejrzewam. Jest jakiś super uniwersalny sposób? Taki wiecie... Tajemny i dla wtajemniczonych only ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A teraz jak poznać będąc w sklepie jak te łożyska są obsadzone itp?

jak masz rentgen w oczach to zobaczysz :grin: czego oczekujesz od kołowrotka? napewno potrzebujesz kołowrotka typu match z d dużym przełożeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A teraz jak poznać będąc w sklepie jak te łożyska są obsadzone itp?

jak masz rentgen w oczach to zobaczysz :grin: czego oczekujesz od kołowrotka? napewno potrzebujesz kołowrotka typu match z d dużym przełożeniem?

Na upartego nie- szczerze mówiąc. Nie zaszkodzi go mieć ze względu na uniwersalność. Nie będzie do pickera, nada się do np. feedera, zwykłej gruntówki. Wychodzę z założenia, że jeśli jest i o jeść nie prosi, to nie zaszkodzi mieć ;) Tym bardziej, że w tym wypadku przełożenie nie wypływa na pogorszenie innych cech tego kręcioła. Zresztą wiesz jak to jest... Zawsze chce się mieć odrobinę lepsze od tego na co nas naprawdę stać i szukasz grala, którego nie znajdziesz, bo zawsze będzie lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Odkopię trochę temat.

Zadam pytanie dość nietypowe, otóż poszukuję jakiegoś przyzwoitego kołowrotka do łowienia Karpi metodą spławikową. Chodzi mi o kołowrotki z przednim hamulcem, bez wolnego biegu jako że pod spławikiem nie jest to konieczne. Karpie które będę się starał łowić nie powinny być większe niż 4-5kg, planuję do tego złożyć żyłkę 0,22mm więc i wielkość szpuli nie musi być jakaś wielka.

Wpadły mi w oko młynki Cormorana (nie koniecznie w takich rozmiarach):

black master 8pif

http://allegro.pl/cormoran-black-master-8pif-4500-19-08450-i2075238199.html

corcast super jet 8pif

http://allegro.pl/kolowrotek-cormoran-corcast-super-jet-8pif-3000-i2049805291.html

black bull 8pif

http://allegro.pl/aluminiowy-cormoran-black-bull-8pif-2500-nowosc-i2049904215.html

chronos 6pif

http://allegro.pl/kolowrotek-cormoran-chronos-6pif-4000-promocja-i2052145703.html

Czy ktoś z was drodzy forumowicze miał z nimi styczność i coś może o nich napisać ?? Ewentualnie jakieś inne propozycje również mile widziane.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdr Madmax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadły mi w oko młynki Cormorana

Tak Cormoran ma całkiem fajną stylistykę i wpada w oko , i ale to by było na tyle, mam Cormorana Sinusa na żywca, i miałem też okazje rozkręcać 3 letniego Big bena (coś takiego jak w Twoim pierwszym linku) i powiem szczerze, nie polecam tej firmy, przynajmniej w tej półce cenowej.

Gdybym teraz musiał coś kupić pod spławik za +,- 200 zł to chyba zastanowiłbym się nad Ryobi Applause lub Spro Passion, a...i pooglądaj jeszcze Browninga jak chcesz szpule o większej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia powiem Ci Shimano Super GT rozmiar 1500 lub 2500 (różnią się jedynie pojemnością szpuli). Cena w sklepach około 300zł. http://allegro.pl/shimano-super-1500-gt-rb-nowy-okazja-i2070701395.html

Zważywszy, iż mamy sezon wyprzedażowy to jak się rozejrzysz i poczekasz to upolujesz nawet poniżej trzystu. A kręcioł "przedni". Żadne tam 19 łożysk w jakiś dziwnych miejscach. Posiada tylko trzy ale za to tam gdzie trzeba. Zdaję sobie sprawę, że masz 200zł ale może warto dołożyć jeszcze trochę i kupić kręcił na kilka ładnych lat (ja mojego już 4 lata użytkuję bez zastrzeżeń).

Ewentualnie możesz się zastanowić jeszcze nad Shimano Exage. Trochę tańszy ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam że osoba która poleca do metchówki rozmiar 1500 i 2500 nie miała do czynienia z tą metodą.

Rozmiar który najbardziej pasuje pod kątem łowienia na metcha jest to 3000/3500 a nawet 4000.Match to nie uniwersalny spławik potrzebujemy maszynki która ma większą szpulę dzięki czemu możemy podać waglera w odległości nas interesujące.Ponadto kołowrotek powinien mieć większe przełożenie i szybszy nawój żyłki,do tego nie pchał bym się w Malezje potrzebny jest kołowrotek który wytrzyma przeciążenia wynikające z holu karpi czy leszczy z dalekich dystansów.

Jeżeli mówimy o sumie 300zł Spro Blue Arc Match można kupić za 280zł ,

a jeśli o 200zł jest to wąska suma proponuje CORMORAN CORCAST 189

SALMO ELITE MATCH RD30 205zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie i dzięki za propozycje tylko wszystkie proponowane kołowrotki mają "tylni hamulec" a ja koniecznie chciałbym żeby jednak kołowrotek bym z "przednim hamulcem". Jeśli bym chciał kupić z tylnym to wybór padł by pewnie na Harrier Matcha od Daiwy który sprawdził mi się w zeszłym roku.

Co do ceny to też jakby 200 nie jest jakimś ograniczeniem ale 300 za młynek trochę mnie boli a wtedy penie kupił bym Red Arca od Spro nad którym masa wędkarzy się zachwyca.

Z tymi Cormoranami to trochę mnie Unises zaskoczyłeś, myślałem że młynek za ponad 200 powinien jakoś przyzwoicie pracować i starczać na trochę dłużej niż na sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję wszystkim za jakże wyczerpujące porady odnośnie planowanego zakupu wszelkiego rodzaju sprzętu. Widzę że jak ktoś chce wydać tylko niewielką sumę to na pomoc ma małe szanse.

Może dlatego że większość z nas kupuje trochę droższy sprzęt i nie za specjalnie zna się na kołowrotkach z niskiej półki cenowej, a na kołowrotku sugerował bym nie oszczędzać bo bardzo szybko to się mści, tak że zastanów się czy lepiej nie spróbować odłożyć parenaście złotych więcej i kupić sobie coś lepszego, w sumie sezon zacznie się dopiero za kilka miesięcy.

Ale jeśli już chcesz kupić coś tańszego to polecam coś z serii Dragon Viper (nie są to typowe matche) - może nie za 50pln tylko 90pln ale mam taki kołowrotek (pierwszy jaki w życiu dostałem) z tej serii już od paru lat i jakoś taj radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madmax zbieraj kasiorę na Red Arca. Nie pożałujesz. Co Ci mogę jeszcze doradzić? Omijaj szerokim łukiem Cormoran Corcast. To szmelc nie warty nawet 100zł. Kupiłem ten kręcioł i jak przyjechał to pomyślałem, że to jakiś żart. Niestety nie. Odesłałem z powrotem i omijam tą firmę z daleka.

O Reda Match starą wersję z aluminiowym rotorem pytaj sprzedawcę z allegro pod nickiem "wienix". U niego niedawno kupowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.