Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zestaw z dwoma przyponami


HagiPiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem, wiem, taki zestaw jest nie dozwolony w naszym regulaminie dlatego od razu chce sprostować, ze mam jeziorko, które jest prywatne i można kombinować.

Chodzi mi o to czy ktoś już próbował i jakie miał efekty?

Jak zestaw złożyć? Wystarczy trójnik (stosuje podobny do "paternosteru" i do Niego doczepić dwa przypony, jeden oczywiście dłuższy, drugi krótszy? reszta bez zmian of course.

Taki zestaw nie plączę się, nie przeszkadza rybom?

Zaznaczę, ze głównie chodzi mi o to aby zaobserwować jaka ryba jaki pokarm lubi w tym specyficznym łowisku dlatego chce sprawdzić więcej przynęt w danym dniu - nie zależy mi na ilości złapanych ryb gdyż większość wypuszczam - zabieram tylko pojedyncze sztuki gdyż potrzebne mi one do mojej diety

Jeśli temat nie zgodny z regulaminem to proszę o usunięcie.

Wszystkim aktywnym dziękuję za dyskusje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nie będe powtarzać, więc proponuję przeczytaj temat/y związane z wędkowaniem z plaży. Tam można używać dwu haków. Opisane jest co i jak wiązać. W skrócie zrób tak do żyłki głównej krętlik, do niego żyłka takiej samej grubości z dwoma bocznymi trokami, do nich wiążesz przypony z haczykami, a na końcu ciężarek. Lowisz jak na grunt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

http://imageshack.us/photo/my-images/714/rysunekp.jpg/

Wybieram sie do znajomego do Rosji, zachwycal sie tak sumami u niego nad jeziorem wiec postanowilem zrobic wyprawe na sumy, oczywiscie w lecie.

Jeszcze duzo czasu ale zaczalem sie zastanawiac czy taki sposob byl by dobry, czy takie 2 przynety kolo siebie nie byly by podejrzane dla suma.

Jezeli nie to czy byloby lepiej gdybym podnisl te przynety styropianem w wodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie polecam połowu na 2 haczyki.Do pewnego czasu stosowałem tę metodę i nawet czasami wyciągałem po 2 leszcze przy jednym zacięciu.Jednak pewnego razu miałem branie węgorza na oko około 5 kg wagi. Niestety podbierak zaczepił mi się o pusty hak i nie mogłem do niego włożyć węgorza.Efekt tego był taki, że węgorz urwał haczyk i popłynął w siną dal. Od tego momentu nie stosuję 2 haczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.