Skocz do zawartości
tokarex pontony

Feder na rzeke


Rekomendowane odpowiedzi

Petryk_05, Mitchella nie miałem w ręku.

Natomiast ostrzegam od serca, trzymaj się z dala od nowej Daiwy.

Ciężko będzie Ci przesiąść się z HF2 na coś innego. To naprawdę świetny feeder na rzekę, kij do dalekich rzutów na jezioro i postawię śmiałą tezę - karpiówka tak na oko 2.75lb przy szczytówce 4oz.

Ci, którym zostały pojedyncze sztuki na magazynie, za cholerę nie chcą zejść z ceny, podzwoniłem trochę i nikt nie chce sprzedać poniżej 600pln. To jest ok 50% drożej niż nowy feeder Team Daiwa. I taka relacja cenowa daje do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Natomiast ostrzegam od serca, trzymaj się z dala od nowej Daiwy.

Po przeczytaniu Twojej recenzji o tym kiju na pewno nie dam się na to naciągnąć :)

A Ty, abu kupiłeś już sobie tego feedera do ciężkiej orki? Czy nadal szukasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petryk_05, takiego extra heavy nadal szukam. Mosella Evo Long Cast jest w grze i Zammataro Masterpiece. Problem w tym, że żadnego z nich nie sposób zmacać w Polsce. Ktoś ostatnio mówił, że to dziki kraj :wink:

Nie zaryzykuję wywalić tyle pieniędzy w ciemno. Niby nic wielkiego, mocny feeder na rzekę, ale przejdź się do sklepu i poproś o dwa kije do obejrzenia o roboczym ciężarze wyrzutu 120-180g. Podkreślam - roboczym a nie oznaczonym na blanku.

Pytam o to w każdym sklepie jak gdzieś tam sobie jestem w innym mieście i mam po drodze wędkarski. I raz sprzedawca pokazał mi Tubertini Royal Feeder. I to by było na tyle.

Tu masz:

lista feederów kilkunastu producentów

http://www.angler-bedarf.de/index.php?id=90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosella Evo Long Cast jest w grze i Zammataro Masterpiece. Problem w tym, że żadnego z nich nie sposób zmacać w Polsce. Ktoś ostatnio mówił, że to dziki kraj :wink:

Tą Moselle sam bym z chęcią obejrzał :) No ale niestety jesteśmy na szarym końcu Europy i fizycznie nie możliwe jest zobaczenie w Polsce wielu bardzo ciekawych kijków.

Ciekaw jestem jak się łowi takimi feederami o długości 4,8m. Muszą mieć piekielny zasięg na rzece :) Jednak w Polsce i tak nigdy nie będę raczej miał takiego kija w ręku, a w ciemno nie ma co ładować kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w Polsce i tak nigdy nie będę raczej miał takiego kija w ręku, a w ciemno nie ma co ładować kasy.

Nie bądź pesymistą :!:

Pewnie nie ma u nas wielkiego rynku na rzeczne kije w przedziale cenowym 600-1200PLN.

Ale myślę sobie, że z czasem zagoszczą w ofercie pojedyncze rodzynki u dystrybutorów. Przecież spinningi w tej kwocie sprzedają się w sklepach i w pracowniach, podobnie karpiówki -przyjdzie i czas na feedery :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Szukam feedera na Wisłę. Ponieważ chciałem w tym roku zmierzyć się m.in. z brzaną myślę, że wskazana będzie długość 3,9m. Kwota przeznaczona na ten zakup to 300-350 PLN.

Wstępnie wybrałem sobie 3 modele:

Browning Syntec Feeder XL

Browning Ambition Feeder

Robinson Diplomat Feeder.

Na razie macałem tego diplomata i nie jest zły, ale wędka nie powaliła mnie na kolana. Może to kwestia, że ta długość jest dla mnie nowa. Bardzo podobał mi się na sucho ambition feeder, ale niestety był tylko ten krótszy (3,6), który waży sporo mniej. Synteca mam odległościówkę, ale jeśli feeder będzie podobny to raczej na niego się zdecyduję.

Ktoś z Was używa tych kijków? Czy jest coś na co trzeba zwrócić w nich uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endrju, jeśli nowy ma być kij, to przemacaj team Dragon 3.9 i koniecznie Konger Vega XXL.

Pierwszy może nie zachwyca designem, bo... cały czarny jest, ale to bardzo przyzwoity kij, sztywny i z pewnością sprawdzi się nad rzeką. Drugi sprawdza się memu koledze na wiślanym uciągu, z powodzeniem radzi sobie z przyłowem kilkukilogramowego karpia.

Czy jest coś na co trzeba zwrócić w nich uwagę?

Tak, feeder na rzekę ze sporym uciągiem nie może być miękką witką. Kij powinien być sztywny o szczytowym ugięciu a nie bujająca się witka, która może być super na małym leśnym jeziorku, ale rzeki w nurcie nie obsłuży, bo nie do tego jest stworzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Będę stał w tym sezonie przed wyborem nowego feedera. Feeder będzie głównie używany nad rzekami Bug i Narew więc uciąg znaczny. Kwota jaką mogę przeznaczyć to około 300zł.

Długość feedera jaka mnie interesuje to 4,2m. Mam feedera 3,9m i teraz potrzebuję czegoś dłuższego. Zastanawiam się nad następującymi kijkami:

TRABUCCO INSPIRION PW FEEDER 420 HH

http://allegro.pl/trabucco-inspirion-pw-feeder-420-hh-wysylka-0-zl-i1415239513.html

MITCHELL UNIVERSE HEAVY FEEDER 420/180 GR

http://allegro.pl/mitchell-universe-heavy-feeder-420-180-gr-mocarz-i1414550491.html

Ewentualnie któreś z tych mikado, chociaż są krótsze niż 4,2m :

Mikado FISHFINDER FEEDER 397 do 200gr

http://allegro.pl/wedka-mikado-fishfinder-feeder-397-do-200gr-i1415263952.html

Mikado FISHFINDER FEEDER 397 do 160gr

http://allegro.pl/wedka-mikado-fishfinder-feeder-397-do-160gr-i1415263712.html

A może polecicie coś innego? Najbardziej z wymienionych przeze mnie interesuje mnie kijek Trabucco. Miał może ktoś z nim styczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może polecicie coś innego? Najbardziej z wymienionych przeze mnie interesuje mnie kijek Trabucco. Miał może ktoś z nim styczność?
Trabucco ,jest za miękkie na rzekę o silnym uciągu ,ale jaktoś tak woli to czemu nie .

Ja ci proponuje "oblukac" Browninga AMBITION FEEDER 4,20 cw 180g ,macałem i 3,90 i 4,20 oba mi sie podobają ,widac że koszyczek 100g nie robi na nim wrażenia no i cena ok 300-350pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wolisz jakieś mikado od daiwy no to spoko

Maniek też ci fajny kijek polecił lepiej przemyśl te propozycje a z mikado to tylko ultravioleta bym polecił ale on za słaby na dużą rzekę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z mikado to tylko ultravioleta
Mam Mikado Ever Grina w oplocie a ultraviolet jest gołym blankiem ,zresztą na moich oczach widziałem jak gościowi pękł ultrafiolet w czasie rzutu,problem z Mikado jest taki ze ma przeszacowane cw w górę, bagatelną różnicą są cienkie te blanki na ultrafiolecie ,osobiście bał bym się założyć 80 g koszyk na Ultrafiolet ,na moim juz pływa ,dlatego łowie tylko na niżówce koszykiem 60g + zanęta oczywista .Dobry feder na rzekę nie może pływać przy koszyku 100g ,oczywiście nie łowi się zawsze takim koszem ale tylko awaryjnie.

Dobrym wędziskiem jest Kongerowski Vega XXL. Koleś targał nim karpie z odry az furczało ,dopiero sumisko nie dało złudzeni i połamało jak zapałkę. :lol:

Z Daiwy to TD2 stara wersja ,no iTornamęt F2 reszta to chrust jak mawiał kolega Tomaszek. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wolisz jakieś mikado od daiwy no to spoko
Z Daiwy to TD2 stara wersja ,no iTornamęt F2 reszta to chrust jak mawiał kolega Tomaszek.

No i ja właśnie mam starą wersje TD :) i potrzebuje drugiego mocnego feedera do pary.

A że nie mam teraz zbyt dużo forsy na zbyciu to podałem kijki do około 300zł.

Maniek a z tym Mitchellem miałeś może styczność? Rozumiem że macałeś jakieś kijki Trabucco, że mówisz że miękkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak napisałem ultraviolet to dobra wędka ale nie na duże ciężary. Maniek miałeś w ręce Daiwe Aqualite? Naprawde fajna wędeczka lekka z przesuwanym uchwytem kołowrotka - dzięki temu można sobie dobrze wyważyć wędkę. A co do cw to napewno te 150 gram nie jest przeszacowane bo bez żadnego problemu rzucałem 100gr koszykiem + zanęta. Sądze ze nawet 140 gram by dało radę jako tako rzucić.

Kolego Petryk jeśli masz możliwość to pomacaj sobie tą Daiwę a gwarantuję, że nie pożałujesz. Czytając opinie innych to za dużo się nie dowiesz, a że ktoś napisał, że mu nie leży to nie znaczy iż kijek jest do kitu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek a z tym Mitchellem miałeś może styczność? Rozumiem że macałeś jakieś kijki Trabucco,
Mitchella na oczy nie widziałem wiec nie wiem jaki to kijek ,natomiast Trabucco owszem tak ,jeszcze jezioro może dał by rade z rzeką nie poradzi sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Witam planuje zakup wędki DS, oglądałem Konger Medalist Fedeer 390/150. Czy to jest dobra wędka na Odrę, może ktoś ma lepsze propozycje? Były też firmy Jaxson ale czytałem niezbyt pochlebne recenzje o tych wędkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.