Skocz do zawartości
tokarex pontony

Feder na rzeke


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytamko , co sądzicie o wykorzystaniu pickera XENON GT 2,7 m w metodzie połowu na przepływankę.

dodam że jest to rzeczka przeważnie niewielkiej szerokosci i czasami trudno dostepna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Dwie_sety

Trochę krótki kij będziesz miał kłopoty z prowadzeniem zestawu.

Może być zbyt miękki i będą kłopoty z zacięciem.

Najlepiej zmontuj zestaw i sam się przekonaj.

Dlaczego nie spróbujesz łowić metodą DS do której kijek jest przeznaczony.

Łowiłem tak na małych rzeczkach i była całkiem niezła zabawa. Oczywiście trudno tu złowić jakąś większą rybkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam. Zamierzam łowić na odrze(nigdy tam jeszcze nie łowiłem) i w tym celu chciałbym sobie kupić 2 federy takie żebym mógł połowić na odrze ale również żebym mógł je wykożystać na jeziorze głębokość ok. 1,5-5m. Może ktoś powie jaki ciężar wyrzutu wybrać, i czy węglówkę czy kompozyt? A może ktoś poda firmę i model za rozsądną cenę w stosunku do wędki (najlepiej 3,9m długości). Proszę o pomoc bo nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam 2 feederów do 90g - długość 3,6 - używam je na Odrze jak i na jeziorkach i starożeczach - na Odrze spisują się nieźle - na stojących także - jedyna niedogodność (na stojących wodach) jak masz mało miejsca to ich długość a właściwie "zadługość" :) ). Takie do 120 g - też sie nadają kumpel takich używa i także nie ma z tym kłopotu - zmieniasz szczytóweczkę na miekką i bez problemu można połapać nawet ukleje z gruntu ! hehe

Oczywiście najlepiej to mieć inne tu a inne tu - ale nie zawsze nas stać na 30 kijków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam węgiel i wolałbym kompozyt, bo przy każdym przypadkowym stuknięciu koszyczka zastanawiam sie czy przy kolejnym zarzucie nie zostane z połową wędki w rękach. :lol:

Widizałem na necie kompozyta Robinsona, Lumix się zwał. Chętnie bym 'pomacał' :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam węgiel - ale takie odczucia jak Pi - zaletą jest to że jest leciutki - ale z drugiej strony feedera nie trzyma się cały czas w rękach :roll: napewno jak zakupisz węgiel to będziesz musiał na niego uważać - również kolejnym minusem jest to że jest droższy - ale niewątpliwie ma swoje duże plusy jak np. waga i "czucie" :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wybrałbym węgiel :roll: jeszcze z tymi kijami (feederami) nie miałem "przygód" w stylu pęknięcia, złamania itp. - miałem kiedyś taką ze spinem (węglowym) szczytówka złamała się w skutek mojego niedbalstwa - przy montowaniu zestawu nie poluzowałem hamulca i pociągnełem sobię żyłkę z całej siły tuż przy szczytówce - po czym nastąpiło :mad: trachhhh ....... :oops:

P.S. W nieoczekiwanym dopływie gotówki :wink: - kupiłbym coś takiego Kliknij - kiedyś się szarpnę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

"Pi" widziałęś juz mozę w jakimś sklepie wędzisko feeder antares ? ? ?

(jestem zainteresowany kupnem tak owego 3,60 cw 100g )

jesli ktos ma jakies info dotyczące sklepu z mozliwością kupna prosiłbym o opowiedz.

Martwi mnie wolne sprowadzanie produktów do polski gdyż interesuje sie tym wędziskiem dość długo a juz w poprzednim roku w internetowym katalogu shimano było dostępne co sprawiło mi spory zawód .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amber, Antares AX prawdopodobnie wogóle nie pojawi sie w polskich sklepach. To nie kwestia powolnego sprowadzania, importer chyba wychodzi z założenia że nikt tego nie kupi :???:

Najbliżej i chyba najtaniej jest w www.sav-angeln.de

Szoda że nie ma go u nas w sklepach, miło byłoby pomachać takim kijkiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki .

hmmmm - myslałem ze bedzie kosztowała ok.600zł a tu 750 :cry: hmmm

Bede musiał pozbierać ( zamknąć sie w domu i nie wydawać kasy ) , ale dzieki za link do tej stronki zagranicznej .

Jak myślisz czy w 800zł zamknołbym sie z przesyłką ? ? ?

(jeszcze nigdy nic nie kupowałem zza granicy )

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem. Najlepiej byłoby gdyby zamówił Ci to ktoś w Niemczech (przy tej kwocie wyślą już chyba za darmo :roll: ), a potem wysłał/przywiózł do Ciebie. Jak ja będe coś stamtąd zamawiał, to tak właśnie zrobie. Głównie dlatego że nie mam jak przesłać pieniędzy. Ale jeśli masz możliwość zrobienia przelewu w Euro, to zapytaj mailem o koszty przesyłki.

Jak kupisz, to masz sie pochwalić! :razz:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

po pierwsz jeżeli chce się łowić ryby , a nie tylko siedzieć na rybach to należy zrezygnować z dwóch feederów [czyt. fiderów]. ja używam kija jaxon profix 360/80 , łowię w Odrze nawet ze środka rzeki i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Bartosz

Przy takich ciężarach zestawu trzeba bardzo uważać na każdy szczegół, bo tak jak w tym przypadku, może się to skończyć złamaniem. Osobiście wydaje mi się, że mogłeś "cisnąć" zbyt dużym ciężarem i zbyt energicznie. Takie coś zdarza się nawet przy nieprzekraczaniu danego c.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.