Skocz do zawartości
Dragon

Szczupak-metody i sposoby


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Doszły mnie słuchy,że w sobotę 30 kwietnia nie można było jeszcze łapać szczupaków. Wszyscy dobrze wiedzą że w regulaminie (od kiedy pamiętam) jest zapis że jeśli ostatni dzień okresu ochronnego wypada w dzień ustawowo wolny od pracy to ten okres zostaje skrócony. Byłem na rybach w sobotę i spotkałem kilku kolegów wędkarzy którzy byli zupełnie zdezorientowani!!! Jedni powołując sie na regulamin twierdzili że można łapać a drudzy powołując sie na artykuł w lokalnej prasie że nie wolno. Odnalazłem ten artykuł i cytuję:- " Zgodnie z nową wykładnią prawną ,sobota 30 kwietnia nie jest uznana za dzień ustawowo wolny od pracy,, w związku z tym połów szczupaka możliwy jest od 1 maja" Byłem zaskoczony bo opierając się na regulaminie byłem pewny że można łapać!!! a zwłaszcza iż ostatnio szukałem w internecie regulaminu aby sprawdzić czy zaszły jakieś zmiany i na nic takiego się nie natknęłem a przy opłacaniu karty też takiej informacji nie otrzymałem. Czekam na wypowiedzi na ten temat, podzielcie się ze mną swoimi spostrzeżeniami i opiniami.Według mnie coś jest nie tak jak powinno!!! Pozdrawiam. MOBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 378
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dziś sprawdzał mnie strażnik i zapytałem jak to jest z okresem ochronnym na szczupaka. powiedział że przyszło odgórnie że niema żadnego skracania tegoż okresu .[chyba że to zarządzenie koła Przemyskiego] a więc sprawa oczywista. A dziś chwalili mi się członkowie ściśle jeden jakie to on wczoraj łapał szczupaki. a więc sam niewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

w końcu zaczoł się sezon na szczupaka. mieszskam nad samym jeziorem i już 1 maja wyszedłem rzucić sobie na blaszkę, pierwszy zarzut i szczupaczek. :D mały bo miał tylko 44 cm ale zawsze jest, oczywiście wrócił do wody. Następnego dnia także poszedłem i zerwałem 4 blachy:(. POZDRAWIAM WSZYSTKICH Z KARTUZ :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

witam :)

przyznac mi się tu, który/a jdzie 30 kwietnia na szczupaki ???

ja osobiście jade juz 29 nad dunajec w okolicy czchowa. Mam tam kilka swoich miejscówek do obrzucania.. a jezeli tam nic nie będzie to w samochód i sruuuu na Rożnów!!

Pozdawiam i do zobaczenia nad wodą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty tam chcesz obrzucać :?: myślałem że sezon na szczuka rozpoczyna się 1 maja :shock:

9. OCHRONA RYB

§ 8

4. Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb przypada w dzień ustawowo wolny od pracy okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień.

A że 30 kwietnia to Niedziela, więc okres ten ulega skróceniu do soboty 29 kwietnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że 30 kwietnia to Niedziela, więc okres ten ulega skróceniu do soboty 29 kwietnia

Niezłe :mrgreen: uśmiałem się do łez :mrgreen::mrgreen: idąc tym tokiem myślenia to co ja do cholery robię dzisiaj w pracy, skoro weckend jest od soboty to piątek powinien być wolny :mrgreen::mrgreen:

A tak poważnie to nie powinna się liczyć data w kalendarzu a to czy szczupak jest już napewno po tarle.

Polecam lekturę tej tabelki:

http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=595&Itemid=98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że 30 kwietnia to Niedziela, więc okres ten ulega skróceniu do soboty 29 kwietnia

Niezłe :mrgreen: uśmiałem się do łez :mrgreen::mrgreen: idąc tym tokiem myślenia to co ja do cholery robię dzisiaj w pracy, skoro weckend jest od soboty to piątek powinien być wolny :mrgreen::mrgreen:

A tak poważnie to nie powinna się liczyć data w kalendarzu a to czy szczupak jest już napewno po tarle.

Polecam lekturę tej tabelki:

http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=595&Itemid=98

dobra rzecz taka tabelka! i w sumie się zgodze, no ale coz nie ja i nie Wy ustalacie przepisy, więc...

a sugerowałem się ta wiadomością, apropos wcześniejszego "otwarcia" sezonu

http://www.pzw.org.pl/wody/mod.php?dir=wiadomosci&file=cascade&id_wiadomosci=2189&id_kategorii=1&opcja=wiadomosc&pozycja=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam!

stworzyłem ten temat do dzielenia się wrażeniami z rozpoczętego właśnie sezonu boleniowo-szczupakowego.

Ja zacznę pierwszy i to mocnym uderzeniem. Wspominając zeszłoroczne sukcesy w połowie bolków postanowiłem że mimo deszczowej (czytaj: szczupakowej) pogody, zaczne właśnie od rapek. Niestety w moich mijscach woda była potężna a ryby w ogóle nie biły na powierzchni. Po dwóch godzinach bez brania wreszcie w jednym miejscu zaciąłem rybe która jednak spadła po krótkim czasie. Było to jedyne mijsce gdzie bolenie wychodziły mi do gumy więc męczyłem je z przerwami przez następne 2 godziny. W efekcie zaciąłem jeszcze dwie rapy: pierwsza niefortunnie (dla mnie) odbiła się od siatki podbieraka i aż sam nie mogłem w to uwierzyć że się wypieła, druga miała 51 cm. Następnie przejechałem pare kilometrów dalej i w nowym łowisku,niedaleko tamy zbiornika zaporowego, złowiłem szybko kolejne dwa bolki: 49 centów i krótkiego. Wtedy postanowiłem że może wystarczy bolków na dziś i moż lepiej skorzystac z tej szczupakowej pogody. I to była neizwykle trafna decyzja. Pojechałem na miejsce które kiedyś pokazał mi kolega i tam spotkało mnie coś niezwykłego, bo takiego żerowania szczupaków jeszcze chyba nie widziałem. Udało mi się wyjąć 6 szczupłych z czego 5 trzymało miare: 46, 46,5 52, 54, 66 cm. Ponadto 4 sztuki spadły mi w czasie holu, z tego jedna była łądna, między 60-70 cm. Podkreślam że wszystkie szczupaki były wytartem w dobrej kondycji, walczyły do końca i m.in stąd taka słaba skuteczność holowania:(( Trafiłem tez niebrzydkiego okonia (ok 25cm). Wszystkie zębacze złowiłem na duże żółto czarne kopyto. Z tych wszystkich ryb zabrałem ze sobą 3 największe szczupaki.

Jak zakupię kabel do telefonu to wrzucę fotki.

Było to najlepsze, jak dotąd, w mojej karierze, otwarcie szczupakowego sezonu.

Pozdrawiam i czekam na wasze relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aloha!

Fajnie masz :smile: bo u mnie nie było tak kolorowo.

W porównaniu z zeszłorocznym maje wręcz lichutko.

Nastawienie tylko i wyłącznie szczupakowe a wynik:

Cztery czterdziestaki(z czego najdłuższy prawie otarł się o wymiar) plus dwa zejścia i kilka pobić.

Przynęty: kopyta w kolorach perła, jasna zieleń, ciemna zieleń, biały w czarne prążki - czyli kazdy na coś innego :grin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja wbrew wszelkim zapowiedziom także rozpoczełąłem sezon szczupakowy, ale tradycyjnie 1 maja, efekt: dwa szczupaki 52 cm i drugi nie wiem bo wyhaczylem go w wodzie przy burcie łodzi, poza tym dołowiłem jeszcze 6 okoni największy 24 cm a najmniejszy był wielkości blaszki na jaką łowiłem (obrotówka Wirek Long nr 2 z czerwonym chwostem). Szczupaki, odziwo, sprawiały wrażenie wytartych a na ciele nosiły wyraźne ślady tarła, miały poobcierane boki. Wszystkie rybki zostały objęte amnestią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon otwarty 1 maja. Tradycyjnie zaczynam go na Biebrzy, efekt przerażający a to dlatego że szczupaki biły jak wariaty, Wyciągnąłem 9 szt z czego 2 wymiarowe, dodam że przynętą była guma 13 cm na 35g główce. Aż się boję pomyśleć ile tych dzieciaczków skończy na patelni bo spinningistów było całe mnóstwo. Jednego największego ok 50cm i ja zabrałem małżonce bo po ostatnich wyprawach wędkarskich o kiju zaczęła snuć dziwne podejrzenia :lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede zlosliwy ale co tam :wink:

Maniek tylko jak tu wytrzymac gdy sloneczko swieci i nie lapac?

Bo ja raczej pojde w dlugi weekend na ryby i to na spining jednak jesli nawet mi sie poszczesci i cos zlapie to i tak zamierzam to wypuscic

Ciekawe co byś powiedział jakby Tobie w "trakcie" babę zabrali :shock::twisted::mrgreen:

Witam ja wbrew wszelkim zapowiedziom także rozpoczełąłem sezon szczupakowy, ale tradycyjnie 1 maja ... Wszystkie rybki zostały objęte amnestią

No wlasnie jakos dziwnie sie to potoczylo bo Artech byl a poki co ja sezonu szczupakowo-boleniowego mimo ze rozpetalem dyskusje o 30 kwietnia nie rozpoczalem ale warte podkreslenia sa slowa Artecha ze rybka warto darowac zycie

Poki co niestety nie mialem czasu

Ale jak juz sie wybiore to na pewno cos skrobne (mam nadzieje ze nastapi to szybko)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede zlosliwy ale co tam

To nie złośliwość :wink: należało mi się :oops: się tyle nagadałem, że to i tamto a robię zupełnie co innego. Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko powiedzieć że szczupaki w Odrze są już po tarle, co prawda samcom jeszcze nie zagoiły się ranki na bokach ale żerują już bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczoraj wlasnie jak juz w innym poscie napisalem trafilem 70cm i 2.5 kg i jeszce mial ryse na boku choc to moze przy holu gdzies o kamienie sie obtarl. no a zlowiony zostal na woblera w ksztalcie szczupaka domowej proukcji (nie mojej) :) No i musze dodac ze to moj pierwszy wymiarowy szczupak :) Wczesniej mialem w swoim zyciu 2 z czego nie przekraczaly 20 cm :D hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja pierwszy raz ze spiningiem za szczupakami i bolkami wybralem sie 11.05 i byl to bardziej wypad przy okazji necenia sobie lowiska grochem niz tylko i wylacznie na spining

Lowilem kolo 2 godzin na ripery kopyta i woblery

Efektem jest jeden okonek 25 cm (wrocil do wody) i zlapanie porzadnego przeziebienia (mialem katar ktory rozrosl sie na duuuze przeziebienie)

W wyniku tego drugiego weekendowe lapanie mialem z glowy choc kilka planow bylo :sad:

Ale moze przy okazji je nadrobie

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

szczupaka świetnie łowi się na rzywca najlepiej na ukleje, krąpia i na płotke

dobry jest też spining wiesz przynęta przypominająca rybe rzucasz zwijasz rzyłke rzucasz zwijasz i tak aż do bulu

co wiedziałem to napisałem cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.