Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Dla "NOWYCH" - przedstaw się :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Cześć. Jestem tu nowy.Moja ulubiona metoda to spinning, a ryby na które najczesciej poluje to sandacz i okoń.Mieszkam w Łomiankach i najczesciej łowie na Wiśle w okolicach od Warszawy do Wyszogrodu.Pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie zaszkodzi trochę autopromocji?

Od kilku lat, trzy razy dziennie, wspólnie z łaciatym odbywamy dłuższe lub krótsze spacery po okolicy. Jesteśmy jednym z elementów pejzażu naszego Osiedla. Rozpoznawalnym przez przechodniów, a szczególnie przez dzieci.

Dalmatyńczyk swoją popularność zawdzięcza filmowi animowanemu Walta Disneya. Powstałemu, o czym nie każdy wie, na podstawie opowiadania Dodie Smith.

Zdarza mi się być zazdrosnym o jego popularność. Dzieci na spacerach z matkami, a bywa że i nastolatki, pytają czy mogą go pogłaskać?

Pomyśleć, że zaledwie kilkadziesiąt lat temu, to samo pytanie dotyczące mojej osoby, widziałem w oczach mijanych na ulicy rówieśniczek? :lol:

Cóż, każdy w życiu ma swoje pięć minut.

ca28b2a8344c71cbmed.jpg

Na spacerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Już jako 14 letni chłopak przemierzałem z bambusem odrzańskie brzegi. Później nastąpiła przerwa - służba wojskowa , żona , dziecko. Teraz po wielu latach ponownie powróciłem na stare miejsca których nie mogę poznać. Wiele się zmieniło w metodach połowu i przynętach i mam nadzieję , że obecność na tym forum troszkę mi pomoże odnaleźć się w rzeczywistości. Najczęściej wędkuję na Odrze, w lecie - feeder a jesienią - spinning.

O kurcze co ja piszę - chyba powinno być staram się wędkować jeśli wziąć pod uwagę obecność na tym forum wielu autorytetów.

Pozdrawiam całą brać wędkarską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

Mam na imię Jarek.

Wędkuję od 97 roku czyli jak miałem 10 lat :) Tą pasje zawdzięczam dziadkowi Stasiowi który zabierał mnie na ryby i pomógł wyrobić kartę i za to jestem mu ogromnie wdzięczny.

Na chwilę obecną uwielbiam łapać na spining ale jak mam możliwość posiedzę też ze spławikiem a coraz częściej połapię również na muchę (brak mi doświadczonej osoby do kilku rad co do techniki).

Prywatnie studiuje prawo i pracuję w kancelarii adwokackiej.

najczęściej można mnie spotkać nad rzeką WKRA która jest łowiskiem tak zaskakującym jak pogoda w naszym pięknym kraju:).

Nie lubię ludzi, którzy łamią pewne przepisy. Ja wolę rybki wypuszczać może kiedyś jeszcze je złapię. Nie mam nic przeciwko wędkarzom którzy wezmą sobie rybkę do usmażenia z łowiska, tylko z umiarem.

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem.

Jestem tutaj nowy ale za niedługo będę stary.

Mam nadzieje że czegoś się dowiem od was a wy ode mnie.

Mam już swoje zdanie na temat wielu rzeczy w wędkarstwie dlatego pewnie nieraz będę się z kimś kłócił i sprzeczał broniąc swojego zdania ale ja już taki jestem i twierdzą że konstruktywna kłótnia czy sprzeczka prowadzi do dalszego poznania i rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na imie mi Janusz. Mam 62 lata, łowie niecałe 50. Można powiedzieć, że na rybach zjadłem żeby, przemierzyłem cała europe po łowiskach. Łowie głownie z gruntu, znajomi wędkarze mówią na mnie "król karasia" hehe.

Po złowieniu zawsze zabieram ryby (mimo ze ich nie jem), ale place zlodziejskie skladki i ryby sa moje wiec je biore.

Jesli ktos chce sie poradzic lub pogadac zapraszam na PW

Pozdrawiam, Janusz "StarySum"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Po złowieniu zawsze zabieram ryby (mimo ze ich nie jem), ale place zlodziejskie skladki i ryby sa moje wiec je biore.

Jesli ktos chce sie poradzic lub pogadac zapraszam na PW

Pozdrawiam, Janusz "StarySum"

Witaj Janusz !

Napisałeś 7 postów a już wiadomo kim jesteś - lepiej nie udzielaj rad ludziom na forum, dla dobra wędkarstwa i ochrony ryb

odpisujesz gościowi ze nie kupi wędki za 150 zł - ba - ze za ta kasę nie kupi nawet dobrej żyłki... ale 200 zł za szwedzki stół pełen rybiego mięsa uważasz za złodziejską składkę...

innych postów, m.in cła za przywiezione z USA kilka szpulek Power pro nie komentuje... moralność kalego...

przepraszam ze to musialem napisać, ale żenada stary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

Wędkarstwem zainteresowałem się mając 10 lat. Pasję tą uprawiałem przez lat 7, był to głównie spinning (okonie, szczupaki, sporadycznie sandacz), rzadziej spławik. Po równo dwudziestoletniej przerwie powracam do wędkowania, tym razem z synem, który ma 8 lat, który sporo czyta, ogląda wędkarskie programy na Discovery Channel, więc rokowania są niezłe. Ta wiosna będzie naszym pierwszym wspólnym sezonem. Od jakiegoś czasu czytam Wasze porady odnośnie sprzętu, coś już zakupiłem, resztę nabędę jak zgłębię temat technik i sprzętu.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.