Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kolejny Sum gigant z Rybnika.


kamionki

Rekomendowane odpowiedzi

Sum zezre leszcza 40-50cm i zmyka do nory na kilkanaście dni

Chyba sobie żartujesz :roll: Chyba że mówimy o sumikach do 1m. Z 5 lat temu zabrałem do domu sandacza ponad 95 cm - miał w brzuchu z 10 okoni takich pod 10cm. Odrzański sum mojego znajomego - 33kg a w brzuchu 2 raki, 3 leszcze takie po 25cm i jeszcze trochę już rozpuszczonego mięcha cięzkiego do identyfikacji. Dla średniego i dużego suma leszcze po 40-50 cm to jak dla Ciebie kromka chleba, tym bardziej w rzekach gdzie tracą więcej energi niż w zbiornikach gdzie nie zmagają sie z uciągiem wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Polecam francuskie filmy o grzebaniu w sumowych żołądkach

Nie wiem czy aż tak egzotyczny przykład jest potrzebny, :wink: tomek1, jak bedziesz miał okazję pogadaj ze swoimi kolegami co na Rybnik regularnie jeżdżą, (w miarę świeża sprawa) zapytaj czy ostatnio 2-3 miesiące temu nie leżał tam martwy sum + 60 kg zadławiony z 8-9 kg karpiem w przełyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj czy ostatnio 2-3 miesiące temu nie leżał tam martwy sum + 60 kg zadławiony z 8-9 kg karpiem w przełyku.

Skoro o tym piszesz to pewnie leżał :mrgreen: Rozmawiałem na Rybniku facetem, któremu sum uderzył w siatkę, w której miał leszcze po 70 cm. :lol:

Na moim grajdołku pewnie nie ma takich byków a i tak widuje się karpie 2-3 kilo z odbitym uśmiechem suma na ciele :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem na Rybniku facetem, któremu sum uderzył w siatkę, w której miał leszcze po 70 cm. :lol:

:shock: Zazdroszczę Wam Panowie takich fajnych rybek... Ostatni raz, jako młodzian (może z 7 lat miałem...) Widziałem nad Wisłą wędkarza w łódce, którego sum delikatnie mówiąc woził po wodzie ;). Dalej nie słyszałem, żeby ktoś złowił rybkę powyżej 40 kg... A szkoda, niby szeroka duża woda, miejscami głęboka więc potencjał jest. Ryby nie ma :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

O ja jebie ale relacja:D jak przeczytałem że ma line w samochodzie już myślałem że samochodem tego suma wyciągnie a tu prosze! pomysłowy pan zrobił oseke z parasola ogrodowego :lol: Brawa dla Tereski co jej sum nie wciągnął i dla łowcy za pomysłowość :twisted: good job...

Mam nadzieje że łowca stanie znowu przed sądem lub chociaż zapłaci mandat za łamanie regulaminu, chyba że to łowisko nie jest PZW, wtedy pozostaje tylko życzyć "smacznego"

A na serio nie wiem czy to bardziej będzie na plus czy minus dla zbiornika, że łeb tego suma (spreparowany za 800zł) zawiśnie na ścianie:D Nie mi, ani nikomu innemu kto odpowiednich kwalifikacji nie posiada oceniać.

Poziom relacji żenujący, na fotkach brakuje tylko pana w berecie, gumofilcach, bezrękawniku, z kiepem w gębie i winem za 4,5 w dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam:D lepsze było jak pisał o tym że szczupaki rzucali na żywca bo nic innego nie było:D

Nie mówiąc o tym że ta osoba publicznie przyznaje się do łowienia na żywce pozyskane w gospodarstwie rybnym:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsze było jak pisał o tym że szczupaki rzucali na żywca bo nic innego nie było:D
Tak...? a w którym miejscu tekstu, bo ja jakoś znaleźć tego nie potrafię, jeśli nie problem to poproszę o cytacik.
REKORDOWY SUM 261 cm i 109 kg"]Powstał problem zważenia ryby. Ogon ciąłem w trzech miejscach. Pozostawiłem cały korpus z głową, żeby wnętrzności nie wypadły. Część po części ważyłem. Wynik, po podliczeniu, to 109 kilogramów. Ubyło ich kilka. Śluz, krew, płyny organiczne, parę kilogramów mniej, ale i tak waga imponująca. Łeb zostawiłem na trofeum. Za jego wypreparowanie będę musiał zapłacić 800 zł.

"będę musiał zapłacić 800 zł." Stawianie pomników na miarę własnej próżności musi kosztować :???: ,nie zazdroszczę ryby, marnych zdjęć, czy też 'sławy' nowemu rekordziście, nie mniej jednak podziwiam upór w realizacji zamiarów i żmudne wypracowanie drogi do celu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsze było jak pisał o tym że szczupaki rzucali na żywca bo nic innego nie było:D
Tak...? a w którym miejscu tekstu, bo ja jakoś znaleźć tego nie potrafię, jeśli nie problem to poproszę o cytacik.

Zwracam honor, nie doczytałem dokladnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mięsiarz, kretyn i co jeszcze??

O ile wiem sum nie ma wymiaru górnego więc dlaczego nie mógł go zabić i zjeść z smakiem. Jego postępowanie jest może mało elokwentne i trochę prostackie bo "co złowi to zje" ale w momencie gdy tego regulamin nie zakazuje nie popełnia przestępstwa czy wykroczenia. Ale pisanie że kretyn i mięsiarz jest wykroczeniem które można ścigać z KK i KC.

Kolejna sprawa jest taka że taki sum to jest większym szkodnikiem niż niezbędnym elementem ekosystemu. Kiedyś na tej stronie www.silurusglanis-video.com można było zobaczyć filmik ile sumek o masie 20kg potrafi zeżreć. To nie jest jeden leszcz na tydzień ale kilka leszczy codziennie, nie mówiąc o tym że sum potrafi całkowicie wyżreć takie ryby jak lin i sandacz. W włoszech a dokładniej łowiąc sumy w rzece Pad jest nakaz (tak nakaz a nawet przymus) zabijania wszystkich złowionych sumów.

Kolejna sprawa nie mierzcie człowieka w/g swoich pięknych zasad itp bo nikt z nas nie jest sobie równy. Jedynie przed Bogiem będziemy równi. Poszukajcie co i ile potrafi zjeść taki sum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge czytac takiego pier****, ze duze sumy trzeba wybijac bo to szkodniki. Lepiej poczytaj ile ty jesz i siebie wybij. Sumy zyja w naszych wodach kupe czasu i jakos nie widac zeby opanowały wszystkie zbiotniki wodne. To jest drapieznik z góry łancucha pokarmowego, ktory potrzebuje duzo zarcia, ale dzieki temu inne ryby maja zdrowa populacja, bo zjesc dadza sie tylko te najsłabsze osobniki. Ale lepiej powiedziec, ze sum to szkodnik i na niego zwalic wine za pustki w naszych wodach. Albo łowic karłowate leszcze, które rozmnazaja sie na potege, bo brakuje SUMÓW, które by je zjadły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zdrowa populacja jest w rzece Ebro?? Gdzie rodzime gatunki zostały zniszczone przez ciągle głodne sumy? Gdzie są rekordowe liny i bassy wielkogębne? Fakt pomogły też karpie ale sumy brały czynny udział w tym.

A wiesz jaka jest sytuacja w czechach?? NIE?! Ojej taki "mondry" człowiek nie wie że przez komune co roku do każdego zbiornika były wpuszczane sumy efekt jest taki sam jak w rzece ebro. Nie ma tam już linów które są przysmakiem i giną na samaym początku potem ida inne gatunki czyli sandacze, węgorze itd.. Efekt jest taki że mają w swoich zbiornikach pełno sumów i nic więcej, może za wyjątkiem karpi które musieli wpuścić bo prawie nic w wodzie nie zostało.

Zobacz

mały sumek a w paszczy ma sandacza z dobre 2kg to ile zje sum co ma ponad 100kg?! 4-5 takich sandaczy?

W naszych ekosystemach bardzo zachwianych przez kłusoli i wędkarzy co wpieprzają wszysto co ma wymiar i to czego tego wymiaru nie ma nie ma miejsca na drapieżniki które wyżerają podstawowe ryby w wodzie. Co więcej taka ryba jest zagrożeniem dla zarybien wyobraź sobie ile szkody może zrobić taki sumek o takim rozmiarze albo i mniejszym na rybkach co dopiero do wody dotarły. Wystarczy porównać od jakiej temperatury zaczyna sum żerować a w jakiej np. szczupak. Jeśli to do ciebie nie dotarło to odpowiedz mi czemu zabija się sumy w włoszech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.