Skocz do zawartości
tokarex pontony

Podrywka


andi64

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

zgodnie z obowiązującymi przepisami - podrywka to narzędzie rybackie, które nie dość że musi być zarejestrowane to jeszcze używać może ją tylko uprawniony do rybactwa - kiedyś powszechnie była stosowana przez wędkarzy ! a wiadomo przyzwyczajenia zostają ! hehe - może to jest dziwne, że podrywka to narzędzie rybackie - ale zgodnie z przepisami prawa tak - i niestety wędkarz nie może jej używac !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Anonymous

niedawno ide na taki mały stawik moze 30 m na 15 :D i patrze a tam gosc stoi i na podrywke łowi, podchodze tak z 10 m od niego a on do mnie, zacytuje " Co jest Ku*** wy*** ja tu łowie, idz z tad" zdygałem sie troche, i myslalem nad tym aby zadzwonic na policje no ale.....co powinienem zrobić jesli jeszcze raz cos takiego sie powtorzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem jak prawnie to wygląda, ale nie przypuszczam, by oczko o takich wymiarach miało nadany nr łowiska, w związku z czym jest pewnie traktowane jako "dzikie oczko" a tam ... wolna amerykanka. Szybciej gajowy Marucha by go pogonił, bo MO pewnie miałaby to w głębokim poważaniu :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z podrywką podobno było tak , że jakiś czas temu zakazano połowu na żywca i podrywkę automatycznie też cofnięto , a kiedy żywiec powrócił do łask ktoś zapomniał przywrócić podrywkę i nie wolno jej nawet posiadać , a szkoda bo przecież podrywka to najlepszy sposób na złowienie żywca. może by napisać petycję do ministra rolnictwa z proźbą o przywrócenie podrywki wędkarzom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

policja jest bosem i sie bujaja polonezami a przepisy i wykroczenia maja głebiej nic mozna to sobie wyobrazic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

witam potrzebuję wymiarów podrywki a dokładniej długość jednego elementu konstrukcj od oczka na które zakłada się siatkę do oczka zamontowanego w krzyżaku chodzi o podrywkę o wymiarach siatki 1m/1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm camillusPL, nie wiem czy wiesz ale łowienia na wodach PZW podrywka jest zakazane:(( chcesz zywczyka to albo sklep wedkarski albo malutki slawiczek..to smutne ale prawdziwe!!!! no chyba ze chcesz na prywatnych stawach tej podrywki uzywac to inna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łowienia na wodach PZW podrywka jest zakazane

Na wszystkich wodach w Polsce nie tylko na PZW. Ostatnio to analizowaliśmy z kolegą Tomii :wink: . O zakazie nie mówi regulamin a ustawa którą wyszperał Tomii:

http://www.psr.waw.pl/podsum.html#podrywka

A która określa podrywkę jako narzędzie rybackie na które wymagane są uprawnienia do rybactwa. Używanie podrywki jest przestępstwem.

camillusPL, jest z italii ....

I tego się trzymajmy :wink: Jeżeli ktoś potrafi odpowiedzieć na pytanie kolegi to proszę bardzo i kończymy temat :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie aktualnie wędkuję w Italii a tutaj jest zakaz tylko przez 2 miesiące w roku

a potem do ataku a ponieważ mam możliwość zrobić sobie takie cóś w pracy to po co kupować jedynie kupię siatkę i chodzi o to żeby jej za bardzo nie naciągnąć bo zrobię trampolinę i będę te rybki łapał w locie także bym poprosił o te wymiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Gdy jeszcze wedkowalem w kraju podrywka byla dozwolonym "narzedziem" pozyskiwania zywca.Z czasem wprowadzono minimalny rozmiar oczka siatki(bodajze 1na 1cm).Z "przeciekow" krajowych dowiedzialem sie ze w 2004( lub 2005) PZW wprowadzil zakaz uzywania podrywki.Ciekaw jestem z jakim oddzwiekiem spotkal sie(ten zakaz) wsrod wedkarzy i czym umotywowano to "novum" :?:.Wszak pozyskiwania drobnicy w ten sposob towarzyszyl wedkarskiej braci od....zawsze :?::!:.Pozdro-Radek.

P.S. Jesli jednak wolno uzywac podrywki to" sorka" z przepisami PZW nie jestem na bierzaco :!::smile:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.