Skocz do zawartości
tokarex pontony

Feder na rzeke


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem w wyborze feedera. Będę łowił głównie nad Bugiem, więc najlepiej gdyby był jak najlepiej dostosowany do tego typu łowiska. Najlepiej żeby miał długość 3.9m i ciężar wyrzutu w granicach 120g. Chciałbym aby cena nie przekroczyła 140zł, będzie to mój pierwszy feeder, więc nie będę od niego oczekiwał cudów:D Zastanawiałem się nad czymś z firmy Konger serii Air Cobra. Co o tym myślicie? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja osobiście odradziłbym Ci tego Kongera. Zamówilem go parę miesięcy temu i strasznie się zawiodłem jak go odpieczętowałem. Miał właśnie masę wyrzutu do 120gr.

Dolonik był gruby jak sztyl od łopaty i nijak współgrał z cała reszta. Odniosłem wrażenie, że wędka przy obciążeniu 80gr. będzie się gieła w pół. Wedkę odesłałem bo oprócz tego była uszkodzona. Ja doradziłbym Ci dołożyć trochę( to jest ok. 40 zł.) i kupić Robinson Xenon GTR. Podrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem nim zainteresowany. Niedawno kupiłem Dragona (Silver Edition - 4,20 m. i 120 g c.w.) póki co jestem z niego zadowolony, choć nie miał jeszcze poważniejszej okazji się wykazać :wink: Pierwotnie chciałem właśnie kupić Cormorana Black Magic, ale koniecznie długość 4,20 m. a takich w sklepach wówczas nie było (i praktycznie nadal nie ma), choć niektóre sklepy internetowe zamieszczają je w swojej ofercie (ale na stanie ich nie mają). Podobno w ogóle nie przychodzą z Niemiec - można natomiast dostać intersującą Cię długość 3,90. Jeśli chcesz, to mogę Ci przesłać na pw lub maila info o tej wędce, jakie dostałem od prawie zaprzyjaźnionego właściciela jednego ze sklepów internetowych, który na moją prośbę trochę dokładniej się jej przyjrzał. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o feederach firmy Cormoran, a dokładniej tych z serii Black Magic
sam taką mam i jestem zadowolony jak narazie bardzo, ale mam ja krótko i nie jestem jeszcze doswiadczony jesli chodzi o łowienie feedrem wiec nie opieraj sie na mojej opini:) jesli chodzi o sama serie black magic to przeczytaj ten temat..pozdrawiam..

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=2734

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Czy na Wisle potrzebny jest heavy feeder?

Taki o dl. 390/420? CW do 150? i cena penie ponad 250PLN?

koszyczek pewnie grubo ponad 80g zylk 0,4 a przypon 0,25? I jeszcze do tego koloworotek pewnie nastepne ponad 150?

Wiem juz ze Picker cw40 dl 300 to raczej nad staw albo jezioro. Niestety nie sprawdzil sie nawet przy koszyczku 40g. Wedka giela sie z papieru a odleglosc wyrzuty nie byla wieksza jak 20 m -efekt nie dosc ze brak ryb to jeszcze dla mnie amatora wiecej stresu niz przyjemnosci patrzac, ze obok mnie wyciagaja 3 kg Leszcze? A moze to wina zanety?

A moze lowi ktos na grunt w stolicy i ma jakis sprawdzony sprzet godny polecenia?

Dzieki pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak

Taki o dl. 390/420? CW do 150? i cena penie ponad 250PLN?

3,90 M i CW 120 spokojnie wystarczy. Dragon Titanium 3,90 M/ 120 G byłby odpowiedni. Cenowo też jest bd dobry.

koszyczek pewnie grubo ponad 80g zylk 0,4 a przypon 0,25? I jeszcze do tego koloworotek pewnie nastepne ponad 150?

Wisła Warszawska - ta widziana z mostu Poniatowskiego jest dość ciężko do łowienia gruntowego, ale spróbuj dać te 100G powinno być wpożądku.

Żyłka 0,32 lub 0,35 (Firmowa, nie york/jaxon, najlepiej Trabucco, ewentualnie Dragon) a przypon 0,20-0,22.

150 to taka optymalna pojemność.

Picker cw40 dl 300

Całkowicie się nie sprawdzi.

Ja byłem tam tylko, gdy jeszcze łowiłem na spinning, popytaj wędkarzy jakie ciężarki stosują, ale 100 G powinno wystarczyć.

Jak masz jeszcze jakieś pytania - wal :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na Wisle potrzebny jest heavy feeder?

jest wskazany, nie jest konieczny, zależy w jakim miejscu chcesz łowić, jeśli w tzw. klatce, pomiędzy główkami, to możesz nawet pickerem poradzić sobie, jeśli w uciągu, na granicy nurtu, w prądzie wstecznym itd., to pickera można sobie w buty wsadzić :mrgreen:

Taki o dl. 390/420? CW do 150? i cena penie ponad 250PLN?

Moim skromnym zdaniem długość 3.6m to niezbędne minimum, 3.9 - 4.5m optimum.

Co do ciężaru wyrzutu, feeder do 150 g REALNEGO, podkreślam REALNEGO ciężaru wyrzutu w zupełności wystarczy.

Mam tu na myśli koszyk 100g plus zanęta, które posadzisz stabilnie na dnie i nie będziesz miał problemów z sygnalizacją brań, zacięciem i holem.

Jeśli idzie o cenę, to w okolicach 250PLN dostaniesz np. Konger Vega Feeder XXL 150:

http://www.szczupak.pl/index.php?site=shop∂=info&id=134

W tym przedziale cenowym to mój faworyt sprawdzony nad wodą.

Jeśli stać CięMD, na większy sporo wydatek, to polecam Team Daiwa Heavy Feeder, kij stworzony na rzekę.

Poczytaj w tym wątku o feederach

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=7079

koszyczek pewnie grubo ponad 80g zylk 0,4 a przypon 0,25? I jeszcze do tego koloworotek pewnie nastepne ponad 150?

Koszyczek być może będziesz potrzebował taki ciężki, ale najpierw spróbuj mniejsze gramatury, nie strzelaj od razu z armaty :wink:

Żyłka główna stanowczo moim zdaniem za gruba, dobre 0.25 styknie i będzie mniej ciągnąć zestawem niż grubaśna 40-tka i co za tym idzie - lżejszy koszyk utrzyma zestaw.

Kołowrotek do takiego zestawu to rozmiar minimum 4tys.

Poczytaj dział forum o kołowrotkach gruntowych.

To myślę na początek.

Poczytaj w ogóle wątki o łowieniu z gruntu na forum, zarówno sprzętowe - wędziska, kołowrotki, jak i techniczne - zestawy końcowe, zanęty, to kopalnia wiedzy.

Zwróć uwagę na posty userów maniek i Unises, znajdziesz w nich wiele odpowiedzi, na pytania, które chciałbyś zadać :smile:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie, za pododpowiedzi i porady.

Zgadzam sie ze czytania przede mna jest jeszcze sporo, inwestycji zreszta tez ,ale w sumie jako amator czasmi nie wiadomo gdzie zaczac.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MD, poczytaj i wystartuj z średnim zestawem, przemyśl go sobie od haczyka po koniec dolnika - ale rymnąłem :wink:

Skocz do sklepu i pomacaj.

Jak już znajdziesz swoje typy - wrzuć na forum, tu feederowców mnogo, coś poradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MD, nie łowię w Wiśle a Odrze i jej odnogach gdzie czasami prąd jest bardzo szybki i ściąga ciężkie zestawy więc mogę Ci tylko podpowiedzieć odnośnie szybkiej i dużej wody a nasze 2 największe rzeki nie różnią się w tym przypadku. Generalnie zrobisz tak jak napisał abu będziesz miał szansę połowić.

Po 1: koszyczki tylko kwadratowe lub trójkątne - dzięki temu zestaw nie będzie walał się po dnie i jechał z prądem. Dobre też są koszyczki z małymi wąsami.

2. Rurka antysplątaniowa z mocną agrafką - oryginały z reguły rozginają się. Ja robię tak że kupuję agrafki z krętlikami takie jak do spiningu i podmieniam. Krętlik też wykorzystuję w zestawie więc nic się nie marnuje.

3. Żyłka główna tak jak pisze kolega abu 0.25 w zupełności wystarczy pod warunkiem że będzie to żyłka firmowa tak jak pisał Ci warszawa_24 bo te zwykłe za 6-7 złociszy to można sobie wsadzić w buty. Osobiście używam i polecam Trabucco T-Force. Im grubsza żyłka tym większa powierzchnia naporu wody na nią więc szybciej robi się z żyłki balon i zaczyna ściągać.

4. Przypon 0.16 w zupełności wystarczy, bez przesady. To nie połów wielorybów a leszczy. 16 w zupełności poradzi sobie z 4 kilowym leszczem.

5. Kije, no cóż tutaj nie ma kompromisu, przynajmniej u mnie. Łowię heavy feederem cw. 40-150g i zwykłym feederem o cw. 40-110g. Heavy służy do dalekich rzutów w nurt itp a lżejszy do obławiania miejsc o słabszym uciągu gdzie mogę sobie pozwolić na koszyki do 80g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wracamy do tematu zgodnie z tym co polecil uzytkownik abu, podjechalem do sklepu i"pomacalem fiderki" no ale przedzial cenowy ma straszny rozrzut, wybor w sumie taki sobie a obsluga sklepu generalnie do wymiany a niby duzy sklep w Warszawie ( nie bede pisal, ktory zeby nikogo nie urazic).

O to co mialem w rekach ustawilem od najtanszej do najdrozszej:

Konger Arcus 390 cw 120g- cena 159 PLN

Cormoran Black Master -390 cw120g cena 179 PLN

Jakson Eternum 390 cw 150g - cena 196 PLN

Jakson Eternum 390 cw 150g - cena 196 PLN

Charisma 420 cw 100g-cena 196 PLN

Jakson Eternum 360 cw 150g - cena 212 PLN

Silver Eagle 360 cw 120 g 213 PLN

Mistrall Lexus 390 cw 100g cena 215 PLN

Cormoran Black Master 420 cw 70-180g cena 222 PLN

Konger Impact 360 cw 120 g 243 PLN

Cupido 390 cw 120g- 246 PLN

Mikado Archer 390 cw 120 g cena 247 PLN

Mikado Ultraviolet 390 cw120 g cena 272 PLN

a moze cos drozszego tylko czy ja jako amator odczuje roznice? wolalbym cos do 250 PLN i kolowrotek do 150 PLN na poczatek chyba wystarczy?

Niestety jestem amatorem i nie bardzo wiem co wziac. MA to byc na Wislem wiec pewnie cos ciezkiego pod 150g.

Nie rozumiem tez za bardzo dlaczego na niektorych jest np przedzial cw 70-180g? Czy to znaczy, ze tam gdzie jest cw np. tylko 120 to mniejszego obciazenia nie nalezy stosowac?

Acha jeszcze jedno wiem ze to nie temat tutaj, ale odradzono mi kolowrotek bez wolnego biegu bo podobo nurt mi zylke wyciagnie wiec juz w ogole zglupialem.

Nie wiem dlaczego polecali mi ta najtansza, odnioslem wrazenie, ze chyba sie nie sprzedaje i tylko dlatego.

Wyszedlem z niczym i czytam dalej moze w koncu podejme jakas decyzje dzieki wam.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MD, na początek wykonałeś dobrą robotę, czyli macanie sprzętu i gadanie ze sprzedawcami.

Generalnie jak to w handlu, olej marketingowe bzdety sprzedawców i producentów.

Poszukaj kija Konger Vega XXL 3.9m c.w. 150g

Tu znajdziesz go w dobrej cenie

http://www.szczupak.pl/index.php?site=shop∂=info&id=134

a moze cos drozszego tylko czy ja jako amator odczuje roznice? wolalbym cos do 250 PLN i kolowrotek do 150 PLN na poczatek chyba wystarczy?

Mówisz - masz, w tej cenie moim zdaniem najlepszy kij na rzekę, ma go mój kolega i sprawdza się na Wiśle i nie tylko, łowiłem nim parę razy.

Jeśli chcesz zmieścić się z kołowrotkiem do 150PLN, to polecam Ci Shimano Catana w rozmiarze 4000

http://www.allegro.pl/item745618149_shimano_catana_4000_fa.html

Nie rozumiem tez za bardzo dlaczego na niektorych jest np przedzial cw 70-180g? Czy to znaczy, ze tam gdzie jest cw np. tylko 120 to mniejszego obciazenia nie nalezy stosowac?

Z feederem dostajesz kilka szczytówek i najprościej jak można wytłumaczyć - jest tak- miękka szczytówka, mniejszy ciężar wyrzucanego zestawu, np. woda stojąca jezioro itd.

Twarda szczytówka - większy ciężar - duży uciąg rzeczny itd.

Oczywiście, że możesz używać mniejszego ciężaru niż minimalny, ale nie większego niż maksymalny i z doświadczenia z różnymi feederami różnych producentów powiem Ci, że najlepiej zachowują się w środkowym przedziale oznaczonym przez producenta.

Z czasem sam przekonasz się jak zarzuca się zestawem 40g a jak 140g.

Acha jeszcze jedno wiem ze to nie temat tutaj, ale odradzono mi kolowrotek bez wolnego biegu bo podobo nurt mi zylke wyciagnie wiec juz w ogole zglupialem.

Tego kompletnie nie rozumiem.

Feeder, drgająca szczytówka, stworzone są do łowienia bez wolnego biegu.

Wskaźnikiem brań jest właśnie szczytówka.

Owszem, można stosować kołowrotki z wolnym biegiem do feederów, wtedy, gdy używamy ich jak uniwersalne kije gruntowe i nie szczytówka jest sygnalizatorem brań a np. bombka, czy sygnalizator elektroniczny etc. Nurt wyciągnie Ci żyłkę, jeśli właczysz wolny bieg w kołowrotku. Stawiam na jakieś nieporozumienie między Tobą a sprzedawcą. :wink:

Wyszedlem z niczym i czytam dalej moze w koncu podejme jakas decyzje dzieki wam.

Wiem, że nic nie wiem :shock:

To dobra konstatacja na początek.

Nie jest tak źle,coś już wiesz.

Reszta przyjdzie z czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MD, nooo, to się cieszę.

Stawiam taka tezę, że w cenie 200PLN najlepszy heavy feeder na rynku.

Swoją drogą, to można by się pokusić o jakiś taki ranking użytkowników, to chyba kwestia dla admina, nie w formie plebiscytu a raczej recenzji z punktacją za plusy i minusy.

Taki ranking efekt/cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Pytanie,ktore kieruje do was to,jaki kij pozwoli mi na dalekie rzuty bez obawy,ze zostane na brzegu tylko z dolnikiem :mrgreen: Sortuje tematy i strony w internecie ale decyzja ciezka choc mam kilka typow chcialbym posluchac waszych opini :wink:

Aqualite Heavy Feeder 4,2m do 150g

Aqualite Heavy Feeder 3,9m do 150g

Mitchell Universe II Heavy Feeder 4.20m 80-180g

Mitchell Universe II Heavy Feeder 3.90m 80-180g

Browning Syntec Feeder XL 50-140g 3,90m

Browning AMBITION FEEDER 140g 4,20m

Jezeli ktos uzywa ktorys z tych wedzisk prosze o krotki opis :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zainteresowały mnie dwa kijki, a mianowicie:

Daiwa Aqualite Heavy Feeder 4,2m do 150g

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/daiwa-aqualite-feeder-g3-a11-p741-k7723.html

a także

Mitchell Universe II Heavy Feeder 4.20m 80-180g

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/mitchell-mitchell-universe-ii-feeder-g3-a11-p1297-k7224.html

Czy miał ktoś z nimi styczność? O jakim cw są przy nich szczytówki? I przy mitchellu ile wogóle ich jest? Ciekawi mnie czy Mitchellem naprawdę można machnąć ciężarem 180g.

Po Team Daiwa Heavy Feeder 3,9/150g, może rozejrzę się za jeszcze jednym rzecznym feederem, więc chciałbym dowiedzieć się coś więcej o tych dwóch kijkach.

Maniek lub Abu może wy coś pomożecie? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petryk_05, masz Team Daiwa HF2, w związku z tym masz jakieś odniesienie do mocnego rzecznego feedera.

Nawet nie myśl o Aqualite i Team Daiwa na sezon 2010. To nie ma nic wspólnego z feederami na rzekę a nawet na jezioro. O roboczym ciężarze ok. 80g - tak kije opisane 150g nie będą w stanie rzucić celnie więcej niż 80g., bo są miękkie jak witka wierzbowa.

Niestety na ten sezon Daiwa wypuściła feederowy chłam, pisałem o tym w wątku założonym przez Ciebie

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=7079&start=105

Jeśli chcesz do pary, to kup sobie jeszcze sprzedawane feedery sygnowane HF2.

A jak myślisz o innych kijkach na rzekę, to popatrz na te

Saenger Master Edition

http://shop.angler-bedarf.de/Ruten/Feederruten/Saenger/Saenger-Master-Edition-High-End-Feeder-3-teilig::967.html

Zammataro Master Piece

http://www.zammataro.de/Ruten_Balzer.pdf

Tu mały pokaz Zammataro

Od tegorocznej Daiwy stój daleko w sklepie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Sanger bardzo fajny. Ciekawa byłą też Mosella Evo Long Cast (czy jakoś tak) ale chyba z teog co pamiętam bardzo droga. Jednak narazie nie mam w planach kupna drugiego feedera, ale zawsze warto wiedzieć na przyszłość :)

A miałeś może styczność z tym Mitchellem do którego podałem link wcześniej?

Przypuszczam że za tą cenę nie można się spodziewać cudów, ale nie mówię że to zły kijek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.