Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek do odległościówki


sc102

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zenobiuszek101 PROBLEM ROZWIĄZANY:) Przyczyną jest za luźne nawinięcie żyłki. Mam dwa te kręcioły i przedwczoraj postanowiłem nawinąć żyłe jeszcze raz. Najpierw ja namoczyłem w wodzie z płynem do garów. Leżała sobie ze 3 godziny potem założyłem szpule na pręt, przełożyłem żyłkę przez przelotke w ostatnim składzie wędki i pomiedzy szpulą a przelotką przeuściłem żyłkę przez grubą książke:) przycisnąłem ją stopą i nawijałem spokojnie i jednostajnie. Analogicznie postąpiłem z drugim kręciołem. Efekt tego zabiegu jest taki że wczoraj zabrałem dwa matche nad wode na jednym miałem zestaw z wagglerem na drugiej standardowy 1g spławiczek i łowiłem trochę na jedną i na drugą. Mimo silnego wiatru, częstego luzowania żyłki, otwierania kabłąka nawet nie zsunął się centymetr. Problem znikł całkowicie. Ponadto miałem okazje doznać prawdziwej rozkoszy łowienia tymi kręciołami. Na łowisku siedziałem od 9 do 17 i naciachałem pięknych krasnopiór, płoci i leszczy i przy tym zero męki i nerwów ze strony sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

w tej cenie to jest problem bo rozpietosc cenowa jest duża od 144-200zł

sam jestem na etapie kupowania kręciołka do odległosciówki i zastanawiam sie nad

CORMORAN CORCAST Super Jet MATCH 8Pi 3000. cena na aledrogo 160zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zawaś

Seria uniwersalnych kołowrotków mających zastosowanie przy różnych metodach łowienia (spinning, odległościówka, bolonka, picker, feeder). Pełna optymalizacja wszystkich elementów składowych. Technologia oparta o wykorzystanie systemów CNC (Computer Numerical Control), sprzężonych z zespołem specjalnie zaprojektowanych obrabiarek, tłoczni oraz montowni.

* Obudowa i rotor wykonane z supersztywnego kompozytu grafitowego

* Przekładnie o wysokiej sprawności (brak wibracji, duża moc, niskie zużycie zazębień, wysoki komfort łowienia)

* 6 łożysk tocznych (5 kulkowych + 1 rolkowe)

* Multitarczowe sprzęgło hamulcowe, umieszczone z tyłu kołowrotka, z tarczami ciernymi o dużej średnicy (szeroki zakres siły hamowania, brak zakleszczeń podczas startu)

* System napędu posuwu szpuli EOS

* Odkuwana, aluminiowa korbka

* Zapasowa szpula grafitowa

* Rurkowy kabłąk

* Antypoślizgowy uchwyt korbki

Brzmi ciekawie i zachęcająco :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam, posiadam wędkę Jaxon Sonata Match 360. Chcę kupić nowy kołowrotek do wędziska na spławik czasami na grunt, ale zostańmy przy spławiku. Chciałbym wydać około 100 zł jeśli wyjdzie taniej to nie zaszkodzi, ale wolałbym, żeby to był dobry kołowrotek. Na ten kołowrotek nie będe łapał nie wiadomo jakich ryb. Wędke typowo do lżejszej ryby oraz czasami karpia typu 2-3 kg. Trochę poczytałem i poleca się w tym przedziale cenowym Okumę, ale widziałem też ładne Dragony np:

dragon express 620 http://allegro.pl/item1168312731_dragon_express_620_i_5_lat_gwarancji.html

dragon express pro rd740

http://allegro.pl/item1134145093_kolowrotek_dragon_express_pro_rd740it_sklep.html

Generalnie wolałbym poznać Waszą opinię, aby nie kupić czegoś czego będę żałował. Także proszę Was o pomoc w tej sprawie :)

Czytaj Regulamin, Opisuj linki do aukcji! Unises
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam,mam pytanie czy ktoś jest posiadaczem tego kręciołka i mógłby coś o nim napisać,czytałem recenzje passiona z przednim hamulcem,lecz osobiście wolę tylny i jestem ciekaw jak wypada ten model.Chcę go kupić do odległościówki Browninga syntec force match 3,9m.Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja co prawda nie posiadam modelu z tylnym hamulcem, ale jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch z przednim. Przy moich maczach pracują od roku i musze przyznać że to bardzo dobre kołowrotki. Ich plusem niewątpliwie jest to że żyłkę nawijają wprost idealnie, równiutko, kołowrotek nie skręca jej. Ogólne wykonanie sprawia również wrażenie solidnego sprzętu i tak jest w rzeczywistości. Mają wszystko to co powinien miec kołowrotek do odległościówki. Hamulec jest żyletka. Nie miałem modelu który Cie interesuję w rękach, ale ja osobiście nie uznaje tylnego hamulca. Podejrzewam że pracują podobnie, ale ja bym nie wybrał tylnohamulcowego kręcioła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Grisha

mały up :wink: polećcie jakiś kołowrotek do matchówki ... cena do 150 zł koniecznie z przednim hamulcem , gabarytowo max 2500 w/g rozmiarówki shimano ... kusi mnie dragon viper fd 820 it , ale może znacie coś fajniejszego :razz: pozdrawiam Grisha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grisha, ja przez cały sezon używałem Browning Kołowrotek Black Magic w rozmiarze 620 (pojemność szpuli 70m 0.18) do żyłeczki 0.14 rewelacja, sam mechanizm może nie nie chodzi jak szwajcarski zegarek ale hamulec owszem, płynny i działa bez najmniejszego błędu, żaden lin przy zrywie nie zerwał przyponu 0.12, hamulec dobrze reagował. Do delikatnego kija naprawdę fajny, jest mały, ale dość ciężki, nie wygląda ale jak weźmiesz do ręki to czuć że maleństwo waży i mam nadzieje że to materiały które wpłyną na trwałość.

Poglądowo link do sklepu, niestety cena przekracza 150 :neutral:

może da się taniej, ale na alledrogo widziałem w tej samej cenie.

Kołowrotek Black Magic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest ktoś może w posiadaniu informacji na temat nawoju passiona lub red arca w rozmiarze 4000 bądź mierzył ilość żyłki na 1 obrót korbki - producent nie podaje niestety tego parametru.

Zmierzyłem specjalnie dla Ciebie, Spro Red Arc 10400 na jeden obrót korbką nawija 85cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grisha

michorn owszem fajny , ale nie na mój budżet :neutral: tak na prawdę to do wiosny muszę kupić 2 kręcioły i jeszcze jedną matchówkę (mam już mikado sensei 420) bo postanowiłem, że do rozpoczęcia sezonu muszę mięć 2 kompletne kijaszki a w sumie to i tak będę uczył się odległościówki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grisha - ciężko będzie znaleźć tak mały dobry kołowrotek matchowy ... można powiedzieć, że zasadniczo produkowane kręciołki pod odległościówkę są w rozm. 3000,4000 żadziej 2500.

Czy Jesteś przekonany że tak mały młynek jest Ci konieczny? pamiętaj ze mały kręcioł=mała szpula (są wyjątki) a to skutkuje zwiększeniem ryzyka powstawania odkształceń na żyłce i wzmożonego tarcia na przelotkach.

Może zainteresuje Cię corcast super jet match rozm 2500 - jeśli jesteś w stanie przeboleć fakt, że czasem chwyci linkę pod szpule. Więcej na jego temat w topicu: http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=12671

wersja 2500 3pi można dostać poniżej 90 pln , 8pi ok 150pln także oba się w budżecie zmieszczą.

Dragona poniżej serii team dragon odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grisha

kołowrotek zakupiony :razz: miał być FD ale spodobał mi się RD , miał być Dragon a kupiłem Okumę :roll: a dokładnie Okuma Hexana HXR-30M ( http://www.wedkarski.com/produkt/k-Kolowrotki-Z_tylnym_hamulcem/p-224-Okuma-Kolowrotek_Hexana_20_30_30_MATCH_/t-2/ ) ... w sumie to mam mieszane uczucia bo to pierwsza rzecz tej firmy no ale cóż ... wszystko wyjdzie w praniu nad wodą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Panowie i Panie mam pytanie odnośnie tego oto młynka:

MITCHELL AVOCET MATCH 4000 RD

http://allegro.pl/kolowrotek-mitchell-avocet-match-4000-rd-wzorowy-i1513115608.html

mógłby ktoś coś powiedzieć na jego temat ?? bo bedę kupował wędkę Mitchella match'owom i zastanawiam się nad tym kołowrotkiem do kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.