Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Feder na rzeke


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartosz

Miron co do czapeczki i koszulki to wcale o tym nie myślałem! :shock::shock::shock: A co do nabijania postów, to uważam, że jesteś w tym lepszy. Popatrz chociaż na daty naszej rejestracji i wszystko będzie jasne. Poza tym kilka Twoich odpowiedzi jest pisanych bez uprzedniego prześledzenia poprzednich postów, co można odebrać jako ich nabijanie, a już na pewno kiedy się zobaczy ile ich już masz i jakiej długości one są. Zdarza Ci się jeszcze pisać posta bezpośrednio po sobie samym. Przykłady? Może się jednak powstrzymam... Poza tym mój ostatni post miał miejsce, gdyż napisałem praktycznie to samo co dudi (i wcześniej niż on) a w "zaszczytach" ujęty został tylko on. miało to być w formie żartobliwej i niewątpliwie w takiej było więc nie wiem skąd Twój wymysł. A jeśli dostanę koszulkę i czapeczkę, to będzie mi bardzo miło. Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Bartosz

I ja to wiem Lary, stąd uśmieszek na końcu zdania, ale widocznie nie wszyscy mają poczucie humoru! :roll: Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś z 2 dni temu miałeś 130 postów , a dzisiaj już 180 czyli 50 postów w dwa dni - więc

nie wiem kto jest lepszy...

Twoje posty też nie są zbyt długie ; wiesz , poprostu ostro ruszyłeś z kopyta i wydało mi się to dziwne :razz:

na tym forum panują takie zwyczaje , że forumowicze się nie kłócą ...zakończmy tę wymianę zdań -ok :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Nie ma sprawy, mi nie chodzi o to żeby się kłócić. To, że w ostatnim czasie piszę więcej wiąże się raczej z tym, że mam teraz wolne i więcej czasu spędzam przed komputerem. A na przyszłość zastanów się zanim coś napiszesz i kogoś urazisz. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

andi64, żaden ze mnie fachman, ale już sama logika wskazuje, by przy dużych obciążeniach na czułej szczytówce nie ciskać na siłę zestawem, a jak napisał dudi, rozpędzać zestaw. Wszystko powinno odbyć się płynnie. Nagłe przyspieszenie co najwyżej może odbyć się już w ostatniej fazie rzutu. Wskazuje na to logika poparta najprostszą fizyką. Szarpanie wędką rychło doprowadzi do złamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Czesc,

w Niemczech okres ochronny na ryby drapiezne trwa i trwa, wiec postanowilem sie rozgladac za Drgajaca Szczytowka, bo nie wytrzymam a chce wyskoczyc na Men :)

Men ma dosc mocny prad, wiec bede potrzebowal cos o wyzszym cw tak? Najlepiej sami ocencie rzeke :

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2f/Frankfurt_Obermainbr%C3%BCcke.jpg

Wydaje mi sie ze bede potrzebowal Heavy Feedera, lecz nie jestem pewny bo do tej pory jeszcze nie lowilem ta metoda :)

Rybki na ktore sie wybieram to przedewszystkim mniejsze, tak jak ploc, leszcze lub podleszczyki, wzdregi itp lecz nie powinna sie "zlamac" przy brzanie.

Jaka dlugosc propunujecie na tak duza rzeke - 4.2m? Jaki cw? Co do modeli to juz sam wybiore w sklepie :)

Jako kolowrotek wybralem sobie Shimano Baitrunner Aero GTE - B.

Jeszcze foteczka z nad menu, tak sie tutaj spedza czas ;)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/fba256af06a737f0.html

Prosze o porady :)

Pozdrowienia z Frankfurtu, do przedwczorejszego dnia slonecznego i cieplego (okolo 16°) co jeszcze bardziej "cisnie" by wyjsc nad wode :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość zależy od miejsca z którego będziesz wędkował. Jeśli jest łatwo dostępne i nie będziesz miał za plecami karzaków czy drzew to spokojnie może być i 4.2 jeśli nie - rozsądnym minimum wydaje mi się 3.6 - Co do cw to jak wiesz wszystko zalezy do uciągu. Rzeki nie znam ale na wyczucie powiedział bym że cw 110g - 120g to absolutne minimum. Poczytaj inne tematy o feederze na forum w tym ten o feederze na rzekę - tam dużo było popisane co może Ci się przydać, nie ma sensu tego tutaj powtarzać ;)

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=2402

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie feedera 4.2 - 4.5 m długości i c.w do 150 gram...

Dłuższy kij sprawi, że możliwie jak najkrótszy odcinek zylki znajdzie się pod woda, przez co opor na nią będzie mniejszy i łatwiej będzie Ci zatrzymac zestaw. Dodatkowo zapewni Ci odpowiednia moc przy zacięciu.

Tam muszą być potężne ryby, więc zestaw tez powinien byc w miarę solidny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - wszystko zależy od Ciebie. Szczytówka jest delikatna (w końcu to DS) więc możesz śmiało zacinać - zdecydowanie - ale oczywiście bez przesady. To co dla mnie było mankamentem to raczej nie solidność wędziska bo to nie przeszkadza ale duży ciężar zestawu na silny nurt. Jeśli wędkujesz z koszyczkiem 80g - 100g czy 130g to raczej chol niewielkiej ryby nie będzie zbyt emocjonujący :neutral: Ostatecznie nic i nikt nie zastąpi Twoich własnych doświadczeń. Znajdź miejsce - najlpepiej gdzie widywałeś grunciaży i startuj z koszyczkami od 60g w górę. Zwiększaj ciężar aż będziesz zadowolony i nurt nie będzie Ci znosił zestawu. Wtedy, po paru razach obcykasz już jak tam to idzie i będziesz łatwo rozpoznawał na szczytówce co jest braniem, poprubowaniem a co poprostu ruchem wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ogromna rzeka, "leszczynki" nie możesz wziąść i na nia łowić...

Nie będzie, jesli zastosujesz odpowiedni hak, i pamiętaj jesli masz solidne obciażenie i łowisz w mocnym uciągu, nie zacinasz ryby szerokim szarpnięciem, wystarczy, że podniesiesz kij albo delikatnie płynnie poderwiesz a ryba się na pewno zatnie - to jest cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A wiec,

wrocilem z dwoch sklepikow, by sie spytac jaki sprzet potrzebuje na Men. Dwa razy odpowiedz cw. 150gr. Mysle ze za takim sprzecikiem bede sie rozgladal, niestety nie mieli nic az tak ciekawego zebym odrazu wzial :(

No coz, kto szuka ten znajdzie :) Jeszcze troszeczke czasu mam :cool:

Wszystkim dziekuje za udzielanie sie w temacie :)

Polamania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.