Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wykres do tematu "jak było dziś na rybach?"


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

@ P

Zycze przyjemności na rybach.

John

Ps. Skoro już się tak zapaliliście do tego to może by spróbować wyrwać od PZW trochę danych z rejestrów może nawet z kilku lat i jakby to podpiąć pod dane kalendarzowo-

pogodowe/kopalnia wiedzy z małą poprawką na nierzetelność ale tu podawane dane też będą z jakimś marginesem błędu/Jakieś mądre pismo i jest szansa.

A miałem do tego palca nie dokładać ale już więcej nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzieki John

Fajny pomysl dorzuciles warty rozwazenia aczkolwiek co do rejestrow to mam opory bo spora czesc jest wypelniana z marszu przy oddawaniu ich do kola

Poza tym czy PZW sie zgodzi

No i na dodatek pozostaje taki prozaiczny problem jak wprowadzenie danych bo jesli bedzie sie to robic na biezaco np rownolegle do opisywania relacji jakis szerszych na forum to zajmuje malo czasu ale wklepanie ilus tam rzeczy od razu jest strasznie nudne :roll:

Poza tym byc moze ogolnie caly projekt a raczej jakies wnioski z niego plynac poszerza nasza wiedze na ryby choc i tak nigdy wynik brana nie bedzie matematycznym wynikiem jakiegos rownania gdzie zmiennymi beda przynenta wedka rodzaj zbiornika itp :cool:

Dlatego i tak kazdy bedzie mial na to ochote a nie gdy wnioski z programu beda podpowiadaly najwieksza szanse bo to tylko statystyka (i wrozenie z przeszlosci co nie zawsze ma sens bo jest tyle czynnikow ktorych nie jestesmy w stanie rozpatrzec :roll: )

Poza tym nie chodzi by zlapac kroliczka (rybke) tylko go gonic :cool::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ All

Ja osobiście uważem że te Wasze pomysły delikatnie mówiąc i bez obrazy są o dupę potłuc.Moje wyobrażenie o wędkarstwie jest zupełnie inne i nie ma w nim miejsca na tabele ,wykresy czy rachunki prawdopodobieństwa.Jest to moje hobby ponieważ obcuję z przyrodą i patrzę na wodę w każdej nadażającej się chwili , a nie tylko wtedy gdy to jakiś program pokaże bo inaczej nie ma po co iść na ryby..Myślę że Wasze pomysły biorą się z tego że rozwój techniki jest tak szybki, tylko zastanówcie się czy wszędzie go trzeba wprowadzać.To że ryb w naszych wodach jest coraz mniej to nie tylko wina kłusoli czy pzw ale też tej rozwijającej się techniki. Jeśli już stworzycie te swoje programy to żebyście nie obudzili się z rekoma w nocniku bo nie będzie już na czym tych programów wykorzystywać.Pamiętajcie że każde lekarstwo ma też działenie uboczne.

W nowym 2007 życzę Wam jak największej ilości wypraw na ryby to może nie będziecie mieli czasu myśleć o głupotach. :lol:

John

Masz troszkę racji w tym co mówisz. Ja też jak tak sobie to przemyślałem, to nie do końca taki program byłby wykorzystany w naszych wypadach na ryby. Po prostu i tak idziemy na rybki wtedy, kiedy mamy czas, bez względu na pogodę, czy księżyc.

W złapaniu ryby to chyba bardziej decyduje doświadczenie, własne wnioski i obserwacje z nad wody, a tego to ciężko wklepać w jakąś bazę.

Co do samego programu to spodobało mi się wyzwanie :) W sumie to chyba była by trochę sztuka dla sztuki, ale niezła satysfakcja ze zrobienia czegoś takiego. No i mozna by się przy tym wiele nauczyć ;), spotkać z ciekawymi problemami itd. :)

Martwi mnie tylko tempo życia i brak czasu na cokolwiek :(, to jedyna rzecz jaka mogła by przeszkodzić w realizacji takiego projektu.

Zgadzam się z Tomaszkiem, że to pewnie nie wypali, ale jakby wypaliło i w miarę działało to satysfakcja była by ogromna :)

Pozdro,

Apacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Dane pobiera ze stacji meteo..

Domyslnie jest ustawiona stacja Warszawa-Okęcie.

Ja,ze jestem z Gdańska ustawilem sobie w opcjach na Gdańsk-Port,Albo Gdańsk-Rębiechowo

Patrzyłem ,że jak dla ciebie to jest stacja Kraków i stacja Kraków-Balice.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Dane pobiera ze stacji meteo..

Domyslnie jest ustawiona stacja Warszawa-Okęcie.

Ja,ze jestem z Gdańska ustawilem sobie w opcjach na Gdańsk-Port,Albo Gdańsk-Rębiechowo

Patrzyłem ,że jak dla ciebie to jest stacja Kraków i stacja Kraków-Balice.

pozdrawiam

Ok, rozumiem. Tylko zastanawiałem się skąd on fizycznie te dane pobiera ...

Tworca tego programiku napisał, że "Dane z serwisu weatheronline.co.uk dostępne tylko na stronie WWW" Poszperałem troche na tej stronie ale nie znalazłem żadnych informacji na temat pobierania danych z tego serwisu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem troche na tej stronie ale nie znalazłem żadnych informacji na temat pobierania danych z tego serwisu
Nie widziałem tej strony ale najczęściej tego typu usługi realizuje się przez Web Services. Można je zindentyfikować (obejżec ich interfejs) przez UDDI

http://en.wikipedia.org/wiki/Universal_Description,_Discovery,_and_Integration

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem troche na tej stronie ale nie znalazłem żadnych informacji na temat pobierania danych z tego serwisu
Nie widziałem tej strony ale najczęściej tego typu usługi realizuje się przez Web Services. Można je zindentyfikować (obejżec ich interfejs) przez UDDI

http://en.wikipedia.org/wiki/Universal_Description,_Discovery,_and_Integration

Wiem, wiem, tylko wlasnie nie znalazlem ani słowa o tym na tamtej stronie. Poza tym kiedys tam (ponad pol roku temu) chcialem znaleźć taki servis pogodowy dla Polski i sie nie udało. Tylko , że pół roku w dziedzinie informy to taki skok, że wszystko sie może zmienić...

Po sesji, jak w pracy nie beda cisnąć za bardzo to coś poszperam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Znalazłem perełkę na śmietnisku historii...i nieco zaciekawił mnie ten temat. :roll:

Czy może mi ktoś ze starszych użytkownik forum , napisać jak w końcu się skończyła sprawa tego "projektu". Czy wydarzyło się coś jeszcze w tej sprawie poza tym co tu mogłem przeczytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 roku temu strona www.jakbylonarybach.hostedwindows.pl jeszcze istniała, sam dałem kilka wpisów, teraz już nie istnieje, chyba nie wypaliło. Brakowało rubryk do przynęt, długości złowionych ryb, właściwie można było tylko wpisywać ilość ryb i warunki atmosferyczne jakie panowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja zaglądam czasami na stronę WWW.grzyby.pl i tam jest mapka, która daje nam przybliżony obraz występowania grzybów. Myślę, że taka forma prędzej by się przyjęła, ponieważ:

-Nie każdy chce podać dokładną lokalizację swoich miejscówek

-Dla takich amatorów jak ja taka forma jest wygodniejsza do zdawania relacji z połowów.

-Profesorowie wędkarstwa i tak notują sobie skrupulatnie wszystkie szczegóły na własne potrzeby, a tu widzę potrzebę ogólnej wiedzy miejsca połowów (województwo, jaka woda, przybliżona lokalizacja)

-Taka forma dałaby lepszy wizualny obraz presji na poszczególne regiony.

- Po info, że gdzieś się pojawiły grzyby to jeszcze można zdążyć nazbierać coś do koszyka, ale z rybami to, co innego :razz:

-Krótki komentarz, jaki gatunek był poławiany i może kg dałby też obraz, jaki gatunek jest bardziej wyjmowany z wody w poszczególnych województwach.

Taka forma według mnie będzie bardziej wiarygodna niż rejestry. Siadam przed kompem, klikam na mapę, zaznaczam województwo, rzeka, gatunek, kg, ewentualnie przynęta i poszło. Żyłki, haczyki, kołowrotki itp. to można na forum wymieniać. Sposoby połowu i cała historia to sam chętnie czytam, ale myślę, że właśnie na osobnych tematach fajnie jest obejrzeć fotkę i komentarz.

Wtrąciłem swoje trzy grosze, ale może takie rozwiązanie byłoby na początek dobre. Z czasem jak by temat chwycił można zawsze rozbudować mapkę o dodatkowe dane. Widzę, że innych i mnie przeraża bardzo rozbudowana tabela. Są głosy, MINIMUM INFORMACJI, ale to chyba jest ta trudność, bo każdy widzi to inaczej. Ja ze swojej strony chętnie pochwalę się swoimi osiagnięciami. Na forum grzybiarzy to robię to tu tym bardziej. Jak na razie jeszcze jestem bardziej wędkarzem niż grzybiarzem :wink: pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.