Skocz do zawartości
tokarex pontony

Własny staw, jeziorko


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 482
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam szanownych kolegów,

W zeszłym roku wykopałem część stawu w tym będę się starał go powiększyć aby dojść do wymiarów ok 50*20m.

Dzisiaj udało mi się zamówić trochę karasia złocistego niewybarwionego, amura, lina.

W dalszym ciągu poszukuję miejsc w wielkopolsce lub w okolicach bydgoszczy gdzie mógłbym kupić :

-wzdręgę

-płoć

-karasia pospolitego

Czy ktoś z kolegów mógłby podzielić się sprawdzonymi namiarami ?

Byłbym wdzięczny, ponieważ internetu hodowcy zbytnio nie lubią co powoduje, że nie sposób ich znaleźć w swojej okolicy.

Drugie pytanie dotyczy prac związanych z powiększaniem stawu, czy nie padną mi wszystkie wpuszczone ryby ? :)

To ja proponuje poczytać troszku o pozwoleniach na budowę i innych wodnoprawnych.Do 30mkw. wymagane jest tylko zgłoszenia do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego Powyzej to już sporo biurokracji.Nawet na swoim prywatnym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
mam sadzawke 300m2, troche lina, karpie, karasie, sumiki karlowate, i tolpygi
a po co Ci sumik karłowaty? :shock: sam go tam wpusciłes? jesli to bylo dzialanie celowe to byl to popełniłes spory bład.Jesli masz mozliwosc to na Twoim miejscu probował bym to wytepic co napewno nie bedzie łatwe.
i czym go moge jeszcze zarybic??
puscil bym płotke i troche szczupłego :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów,

W zeszłym roku wykopałem część stawu w tym będę się starał go powiększyć aby dojść do wymiarów ok 50*20m.

Dzisiaj udało mi się zamówić trochę karasia złocistego niewybarwionego, amura, lina.

W dalszym ciągu poszukuję miejsc w wielkopolsce lub w okolicach bydgoszczy gdzie mógłbym kupić :

-wzdręgę

-płoć

-karasia pospolitego

Czy ktoś z kolegów mógłby podzielić się sprawdzonymi namiarami ?

Byłbym wdzięczny, ponieważ internetu hodowcy zbytnio nie lubią co powoduje, że nie sposób ich znaleźć w swojej okolicy.

Drugie pytanie dotyczy prac związanych z powiększaniem stawu, czy nie padną mi wszystkie wpuszczone ryby ? :)

To ja proponuje poczytać troszku o pozwoleniach na budowę i innych wodnoprawnych.Do 30mkw. wymagane jest tylko zgłoszenia do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego Powyżej to już sporo biurokracji.Nawet na swoim prywatnym terenie.

Po co proponujesz takie rzeczy szanowny kolego ???

Czy pytałem o to, czy też można z tekstu wywnioskować, że takiego pozwolenie nie miałem ? Nie sądź drugiego według siebie samego !

ehhh typowy Polak... najmądrzejszy, najpiękniejszy, bez wad i najlepszy kierowca na świecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Witam serdecznie,

Mam w lasku mały stawik, około 10x20metrów. Obecnie jest w nim grubo ponad setka karasi i chciałbym jakoś to urozmaicić. Jakie rybki polecacie? Pewnie będzie trzeba szczupaka wpuścił by trochę tą szarańczę zastopował. 10 lat temu było naprawdę bogato w różne ryby ale ktoś "uprzejmy" wlał ropę i wszystko padło... Proszę także o namiary gdzie mógłbym kupić narybek albo w inny sposób dostać rybki :)

Dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, najlepsza jest roznorodnosc :) Stawik 10x20 metrow to moje marzenie, bo w takim akwenie moze powstac juz prawdziwy miniaturowy ekosystem z wieloma gatunkami ryb. Proponowalbym Ci zarybienie rybami wszelkiego gatunku, poczynajac od kielbia, poprzez karasie, liny, plotki, moze kilka karpii i amurow a konczac na drapieznikach w postaci 2,3 szczupaczkow ktore beda eliminowaly chore osobniki. Nalezaloby raczej powiedziec czego unikac: przede wszystkim sumika karlowatego, ktory moze calkowicie zniszczyc ekosystem!

Narybek najlepiej pozyskac dogadujac sie z lokalnymi wlascicielami stawow rybnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie już nie wpuszczam ryb

były różne

karp , amur , lin , płoć , okoń ,sandacz , szczupak , tołpyga , i inne

zostało troszkę karasia , amura , tołpygi

z 500 kg już wyszło w zębach

daję sobie spokój z wędkarstwem

staw ponad 45mx75 z sezonowym przepływem fajnie usadowiony [ cisza i spokój ] a teraz Święty spokój :evil::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zmierzyłem krokami stawik i przesadziłem z wymiarami- jest około 10x14m. Jeszcze jest mały problem bo sąsiad wykopał sobie staw i wody jest na dzień dzisiejszy raptem metr. I dno jest lekko zamulone. Ale zimą spokojnie ponad 1.5m. Mimo wszytko większe ryby odpadają, szkoda by się męczyły. Mógłby ktoś zestawić mi przykładową, bezpieczną kombinację gatunków? Będę bardzo wdzięczny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczną kombinację gatunków
skoro karasie juz masz,bajorko jest płytkie wiec wpusc lina ze dwa szczupaczki i wszystko gro :mrgreen:
Szczupaki obowiązkowo :mrgreen: do Gąbrowej mam nie daleko więc chętnie odwiedzę kolege Guliwera :mrgreen: ...a tak na serio to szczupak , lin , karasie i może karpik będą miały fajny stawik.....pamiętaj by w zimie czasem otwór zrobić by miały powietrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

[glow=blue][/glow]Czesc mam jedno dla mnie bardzo wazne wczoraj zlapalem dwa szczupaki jeden mial z 35 cm a drugi z 15 i chcialbym wpuscic je do swojego zbiornika w ktorym są okonie bardzo duzo drobnicy i nie ma szczupakow ale gosciu od ktorwgo bralem szczupaki straszyl mnie ze jak podrosną to nic nie bede mial w stawie a szczególnie tyh kolorowych ryb jak karpie wzdregi itp.

chcialbym sie was poradzic wedkarzy czy warto wpuszczac do swojego zbiornika czy nie plis pomóżcie??? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak duży ten zbiornik posiadasz i czy dużo masz drobnicy. Ja bym wpuścił na twoim miejscu, takie małe szczupaki nie ruszą większej ryby, a w łatwy sposób pozbędziesz się uciążliwej drobnicy np. mini karasie i zachowasz równowagę, że ryby ci nie skarłowacieją. U siebie na sadzawce miałem zatrzęsienie skarłowaciałych karasiów takich 5-7 cm wpuściłem 10 szczupaków bo wole łapać wyrośnięte szczupaki niż mini karaski :wink: Z innych gatunków mam tylko lina który może w końcu bez karasków zacznie rosnąć, i amura któremu szczupak nie zagrozi - staw 20x50 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam;) posiadam mały stawek wymiary 6X20 m głębokość na całej pow. jest podobna ok 1.3m :razz: chciałbym w nim hodować karpiki czy może mi ktoś doradzić ile sztuk mógłbym wpuścić na Wiosnę takiego kroczka jak narazie pływa tam ok 15 karasi dłoniaków i 8 linów całkiem sporych ok 0,5 kg rybki mam zamiar dokarmiać Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odkupiłem od kolegi pole na nim jest staw o wymiarach 24m długość na 14m szerokość.

Staw był wykopany na podłożu bagnistym woda podchodzi do niego z wybijających w nim źródeł dodatkowo jest doprowadzona woda rurami z źródła poza stawem, i jeszcze jest podpięty malutki potoczek rurką o przekroju 30mm wody tak jest pod dostatkiem.

Obecnie w stawie nie ma żadnych ryb (kolega parę lat wcześniej spuścił z niego wodę).

Teraz staw się napełnił wodą w najpłytszym miejscu jest niej około 110cm

a w najgłębszym prawie 200cm, wcześniej był płytszy ale go troszkę pogłębiłem.

Mam pytanie jakie ryby do niego wpuścić i jakie ilości? Zaznaczam że mam zamiar dokarmiać ryby zbożem.

Staw nie jest stawem do sprzedaży ryb tylko do wędkowania z znajomymi przy grillu i piwku :)

Ja chciałem do niego wpuścić amura, karpia, karasia, lina, płotkę, pstrąga, szczupaka.

Drugie pytanie jest odnośnie roślinności, obecnie nie ma tam nic oprócz paru pałek wodnych i trzciny które tam posadziłem.

Jakie roślinności proponowalibyście tam wprowadzić.

A i trzecie pytanko czy teraz jest sens wpuszczać tam ryby bo niedaleko jest staw hodowlany i sprzedają tam teraz kroczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.