Skocz do zawartości
tokarex pontony

Lowisko Brzegi 1,3


platinumx

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
czy wie może ktoś czy na brzegach wielickich jest otwarty szlaban czy już go zamknęli.. ?

cześć byłem na brzegach w ubiegłą sobote i normalnie był otwarty, brzegi wielickie wtedy były bardzo oblegane chyba było tam jakieś większe zarybienie, bo na wielickim zbiorniku było więcej ludzi niż na zbiornikach pzw łącznie :D

PS. Wyników wtedy nie miałem żadnych choć pomachałem trochę za pstrągiem na brzegach nr 3 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info

niby można klucz pobrać w zarządzie PZW ale nie widzi mi się specjalnie po to na BULWAROWĄ jechać.... szkoda że nie wysyłają listem za opłatą..

a ja czasem śmigam na brzegach... ale też ostatnio na "0"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj po raz kolejny odwiedziłem brzegi nr 3, tym razem z bratem który ganiał ze spiningiem za pstrągiem a ja postawiłem na dwie gruntóweczki z rosówką, wyniki : brat przyłowił maluteńkiego szczupaczka na oko +- 40cm nawet nie mierzył tylko od razu wypuścił, mi natomiast przez kilka godzin skubała konsekwentnie drobnica, nie doczekałem sie nawet porządnego odjazdu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja auto zostawiam przy zabudowaniach przy ulicy Lutnia i kopytkuje do "3" albo "1"

a ostatnio podjeżdżałem pod szbiornik Wielicki zaraz za szlaban i stamtąd podążałem do "3" bo szczerze niby droga zrobiona a po tych dziurach szkoda mi auta gonić. Niestety terenówki robią swoje i po deszczach niesamowicie niszczą drogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poprawiło się coś jeśli chodzi o dojazd od strony s7, czy nadal jest camel trophy?

Sam odpowiem na własne pytanie ;) Jest jeszcze gorzej niż w zeszłym roku. W przypadku deszczu wszystkim odradzam, można się nieźle zakopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Spędziłem dziś około 7 godzin na Brzegach. Ludzi masa, większość z nich siedzi z żywczykiem i niektórzy nawet połowili. U mnie 5 sztuk szczupaczka w przedziale 35-45 cm. Pod koniec przy brzegu spada mi ładna 70 i to spore zaskoczenie, bo myślałem, że już tam takich nie ma. Wszystkie ryby na białego fatty, innych gum ruszać nie chciały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ze spinem 4-5godzin, bez rezultatu. W drugim rzucie przyzwoity okoń, później martwo. Dzięki pajonk za miłą rozmowę, powspominaliśmy stare rybne czasy :D. Na Brzegach rybka jest, tylko trzeba się wstrzelić w dobrą porę, przy tej ilości białorybu żer trwa pewnie do trafienia pierwszej większej rybki co przy tej ilości trzcin i innego podwodnego zielska trudne dla szczupłego pewnie nie jest. 1 maja złowiłem na Brzegach szczupaka 67cm, miałem jeszcze 2 wyjścia grubych 70-tek, jeden zawisł na holowanym okoniu, drugi zainteresowany był szczupaczkiem 35cm którego przyciąłem na gumę. Biała ryba rozeszła się na dobre po zbiorniku, łatwiej o grubszego kaczodzioba będzie dopiero na jesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wczoraj ze spinem 4-5godzin, bez rezultatu. W drugim rzucie przyzwoity okoń, później martwo. Dzięki pajonk za miłą rozmowę, powspominaliśmy stare rybne czasy :D. Na Brzegach rybka jest, tylko trzeba się wstrzelić w dobrą porę, przy tej ilości białorybu żer trwa pewnie do trafienia pierwszej większej rybki co przy tej ilości trzcin i innego podwodnego zielska trudne dla szczupłego pewnie nie jest. 1 maja złowiłem na Brzegach szczupaka 67cm, miałem jeszcze 2 wyjścia grubych 70-tek, jeden zawisł na holowanym okoniu, drugi zainteresowany był szczupaczkiem 35cm którego przyciąłem na gumę. Biała ryba rozeszła się na dobre po zbiorniku, łatwiej o grubszego kaczodzioba będzie dopiero na jesień.

Witam stonek. Miło było porozmawiać o lepszych niż tegoroczne wynikach ;)

Był ktoś ostatnio na Brzegach? Coś gryzie? Wróciłem z bardzo słabych "występów gościnnych" na mazurach i mam lekkie ciśnienie na krakowskie szczupaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel pociągnął szczupaka 78cm podczas samotnej wyprawy w biały dzień - na 3.

Byliśmy też dzień po zarybieniu pstrągiem tęczowym (tak dzień po, termin zarybienia został przesunięty) ale bez rezultatów, pstrąg trzymał się na środku i tylko nieliczni coś złowili, sztuki pomiędzy 30-40cm, parę kontaktów ze szczupakowym przedszkolem.

Kapusta odbiła na dobre, o cienkich żyłkach można zapomnieć, tylko plecionka w tym momencie.

Od tego czasu mamy przerwę, praca, żony i pogoda. Uderzam do Gródka nad Rożnów na Boże Ciało, teraz nabieram apetytu na parę dni mocnego czesania :)

edit: coś potężnego uderzyło w pstrągi stojące na środku zbiornika, naprawdę prawdziwa łódź podwodna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem od 8:00 do 11:00 na jedynce i przeżyłem ogromy szok nawet pobicia nawet żaden pistolet nie zaatakował konkretne zero

Nie pamiętam już wyjazdu na brzegi bez pobicia nawet żadnego śladu na gumie...

Kicha totalna.. a pogoda wczoraj z rana wydawała by się idealna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj od 17 do 20 pochodziłem po 1a i 3a ze spinningiem.

Po pierwsze zasypali ziemią z budowy najlepsze miejscówki (zachodni brzeg) na zbiorniku 1a, jak to zobaczyłem to się załamałem :sad: .

Efekt mojego rzucania to jeden pistolecik i dwa pobicia (też pistolety). Łowiłem na gumy 7-10cm (brokaty, perły, seledyny - Predatory, Cannibale i Lunatiki) oraz na Algę nr 1.

Generalnie na zbiorniku 3a brzegi pozarastały roślinnością podwodną i nie ma gdzie rzucać, samo zielsko.

Na środku zbiornika latające ryby :shock: , pstrągi tak żerują?

Chyba jednak Brzegi odpuszczę w tym sezonie i będę katował Przylasek.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na środku zbiornika latające ryby :shock: , pstrągi tak żerują?

Z tego co mi się obiło o uszy to właśnie jest tak jak mówisz, pstrąg siedzi na środku stawu nr 3 i teraz już ciężko jakiegoś utrafić, a co do zielska, na bagrach jest to samo byłem w środę rano i się mocno zdziwiłem. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na brzegi to dopiero na jesień jak to dziadostwo opadnie,

Szczupaki też pochowane w zielsku i weź go traf.

A co do pstrąga to tylko łódka albo ponton :)

Ja na razie brzegi odpuszczam po ostatnim wypadzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Brzegach w miesiącach wakacyjnych jest niestety tylko kilka miejsc, gdzie można w miarę spokojnie połowić na spinning. Zazwyczaj są one zajęte przez spławikowców / grunciarzy.

Nie ma jednak co żałować, zwłaszcza, że od niedzieli Wisełka i sandacze :)

Na Brzegi powrócę ze spinningiem w pażdzierniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W piątek posiedziałem po pracy ze znajomym na Brzegach za sandaczem, zakończyliśmy połowy po północy.

Bez brania, namierzyliśmy jedynie latarką pod brzegiem młokosa koło 40cm, towarzyszył nam przez dobre 2 godziny.

Natomiast nurtuje mnie jedna sprawa, w tarlisko uklei walnęło "coś", dźwięk przypominał uderzenie dechą o wodę, ryba z serii "big mama", było już zupełnie ciemno, raczej boleni tam nie ma, szczupak i okoń raczej też odpada, może sum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek posiedziałem po pracy ze znajomym na Brzegach za sandaczem, zakończyliśmy połowy po północy.

Bez brania, namierzyliśmy jedynie latarką pod brzegiem młokosa koło 40cm, towarzyszył nam przez dobre 2 godziny.

Natomiast nurtuje mnie jedna sprawa, w tarlisko uklei walnęło "coś", dźwięk przypominał uderzenie dechą o wodę, ryba z serii "big mama", było już zupełnie ciemno, raczej boleni tam nie ma, szczupak i okoń raczej też odpada, może sum ?

Jak najbardziej. Na Brzegach nożna spotkać bardzo ładne sumiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.