Skocz do zawartości
tokarex pontony

Brynica


abc

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz jechać i się pobawić i sorki jeśli cię uraziłem tym jedzeniem ryb po prostu ostrzegałem że z tej wody nie bardzo rybka jest do zjedzenia:) Ja również jeżdżę ale nie na jeziora bo t mnie nie interesują jak tylko się zacznie sezon to do listopada Wisła tylko,a na kanał gliwicki też smigałem i powiem że łowiło mi się extra,ale te opłaty dodatkowe weszły i odpuściłem bo nie będę płacił Katowice-

opole i Kraków bo wypłaty braknie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

tam mam opanowane od mostu drogowego na niezdarze do samego ujścia rzeki do jeziora.

W roku nawet tam połowiłem okoni a i zębate się trafiły, w dołkach siedziały leszcze nawet ~60 cm ale spuścili wodę na zbiorniku przed zimą i znów zrobił się z rzeki skromny płytki potok który jedynie może zaoferować płotki max 15 cm i okonie max 10 cm..... żenujące, a myślałem że się tam to wszystko powoli odbuduje... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruhh,ciekawe ze na odcinku o którym ty mówisz sa ryby,mieszkam w boborwnikach,do brynicy mam 200m i na wysokosci oczyszalni i dzialek nigdy nic nie zlowilem :evil: 2 lata temu po powodziach gdy kolo stacji benzynowej w brynicy szukalem ochotki do podbieraka wpadlo mi kilka ploci i tyle

Swoja droga,na tym odcinku co ty mówisz idzie wybrac sie z feederkiem czy lepiej splawik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,do brynicy mam 200m i na wysokosci oczyszalni i dzialek nigdy nic nie zlowilem

szukalem ochotki do podbieraka wpadlo mi kilka ploci i tyle
to jak sie starasz ze na wedke nic nie mozesz złowic a do podbieraka same wpadaja? :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe,nie mam ochoty jakos na niej siedziec,od 30 lat nie ma tu wedkarzy,no i rzeka ma w tym miejscu max 4m szerokosci,i strasznie szybki nurt :???: no i kiedys bylo nad nia wysypisko... :neutral:

Za to obok jest stare koryto,jeszcze 5-6 lat temu lowilem w nim karasie po 1kg i liny do 2kg,czasem jakis szczupak itd. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel ja mówię o odcinku który jest przed zalewem kozłowa góra, od mostu drogowego w niezdarze po most kolejowy i aż do zalewu.

Wiem że tam od namiarek aż prawie do wojkowic jest strasznie wąska rzeka i bardzo mocny nurt, nigdy nie widziałem tam kogoś kto by łowił. Za brynicą na namiarkach były 2 stawy, został jeden który nie zamarza, czy to woda z osadników z kopalni ? są tam rybki i czy można tam łowić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,dokladnie jest tam tylko 1 staw dzierzawiony przez PZW-dawniej tam byl osadnik z kwk julian,sa tam ryby,lowilem tam kiedys,duzooo mulu tam jest :roll:

Swoja droga,myslalem ze piszesz o odcinku brynicy przy drodze na Dabrówke Wielka,tam gdzie wpada jaworznik do brynicy :lol:

Aha,i na tych osadnikach na przynete polecam ochotke :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten osadnik ma swój nr łowiska i jest ogólnodostępny ? na jakie ryby tam można liczyć ? i tam jest tak jak myślałem cały czas woda ciepła ?

jeśli chodzi o brynicę w odcinku dąbrówki tam gdzie wpada jaworznik, to polecam. Tak jak pisaliśmy wcześniej... gdy schodzi woda z kozłowej warto się tam wybrać bo można spotkać wiele rybek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy obecnie osadnik jest dzerzawiony przez PZW,ale kiedys byl,woda am zamarza ja wszedzie,ryby jakie zlowilem tam to leszcz,karp,ploc,okon-podobno sa szczupaki i karasie,ale nigd nie widzialem ich tam :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobote tamtędy jechałem i widziałem że lodu nie ma a woda paruje co przy takich temperaturach jest bynajmniej dziwne :mrgreen:

i takie pytanko jeszcze mam, długo to tam już jest ? warto pokusić się o coś większego ?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na jakieś ryby nie ma co zbytnio liczyć, kiedy tamtędy przejeżdżam to się zatrzymuję i podpytuję. Rzeczywiście można tam połowić ładne leszcze i płocie ale jest jedno ale.. musi to być po powodzi, kiedy z rzucają wodę wraz z rybą w Kozłowej Górze. W tamtym roku takiej sytuacji nie było. Swoją drogą na tamie w Kozłowej Górze powinny być zamontowane urządzenia odstraszające ryby podczas spuszczania wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jade na Brynice . Jak ktoś jest szczery i chętny ,to niech poradzi ,czy warto.Tzn: Czy w ogóle jakaś rybka bierze .Będe łowił w rejonie Wojkowic --pierwszy raz będę.Za każda podpowiedz serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka:) byłem dziś na Brynicy i powiem że....totalne 0:(,koło mostu nic tylko łabędzi z 50sztuk na pewno,a kanał zamarznięty,choć są miejsca na nim gdzie odmarzło i można łowić i tam tez 0,rybka nie żeruję,łowiłem z 2,5h łącznie kanał i rzeka na pinę i ochotkę-trzeba poczekać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wcześniej z tymi białymi żebrakami, woda w okolicach niezdary poszła do góry więc powinni zacząć spuszczać wodę ze zbiornika, chociaż ze względu na lód to nie wiem czy by to było bezpieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylismy tydzień temu z kumplami.Przez 6 godzin zero brań i po południu podeszła płoć i krąp.

Przez 3,4 h kilkadziesiąt rybek . Jednak byłem w niedziele i przy tym wietrze już nie było tak dobrze. ... Dość chimerycznie rybka bierze i trzeba dobrze z miejscem trafić i dobrze zanęcić .

Jak my ciągneliśmy rybe za rybą 10 metrów od nas facet przez 4 h ani brania nie miał . Płocie dość małe ,jedna na kilka trafi się godna uwagi ,krąpie względne.

Ciężko powiedzieć co można sie spodziewać na wekend. Podobno rybka w miare sie rusza gdzieś koło tamy przy zbiorniku Świerklaniec ?..Nie wiem ,koledzy mi napisali na jednym z forum że na tym odcinku bierze dość fajnie płoć ,jak jest naprawde?

Co do spiningu, to chodziło kilka osób z wędeczkami ,ale bez efektów.

Myśle że po tak ciepłym wekendzie będzie można już uderzyć na zbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje w sobbotę wypad na jakąś rzekę, chyba padnie na brynicę, czy przed tamą na kanale można łowić albo sama rzeka zaraz za kanałem, jest tam jak połowić ? Autem można dojechać czy trzeba cisnąć z buta od drogi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perwer podejrzewam że nie kozłową nie ma sensu się jeszcze wybierać, tydzień temu był lód 30 cm... więc pewnie poczekamy do kwietnia hehe

ryba tam bierze jak ławicą spadnie z kozłowej na tej brynicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.